Esileht Kodunurk Rohelised maitstaimed ( ürdid) teie köögis ;)

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rohelised maitstaimed ( ürdid) teie köögis ;)

Postitas:

Palun kirjutage mis mis taimi ja mis toitude juures kasutate ? ( rosmariin, koriander, estragon, basiilik, tõõman jne.jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõõman on nämma 😀

Kartulile rosmariin, lambale ja kaalikale tüümian. Tegelikult võtan purgi, nuusutan ja otsustan, kas ta sellesse toitu parasjagu sobib või ei.
Ma tegelikult mõtlesin, et sa tahad teada, mida kasvatada vms. Kohe hakkab rohelist sibulat saama! Ülejäänute jaoks on veel tsipa pime, et nad hästi kasvaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult mõtlesin, et sa tahad teada, mida kasvatada vms.

Ma kah, keegi võiks sellest teema teha küll 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rosmariin – lammas
basiilik – kõik itaaliapärane
koriander – kookospiimaga aasiapärased toidud
salvei – pasta
petersell – igal pool

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

salvei – pasta (küüslauk+või+oliivõli+salvei)
münt – läheb paljudesse toitudesse, aga eriti dolmadesse
basiilik, oregano – itaalia köök
Rukkolat, sibulat ja küüslauku kasvatan ka, neid kulub ohtralt.
Till meil ei kasva:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Till, petersell ja sibul pea iga söögi sisse. Praegu ostan poest, hooajal toon peenralt. Basiilik eksib ka aeg-ajalt mõne toidu sisse. Tüümiani põõsa tõin talveks sahvrisse ja seda ikka ka kulub sinna ja tänna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Estragoniga olen seni ainult vana head estragonikana teinud ja ükskrod panin mingisse muusse koorekastmesse liha kõrvale ka.
Tüümiani panen ahjukartulitele ja -porganditele, lisaks nii selgetesse köögiviljasuppidesse kui ka näiteks tomatipüreesupi sisse.
Basiilik kuivatatuna läheb ka tomatisupile. Kunagi tudengiajal tegin odavat toitu – keedetud spagetid praadida korraks läbi riivjuustu ning basiiliku ja oreganoga, päris maitsev oli selle käkerdise kohta, oleks veel head õli ka siis olnud 😀 Värske basiilik ikka caprese salatile (see mu suveaja lemmiksöök).
Parimad pelmeenid tulevad kui need keedetuna praadida võis ning kuivatatud tilli ja karriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsetaimed on mõistlikes kogustes nii mahe kraam, et nendega võib katsetada igasugustes toitudes. Nagu keegi juba kirjutas, nuusutamismeetod on enamasti abix.

Kes tahab kaugemale minna, võib proovida igast yrdist teed teha & seda juues otsustada, millega maitse sobib. Mina kui suitsetaja olen suurt jagu yrte Rizla sisse keeranud ka, annab veel yhe aspekti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel maitseainepakkidel, mida ma olen poest ostnud, on peal kirjas, mille jaoks sobib. Siis süüa tehes võtangi karbitäie neid pakke ette, vaatan järjest läbi, võtan need välja, mis kirjade järgi võiks sobida, ja neist omakorda valin siis mingi komplekti kokku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Rohelised maitstaimed ( ürdid) teie köögis ;)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.