Esileht Sünnitus rohelised veed – kuidas aru saada

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: rohelised veed – kuidas aru saada

Postitas:

Tean, et kui veed tulevad, aga need on roheka värvusega, võib olukord ohtlik olla ja peab kiiremas korras haiglasse minema. Aga, kui jalas on vähegi tumedamad püksid, ei ole ju vedeliku värvus arusaadav. Kas siis peaks raseduse lõpupoole sellel eesmärgil spetsiaalselt heledaid pükse kandma? Või ei tule need veed kunagi päris korraga ära, nii et miskit jääb ikkagi tilkuma ja seda saab kasvõi vetsupaberiga kontrollida? Mul tegelikult 3. sünnitus ees, aga eelnevatel kordadel veed alles sünnituse käigus avatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veed tulevad nii et korraga suur lahmakas (lootekott läheb katki, käib nagu kerge prõks sees) ja siis jääbki lahmama. Usu, saad aru kui veed rohelised on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 01:44; 16.05 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saanud aru – alles ämmaemand haiglas ütles, et lootevesi on roheline. Ja ei tulnud korraga suurt lahmakat – ööpäev varem hakkas tilkhaaval tulema, arvasin, et lihtsalt suurenenud voolus.
Teemaalgataja, kui kahtled, mine kontrolli. Vastuvõtutoas saab teha ka looteveetesti – valveämmakas katsub korraks vatipulgaga, kas on tegemist looteveega või mitte. Eks ta siis näeb värvust ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rebenes lootekott kuskil ülevalt poolt, alustuseks tuli väike sortsuke põrandale ja rohelist ma ei näinud kuskil, oli heal juhul kergelt helekollakas. Ei olnud uriin, kindlalt lootevesi – õrnalt limasem ja spetsiifiliselt imala lõhnaga. Edasi nirises tilkhaaval, aga värvist enam aru ei saanud, sest verd tuli ka. Valgete pükste puhul oleksin ma ainult palju punast näinud. Läksin kohe haiglasse, kus tuvastati, et tegu on looteveega, jah, verd ka natuke on, aga kuna emakakael polnud avanenud, siis saadeti mind koju tagasi (elasin haigla lähedal), rohelist arst ei näinud. Emakakael väidetavalt polnud avanenud, aga tegevus ometi käis ja regulaarselt. 27 tundi hiljem läksin tagasi, olles terve selle aja endast arust sünnituse lävel olnud. Emakakael oli avanenud ainult paari sentimeetri jagu. Aga minu elulised näidud olid muutunud kriitiliseks ja nii mind kiirelt lauale pandi ja veed avati. Veed olid rohelised.
Nii et minu puhul polnud kasu sellest, et ise lootevett nägin, ega ka sellest, et arst kontrollis.

Üldiselt on nagunii mõttekas haiglasse minna, kui sünnitegevus juba intensiivsemalt alanud on. Vee äratulek seda ju siiski on. Olenevalt kohast võidakse sind koju tagasi saata, kui elad lähedal ja kui on veel aega. Kui kaugemal elad, siis on nagunii mõistlik kohal olla pigem varem kui liiga hilja.

Kuigi tean omadest kogemustest, et kodus valutamine on kordades kergem kui haiglas. Turvaline tuttav keskkond rahustab ja kodus on nii palju rohkem tegureid, mis aitavad mõtteid mujale saada, isegi mõnusalt tukkuda suudad valude vaheaegadel. Haiglas mina küll ei suutnud, kõik kajas, lõhn oli vale, valgus kriipis. Aga see kodune turvatunne võib petlik olla. Seal ei ole ka keegi kontrollimas, kas kõik läheb ohutult nii sulle kui ka lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veed tulevad nii et korraga suur lahmakas (lootekott läheb katki, käib nagu kerge prõks sees) ja siis jääbki lahmama. Usu, saad aru kui veed rohelised on.

Miks sa ajad jama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 12:26; 18.05 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veed tulevad nii et korraga suur lahmakas (lootekott läheb katki, käib nagu kerge prõks sees) ja siis jääbki lahmama. Usu, saad aru kui veed rohelised on.

Miks sa ajad jama?

Ma ei aja jama, vaid räägin enda kahe kogemuse põhjal. Millele sinu teooria “jamast” põhineb?

Arstid ei jagaks soovitusi roheliste lootevete kohta kui neid ei oleks võimalik kodus tuvastada.

Kui veed on SELLISED: http://2.bp.blogspot.com/_DkEkS3hiqZQ/Spdy0cSvGLI/AAAAAAAAAEY/qJ0tpBdDu7I/s320/DSC00611.JPG siis on üsna võimatu, et seda tähele ei pane.
Kui jääbki kahtlus, siis kasvõi mõneks hetkeks hügieeniside alla panna ja näeb värvi kohe ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 01:44; 16.05 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veed ei tule 100% alati nii, et suur sahmakas ja prõks jne. Minu kaks kogemust – hakkasid vaikselt nirisema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei aja jama, vaid räägin enda kahe kogemuse põhjal. Millele sinu teooria “jamast” põhineb?

Minu teooria jama ajamisest põhineb minu enda isiklikul kogemusel.
See, et sul tulid kahe sünnitusega veed pauhti ära ei tähenda, et see ongi 100% kõigil naistel nii. Minu tutvusringkonnas on ka kogemus, kus veed tuli pika aja jooksul ära nii, et naine ei saanudki aru, et veed tulevad. Ja mul endal tulid veed ära jupikaupa. Mingit suur lahmakat ei tulnud, kuskile loiku ei tekitanud ja pükse märjaks ei teinud. Kas ma peaks nüüd väitma, et kõigil ongi nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 12:26; 18.05 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli kaks päeva enne sünnitust limakork ära ja siis hakkasid veed tilkuma. Ma ei saanud ise arugi (esimene laps), aga wc’s käies jäi paber kuidagi vesiseks. Käisin ja küsisin apteegist, kas neil on ka ehk lootevee tuvastamiseks mõnd testi müügil, aga keegi polnud kuulnudki.
Kaks päeva hiljem algasid tuhud ja peale sünnitust ütles ämmaemand, et veed olid rohelised olnud. Seda, kas veed eraldi avati vms ma küll ei tea et oleks olnud ning mingit lahmimist ka polnud. Ma ei saanud arugi, millal see põhiosa looteveest tuli, ilmselt siis sünnituse aktiivses faasis.
Laps pandi kohe infektsiooniriski tõttu ennetavalt antibiootikumi kuurile (veed kaks päeva tilkunud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on siin liiga palju filme vaadanud, et arvab, et kõigil tuleb vett nagu ämbrist.

Mul avati looteveed sünnitusmajas ja isegi siis ei saanud aru, et midagi tuli. Esimesel sünnitusel. teisel sünnitusel mul pole õrna aimu, kus ja millal need veed tulid. ilmselt koos lapsega alles, sisse nad kindlasti ei jäänud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tulidki veed nagu ämbrist ja olid täitsa tumerohelised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus rohelised veed – kuidas aru saada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.