Esileht Kodunurk Rohenäppudele

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Rohenäppudele

Postitas:

Rõdutomatid küll – aga kas rõdukurki ka olemas on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajate mind siin oma juttudega kihevile…
Pole kunagi midagi potis kasvatanud, nüüd uues kodus ruumi on, võiks ju. Rõdu meil pole, peab aknalaudadega piiruma.

Öelge nüüd võhikule, mida mul alustamiseks vaja? Põhimõtteliselt vaid potte, mulda, seemneid? Millised maitsetaimedest nö kõige kiiremini saaki andma hakkavad?

Sellest vist ei maksa unistada, et oleks olems mingi maasikasort, mis vaid aknal kasvamisega lepiks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tihasepreili kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ajate mind siin oma juttudega kihevile…
Pole kunagi midagi potis kasvatanud, nüüd uues kodus ruumi on, võiks ju. Rõdu meil pole, peab aknalaudadega piiruma.

Öelge nüüd võhikule, mida mul alustamiseks vaja? Põhimõtteliselt vaid potte, mulda, seemneid? Millised maitsetaimedest nö kõige kiiremini saaki andma hakkavad?

Sellest vist ei maksa unistada, et oleks olems mingi maasikasort, mis vaid aknal kasvamisega lepiks 🙂 [/tsitaat]Vaja on potte, mulda, seemneid.
Esialgu on vaja vaid väikseid potikesi. Mul no sellised väiksed turbapotikesed, mille viskan hiljem ära, kui taimed juba suuremad ning vajavad ümberistutamist.

Kasvatan aknalaual tomatit, paprikat. Hästi ja kiiresti kasvavad ka erinevad maitsetaimed, näiteks basiilika, till. Viimane küll tuli natukene imeliku maitsega, aga ei tea, kas see oli turbamullast tingitud (tillil oli turba maitse) või pole tilli päris õige siiski potis kasvatada.
Maasikaampel on mul ka olemas, aga see on pigem rõdul. Ei oska öelda, kas aknalaual kasvatamine õnnestuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 11:36; 18.03 17:03; 27.03 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tihasepreili kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ajate mind siin oma juttudega kihevile…
Pole kunagi midagi potis kasvatanud, nüüd uues kodus ruumi on, võiks ju. Rõdu meil pole, peab aknalaudadega piiruma.

Öelge nüüd võhikule, mida mul alustamiseks vaja? Põhimõtteliselt vaid potte, mulda, seemneid? Millised maitsetaimedest nö kõige kiiremini saaki andma hakkavad?

Sellest vist ei maksa unistada, et oleks olems mingi maasikasort, mis vaid aknal kasvamisega lepiks 🙂 [/tsitaat]

Siit saad ehk ka natuke juhiseid:
http://www.inkodu.ee/index.php?est/137/uudised/Peenramaa%20aknalaual

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Tihasepreili kirjutas:[/small]Hästi ja kiiresti kasvavad ka erinevad maitsetaimed, näiteks basiilika, till. [/tsitaat]basiilik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
basiilik.[/tsitaat]Tänud!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 11:36; 18.03 17:03; 27.03 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulda pandud tomatid kollasest – viinamarja punaseni- 8 sorti,paprikad, till, peersell,rukola, piparmünt, petuunia- 15.03 seisuga . Plaanin ette kasvatada veel kabatshokid, kurgid, meloni ja arbuusi ning suvelilled nt kirikakar, tagetes, tsinnia, lõvilõug , astrid jne. Otse maha panen kõrvitsa,avamaa kurgid, kressid, lillherne, herned,oad,sibula, kartuli redised ja salati.Kapsataimed ostan turult -neid ei ole õppinud kuidagi ette kasvatama.mul aplju aiamaad kuhu hiljem see kraam kõik istutada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lobeelia panin mulda valentinipäeval. nüüd juba ka harvendatud teisi.
tomati, baklazaani, kabatsoki, paprika, arbuusi panin mulda 8 märtsil.

lillherne panin mulda 10 märtsil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh kui tublid te olete!
Mul ainult tomat maha pandud. Ja täna panin mõned salatid aknalauale kasvama, et saaks aga rutem OMA juba.

Aga kas seemnete vahetust sooviks keegi teha? Mul pool pakki punast tomatit Money Maker järgi.
Väga saagikas, varajane, massilisest tärkamisest viljumiseni 100-115 päeva. Jõuline, kõrgus kuni 2 m. Peavõrsel moodustub 7 kobarat, millest igas kuni 15 vilja, igaüks massiga 80-100 g. Katmikalale ja avamaale. Haiguskindel. Pakendis 0,2 g. Idanevuse % 87.

Olen muidu Raasikul aga liigun aeg-ajalt linna Kristiine keskuse lähedale.

Vastu võiks anda mõned seemned mõnd huvitavat amplitaime seemet või midagi muud mida sul on ja mul pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sussukas kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ohh kui tublid te olete!
Mul ainult tomat maha pandud. Ja täna panin mõned salatid aknalauale kasvama, et saaks aga rutem OMA juba.

Aga kas seemnete vahetust sooviks keegi teha? Mul pool pakki punast tomatit Money Maker järgi.
Väga saagikas, varajane, massilisest tärkamisest viljumiseni 100-115 päeva. Jõuline, kõrgus kuni 2 m. Peavõrsel moodustub 7 kobarat, millest igas kuni 15 vilja, igaüks massiga 80-100 g. Katmikalale ja avamaale. Haiguskindel. Pakendis 0,2 g. Idanevuse % 87.

Olen muidu Raasikul aga liigun aeg-ajalt linna Kristiine keskuse lähedale.

Vastu võiks anda mõned seemned mõnd huvitavat amplitaime seemet või midagi muud mida sul on ja mul pole.
[/tsitaat]
Tomatiseemned on üldiselt pika best before’ga. Mul jäi samuti mitut sorti alles, aga panin ootele, et tuleval aastal uuesti külvata. Aastanumbrid on erinevatel pakkidel 2015 ja 2016

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:48; 20.03 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda küll. Need säilivad 2013 detsembrini.
Aga lihtsalt, mõnikord tahaks ju mõnd teist asja proovida, samas tervet pakki paari seemnepärast ka ei tahaks osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina külvasin eile alles tomatid topsidesse. Lausa 90 seemet. Paras dzungel on mul siin tulemas. Veel on veebruari algusest pandud kasvama chilli, mingi teravate piprate segu, lobeeliad, petuuniad, võõrasemad, kuumaasikad ja veel mingid uued amplililled, mille nimed mul meelde ei tule. Ajatussibulad on mul ka veebruarist juba pottides ja rohelist tuleb uhkelt. Eelmise aasta gerberad õitsevad juba täie tuhinaga. Kuna muld sai hetkel otsa, siis täna juurde külvata ei saa, aga homme tulen juba uue mullaga ja panen veel seemnest kasvama kuldkakra, baklazaani, begoonia, basiilikad, porru, salvei,koriander, iisop, estragon ja palju maitsetaimi veel. See aasta suur plaan maitsetaimede lavad ehitada ja palju erinevaid asju kasvama panna.
Ja muidugi otse kasvukohale lähevad redised, porgand, peet, põlduba, herned, kurgid, suvikõrvits, salatid. Lilledest siberi magun, erineva suurusega päevalilled (see laste pärusmaa) kresse rukkilillede segu jne. Plaanis osta juurde mõned uued ja huvitavad daaliad ja roosid. Eks näis, mida veel. Plaanid on suured 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 15:19; 21.03 16:46; 21.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]baklazaani, begoonia, basiilikad, porru, salvei,
[/tsitaat]http://et.wikipedia.org/wiki/Basiilika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
http://et.wikipedia.org/wiki/Basiilika%5B/tsitaat%5DMis sa selle basiilikaga mulle öelda tahtsid lükkatõmba? Ma tean, et taime nimi on basiilika, aga kirjutasin basiilikad, kuna külvan nii punast kui rohelist, ehk siis kahte erinevat. Seega peaks ju õige olema basiilikad, mitte basiilika, onju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 15:19; 21.03 16:46; 21.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikkagi vale.

basiilikUd ja basiilik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 16:50; 21.03 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ikkagi vale.

basiilikUd ja basiilik[/tsitaat]No mina kirjutasin nii nagu on seemnepakile kirjutatud ja sinna on kirjutatud [red]Basiilika[/red].

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 15:19; 21.03 16:46; 21.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks on seemnepakil ka valesti.

basiilik, basiiliku on õige:)
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No mina kirjutasin nii nagu on seemnepakile kirjutatud ja sinna on kirjutatud [red]Basiilika[/red].[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

basiilikA kirjutaja on nagu 1. klassi laps – iseseisvalt mõelda ei oska. 1. klassi õpilane võib eksida, sest ta on ju väike ja ei peagi sellist asja teadma. aga siin on tegu täiskasvanuga, kes süüdistab veas tootjat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 16:50; 21.03 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kasvas füüsal õues. Kandis vilja ja järgmisel aastal saime samast kohast uued taimed. Ei olnud vaja midagi ettekasvatada.
See aasta katsetan tomatillot ehk mehhiko füüsalit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vabandust, aga mulle tundub, et see pole siin õigekirja foorum. Jäägem teemasse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust, aga mulle tundub, et see pole siin õigekirja foorum. Jäägem teemasse![/tsitaat]aga palun, enda lolliks tegemine pole keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust, aga mulle tundub, et see pole siin õigekirja foorum. Jäägem teemasse![/tsitaat]Ei saa aru, miks ei tohi veale tähelepanu juhtida?
Mina kirjutasin ka siin teemas \”basiilika\” ja mul on tõsiselt hea meel, et lükka-tõmba mind parandas, sest seda on hea teada. Ja see ei olnud mul nn. lohakusviga, vaid ma tõesti ei teadnud seda.
Pealegi, õigesti kirjutada võiks alati, nii õigekirja foorumis kui ka mujal foorumis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 11:36; 18.03 17:03; 27.03 22:19;
To report this post you need to login first.

Väga nõus viimasega.

Mul on muuseas täiesti kahju, et meil nii seemnepakkidel kui kõiksugu muudel pakenditel kirjavead vohavad. Ma saan aru, et harimatud inimesed peavad ka kuskil töötama ja pood või hulgiladu on selleks kindlasti sobivam koht kui paljud teised, aga ikkagi …
Küsiks siis targematelt nõugi, kui ise ei oska. On ju olemas igasugused keelenõuanded ja mis kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, mina olen esmaüritaja. Kõik on tõusnud, aga päris selgust, mis edasi, mul veel ei ole.

Kui suvikõrvitsa taimed on sellised kobedad, siis mõned lilled on niisugused kribud niidikesed, et mul on küll kahtlus, et annavad varsti otsad. Valan küll vett hästi vaikselt, aga need ikka vajuvad seepeale ära. Hakka või pipetiga jootma 🙂 Pildil on, et neist peaks mingid toekad asjad tulema, hmm, minu käes vist mitte.

Kuna võiks ettekasvatatud sibulad õue panna? Ma vaatan, et mul on õuest peenrast võib juba täitsa sibulat leivale võtta, miski seal kasvab iseenesest. Toas ka nii suured, et mulda ilmselt napib juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 22:46; 31.03 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]subjektiiv kirjutas:[/small]
[tsitaat]natuke teemast välja aga küüslauku pnain sügisel küll igale poole mulda. Rooside vahele, maasikate vahel on niigi, lillepeenrasse. Küüsaluk pidi pahasid putukiad eemal hoidma samuti on ka saialille igal pool pidi samamoodi tõrjuma mingeid putukaid.

[/tsitaat]

saialill on minul lehetâide magnet. jagab ka kôrvalolevatele teistele taimedele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
http://et.wikipedia.org/wiki/Basiilika%5B/tsitaat%5D

kui vabandate, siis korrigeeriks siinkohal ka ylisageli tehtavat viga: mitte brokkoli, vaid brokoli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nii, mina olen esmaüritaja. Kõik on tõusnud, aga päris selgust, mis edasi, mul veel ei ole.

Kui suvikõrvitsa taimed on sellised kobedad, siis mõned lilled on niisugused kribud niidikesed, et mul on küll kahtlus, et annavad varsti otsad. Valan küll vett hästi vaikselt, aga need ikka vajuvad seepeale ära. Hakka või pipetiga jootma 🙂 Pildil on, et neist peaks mingid toekad asjad tulema, hmm, minu käes vist mitte.

Kuna võiks ettekasvatatud sibulad õue panna? Ma vaatan, et mul on õuest peenrast võib juba täitsa sibulat leivale võtta, miski seal kasvab iseenesest. Toas ka nii suured, et mulda ilmselt napib juba.

[/tsitaat]kasta pihustiga, siis ei vaju väikesed taimed ära!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kastan nii kylve kui tõusmeid ainult pritspudelist.

suvikõrvitsa oled tõenäoliselt liiga vara kylvanud kui sa just kasvuhoones ei plaani kasvatada teda, on suht kylmaõrnad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kastan nii kylve kui tõusmeid ainult pritspudelist.

suvikõrvitsa oled tõenäoliselt liiga vara kylvanud kui sa just kasvuhoones ei plaani kasvatada teda, on suht kylmaõrnad.[/tsitaat]
Oeh, siis küll pahasti, vaatasin pakendi pealt. Ega ma jah ei kujuta ettegi, kaua nad lepivad toas kasvamisega. Kasvuhoomet mul pole, aga saaksin katteloorist midagi meisterdada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 22:46; 31.03 18:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Kodunurk Rohenäppudele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.