Esileht Kodunurk Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

Postitas:

Kibuvits on vist tõesti kõige hullem õudus kuubis. Seda ei saa isegi trimmerdada tavatrimmeriga, selline puitunud ja kõva, nõuab võsatrimmerit lausa. Ei aita vist katmine ka, kardan.
Naadist veel hullem on kassitapp, see lämmatab kõik, on veelgi jõulisemate juurtega, hakkab kasvama igast juuretükist. Juured nagu pesunöörid. Jube.

Kassitapp on tõesti kohutav. Eriti, kui ta kuskil hekis sees või vaarikates. Juured lähevad ikka väga sügavale ja kõige nõmedam on see, et juured pole eriti tugevad. Naadi juuri annab veel tirida, aga kassitapu juur läheb kohe katki. Eriti tore on see, et kui viskad umbrohu kompostihunnikusse ja siis hiljem viid komposti peenardele, hakkab kassitapp tõesti igast juure tükikesest peenras vohama. Ma alati üritan kohe need tükikesed peenrast välja tõmmata, et asi hulluks ei läheks.
Meie aed oli alles 9 aastat tagasi täiesti umbe kasvanud naadiväli. Enne jaanipäeva kolisime sisse ja rohi oli kõhuni. Kõik aiaääred olid paksult kassitappu täis. Vana välja kasvanud tuhkpuuhekk nägi kohutav välja. Aed polnud muruniidukit aastaid näinud.
Murust saab naadi kergesti välja niitmisega. Peenrad tegin ülihoolikalt. Iga juurekene sai kokku korjatud. Ometigi on mul ka kiviktaimlasse natuke naati tekkinud selle 9 aastaga. Kõige hullem on üks maakividest ilumüür, mille peal kasvab nurmnelk. Sinna kivide vahele on naat end seadnud ja kätte ei saa. Ei saa ju kivimüüri laiali lammutada.
Mul on plaanis ära proovida Roundupi geel. Ma just mõtlesin, et miks pole välja mõeldud sellist mürki, mida paned umbrohule nii, et ülejäänud taimed ja keskkond ei kahjustuks. No ja ongi selline asi välja mõeldud. Nii peaks saama lahti umbrohust, mis end lillepuhmaste vahele sättinud. Ei tea, kas see asi nii toimib. Loodame. Siis on minu mure lahendatud.

Roundup ei tee sellele naadinuhtlusele eriti midagi, me proovisime ühel väksel alal. Kõige parem on jah idioodi järjekindlusega niitmine. Aga kui kui mul valida oleks siis enne naat kui kassitapp.
Ma sain mullakoormaga kaasa kassitapu, see ei tapa mitte ainult oma nime kohaselt kasse vaid ka kõike muud. Ühes aianurgas oli sirelipõõsas ja ma ei märganud, et kassitapp on ümber terve põõsa tüve ja okste ennast mässinud ja põõsas hakkas juba vinduma, lehed olid sama värvi mõlemal ja lehekuju on neil suhteliselt sarnane. Tund aega harutasin seda kohutavat nuhtlust, rebisin lihtsalt puruks, aga see ei lähe nii kergesti katki ka kui on jõudnud mitu tiiru teha.
Põõsas kahjustatud, mina tõmbasin käe lõhki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roundup ei tee sellele naadinuhtlusele eriti midagi, me proovisime ühel väksel alal. Kõige parem on jah idioodi järjekindlusega niitmine. Aga kui kui mul valida oleks siis enne naat kui kassitapp.
Ma sain mullakoormaga kaasa kassitapu, see ei tapa mitte ainult oma nime kohaselt kasse vaid ka kõike muud. Ühes aianurgas oli sirelipõõsas ja ma ei märganud, et kassitapp on ümber terve põõsa tüve ja okste ennast mässinud ja põõsas hakkas juba vinduma, lehed olid sama värvi mõlemal ja lehekuju on neil suhteliselt sarnane. Tund aega harutasin seda kohutavat nuhtlust, rebisin lihtsalt puruks, aga see ei lähe nii kergesti katki ka kui on jõudnud mitu tiiru teha.
Põõsas kahjustatud, mina tõmbasin käe lõhki.

Mul ka selline kahtlane tunne, et see Roundupi geel ei tee essugi nendele naatidele. Ma nüüd proovisin ära ja nädal möödas. Ma küll aru ei saa, et need üksikud naadid kuidagi longu hakkaks vajuma. Õrnalt võib-olla heledamad on. Kassitapule nagu mõjuks paremini. See tõmbas lehed natuke krussi. Eks ma ootan veel. Kassitapp on mul ka floksipeenras sees. Üksikud pistavad pea välja ka peenramaal ja siis ma üritan neid sealt välja kaevata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:16; 06.06 18:20; 08.06 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas humalast lahti saada? Ronitaim, kasvab mööda aeda väga kiiresti väga kõrgele. Igal suvel ma sikutan teda aia küljest alla ja mullast välja, aga see on korraks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll korraliku väljakaevamisega kadus ühe korraga ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 10:28; 01.06 16:14; 06.06 10:25; 09.06 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas humalast lahti saada? Ronitaim, kasvab mööda aeda väga kiiresti väga kõrgele. Igal suvel ma sikutan teda aia küljest alla ja mullast välja, aga see on korraks.

mina just mõtlen kust humalat leida, oleks aias paar kohta kuhu istutada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on juba 3 nädalat roheline sibul oma aiast võtta. Till hakkab ka juba nii suureks saama, et saab toidu peale siputada.
Rediseid olen ka juba 2 nädalat saanud. Ja spinat on ka valmis. Karulauk on juba läbi.

Osadel tomatitaimedel on viljad küljes. Rohelised muidugi veel. Varasel kartulil olid pealsed väljas juba 2 nädalat tagasi. Herned on juba parajad. Kõige esimesena külitud peenrale pani mees nädal tagasi kepid.

Aga üldiselt, hakkab vaikselt looma – lihtsalt, rohimist on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 20:30; 08.08 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme prooviks võtta esimest kartulit, mis juba üle nädala õitsenud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda et, mina jätsin vaarika kasvuhoonesse kasvama kui ta juba sinna trügis. Nüüd on juba punased marjad küljes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellelgi on tomatid juba valmis? minul on esimene täna võileivaküps. lasen sel varre otsas siiski veel paar päeva järelküpseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellelgi on tomatid juba valmis? minul on esimene täna võileivaküps. lasen sel varre otsas siiski veel paar päeva järelküpseda.

Minu tomatid kõik veel rohelised, on tunne et ei lähegi küpseks tänavu. Kimbutab ka veel mingi haigus (tüve mädanik vms). Osad tomatid on laikudega, osad mitte, ei tea kas saabki asja enam..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 12:26; 20.07 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raporteerin siis kah.
täna külvasin mingit salatit.
leidsin kuuri alt rääbaka seemnepaki, kunagi nähtavasti reklaami korras omastatud.
“Söögisalat” oli peale kirjutet. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin paar nädalat tagasi maha mustrõika, lehtsalati ja põõsastilli (kahte viimast korduskülvina). Mustrõigas oli üleval paari päevaga. Imestasin! Salatil tekkisid aimatavad lehekesed ca nädal pärast külimist. Till ei ole üles tulnud. Ja ei tundub, et vist ei tulegi.

Muud aiasaadused on valmis. Kohe kahju, et kõik saavad nii järsku ja korraga valmis. Ei jõua kõike ära süüa – tomatid, herned, tavaline till, sibul, porgand, suvikõrvits, värske kartul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 20:30; 08.08 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suvikõrvitsal ja kurgil väikesed viljad närbuvad ja kukuvad maha. Vanemad lehed on ka taimedel kollakad. Milles küll viga võib olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praegu veel õunapuid müüakse ja kas oleks hea aeg istutada?

See on küll juba ammune küsimus, aga vastan ikka: alati olen sügislaatadelt puid-põõsaid ostnud, septembris. Ongi hea istutada, maa märjem ja ei pea niipalju kastma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äi, kes väljaõppinud aednik, on alati öelnud – kevad on istutamise aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 18:25; 09.09 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äi, kes väljaõppinud aednik, on alati öelnud – kevad on istutamise aeg.

Väljaõppinud aednikuna kordan veel kord, et konteineris istikut tohib istutada hilissügiseni välja. (Muidugi peab see istik olema konteineris juurdunud, mitte hiljaaegu maast üles võetud ja sinna topitud.) Paljasjuurset istikut võib varasügisel ka istutada. Kuna lubatakse pikka ja sooja sügist, siis praegu peaks veel võima, jõuab juurduda küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.