Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Rohenäpud – ühe umbrohu asendamine teisega?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Rohenäpud – ühe umbrohu asendamine teisega?

Postitas:

Taustainfoks – meil on majast ca 80m kaugusel ca 100m2 pindalaga kivihunnik, mis on osaliselt mullaga kaetud, osaliselt massiivsed sammaldunud kivid lihtsalt hunnikus. Mullasel osal kasvab suuri puid (pihlakas, toomingad, saared, paju), mingit metsikut enelast, vaarikaid. Suveks aga on see kõik lõputu naadi-rakvereraipe- nõgese alla mattund.

Varjulisemasse ossa panin paar aastat tagasi üht taime (igihaljas, nahksete lehtedega,siniste õitega) ja see on jõudsalt suurele pinnale levinud ja kõik muu \”ära söönud\”. Päikeselisel poolel see aga kasvada ei taha.

Kuna ajalist ja füüsilist jaksu mul mingi a la überilukiviktaimla jaoks sellisel pinnal ei ole, siis otsin mugavamat varianti, kus ka mõni \”umbrohulaadne\” (ilu)taim lämmataks naadi jm ning oleks tigudele vastumeelne või vastupidav.
Kas on mõnd selleistele tingimustele vastavat taime? Soovitage! või öelge juba eos, et ei sellest plaanist head nahka ei saa:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tean üht sellist. mingite roosade õitega ja roomab mööda maad.
nime ei tea.
oma lillepeenrasse tõin teda näpuotsatäie kodulähedase raudtee tammipealt, kus ta tavaliselt liiprite vahel kiviklibu sees hingitsedes kasvab, aga üllatuslikult otsustas ta mu aias laialt vohama hakata, nii et pean pidevalt üles tõmbama, et ta naabruses olevaid püsikuid ära ei lämmataks oma laiutamisega.
ilus on ta küll, aga laiutab, sindrinahk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See \”nahksed lehed ja sinised õied\” on igihali. Igihali vajab varju.

Päikese kätte võid proovida püramiidjat akakapsast, harilikku kukeharja, muid kukeharju,
kõrrelisi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel:

Ilunõgesed katavad hästi, n selline

(minul on neid nii roosa, valge, kollase õiega),osa on kirju, osa rohelise lehega:
http://www.google.ee/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=mRwHx8LX_KmhpM&tbnid=BHFvFXPsRHhd8M:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Falbum.ee%2Fnode%2F22967273&ei=S3RPU6npM8nHPcGQgOAO&bvm=bv.64764171,d.ZWU&psig=AFQjCNG53lA4P77puSjvlnBwO6huoVTPcQ&ust=1397802442893926

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kasvab päikselises kivihunnikus põdrakanep koos põldmarjaga. Põdrakanepist saab head teed ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid panna ida-kitseherne. Kui see seal kasvama läheb, siis temast enam lahti ei saa. Ta võib hakata hoopis sulle õuele tulema.
Põdrakanep on ka hea mõte!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks bergeenia
http://aialeht.delfi.ee/news/lillekasvatus/algajale-aednikule-sobib-pusililleks-bergeenia.d?id=30421469

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bergeenia on tigude maiuspala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakuks sellist taime http://wimastergardener.org/?q=CreepingBellflower roomav kellukas. Kuigi ise teda mingil juhul aeda ei tooks, aga umbrohuna on see väga elujõuline ja tegelikult ilus (aga mitte minu roosipeenras, paluuun!) Kui ma sellest elukast aias lahti saaks, ma oleks nõus naati akna peal ilutaimena potis kasvatama…
Kui tahad, ma muretsen sulle paar pangetäit juurikaid 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun abi umbrohu tuvastamisel: hõivanud suure maa ala meie krundist ja krundi ümber kõik täis. 2-3m pikk, suured lehed, sügisel kuivades jäävad bambusetaolised varred. Maa sees käevarre jämedused puitunud juured. Kevades tuleb maa seest välja kui rabarber – pisikesed punased punnid. Mingi putkeline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 09:30; 28.04 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sahhalini kirburohi- viimasele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan tänan, see mu \”sõber\” jah. Sai seda välja juuritud aga kuna üleoja linnamaal seda vägaväga palju siis tundub võitlemine suht mõttetu. Kui juured on 2 m sügavusel ja 20 m raadiuses ning igast jupist kasvab uus taim… peab mitteniivägaheadele tuttavatele kinkima hakkama, ic

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 09:30; 28.04 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sahhalini kirburohi hääbub kui pidevalt niita, kogetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Rohenäpud – ühe umbrohu asendamine teisega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.