Esileht Ajaviite- ja muud jutud Roolijoodikutele on vaja karmimaid karistusi

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 353 )

Teema: Roolijoodikutele on vaja karmimaid karistusi

Postitas:
Kägu

Mina küll näen kommentaare, ainult kommenteerimine ise on kinni pandud, oli juba (hiljemalt) eile.

Mina ei näe ühtegi kommentaari, aga ma olen ka täiesti võõras. Ju sa oled ta sõbralistis või tuttava tuttav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Avasin ka nüüd ta fb. Näen konmentaare ja veel mõni minut tagasi on kommenteetitud. Sanas mina tõesti kommenteerida ei saaks. Ühiseid sõpru meil ei ole sõbralistis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Avasin ka nüüd ta fb. Näen konmentaare ja veel mõni minut tagasi on kommenteetitud. Sanas mina tõesti kommenteerida ei saaks. Ühiseid sõpru meil ei ole sõbralistis.

No igal juhul on tema parool jõudnud ilmselt tema lähedasteni või tšillib ta ise juba netis ringi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina küll näen kommentaare, ainult kommenteerimine ise on kinni pandud, oli juba (hiljemalt) eile.

Mina ei näe ühtegi kommentaari, aga ma olen ka täiesti võõras. Ju sa oled ta sõbralistis või tuttava tuttav.

Ei ole, täiesti võõras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

oh

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mikk Seger

Samuti üks roolijoodik, kes arvas, et sõidab maanteel raketiga – tappis 3 noormeest.

https://virumaateataja.postimees.ee/4483493/kolm-inimest-surnuks-soitnud-mikk-seger-mekib-usa-s-uuel-ametikohal-ilusat-elu

Ajaleht eksib, tragöödia juhtus 2006 aastal (mitte 2009).

https://epl.delfi.ee/eesti/mikk-seger-ei-tunnistanud-avarii-pohjustamist?id=51116499

Joosep Laiksoo

Samuti üks inimeste õiglustunnet riivanud lugu. Tema hingel ka 3 inimese surm.

https://ekspress.delfi.ee/kuum/joosep-laiksoo-surmasoit-alaealist-rullnokka-ei-saa-vangi-panna?id=27682401

Ma ei mäletanudki, et Laipsoo ilma karistuseta jäi! Sõidad kolm inimest hauda, ütled, et ah, ei mäleta, mis juhtus ning kõnnidki ausa mehena minema. Uskumatu!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No igal juhul on tema parool jõudnud ilmselt tema lähedasteni või tšillib ta ise juba netis ringi.

Küllap said ise vihakõnega hakkama seal, sellest raporteeriti ja FB piiras sinu ligipääsu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

See on kultuuriküsimus, mida ei saa lahendada ainult karistuste reguleerimisega.
Hoiakud peavad muutuma, et liikluses hukkunud inimeste arv väheneks.
Minu pere on pikalt Eestist väljaspool elanud, ühes riigis kus liikluses hukkunute arv miljoni elaniku kohta on Eesti vastavast numbrist kohe mitu korda väiksem.

Kui tulime jälle Eestisse, olid lapsed teismelised ehk siis üsna suured. Ja nad olid jahmunud kui märkasid, et külas käies valati kõigile täiskasvanutele alkoholi. Pokaal lauale ja vein või muu jook sisse. Ja lapsed ei saanud aru, et kuidas nii, siin mitmed ju sõidavad autoga. Vastuseks oli see, et külast ärasõiduni on veel palju aega ja pealegi me joome ju kultuurselt.
Tõsi, seltskonnas ei olnud ühtegi inimest, kel tavaks purjus peaga sõitmas käia või end laua alla juua.
Aga huvitav oli, kuidas mujalkasvanud lapsed reageerisid ehmatusega millelegi, mida mu venna teismelised lapsed kuidagi ei märganudki. Et autojuht ju ikka võib natuke juua kui sõituminek mitme tunni kaugusel.

Riigis, kus mu lapsed olid elanud, pole autojuhil üldse kombeks juua kui veel samal õhtul või järgneval ööl on plaanis autoga sõita. Mitte lonksugi. Lihtsalt nii on. Kultuur on selline. See on lihtsalt midagi, mida ei tehta ja küsimus pole enesekontrolli puudumises. Autojuhtidele võõrustaja pokaale ei pakugi, vastu nagunii ei võeta.
Kas pole natuke hirmutav kui inimene plaanib, et võin vaat palju juua ja siis hakkabki jooma, aga kui juba natuke võetud on, kaob mõnel ju see tunnetus ära, ollaksegi juba kergelt “lõbusad” ja läheb meelest ära, et samal õhtul veel autorooli istumine plaanis.

Siit perekoolistki olen lugenud, kuidas värskele juhilubade omanikule soovitatakse kingituseks alkomeetrit.
Sellist asja ei peaks vaja minema. See võiks olla kõige mõttetum kink üleüldse kui sama päeva autojuhid alkoholist lihtsalt keelduksid. Paraku on alkomeeter Eestis populaarne kaup.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu teada üks kõrgema liikluses hukkunute suhtarvuga riik on Omaani Sultanaat. Ja need avariid põhjustatakse puhta kaine peaga, moslemid joovad vähe.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mäletanudki, et Laipsoo ilma karistuseta jäi! Sõidad kolm inimest hauda, ütled, et ah, ei mäleta, mis juhtus ning kõnnidki ausa mehena minema. Uskumatu!!!

Oled alaealine ja tee, mis tahad. 3 kuud šokivangistust on olematu karistus, seda võib määrata moosivargale. Poleks vaja üldse tatikatele sõiduõigust anda, nad ikka ei oska veel sõita ja see, et peaaegu mingit karistust ei järgne, kui jama kokku keerad, annab hoogu juurde kihutada. Nii noortel puudub veel vastutustunne (noh, nagu näeme, siis mõnedel seda ei tulegi, aga siiski täiskasvanu on usaldusväärsem juht).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu teada üks kõrgema liikluses hukkunute suhtarvuga riik on Omaani Sultanaat. Ja need avariid põhjustatakse puhta kaine peaga, moslemid joovad vähe.

No siin on tõenäoliselt põhjus temperamendis. Moslemid on meiega võrreldes palju emotionaalsedmad. Ning seetõttu ka roolis impulsiivsemad. Ning see impulsiivsus siis põhjustab valesid otsuseid ning õnnetusi. Ega see, et nemad ka kaine peaga õnnetusi põhjustvaad, tähenda, et alkohol on ohtutu ja võib vabalt purjus peaga rooli minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Moslemid ei joo alkoholi, aga seda rohkem tarbivad nad narkootikume. Võisid kõik pilves olla.

Please wait...

Postitas:
Kägu

See on kultuuriküsimus, mida ei saa lahendada ainult karistuste reguleerimisega.

Hoiakud peavad muutuma, et liikluses hukkunud inimeste arv väheneks.

Minu pere on pikalt Eestist väljaspool elanud, ühes riigis kus liikluses hukkunute arv miljoni elaniku kohta on Eesti vastavast numbrist kohe mitu korda väiksem.

Kui tulime jälle Eestisse, olid lapsed teismelised ehk siis üsna suured. Ja nad olid jahmunud kui märkasid, et külas käies valati kõigile täiskasvanutele alkoholi. Pokaal lauale ja vein või muu jook sisse. Ja lapsed ei saanud aru, et kuidas nii, siin mitmed ju sõidavad autoga. Vastuseks oli see, et külast ärasõiduni on veel palju aega ja pealegi me joome ju kultuurselt.

Tõsi, seltskonnas ei olnud ühtegi inimest, kel tavaks purjus peaga sõitmas käia või end laua alla juua.

Aga huvitav oli, kuidas mujalkasvanud lapsed reageerisid ehmatusega millelegi, mida mu venna teismelised lapsed kuidagi ei märganudki. Et autojuht ju ikka võib natuke juua kui sõituminek mitme tunni kaugusel.

Riigis, kus mu lapsed olid elanud, pole autojuhil üldse kombeks juua kui veel samal õhtul või järgneval ööl on plaanis autoga sõita. Mitte lonksugi. Lihtsalt nii on. Kultuur on selline. See on lihtsalt midagi, mida ei tehta ja küsimus pole enesekontrolli puudumises. Autojuhtidele võõrustaja pokaale ei pakugi, vastu nagunii ei võeta.

Eks see ole riigiti erinev muidugi. Samas on ka teisi äärmusi – kas oli see siinsamas perekoolis, kus kord kirjeldati itaallaste suhtumist: täna ma ei joo, olen mootorrattaga. Homme tulen autoga, siis võin võtta!

Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on ka teisi äärmusi – kas oli see siinsamas perekoolis, kus kord kirjeldati itaallaste suhtumist: täna ma ei joo, olen mootorrattaga. Homme tulen autoga, siis võin võtta!

itaalias ei olegi ju null, seal on väike promill lubatud. nagu ka mitmel pool mujal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No siin on tõenäoliselt põhjus temperamendis. Moslemid on meiega võrreldes palju emotionaalsedmad. Ning seetõttu ka roolis impulsiivsemad. Ning see impulsiivsus siis põhjustab valesid otsuseid ning õnnetusi. Ega see, et nemad ka kaine peaga õnnetusi põhjustvaad, tähenda, et alkohol on ohtutu ja võib vabalt purjus peaga rooli minna.

Pigem ikka täiesti olematu liikluskultuur. Ma võin valetada aga seal on ilmselt sama õudne sõita nagu Indias. Ei tea, kas neis maades üldse liikluseeskiri olemas on!?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pigem ikka täiesti olematu liikluskultuur. Ma võin valetada aga seal on ilmselt sama õudne sõita nagu Indias. Ei tea, kas neis maades üldse liikluseeskiri olemas on!?

Tegelikult liikluskultuur on ok seal, välja arvatud see, et jalakäijaid eriti üle tee ei lasta. Pakun, et ohvreid põhjustavad kiirendusvõistlused sportautodega ja võib-olla ka ostetud load. Omaanis olen tööga seoses palju käinud, liiklus ei ole seal sugugi kaootiline nagu Indias või Aafrikas.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen kindel, et enamvähem kõik need moslemi mehed mekutavad salaja kodus napse. Neil on selline kahepalgeline ühiskonnakorraldus. Nuka taga lubatakse omale kõike.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Alkomeeter pole sugugi ülearune riistapuu, kui pidu peetakse kodust kaugel, see kestab, nagu Eestis suviti kombeks, öö läbi ja järgmisel päeval on vaja minema hakata – väga paljud inimesed nimelt alahindavad tugevalt jääknähtude mõju ja ülehindavad oma ainevahetuse võimekust. Alkomeeter oleks siin suureks abiks, kuigi nojah, magamata öö mõjub ju ka sellisel puhul halvasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Põltsamaa Olerexi juures sõitis järjekordne purjus juht aeda sisse, hea et seekord aed ette jäi ja inimelusid ei võtnud aga nagu näha siis roolijoodikut ei muuda miski ega suuda mõjutada. Iga normaalne inimene mõtleks, et üks joodik tappis just Saaremaal 3 inimest, et ma olen ka täis, et mul võib ka juhtuda selline asi. Aga ei, seda ei ole, neile ei loe miski. Neid suudab kinni pidada ainult vangla või haud. Täiesti masendav.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Alkomeeter pole sugugi ülearune riistapuu, kui pidu peetakse kodust kaugel, see kestab, nagu Eestis suviti kombeks, öö läbi ja järgmisel päeval on vaja minema hakata – väga paljud inimesed nimelt alahindavad tugevalt jääknähtude mõju ja ülehindavad oma ainevahetuse võimekust. Alkomeeter oleks siin suureks abiks, kuigi nojah, magamata öö mõjub ju ka sellisel puhul halvasti.

just, just, et pidu ilma ohtra alkoholita ei ole ikka mingi pidu?

mõte oli vast ikka selline, et kui on vaja järgmisel päeval liikluses olla, siis jätaks alkoholi üldse võtmata.

magamata öö märkusega olen igati nõus.
omalt poolt lisan, piirkiirusel on põhjus. alkohol kaotab reaalsustaju, aga kiirus on see, mis tapab.

Please wait...

Postitas:
Kägu

mõte oli vast ikka selline, et kui on vaja järgmisel päeval liikluses olla, siis jätaks alkoholi üldse võtmata.

omalt poolt lisan, piirkiirusel on põhjus. alkohol kaotab reaalsustaju, aga kiirus on see, mis tapab.

Vaata, selle loogika järgi võiks ju turvavöö ka jätta kinnitamata – noh, et kui ise liikluses vigu ei tee, siis ei ole seda ju vaja, kas pole?
Pidudel ikka inimesed joovad. Ka see, kes plaanib alguses kaine olla, võib ühel hetkel peomeeleolus libastuda. Alkomeeter on nagu turvavöögi – on parem, kui see on olemas, aga lihtsalt loodame, et seda reaalselt vaja ei lähe. Nii et alkomeetri kinkimine POLE halb mõte. Halb mõte oleks kastitäie viina kinkimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaata, selle loogika järgi võiks ju turvavöö ka jätta kinnitamata – noh, et kui ise liikluses vigu ei tee, siis ei ole seda ju vaja, kas pole?

Pidudel ikka inimesed joovad. Ka see, kes plaanib alguses kaine olla, võib ühel hetkel peomeeleolus libastuda. Alkomeeter on nagu turvavöögi – on parem, kui see on olemas, aga lihtsalt loodame, et seda reaalselt vaja ei lähe. Nii et alkomeetri kinkimine POLE halb mõte. Halb mõte oleks kastitäie viina kinkimine.

ei ole võrdlusega nõus.
turvavööd on vaja ka siis, kui igas mõttes reeglite kohaselt liikled.
peale enda või teiste inimlike (pisi)vigade on liikluses ka palju muid ettenägematuid asjaolusid.
alkohol ja liiklus on aga ainult ja ainult inimste teadlikult tekitatud oht. see on välditav.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstid arvavad, et roolijoodikut peaks varsti küsitleda saama.
Nägin mingis kommentaariumis märkust karma kohta – et neist kellegi isa/vanaisa oli ca 20a tagasi inimese surnuks sõitnud purjus peaga. Kas selline väide on tõsi?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägin mingis kommentaariumis märkust karma kohta – et neist kellegi isa/vanaisa oli ca 20a tagasi inimese surnuks sõitnud purjus peaga. Kas selline väide on tõsi?

Mis karma? Sellisel juhul haige muster perekonnas, tina panna ja siis sôitma minna. Karma….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nägin mingis kommentaariumis märkust karma kohta – et neist kellegi isa/vanaisa oli ca 20a tagasi inimese surnuks sõitnud purjus peaga.

Lõpeta palun selline õel ja rumal jutt. “Karma” järgi oleks üks teatud Jakobsoni-nimeline Pagari tänava majast pidanud surema tuhandekordset jubedat surma ning tema lapselapse…jne lapsed samuti. Aga ei, kus sa sellega. Pole neil viga miskit. Ok, kujutame ette, et nüüd äkki järgmised tuhat tema järgmist reinkarnatsiooni sünnivad ajuvähiga või surevad õnnetustes- kas see karma niimoodi lõpuks segi ei lähe nagu Kört-Pärtli särk?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ajast mõõdetakse joovet 4 tundi peale õnnetust? Korras maks on sel juhil igatahes.
Kas selline hiline mõõtmine ei loo pretsedenti? Temal küll jäi kriminaalne joove, aga väiksema promilli puhul jõuab 4 tunniga ka kaineks saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nägin mingis kommentaariumis märkust karma kohta – et neist kellegi isa/vanaisa oli ca 20a tagasi inimese surnuks sõitnud purjus peaga.

Lõpeta palun selline õel ja rumal jutt. “Karma” järgi oleks üks teatud Jakobsoni-nimeline Pagari tänava majast pidanud surema tuhandekordset jubedat surma ning tema lapselapse…jne lapsed samuti. Aga ei, kus sa sellega. Pole neil viga miskit. Ok, kujutame ette, et nüüd äkki järgmised tuhat tema järgmist reinkarnatsiooni sünnivad ajuvähiga või surevad õnnetustes- kas see karma niimoodi lõpuks segi ei lähe nagu Kört-Pärtli särk?

Mind pole mõtet selle karma-jutu eest nahutada, viitasin tundmatule kommentaatorile. Kas tookord siis toimus sarnane õnnetus samas peres või on see laim?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis karma? Sellisel juhul haige muster perekonnas, tina panna ja siis sôitma minna. Karma….

ma saan aru, et spekluatsioon ikka sedapidine, et surnukssõidetute suguvõsast too isa/vanaisa…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Joobes peaga inimese surnukssõitmine tuleb võrdsustada tahtliku tapmisega!

Please wait...

Postitas:
Kägu

ma saan aru, et spekluatsioon ikka sedapidine, et surnukssõidetute suguvõsast too isa/vanaisa…

Jep. Aga keegi pole seda väidet siiani kinnitanud ega ka ümber lükanud.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 353 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Roolijoodikutele on vaja karmimaid karistusi