Esileht Kodunurk Roostevaba kohvimasin

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Roostevaba kohvimasin

Postitas:

Kuidas saada seda roostevaba kannu seest puhtaks? Meil juba kolmas masin. Kasin ja mässan selle kannuga pidevalt, aga ikka tekib sinna mingi must pigi taoline kiht???? Mind iseenesest selle väljanägemine ei häiri kuna see ei paista välja, aga varsti hakkab see eralduma sealt seintest ja siis on kohvi sees mingid rõvedad tükid.
Kas keegi ehk on leotanud seda millegagi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 10:33; 27.09 11:31; 27.09 13:22; 28.09 10:41; 28.09 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valge melaniinkäsn, kui sinna kannu sisse käsi mahub.

Sellega hõõrudes võtab roostevabad kraanikausid küll säravakas ja nagu uueks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 10:38; 27.09 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kirjeldus kõlab ikka päris halvasti ja ma imestan, miks sa ostad kolmanda kannu, kui on juba neg kogemus olemas?

saamata küll aru, millisest kannust jutt (kas link läks kaduma?) ütleksin, et kohvikannu tuleb iga kord pärast kasutamist korralikult pesta, muidu tekibki kohvirasvadest kiht kannuseintele. tükk maad enne kui tükid eralduma hakkavad, tekib kohvile jälk kõrvalmaitse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kirjeldus kõlab ikka päris halvasti ja ma imestan, miks sa ostad kolmanda kannu, kui on juba neg kogemus olemas?

saamata küll aru, millisest kannust jutt (kas link läks kaduma?) ütleksin, et kohvikannu tuleb iga kord pärast kasutamist korralikult pesta, muidu tekibki kohvirasvadest kiht kannuseintele. tükk maad enne kui tükid eralduma hakkavad, tekib kohvile jälk kõrvalmaitse.

https://m.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/hd7546fs20/kohvimasin-philips
See masin.
Mina seda koju ei osta. Ma ei joo kohvigi, aga mees ostab, sest see kann on tugev ja kohv ei jahtu maha. Lisaks teeb see väga kiirelt kohvi valmis.
Pesen seda igakord, kui kann tühjaks saab. Kõrvalmaitset ei ole keegi täheldanud. Need tükid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.
Käsi kahjuks sisse ei mahu. Kasutan tugevaid harju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 10:33; 27.09 11:31; 27.09 13:22; 28.09 10:41; 28.09 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need tükid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.
Käsi kahjuks sisse ei mahu. Kasutan tugevaid harju.

Kas uue olete ostnud kogu masina või ainult kannu?
Tundub, et tegu on katlakiviga. Sellise juhul aitab äädikas.
Kohvi ilmselt pargib selle sette pruuniks.
Kui masin on ikka vana, tuleb see sodi masina seest, mitee kannu küljest.

Pane veemahutisse vesi ja kaks spl täis kanget äädikat. Lase läbi masina nagu kohvigi. Ja siis peale seda kaks või kolm korda puhast vett lase läbi.
Äädika lõhn veidikeseks pärast jääb aga maitset mitte.

Või veelgi lihtsam, ütle mehele, et valiks mingi muu kohvimasina järgmiseks????.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 10:38; 27.09 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need tükid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.

Käsi kahjuks sisse ei mahu. Kasutan tugevaid harju.

Kas uue olete ostnud kogu masina või ainult kannu?

Tundub, et tegu on katlakiviga. Sellise juhul aitab äädikas.

Kohvi ilmselt pargib selle sette pruuniks.

Kui masin on ikka vana, tuleb see sodi masina seest, mitee kannu küljest.

Pane veemahutisse vesi ja kaks spl täis kanget äädikat. Lase läbi masina nagu kohvigi. Ja siis peale seda kaks või kolm korda puhast vett lase läbi.

Äädika lõhn veidikeseks pärast jääb aga maitset mitte.

Või veelgi lihtsam, ütle mehele, et valiks mingi muu kohvimasina järgmiseks????.

Ei see sodi ei tule masinast. Viimane masin meil vana 6 kuud. See pole katlakivi. See on peaaegu süsimust. Näen, kui tükid hakkavad eralduma seina küljest. Siis sinna jääb haljas roostevaba koht. Kahju, et siia ei saa pilti laadida.
Vesi pole meil üldse lubjane, et katlakivi tekiks. Mujale ju ei teki. Ja äädikapesu teen nii ehk naa paar korda aastas masinale.
Mees ei vali teist masinat. Eriti veel klaaskannuga, sest neid ta suudab lõhkuda massiliselt.
Seda masinat oleme tervenisti välja vahetanud, mitte ainult kannu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 10:33; 27.09 11:31; 27.09 13:22; 28.09 10:41; 28.09 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nühkisin roostevabast terasest kohvikannu käsitsi Vileda žvammiga kuni avastasin nõudepesumasina tabletid.
Mina teen nii: kallan kohvikannu keeva vee, pudistan sinna sisse kolmandiku kuni pool nõudepesumasina tabletist, keeran kaane peale ja jätan umbes kolmeks tunniks seisma. Pärast kallan kannu tühjaks ja kann ongi puhas. Hoolikalt tuleb üle loputada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu eelmine masin oli täpselt seesama. ei saanudki puhtaks seda kannu. proovisin soodat, äädikat eraldi ja koos, leotasin, pudeliharjaga nühkisin – tulutu tegevus. lõpuks viskasingi sellepärast ära, et vastu hakkas see kõntsakiht seal kannu sees. masin oli muidu terve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 18:07; 28.09 12:54; 28.09 12:59; 28.09 19:12; 29.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vala ca 250 ml katlakivieemaldit põhja ja siis keevat vett peale, jäta seisma pooleks tunniks ja vaata, mis saanud on. Tegelikult peaks kohe näha olema, kuidas reaktsioon toimub.
Paarist spl äädikast pole midagi kasu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi samasugune masin, kohvikannu hõõrusin aeg-ajalt söögisoodaga, nõudepesuhari mahub vabalt sisse, üks peotäis söögisoodat, veidi vett peale, et sooda märg oleks ja kõik parkunud kohv tuleb ilusti maha. Mina puhastasin vist kord aastas, nüüd juba 5a espressomasin kasutusel, vaatasin just vana kannu üle, on veidi pruunikas aga mingit paksu musta kihti pole ja sealt pole võimalus ka mingitel tükkidel eralduda. Kui käigus oli, siis igapäevaselt ei pesnud, loputasin ainult veega üle.
Miks te espressomasinat osta ei taha, palju mugavam, mees saab täpselt nii mitu tassitäit teha kui parasjagu kohviisu on, ei mingit muret et täna rohkem ei soovi kui ühe tassi või tahaks ühe tassi veel, hakka nüüd uut kohvi tegema jälle. Minu mäletamist mööda seal väiksem ports kohvi tuli leigevõitu kah, mingit soojendust ju pole, vaid suurem kannutäis tuli normaalse temperatuuriga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi samasugune masin, kohvikannu hõõrusin aeg-ajalt söögisoodaga, nõudepesuhari mahub vabalt sisse, üks peotäis söögisoodat, veidi vett peale, et sooda märg oleks ja kõik parkunud kohv tuleb ilusti maha. Mina puhastasin vist kord aastas, nüüd juba 5a espressomasin kasutusel, vaatasin just vana kannu üle, on veidi pruunikas aga mingit paksu musta kihti pole ja sealt pole võimalus ka mingitel tükkidel eralduda. Kui käigus oli, siis igapäevaselt ei pesnud, loputasin ainult veega üle.

Miks te espressomasinat osta ei taha, palju mugavam, mees saab täpselt nii mitu tassitäit teha kui parasjagu kohviisu on, ei mingit muret et täna rohkem ei soovi kui ühe tassi või tahaks ühe tassi veel, hakka nüüd uut kohvi tegema jälle. Minu mäletamist mööda seal väiksem ports kohvi tuli leigevõitu kah, mingit soojendust ju pole, vaid suurem kannutäis tuli normaalse temperatuuriga.

Mees mul tohutu kohvi jooja. Hommikuks paneb kannutäie kinni. Talle ei maitse espressomasina kohv ega presskannu. Eelistab tavalise masina oma ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 10:33; 27.09 11:31; 27.09 13:22; 28.09 10:41; 28.09 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nõudepesu masinasse. Mingeid musti tükke ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:47; 28.09 17:25; 29.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nõudepesu masinasse. Mingeid musti tükke ei teki.

termoskannu paned nõudepesumasinasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 18:07; 28.09 12:54; 28.09 12:59; 28.09 19:12; 29.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vala ca 250 ml katlakivieemaldit põhja ja siis keevat vett peale, jäta seisma pooleks tunniks ja vaata, mis saanud on. Tegelikult peaks kohe näha olema, kuidas reaktsioon toimub.

Paarist spl äädikast pole midagi kasu.

võin oma kogemusest öelda, et mitte midagi ei saanud. isegi puhas äädikas ei võtnud seda kihti lahti.
soodat ja äädikat koos pannes sai mingeid tükke sealt lahti, aga puhtaks ei saanud seda kannu seest mitte kunagi enam. see on mingist eriti halvast karedast materjalist, mis selle kohvipargi kindlalt kinni võtab.
ja oli ka sama häda, et kohv oli leige, metallkann jahutas tulisuse maha ja termose omadused olid viletsad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 18:07; 28.09 12:54; 28.09 12:59; 28.09 19:12; 29.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nõudepesu masinasse. Mingeid musti tükke ei teki.

termoskannu paned nõudepesumasinasse?

See ju seest ja väljast roostevaba.kasutusjuhendis on ju kirjas et masinpestavad osad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:47; 28.09 17:25; 29.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nõudepesu masinasse. Mingeid musti tükke ei teki.

termoskannu paned nõudepesumasinasse?

See ju seest ja väljast roostevaba.kasutusjuhendis on ju kirjas et masinpestavad osad.

see käib ehk filtrikopsiku kohta. kann on ju kahekordse seinaga ja masinasse seda küll ei topiks. pärast loksub vesi seal kahe seina vahel. sellel pole ka mingit mõtet, sest sealt pisikesest avast ei suuda ka nõudepesumasin seda kannu seestpoolt paremini pesta kui käsitsi pudeliharjaga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 18:07; 28.09 12:54; 28.09 12:59; 28.09 19:12; 29.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vala ca 250 ml katlakivieemaldit põhja ja siis keevat vett peale, jäta seisma pooleks tunniks ja vaata, mis saanud on. Tegelikult peaks kohe näha olema, kuidas reaktsioon toimub.

Paarist spl äädikast pole midagi kasu.

võin oma kogemusest öelda, et mitte midagi ei saanud. isegi puhas äädikas ei võtnud seda kihti lahti.

soodat ja äädikat koos pannes sai mingeid tükke sealt lahti, aga puhtaks ei saanud seda kannu seest mitte kunagi enam. see on mingist eriti halvast karedast materjalist, mis selle kohvipargi kindlalt kinni võtab.

ja oli ka sama häda, et kohv oli leige, metallkann jahutas tulisuse maha ja termose omadused olid viletsad.

Jah, ma olen ka leotanud äädikaga ja soodaga. Isegi soolaga olen proovinud lasta seista ja eralduvadki mõned tükid.
Me väga ei kurda sooja hoidmise suhtes. Ma panen masina tööle ja samal ajal lasen kraanist tulikuuma vett sisse, et metall kuumeneks. Siis kohv ei jää leige. Ja muidugi jahtub kohv maha kiiremini, kui kannu hoida seal, kus selle koht on. See tila ju alla surutud ja õhk pääseb liikuma. Ma tõstan kannu väiksele kuumaalusele, kui kohv on ära tilkunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 10:33; 27.09 11:31; 27.09 13:22; 28.09 10:41; 28.09 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra nädalas puhasta väikeste terassvammiga. Need lükkavad R/v pinna sodist puhtaks. Pärast pead muidugi loputama. Enne pead muudugi kuuma vee ja lahustiga(äädikas, katlakivi) paksu kihi lahti saama. Vajudusel vōid ju mingi lapiku kruvikeeraja vōi ümaraotsalise lauanoaga seda kihti lahti lükata. Vōib ju ka 24h liguneda. Küll ta lahti tuleb. Kontsentratsioon lahustist tee kahekordne tootja soovitatule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nõudepesu masinasse. Mingeid musti tükke ei teki.

termoskannu paned nõudepesumasinasse?

See ju seest ja väljast roostevaba.kasutusjuhendis on ju kirjas et masinpestavad osad.

see käib ehk filtrikopsiku kohta. kann on ju kahekordse seinaga ja masinasse seda küll ei topiks. pärast loksub vesi seal kahe seina vahel. sellel pole ka mingit mõtet, sest sealt pisikesest avast ei suuda ka nõudepesumasin seda kannu seestpoolt paremini pesta kui käsitsi pudeliharjaga.

Ei loksu.Aga nõudepesumasinas käik võtab seda kihti lahti.
Samas aitab ka kui katlakivi eemaldajaga puhastada. St hoida tsükli vahepeal mingi aeg kuuma vett koos vahendiga nagu kasutusjuhend ette näeb. Ja peale puhastusprotsessi hõõruda kannupõhi nõudepesuharjaga üle. Mingit terasharja pole kunagi kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 12:47; 28.09 17:25; 29.09 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kann on seest halja metalli värvi?
huvitav, minul see küll ei õnnestunud vaatamata märksa jõhkramatele meetoditele. see tume kiht sees oli nii rõve, et vastu hakkas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 18:07; 28.09 12:54; 28.09 12:59; 28.09 19:12; 29.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ermoskannu paned nõudepesumasinasse?

Elementaarne ju. Mis su vigastus on?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Roostevaba kohvimasin