Esileht Kodunurk Roostevaba kohvimasin

NĂ€itan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Roostevaba kohvimasin

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas saada seda roostevaba kannu seest puhtaks? Meil juba kolmas masin. Kasin ja mĂ€ssan selle kannuga pidevalt, aga ikka tekib sinna mingi must pigi taoline kihtđŸ€Š Mind iseenesest selle vĂ€ljanĂ€gemine ei hĂ€iri kuna see ei paista vĂ€lja, aga varsti hakkab see eralduma sealt seintest ja siis on kohvi sees mingid rĂ”vedad tĂŒkid.
Kas keegi ehk on leotanud seda millegagi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Valge melaniinkÀsn, kui sinna kannu sisse kÀsi mahub.

Sellega hÔÔrudes vĂ”tab roostevabad kraanikausid kĂŒll sĂ€ravakas ja nagu uueks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

sinu kirjeldus kÔlab ikka pÀris halvasti ja ma imestan, miks sa ostad kolmanda kannu, kui on juba neg kogemus olemas?

saamata kĂŒll aru, millisest kannust jutt (kas link lĂ€ks kaduma?) ĂŒtleksin, et kohvikannu tuleb iga kord pĂ€rast kasutamist korralikult pesta, muidu tekibki kohvirasvadest kiht kannuseintele. tĂŒkk maad enne kui tĂŒkid eralduma hakkavad, tekib kohvile jĂ€lk kĂ”rvalmaitse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

sinu kirjeldus kÔlab ikka pÀris halvasti ja ma imestan, miks sa ostad kolmanda kannu, kui on juba neg kogemus olemas?

saamata kĂŒll aru, millisest kannust jutt (kas link lĂ€ks kaduma?) ĂŒtleksin, et kohvikannu tuleb iga kord pĂ€rast kasutamist korralikult pesta, muidu tekibki kohvirasvadest kiht kannuseintele. tĂŒkk maad enne kui tĂŒkid eralduma hakkavad, tekib kohvile jĂ€lk kĂ”rvalmaitse.

https://m.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/hd7546fs20/kohvimasin-philips
See masin.
Mina seda koju ei osta. Ma ei joo kohvigi, aga mees ostab, sest see kann on tugev ja kohv ei jahtu maha. Lisaks teeb see vÀga kiirelt kohvi valmis.
Pesen seda igakord, kui kann tĂŒhjaks saab. KĂ”rvalmaitset ei ole keegi tĂ€heldanud. Need tĂŒkid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.
KĂ€si kahjuks sisse ei mahu. Kasutan tugevaid harju.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Need tĂŒkid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.

Kas uue olete ostnud kogu masina vÔi ainult kannu?
Tundub, et tegu on katlakiviga. Sellise juhul aitab ÀÀdikas.
Kohvi ilmselt pargib selle sette pruuniks.
Kui masin on ikka vana, tuleb see sodi masina seest, mitee kannu kĂŒljest.

Pane veemahutisse vesi ja kaks spl tÀis kanget ÀÀdikat. Lase lÀbi masina nagu kohvigi. Ja siis peale seda kaks vÔi kolm korda puhast vett lase lÀbi.
Ă„Ă€dika lĂ”hn veidikeseks pĂ€rast jÀÀb aga maitset mitte.

VĂ”i veelgi lihtsam, ĂŒtle mehele, et valiks mingi muu kohvimasina jĂ€rgmiseks😆.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Need tĂŒkid, mis eralduma hakkavad, meenutavad rooste laaste.

Kas uue olete ostnud kogu masina vÔi ainult kannu?

Tundub, et tegu on katlakiviga. Sellise juhul aitab ÀÀdikas.

Kohvi ilmselt pargib selle sette pruuniks.

Kui masin on ikka vana, tuleb see sodi masina seest, mitee kannu kĂŒljest.

Pane veemahutisse vesi ja kaks spl tÀis kanget ÀÀdikat. Lase lÀbi masina nagu kohvigi. Ja siis peale seda kaks vÔi kolm korda puhast vett lase lÀbi.

Ă„Ă€dika lĂ”hn veidikeseks pĂ€rast jÀÀb aga maitset mitte.

VĂ”i veelgi lihtsam, ĂŒtle mehele, et valiks mingi muu kohvimasina jĂ€rgmiseks😆.

Ei see sodi ei tule masinast. Viimane masin meil vana 6 kuud. See pole katlakivi. See on peaaegu sĂŒsimust. NĂ€en, kui tĂŒkid hakkavad eralduma seina kĂŒljest. Siis sinna jÀÀb haljas roostevaba koht. Kahju, et siia ei saa pilti laadida.
Vesi pole meil ĂŒldse lubjane, et katlakivi tekiks. Mujale ju ei teki. Ja ÀÀdikapesu teen nii ehk naa paar korda aastas masinale.
Mees ei vali teist masinat. Eriti veel klaaskannuga, sest neid ta suudab lÔhkuda massiliselt.
Seda masinat oleme tervenisti vÀlja vahetanud, mitte ainult kannu.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma nĂŒhkisin roostevabast terasest kohvikannu kĂ€sitsi Vileda ĆŸvammiga kuni avastasin nĂ”udepesumasina tabletid.
Mina teen nii: kallan kohvikannu keeva vee, pudistan sinna sisse kolmandiku kuni pool nĂ”udepesumasina tabletist, keeran kaane peale ja jĂ€tan umbes kolmeks tunniks seisma. PĂ€rast kallan kannu tĂŒhjaks ja kann ongi puhas. Hoolikalt tuleb ĂŒle loputada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

mu eelmine masin oli tĂ€pselt seesama. ei saanudki puhtaks seda kannu. proovisin soodat, ÀÀdikat eraldi ja koos, leotasin, pudeliharjaga nĂŒhkisin – tulutu tegevus. lĂ”puks viskasingi sellepĂ€rast Ă€ra, et vastu hakkas see kĂ”ntsakiht seal kannu sees. masin oli muidu terve.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Vala ca 250 ml katlakivieemaldit pÔhja ja siis keevat vett peale, jÀta seisma pooleks tunniks ja vaata, mis saanud on. Tegelikult peaks kohe nÀha olema, kuidas reaktsioon toimub.
Paarist spl ÀÀdikast pole midagi kasu.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul oli kunagi samasugune masin, kohvikannu hÔÔrusin aeg-ajalt söögisoodaga, nĂ”udepesuhari mahub vabalt sisse, ĂŒks peotĂ€is söögisoodat, veidi vett peale, et sooda mĂ€rg oleks ja kĂ”ik parkunud kohv tuleb ilusti maha. Mina puhastasin vist kord aastas, nĂŒĂŒd juba 5a espressomasin kasutusel, vaatasin just vana kannu ĂŒle, on veidi pruunikas aga mingit paksu musta kihti pole ja sealt pole vĂ”imalus ka mingitel tĂŒkkidel eralduda. Kui kĂ€igus oli, siis igapĂ€evaselt ei pesnud, loputasin ainult veega ĂŒle.
Miks te espressomasinat osta ei taha, palju mugavam, mees saab tĂ€pselt nii mitu tassitĂ€it teha kui parasjagu kohviisu on, ei mingit muret et tĂ€na rohkem ei soovi kui ĂŒhe tassi vĂ”i tahaks ĂŒhe tassi veel, hakka nĂŒĂŒd uut kohvi tegema jĂ€lle. Minu mĂ€letamist mööda seal vĂ€iksem ports kohvi tuli leigevĂ”itu kah, mingit soojendust ju pole, vaid suurem kannutĂ€is tuli normaalse temperatuuriga.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul oli kunagi samasugune masin, kohvikannu hÔÔrusin aeg-ajalt söögisoodaga, nĂ”udepesuhari mahub vabalt sisse, ĂŒks peotĂ€is söögisoodat, veidi vett peale, et sooda mĂ€rg oleks ja kĂ”ik parkunud kohv tuleb ilusti maha. Mina puhastasin vist kord aastas, nĂŒĂŒd juba 5a espressomasin kasutusel, vaatasin just vana kannu ĂŒle, on veidi pruunikas aga mingit paksu musta kihti pole ja sealt pole vĂ”imalus ka mingitel tĂŒkkidel eralduda. Kui kĂ€igus oli, siis igapĂ€evaselt ei pesnud, loputasin ainult veega ĂŒle.

Miks te espressomasinat osta ei taha, palju mugavam, mees saab tĂ€pselt nii mitu tassitĂ€it teha kui parasjagu kohviisu on, ei mingit muret et tĂ€na rohkem ei soovi kui ĂŒhe tassi vĂ”i tahaks ĂŒhe tassi veel, hakka nĂŒĂŒd uut kohvi tegema jĂ€lle. Minu mĂ€letamist mööda seal vĂ€iksem ports kohvi tuli leigevĂ”itu kah, mingit soojendust ju pole, vaid suurem kannutĂ€is tuli normaalse temperatuuriga.

Mees mul tohutu kohvi jooja. Hommikuks paneb kannutĂ€ie kinni. Talle ei maitse espressomasina kohv ega presskannu. Eelistab tavalise masina oma đŸ€·

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nĂ”udepesu masinasse. Mingeid musti tĂŒkke ei teki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mul on seesama roostevaba termoskannuga Philips. On juba 9 aastat vana. Pesen masinat regulaarselt katlakivi eemaldajaga ja kannu saab ju panna ka nĂ”udepesu masinasse. Mingeid musti tĂŒkke ei teki.

termoskannu paned nÔudepesumasinasse?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Vala ca 250 ml katlakivieemaldit pÔhja ja siis keevat vett peale, jÀta seisma pooleks tunniks ja vaata, mis saanud on. Tegelikult peaks kohe nÀha olema, kuidas reaktsioon toimub.

vÔin oma kogemusest öelda, et mitte midagi ei saanud. isegi puhas ÀÀdikas ei vÔtnud seda kihti lahti.
soodat ja ÀÀdikat koos pannes sai mingeid tĂŒkke sealt lahti, aga puhtaks ei saanud seda kannu seest mitte kunagi enam. see on mingist eriti halvast karedast materjalist, mis selle kohvipargi kindlalt kinni vĂ”tab.
ja oli ka sama hÀda, et kohv oli leige, metallkann jahutas tulisuse maha ja termose omadused olid viletsad.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

See ju seest ja vÀljast roostevaba.kasutusjuhendis on ju kirjas et masinpestavad osad.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

See ju seest ja vÀljast roostevaba.kasutusjuhendis on ju kirjas et masinpestavad osad.

see kĂ€ib ehk filtrikopsiku kohta. kann on ju kahekordse seinaga ja masinasse seda kĂŒll ei topiks. pĂ€rast loksub vesi seal kahe seina vahel. sellel pole ka mingit mĂ”tet, sest sealt pisikesest avast ei suuda ka nĂ”udepesumasin seda kannu seestpoolt paremini pesta kui kĂ€sitsi pudeliharjaga.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

vÔin oma kogemusest öelda, et mitte midagi ei saanud. isegi puhas ÀÀdikas ei vÔtnud seda kihti lahti.

soodat ja ÀÀdikat koos pannes sai mingeid tĂŒkke sealt lahti, aga puhtaks ei saanud seda kannu seest mitte kunagi enam. see on mingist eriti halvast karedast materjalist, mis selle kohvipargi kindlalt kinni vĂ”tab.

ja oli ka sama hÀda, et kohv oli leige, metallkann jahutas tulisuse maha ja termose omadused olid viletsad.

Jah, ma olen ka leotanud ÀÀdikaga ja soodaga. Isegi soolaga olen proovinud lasta seista ja eralduvadki mĂ”ned tĂŒkid.
Me vÀga ei kurda sooja hoidmise suhtes. Ma panen masina tööle ja samal ajal lasen kraanist tulikuuma vett sisse, et metall kuumeneks. Siis kohv ei jÀÀ leige. Ja muidugi jahtub kohv maha kiiremini, kui kannu hoida seal, kus selle koht on. See tila ju alla surutud ja Ôhk pÀÀseb liikuma. Ma tÔstan kannu vÀiksele kuumaalusele, kui kohv on Àra tilkunud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Korra nĂ€dalas puhasta vĂ€ikeste terassvammiga. Need lĂŒkkavad R/v pinna sodist puhtaks. PĂ€rast pead muidugi loputama. Enne pead muudugi kuuma vee ja lahustiga(ÀÀdikas, katlakivi) paksu kihi lahti saama. Vajudusel vƍid ju mingi lapiku kruvikeeraja vƍi ĂŒmaraotsalise lauanoaga seda kihti lahti lĂŒkata. Vƍib ju ka 24h liguneda. KĂŒll ta lahti tuleb. Kontsentratsioon lahustist tee kahekordne tootja soovitatule.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

see kĂ€ib ehk filtrikopsiku kohta. kann on ju kahekordse seinaga ja masinasse seda kĂŒll ei topiks. pĂ€rast loksub vesi seal kahe seina vahel. sellel pole ka mingit mĂ”tet, sest sealt pisikesest avast ei suuda ka nĂ”udepesumasin seda kannu seestpoolt paremini pesta kui kĂ€sitsi pudeliharjaga.

Ei loksu.Aga nÔudepesumasinas kÀik vÔtab seda kihti lahti.
Samas aitab ka kui katlakivi eemaldajaga puhastada. St hoida tsĂŒkli vahepeal mingi aeg kuuma vett koos vahendiga nagu kasutusjuhend ette nĂ€eb. Ja peale puhastusprotsessi hÔÔruda kannupĂ”hi nĂ”udepesuharjaga ĂŒle. Mingit terasharja pole kunagi kasutanud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ja kann on seest halja metalli vÀrvi?
huvitav, minul see kĂŒll ei Ă”nnestunud vaatamata mĂ€rksa jĂ”hkramatele meetoditele. see tume kiht sees oli nii rĂ”ve, et vastu hakkas.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ermoskannu paned nÔudepesumasinasse?

Elementaarne ju. Mis su vigastus on?

Please wait...
NĂ€itan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Kodunurk Roostevaba kohvimasin