Esileht Hobinurk Rootsi kruiis väikeste lastega

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rootsi kruiis väikeste lastega

Postitas:
Kägu

Minek 4 a ja 6 a lastega.
Kas selle ühe päeva jooksul jõuab ära käia lõbustuspargis? Või mida veel soovitate Stockholmis külastada?

Ehk keegi viitsib muljetada oma kruiisikogemustest lastega. Mis meeldis, ei meeldinud.

Tänud ette!

0
0
Please wait...

Postitas:
Loomake

Kas sa oled vaadanud Grönalundi lahtioleku aegasid? Nädala sees avavad nad praegusel hooajal kl 15 ja siis ei jõua sa kuidagi seal ära käia. Nädalavahetusel on nad varem lahti, siis jõuate küll natuke lõbutseda seal.

Junibacken oleks see koht, kuhu mina julgen soovitada sellises vanuses lastega minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kuidas on laeval – kas julgeb lapsi üksipäi jooksma lasta, või peab ikka kogu aeg nendega kaasas olema? Sama õhtul – kas on turvaline lapsed üksi kajutisse magama jätta ja ise mehega tantsima minna? Kui lapsed lähevad omapäi, kas on võimalus, et nad eksivad ära laeval?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole selles, et kas sa julged oma väikseid lapsi omapäi suurel laeval ringi joosta lasta vaid selles, et see ei ole lubatud. Olen ise näinud kui turva viib üksi laevas hulkuvad väikesed lapsed infosse, et nende vanemad üles leida. Vanemal on kohustus igal ajahetkel oma lapse turvalisus tagada ja kuidas sa seda teed kui sa ei tea kus (ja kellega) nad on?

Laevas on ka täiskasvanud ja kogemustega inimesel tihti keeruline orienteeruda, seega, jah, su lapsed eksiksid ära.

See, kas lapsi võib jätta kajutisse üksi magama, oleneb sinu lastest – kas on välistatud et nad võõras keskkonnas ärkavad ja ehmuvad? Laev võib kõikuda, mootorid teevad müra, inimesed koridorides häält. Mida su unised ja ehmunud lapsed sellises olukorras teeksid ja kuidas nad sinuga ühendust saavad kui sa mehega tantsimas oled?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rootsi kruiis on küll viimane koht, kuhu ma lastega ”reisile” läheksin. Sisuliselt igal pool on joobes inimesed, oksendatakse, klaasid lendavad puruks jne. Üksi neid laeva peale kohe kindlasti lasta ei saa ega tohigi. Kajutisse magama jätta oleneb tõesti lastest. 6a on tihti juba nii mõistlik, et kui sõnad peale lugeda, siis saab enda ja väiksemaga väga kenasti hakkama. Magada seal on muidugi üsna piin, terve öö on mootorimüra ja seda möllu on ka üsna hästi kajutisse kuulda. Linna nägemise koha pealt on ka mõttetu ettevõtmine, sest seal Rootsis reaalselt aega on vaid mõned tunnid ja lastel on üldiselt aeglasem tempo ka. Me jõudsime sõbrannadega söömas ära käia, mõnda poodi ja natuke pargis jalutada ning oligi aeg tagasi minna (liiklesime jala). Mingeid üritusi ette võtta tõenäoliselt ei jõua. Kuskil 11 paiku vist sai laevast välja ja 17 ajal tuli tagasi olla kui õigesti mäletan.
Mul peretuttavad lastega käivad pigem nii, et ostavad ühe otsa pileti Stockholmi, seal paar ööd hotellis ja siis tagasi, siis on nagu aega ringi ka käia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

me alustasime seda kruiisitamist alles koolieelikutega.
marsruut oli aastaid sama: soome reisidel terve päev heurekas,
stockholmi reisidel esimesel aastal junibaken, edasistel tekniskamuseet,
terve päev ühes kohas ja siis tagasi. ei minutitki mujal ega kuskil poes kolamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin just raamatut Estonia hukust – iial ei julgeks lapsi üksi kajutisse jätta. Lisaks on tänapäeval nii palju perversseid ja maniakaalseid tüüpe, et lapsi üksi jätta on hullumeelsus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

me käinud aastaid kuna lastele väga-väga meeldib laevas. kajutisse jätaks kui tean oma lapsi – nende magamist ja närvisüsteemi (kui ärkavad ja kohe ei ole vanemaid) ja kuidas nad võivad käituda. ega sa tunde ära ei ole – piisab ju kui käid poole tunni tagant kontrollimas.
üksi laeva peale jooksma ei lase. olen kord 6-7 aastase korraks mängutuppa jätnud, et ise midagi kajutist tuua. shokk oli päris suur, kui tulles last mängutoas ei olnud. kammisime meie käiguala mitu korda läbi (ainuke mõte oli, et äkki hakkas ise kajutisse tulema), jooksime risti-rästi laevas ringi – ei midagi. no ca 15-20 minutit oli kadunud. korduvalt infost lasti valjuhääldiga tagasiotsimiskuulutust. see oli megaõudne aeg. no ja mis ilmnes – neil mingi lastetoa tegevuste organiseerija oli jätkanud mingit võistlusmängu mingis muus laeva osas. no väga tore – laps suur ka jne aga no äkki oleks pidanud selle peale tulema, et vanemad saavad kreepsu kui last pole. väljuhääldist edastatud teadaannet muidugi ei kuulnud-pannud tähele ei laps ega see lastega tegeleja.
enam seda tunnet läbi elada ei tahaks.

mis stocki puutub, siis soovitan selles vanuses lastega külma ilmaga junibackenit ja sooja ilmaga skansenit. olen alati arvestanud, et päris kohapeal (ilma transata) saab viis tundi olla. ega tegelikult rohkem ei jaksagi. ja poodi pole küll mõtet minu meelest aega kulutada. keegi siin sõbrannaga käis söömas ja shoppamas – no lapsed seda kohe kindlasti ei naudi. ja laste pärast ma nendel kruiisidel käingi.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Hobinurk Rootsi kruiis väikeste lastega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.