Esileht Pereelu ja suhted Rootsi mees

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Rootsi mees

Postitas:

Tutvusin Rootsi mehega. Ta tundub väga tore ja sõbralik. Oleme praeguseks sõbrad ja kohtume järgmisel nädalavahetusel uuesti Rootsis. See on mul esimene kord kui suhtlen välismaalasega. Mis te arvate Rootsi meestest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 17:47; 16.10 14:51; 16.10 15:20; 24.10 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rootslased on võrdõiguslased, ka mehed. Ta eeldab, et sina maksad ise oma kulud, sh ka kui ta sind sööma kutsub ja tema peale ei looda arve tasumisel. Nende riigis muidugi on see võimalik, seal pole 30 protsendilist palgalõhet naiste kahjuks… Kui ta on intelligentne, siis on ta ehk kursis sellega, et Eestis on elatustase väiksem ja naised saavad kõvasti vähem palka. Eks sa vaata, kuidas läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu tuttavat rootslasega suhtes/abielus. Ise on nad küll rahul. Või on neile eriti normaalsed rootsi mehed juhtunud. : )
Reisivad jõle palju. Ma alati imestan, et kuidas nad üldse jaksavad niimoodi. Aganoh, nende elu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige toredamad mehed, kellega ma elus kohtunud olen, on rootslased. Kohtlevad naist võrdväärsena, ei arva, et naine on midagi madalamat, saamatumat või rumalamat kui mees. Rootslased on enamasti haritud, räägivad väga head inglise keelt (nii verinoored inimesed kui vanurid), tolerantsed ja avatud. Kenad ka, eriti kui võrrelda soomlaste või norrakatega. Ok, norrakatel pole ka enamasti viga. Hästi riietuda oskavad nii rootsi kui norra mehed. Õnneks on noored eesti mehed pigem skandinaavia meeste moodi ja vähem ida-eurooplased.
Jah, võrdsust nad õnneks armastavad, aga rootsi on siiski kokkulepete ühiskond- naiselt küsitakse nii seda, kes ja kui palju maksab kui ka konkreetselt seda, kas naine seksi soovib või mitte. Mitte ei hakata oletama ja “enesestmõistetavaid” järeldusi tegema, nagu eesti mehed- mina ostsin sulle prae, sina anna mulle keppi. Alkoholi tarbida oskavad rootslased viisakalt (jällegi erinevalt eestlastest ja soomlastest).

Ja tegelikult ei ole neil minu suhtluskogemuste kirjeldamisel mingit mõtete, sest alati on erandeid ja vabalt võib olla, et sinu rootsi mees on täielik vastand kõigile neile, keda mina kohanud olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kuulnud, et seal enamus homod või bi’d. Võta ikka õige slaavi täkk, mitte lääne pehmenäpp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu tuttavat rootslasega suhtes/abielus. Ise on nad küll rahul. Või on neile eriti normaalsed rootsi mehed juhtunud. : )
Reisivad jõle palju. Ma alati imestan, et kuidas nad üldse jaksavad niimoodi. Aganoh, nende elu…

Minu tuttav rootslane on just ülim “patrioot” : )
Väga vähe (välismaal) reisinud ja kui fantaseerida/unistusi jagada sellest valdkonnast, siis ta kirjeldab alati Rootsi piirkondasid, kus pikemalt puhata tahaks, kaugemale reisimine on tema jaoks aja- ja raharaiskamine : )
Mitte, et selles midagi halba oleks, lihtsalt vastupidine omadus eelnevalt kirjeldatule : )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:50; 16.10 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu tuttavat rootslasega suhtes/abielus. Ise on nad küll rahul. Või on neile eriti normaalsed rootsi mehed juhtunud. : )
Reisivad jõle palju. Ma alati imestan, et kuidas nad üldse jaksavad niimoodi. Aganoh, nende elu…

Minu tuttav rootslane on just ülim patrioot : )
Väga vähe (välismaal) reisinud ja kui fantaseerida/unistusi jagada sellest valdkonnast, siis ta kirjeldab alati Rootsi piirkondasid, kus pikemalt puhata tahaks, kaugemale reisimine on tema jaoks aja- ja raharaiskamine : )
Mitte, et selles midagi halba oleks, lihtsalt vastupidine omadus eelnevalt kirjeldatule : )

Väga suur rännu- ja reisikirg ei välista mitte kuidagi ülimat patriotismi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav rootslane on just ülim patrioot : )

Väga suur rännu- ja reisikirg ei välista mitte kuidagi ülimat patriotismi.

Nõus, oleksin pidanud selle patrioodi siin jutumärkidesse panema (tegin ka nüüd seda). Ma ei pidanud silmas otsest tähendust poliitilise ja hingelise isamaalisuse mõttes, vaid piltlikult öeldes, reisimisel eksklusiivselt kodumaa eelistamist (eelnev kommenteerija viitas minu arusaamist mööda rohketele välisreisidele)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:50; 16.10 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Rootsis elanud pool oma elust ja ka abielus rootslasega. Seega oskan öelda, et Rootsi mehed on väga hea huumorimeelega ja viisakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid töötanud nii rootslastest ülemuste kui kolleegidega. Minu jaoks on sealsed mehed veidi “emased”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on nad parimad. Pestud ja kammitud, suhtuvad naistesse lugupidavalt, suhtes oluline võrdsus, hoolitsevad laste eest jne. No minu unelmate mees on rootslane, keda ma kahjuks veel leidnud ei ole. Kindlasti on ka rootlaste hulgas jobusid, kuid mina tean tõesti paari väga vinget rootslast. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige toredamad mehed, kellega ma elus kohtunud olen, on rootslased. Kohtlevad naist võrdväärsena, ei arva, et naine on midagi madalamat, saamatumat või rumalamat kui mees. Rootslased on enamasti haritud, räägivad väga head inglise keelt (nii verinoored inimesed kui vanurid), tolerantsed ja avatud. Kenad ka, eriti kui võrrelda soomlaste või norrakatega. Ok, norrakatel pole ka enamasti viga. Hästi riietuda oskavad nii rootsi kui norra mehed. Õnneks on noored eesti mehed pigem skandinaavia meeste moodi ja vähem ida-eurooplased.
Jah, võrdsust nad õnneks armastavad, aga rootsi on siiski kokkulepete ühiskond- naiselt küsitakse nii seda, kes ja kui palju maksab kui ka konkreetselt seda, kas naine seksi soovib või mitte. Mitte ei hakata oletama ja “enesestmõistetavaid” järeldusi tegema, nagu eesti mehed- mina ostsin sulle prae, sina anna mulle keppi. Alkoholi tarbida oskavad rootslased viisakalt (jällegi erinevalt eestlastest ja soomlastest).

Ja tegelikult ei ole neil minu suhtluskogemuste kirjeldamisel mingit mõtete, sest alati on erandeid ja vabalt võib olla, et sinu rootsi mees on täielik vastand kõigile neile, keda mina kohanud olen.

Sulle on siis küll jutu põhjal väga kehvad mehed ette jäänud. Kui sulle need mehed on sinu jutu põhjal sind küsimata maha tõmmanud, siis on see küll pigem sinu meestevaliku kui rahvuse küsimus. Mida see üldse tähendab, et enne seksi küsitakse naise käest ka?
Kas sa arvad, et Rootsi mees küsibki siis nii, et kas soovid peale praadi seksida? Või et kui ta seda ei küsi, siis talle lihtsalt meeldib sulle praade välja teha?
Pead seda ehk viisakuse vormiks, et mees ütleks, et kuule lepime seksimise kokku ja siis hakkame sööma?

Aga mis puutub “rootslasesse” ja “rootsi mehesse”, siis veidigi normaalne inimene saab aru, et sellele on sama hea vastata kui küsimusele, milline on “eesti mees”. Vastuseid on sama palju kui inimesi. Ma küll näiteks eesti naist litsakaks poolvenelaseks ei peaks, kuigi mõnigaid lääne (sh. rootsi) foorumeid kammida, siis selline mulje võiks ju jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 17:47; 16.10 14:51; 16.10 15:20; 24.10 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Hahhaaa, siis võinuksid sama hästi teha teema “Eesti mees” ja küsida, mida me arvame eesti meestest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Hahhaaa, siis võinuksid sama hästi teha teema “Eesti mees” ja küsida, mida me arvame eesti meestest.

Aga miks? Ta on ju elanud terve elu teises riigis kus on teised tavad ja kombed. Ta ei ole ju puhas eestlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 17:47; 16.10 14:51; 16.10 15:20; 24.10 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Rootsis elanud pool oma elust ja ka abielus rootslasega. Seega oskan öelda, et Rootsi mehed on väga hea huumorimeelega ja viisakad.

Ju siis Eestist otsivad tööd Rootsi kuningliku ühiskonna heidikud. Nii palju kui mina neid kohanud olen, siis võta üks ja viska teist. Eriti armastavad nad naiste tualetis käia.

Äkki seepärast meeldib naiste omas käia, et seal on puhtam? Ja võibolla nad enam ei tunnegi neid märke, sest neil liigutakse pigem unisex tualettide jms poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid töötanud nii rootslastest ülemuste kui kolleegidega. Minu jaoks on sealsed mehed veidi “emased”.

Mina olen tähele pannud, et nii Soome kui Rootsi meeste hulgas on laias laastus 2 tüüpi mehi: ühed on viikingitüüpi, kes võivad ise kasvõi maja valmis ehitada (sest isa ehitas ka, poisina isa kõrvalt õppisid) või/ja on neil mingi põhjamaise loodusega seotud hobi – jaht, kalapüük, matkamine, meresõit või kuskil karulaanes asuvas suvilas müttamine. Teised on sellised, kes kätega pole võimelised eriti midagi tegema – kui mööbli kokkupanekul tuleb paar kruvi keerata või kraanikausialust toru puhastada, siis hakkavad ka juba mõtlema, et äkki tuleks kedagi kutsuda. Seda mõeldi selle “emasuse” all?

See läheb meil Eestis oma eesti meestega ka üha enam ka nii, nagu Põhjamaades on juba juhtunud ehk tekib selline jagunemine: need mehed, kes hoiavad looduse/käelise tööga sidet ja need mehed, kes ei hoia seda üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:57; 17.10 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid töötanud nii rootslastest ülemuste kui kolleegidega. Minu jaoks on sealsed mehed veidi “emased”.

Mina olen tähele pannud, et nii Soome kui Rootsi meeste hulgas on laias laastus 2 tüüpi mehi: ühed on viikingitüüpi, kes võivad ise kasvõi maja valmis ehitada (sest isa ehitas ka, poisina isa kõrvalt õppisid) või/ja on neil mingi põhjamaise loodusega seotud hobi – jaht, kalapüük, matkamine, meresõit või kuskil karulaanes asuvas suvilas müttamine. Teised on sellised, kes kätega pole võimelised eriti midagi tegema – kui mööbli kokkupanekul tuleb paar kruvi keerata või kraanikausialust toru puhastada, siis hakkavad ka juba mõtlema, et äkki tuleks kedagi kutsuda. Seda mõeldi selle “emasuse” all?

See läheb meil Eestis oma eesti meestega ka üha enam ka nii, nagu Põhjamaades on juba juhtunud ehk tekib selline jagunemine: need mehed, kes hoiavad looduse/käelise tööga sidet ja need mehed, kes ei hoia seda üldse.

Kas sina kood kodus kangast, õmbled tervele perele riided selga, tegeled korilusega ja kokkamisega, tikid köögirätikutele ristpistes kaunistusi, kraasid ja ketrad lõnga? Või oled sa liiga “isane” ega hoia looduse/käelise tööga sidet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina kood kodus kangast, õmbled tervele perele riided selga, tegeled korilusega ja kokkamisega, tikid köögirätikutele ristpistes kaunistusi, kraasid ja ketrad lõnga? Või oled sa liiga “isane” ega hoia looduse/käelise tööga sidet?

Hehee, mul on järjest kaks last ja väikelapstega kodusolevat naist niikuinii naljalt keegi isaseks ei pea 😛 Kokkamaisest ei pääse üle ega ümber. Tegelikult meeldib mulle kodutöödest kõige rohkem aiatöö, sellega hoian looduse ja käelise tegevusega sidet, see on hobi (karjuvat vajadust ju ei ole peenraid teha). Riiete tegemisega on kehvem – seljariideid ma vaevalt ise tegema hakkan. Sisustusasju, kui aega on ja mõnuga teha saab, võib ehk kunagi õmmelda-tikkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:57; 17.10 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehee, mul on järjest kaks last ja väikelapstega kodusolevat naist niikuinii naljalt keegi isaseks ei pea ???? Kokkamaisest ei pääse üle ega ümber. Tegelikult meeldib mulle kodutöödest kõige rohkem aiatöö, sellega hoian looduse ja käelise tegevusega sidet, see on hobi (karjuvat vajadust ju ei ole peenraid teha). Riiete tegemisega on kehvem – seljariideid ma vaevalt ise tegema hakkan. Sisustusasju, kui aega on ja mõnuga teha saab, võib ehk kunagi õmmelda-tikkida.

Keda huvitab. Küll inimestele meeldib ikka endast vadrata.

Mul on ka rootslane meheks, tore inimene, aga veidi igavavõitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kitsaid pükse kandvad, edevad, geelist kleepuvate juustega tegelased on rootsi mehed. isegi lambipirni ei oska nad ise vahetada, otsustusvõimetud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Hahhaaa, siis võinuksid sama hästi teha teema “Eesti mees” ja küsida, mida me arvame eesti meestest.

Aga miks? Ta on ju elanud terve elu teises riigis kus on teised tavad ja kombed. Ta ei ole ju puhas eestlane.

Riigis võivad olla teised kombed, kuid KODUS on täpselt need kombed, mis on keskmisel Eesti mehel ja kasvatus ning naistesse suhtumine jms saab ikkagi alguse kodust isalt malli võttes.
Kõige lihtsam näide, vaata Eestis elavaid perekondi, kus üks vanematest eestlane, teine venelane.
Sugugi ei ela nad kõik ju nagu eestlased, ikka on segu kahest rahvusest, mis sest, et meie ühiskonnas elavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Aga sina, sina eesti keelt eriti kirjutada ei oska.
Oled pool elu elanud … paadi all?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Aga sina, sina eesti keelt eriti kirjutada ei oska.
Oled pool elu elanud … paadi all?

Ütleme nii, et ega sa ise ka täiuslik pole. Tegemist pole eesti keele eksamiga. Mine otsi vigu kellegi teise postituse all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 17:47; 16.10 14:51; 16.10 15:20; 24.10 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe väliseesti rootsi mehega kokku puutunud paistavad nad väga head mehed ja isad, ainult veidike “pehmekesed”, sellised naaatukene tallaaluse potentsiaaliga (kui satub võimukam naine). Üks neist ongi suht “alfaemase” endale valinud, aga praegu tundub neil kõik kena olevat juba aastaid, mees on ka väga leplik. Muidu igati 5+, targad, hea huumorisoonega ja minu tuttavatel pole 2 vasakut kätt, tulevad kodus kõigega toime nagu eesti mehedki (tänapäeva mehed, olgem ausad, ka enam kodugaraazis Zigulli valmis ei ehita, nagu isa tegi 🙂 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigis võivad olla teised kombed, kuid KODUS on täpselt need kombed, mis on keskmisel Eesti mehel ja kasvatus ning naistesse suhtumine jms saab ikkagi alguse kodust isalt malli võttes.
Kõige lihtsam näide, vaata Eestis elavaid perekondi, kus üks vanematest eestlane, teine venelane.
Sugugi ei ela nad kõik ju nagu eestlased, ikka on segu kahest rahvusest, mis sest, et meie ühiskonnas elavad.

Mis ometi paneb sind arvama, et eestlasest isa eeskuju segaperes on suurem kui rootslannast ema oma, kui lisaks on ka kogu ümbrus ja sõbrad rootsikeelsed ja -kombesed? Teemaalgataja kirjutas ju, et too mees ei räägi isegi õieti eesti keelt (kes muu seda korralikult õpetada oleks saanud kui mitte eestlasest lapsevanem). Muide, kui see eestlasest isa ise on Rootsis üles kasvanud, siis on too isegi juba samahästi kui rootslane, olgugi tal kasvõi kaks eestlasest vanemat. Keskkond loeb väga palju ja kui just ise kramplikult oma keelest, kultuurist ja kommetest kinni ei pea, siis lähevad need võõras kultuuriruumis kiiresti kõige liha teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Aga sina, sina eesti keelt eriti kirjutada ei oska.
Oled pool elu elanud … paadi all?

Üldiselt mulle meeldib, kui grammatikavigadele tähelepanu juhitakse, kuid see sinu kommentaar oli küll 100% puhas õelus. Täiesti ebavajalik, lihtsalt näpuvea (või autocorrecti) alusel ärapanemine. Häbi sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii igaks juhuks küsin, et kas tegu eheda rootslasega või sisserännanuga, neid on seal juba väga pikka aega?

Tegelikult on ta eesti-rootsi verd. Isa on Eestist pärit ja ema on Rootslane. Aga elanud on terve elu Rootsis. Oskab ka Eesti keelt natuke.

Aga sina, sina eesti keelt eriti kirjutada ei oska.
Oled pool elu elanud … paadi all?

Kuidas selline kommentaar aitab teemat avada? Väga inetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Rootsi mees

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.