Esileht Ilu ja tervis Rosaatsea – palun kogemusi

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rosaatsea – palun kogemusi

Postitas:

Kellel on, palun kirjutage kuidas hakkama saate. Millised arstipoolsed ravimid teil asja kontrolli alla on saanud ja millist igapäeva kosmeetikat, päeva- ja öökreeme kasutate? Milliste koduste vahenditega kaasa aitate? Kas olete menüüd muutnud jne..

Väga hirmutav asi, täiesti ootamatult kujunes, ca ühe kuuga. Seega ravi on alles alguses ja nende mõne nädalaga mingit paranemist pole. Nägu õhetab on kühmuline ja punane. Põsed ja lõug eriti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:41; 28.03 18:02; 29.03 05:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vt LumiDerm kreeme. Üldiselt rosaatseaga, nagu ka lihtsalt ülitundliku/ülikuiva nahaga, tuleks nahka koormata ja ärritada võimalikult vähe. Seega: mida vähem, seda parem ja mida looduslikum, seda parem. Menüüga sama lugu: ikka tervislik ja mahe, võimalikult vähe poolprodukte jne, nagu ikka kõige puhul soovutatakse. Aga töötab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 16:06; 28.03 20:29;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja – kõigepealt soovin sulle palju jõudu ja kannatust, rosaatseaga pole lihtne elu! Minul tekkis rosaatsea peale rasedusi…mingil hetkel oli täiesti kohutav näonahk, olin juba hullumas. Kõik õhetas, punetas jne. Hiiul on super-super nahaarst dr Kerner, kes mind palju aidanud. Alustuseks 40.päevane antibiootikumikuur, sest mul oli põskedel ka põletikulisi koldeid. Peale seda igapäevaselt Rosec kreem ja Finacea kreem vajadusel, kui kuskilt midagi jälle põletikuliseks läheb. Näo kreemitamine on ülimalt tähtis sest ravi teeb naha kuivaks. Igapäevaselt kasutusel Bioderma Sensibio puhastusgeel, Bioderma Atoderm niisutav keem õhtuti, silmameiki eemaldan Bioderma sensibio puhastusveega. Päeval eelistan meigi alla kasutada Jean Daveze tundliku naha päevakreemi või Jouvence kreemi (eesti kodukalt saab testreid ka tellida 1eur eest, et näha kas sobivad). Avene firma mulle üldse ei sobinud, ajas näo kihelema. Kreemid muidugi maksavad palju aga õnneks kulu on väike ja praegune naha seisukord on täiesti rahuldav! Saunas ei tohi käia elu lõpuni, suvel minimaalselt 30spf näole, otsest päikest näole ei saa lasta, kuuma ahju juures olemist vältida, -20 kraadiga õue pole mõtet minna jne jne jne. Tugevamat trenni ka tegelikult ei soovitata aga selleta ma ei suuda olla ja nädalas 3-4x käin siiski jooksmas. ALguses tundub mega keeruline aga praeguseks olen juba harjunud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 14:48; 28.03 14:50; 28.03 21:25;
To report this post you need to login first.

Ahjaa, lisan, et menüü muutmise kohta ütles nahaarst, et väga vürtsikaid toite ja alkoholi pigem vältida aga rosaatsea ergutajad on siiski eelkõige välismõjutajad st külm/kuum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 14:48; 28.03 14:50; 28.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan nii põhjaliku vastuse eest. Jõudsin juba kreemide osas Iwostin sarja tooted osta. Ka mul on ab-kuur käimas ja rozex geel.
Küsin veel kosmeetika kohta. Millega meigid? Ostsin ArtDeco mineraalpuudri ja rohelise peitepulga aga pole veel kasutanud, kardan et ärritab. Muidu siiani pole eriti meikinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:41; 28.03 18:02; 29.03 05:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga muidu, kas teil, kellel on rosaatsea diagnoositud (mul ei ole, olen ise vaadanud sümptomeid ja justkui vastavad prerosaatsea staadiumile nagu õhetus, punetus, vistrikud ja tundlik nahk), kas te olete ka elu aeg olnud pigem tundliku nahaga, kergesti punastanud jne? Lihtsalt küsin, et kas võib olla, et mul löövad ka ülejäänud staadiumid (veresoonte laiendid, põletikulised vistrikud jne) kindlasti välja? Sest hetkel olen, jah, ise saanud asja kontrolli alla söögi ja looduslike vahenditega, aga huvitav, kas asi siiski süveneb sellegipoolest? Saunas käin ikkagi mingi kord kuus ja pärast õhetan näos lausa tunde, aga ei taha loobuda sellest veel… Põletikulised vitsrikud on mul ka olnud, kui olin 18-19 (praegu 32), aga siis toimisid ühed hormonaalsed pillid hoopis. Ja hiljem ongi selge olnud see, et mida vähem naha ärritamist, seda parem. Hetkel on seis ikka väga hea, nahk ei puneta niisama (vaid pärast sauna, sooja dušši, trenni) ja vistrikest tekivad ka vaid need väikesed mittepõletikulised, ja neidki ikka vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 16:06; 28.03 20:29;
To report this post you need to login first.

Mina ikka kasutan meiki ka jah, nahaarst ei keelanud seda, lihtsalt ütles et peab leidma selle jum.kreemi mis sobib…collistari perfect wear sobis ravi ajal hästi (vedelam ja ei kuivata) ja praegu kasutan ka aegajalt. Hetkel rohkem kasutuses Diorskin forever sest katvus meeldib aga kui väga kuiv nahk siis see kuivatab veelgi.
Pubekaeas oli aknet mul siin-seal..ei midagi kaootilist samas ja tundlik nahk ka ei olnud. Rosaatsea lõi välja raseduste ajal ja günekoloog ütles, et paljudel taandub peale sünnitust.mul kahjuks mitte..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 14:48; 28.03 14:50; 28.03 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina nüüd tagantjärele mõtlen, siis võibolla tõesti pärast sauna oli nägu kauem punane kui teistel, trenni tehes läksin punaseks, maal ahjuküttega toas oli talvel raske, nägu tulitas ja niisama ka palav. Armastan jahedat.

Muidu punastaja pole ma olnud ja ka vistrikud ega akne pole noorena probleemiks olnud. Niisama mõned punnid ja ebatasasused.

Loen et rosaatsea pigem heledanahalistel, väga heledaks end ei pea. Tavaline kartulikoorejuustega ja meigikreemid ikka medium toonides olnud.

No igatahes poleks osanud ette näha ega kuidagi ennetada. Vanust 36.

See kuidas seekord välja lõi – käisin jooksmas ja kodus läksin kuuma vanni, vannis juba nägu punetas ja õhetas, higi lausa kipitas näol, arvasin et sain tuult. Siis tegin näokoorimist, mökerdasin kreeme peale ja õhetus jäi terveks õhtuks. Hommikul oli justkui ok aga õhtu poole tuli punetus tagasi ja nägu muutus muhklikuks ja nagu pundus. Arvasin et mingi allergia. Kuidagi nii jäigi et hommikul punetust pole aga konarlik ja muhklik on nahk ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 15:41; 28.03 18:02; 29.03 05:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õnneks suht kergekujuline lööve dekoltee piirkonnas. Arst kirjutas rozec geeli. See on aidanud. Mina näo piirkonnas kasutaks küll ainult apteegikosmeetikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka arvasin, et mul rosaatsea. Tegelik põhjus olid valed hooldustooted. Kui sain õiged tooted kadus ka punetus, õhetus, põlev tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nägu punane nagu tomat, aga muhke või punnikesi pole. Kosmeetik ütles, et kuperoosa ja see läheb aina hullemaks, saab vaid pisut pidurdada. Minu jaoks oli see šokk. Ma ei käi enam väljas, ma ei saa sporti teha, ei saa saunas käia, talvine külm ilm välistab igasuguse väljas toimetamise. Kohvi ja alkohol ajab näo õhetama. Ma ei saa mitte midagi teha. Ma olen peletis, ma ei suuda endaga leppida. Ma olen niigi eluaeg olnud ülimadala enesehinnanguga, kannatanud depressiooni käes. Mõtlesin alati, et enam ikka hullemaks minna ei saa. Aga näed – saab küll.
Olen netist uurinud, et ehk ikka on lootust sellest probleemist lahti saada. Aga vastus on ei. Kui oleks ravi olemas, siis ju poleks meid punanahkasid üldse. Meikida ka ei saa, nahk on nii kuiv ja hell peale seda.
Tundub nii tühine probleem, aga minu jaoks on see katastroof. Peeglisse vaadates on pisarad silmas ja meeleheitehoos olen isegi siit ilmast lahkumisele mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on nägu punane nagu tomat, aga muhke või punnikesi pole. Kosmeetik ütles, et kuperoosa ja see läheb aina hullemaks, saab vaid pisut pidurdada. Minu jaoks oli see šokk. Ma ei käi enam väljas, ma ei saa sporti teha, ei saa saunas käia, talvine külm ilm välistab igasuguse väljas toimetamise. Kohvi ja alkohol ajab näo õhetama. Ma ei saa mitte midagi teha. Ma olen peletis, ma ei suuda endaga leppida. Ma olen niigi eluaeg olnud ülimadala enesehinnanguga, kannatanud depressiooni käes. Mõtlesin alati, et enam ikka hullemaks minna ei saa. Aga näed – saab küll.
Olen netist uurinud, et ehk ikka on lootust sellest probleemist lahti saada. Aga vastus on ei. Kui oleks ravi olemas, siis ju poleks meid punanahkasid üldse. Meikida ka ei saa, nahk on nii kuiv ja hell peale seda.
Tundub nii tühine probleem, aga minu jaoks on see katastroof. Peeglisse vaadates on pisarad silmas ja meeleheitehoos olen isegi siit ilmast lahkumisele mõelnud.

Palun mine nahaarsti juurde ja lase endale Roaccutane ravi välja kirjutada! Kohe siin keegi kirjutab kui kahjulik see on ja arst ilmselt hirmutab ka sind võimalike kõrvaltoimetega, aga asi on seda väärt.

Olin 10 aastat tagasi samas seisus kus sina praegu. Samamoodi hakkas elu mõte vaikselt kaduma. See ei ole tühine probleem, see ongi katastroof, aga sellele on ravi olemas. Tegin ravi läbi ja ei kahetse. Leian, et pole mõtet ennast piinata kui on võimalik midagi ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul probleem lahendatud! Nägu oli samuti korpas ja punane. Nüüd nagu beebi pepu 🙂
Soomest sail kreemi nimega “Soolantra”. Nägu korras kuu ajaga. Ma ei tea, kas eestis seda ravimit veel saada on, aga Soomes apteegist retsepti alusel saab vabalt. Julgen kõigile soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Mina olen eluaeg võidelnud rosaatseaga. Diagnoosi sain nahaarstilt, kes ütles, et seda ravida ei saagi – kirjutas igasugu tablette ja kreeme muutkui aga paremaks ei läinud.
Loobusin nendest ja asendasin enda näohooldustarvikud tundliku naha hooldusvahenditega. Hetkel minu vaieldamatud lemmikud, mille abil olen saanud naha punetuse kontrolli alla: Eucerin näogeel tundlikule nahale (meigi eemalduseks), näovesi ja kreem -> AZELAC. Tooteid saab tellida Tradehous´ist.
Samuti tegin fotoravi põskedele Medemis kliinikus ja tulemus kohe märgatav.
Soovitan soojalt!
Kena lumist kolmapäeva,
Birgit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Rosaatsea – palun kogemusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.