Esileht Beebi ja mitmikud Rotaviiruse vaktsiin.. kas teha vaktsiin või mitte??

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Rotaviiruse vaktsiin.. kas teha vaktsiin või mitte??

Postitas:

Kõlgutan siin mõtteid,et kas teha pisikesele vaktsiin või mitte.

Palun tagasisidet vaktsiini kohta??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti teha!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud.
Kaalusin ka üsna pikalt aga liigume lapsega väga palju, käime ka võimlemas ja ujumas ning ei ole mõtet riskida. Nägin mitme sõbranna lapse pealt seda haigust ja eiei, mina seda enda lapsele ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei teinud ja ei ole ükski mu sõbrannadest ka teinud ja kui aus olla, siis on see suhteliselt kallis ka. Lihtsat ei näinud pointi, kuna oleme valinud väga koduse elustiili, vähemalt niikaua kui pisike kasvad ja kosub. Loomulikult kui liigute palju, siis võibolla isegi tasub teha, kuigi mina leian, et pisiku võib saada ükskõik kuskohas või ükskõik midatehes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kahevahel. Paganama kallis on, rahast on kahju. Teisalt.. kuidas lapse tervisele hinda panna. Esimesele lapsele ei teadnud küsida vaktsiini ja nüüd ammu enam teha ei saa, haige pole ka olnud. Teine on just sellest vanuses, et saaks ära teha aga nüüd ei teagi, mida teha.
Sõbranna oli oma pooleaastasega haiglas rota pärast, oli ikka hirmus kogemus olnud. Tutvusringkonnas on mõnel veel olnud.
Kas vaktsiin annab 100% kaitse? Kui jah siis tuleb vast teha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase oma lapsele ühtegi vaktsiini teha!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiin ei anna viirusele kaitset vaid leevendab haigust. Ehk kui sulaps saab eriti raskelt rotaviiruse, siis haigestub ta ikka, aga kergemalt lihtsalt. Sellist asja ei ole, et ei saa üldse. Enne kui rohtu ise hakkad võtma loed ju infolehe läbi? Vaktsineerimisel tee samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 12:10; 10.03 13:15; 12.03 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju ta muidu maksab siis? ma ka siin kaalun ,kas teha .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsel tehtud, haigestus, ja põdes väga kergelt! seega soovitan. samas sai sugulase laps selle meie käest ja nad sattusid haiglasse kolmeks päevaks, laps omadega läbi. minu oma oli 3 päeva viril, sõi vähe, ja oksendas vaid korra. magas hästi.[/tsitaat]

No selle järgi ei saa kahjuks otsustada. Ka oma peres võivad inmesed väga ernevalt põdeda, üks on haiglas, teine kurdab ainult iiveldust. seega selle põhjal ei saa vaktsiini tõhusust hinnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 12:10; 10.03 13:15; 12.03 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]teale kirjutas:[/small]
[tsitaat]palju ta muidu maksab siis? ma ka siin kaalun ,kas teha .[/tsitaat]

Maksab 2×50¤, esimese doosi viimane aeg on siis, kui laps on 4,5k. Teine tehakse üks kuu hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst rääkis,et rota viirusel erinevad tüved.Osade vastu pidi andma kaitse aga mitte kõigi vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kahte vaktsiini saab siis korraga teha? Mõtlen,et meil veel saamata teine läkaköha vaktsiin..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsel tehtud, haigestus, ja põdes väga kergelt! seega soovitan. samas sai sugulase laps selle meie käest ja nad sattusid haiglasse kolmeks päevaks, laps omadega läbi. minu oma oli 3 päeva viril, sõi vähe, ja oksendas vaid korra. magas hästi.[/tsitaat]
Mis selles 3 päevaks haiglasse sattumises siis nii kohutavat on? Imikutel ja väikelastel võib iga suvaline kõhuviirus kiirelt raske kulu võtta, selleks ei pea ilmtingimata rota olema. Haiglas pannakse tilguti, et vedelikukadu taastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 16:02; 12.03 17:49;
To report this post you need to login first.

Teha oleks mõistlik siis, kui kodus veel nt 3-4 aastane lasteaialaps, kes rota koju võib tuua. See ikka ennekõike väikelaste haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on tehtud, maksis 2×50 eurot. Haigekassa infolehel oleva statistika järgi põeb 95% lastest enne 5.aastaseks saamist rotaviirust. jah, see kahe doosiga vaktsiin ei kaitse kõigi tüvede eest, aga kui puutute tihti kokku teiste lastega, siis tasub ära. tegemist on suukaudse vaktsiiniga ja mingeid vaevusi meile vaktsineerimine ei põhjustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tegin, kui ma ei eksi maksis 62 x 2 eurot.
vanem laps käib lasteaias ja arst soovitas teha, sest sealt võib ju kõike koju tuua.
esimese lapsega ei teinud, sest olime suhteliselt kodused ja ei osanud eriti ühtegi viirust karta.

Keegi siin küsis, et asi siis kolm päeva haiglas olla, aga endal on oksendamine ja kõhulahtisus meeletult ebamugavad taluda, mis siis veel väiksel beebil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle viiruse kätte on mitu imikut ja ka eakamat surnud. Tegin selle vaksiini kuigi olen ka suhteliselt kodune. Lapse arvelt ma kokku ei hoia. Sugulane sai haapsalus selle viiruse ja oli pea nädala haiglas. Vitamiine ja vedelik manustati kuna süüa ei suutnud. Maksis 50×2 eurot. Hind igal pool erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime ka. Olen olnud kahe vanema lapsega haiglas, mõlemal oli rota viirus ja siis tekkis vedelikupuudus(lapsed olid alla 2 aa vanad)Nii et tegin ka nüüd poisile ära, ei ole meeldiv see haiglas olek ja laps tilguti all.Esimese lapsega viis meid kiirabi ära ja oli päris ohtlik seisund juba,olin ka ise siis rumal ja esimene kiirabi väitis et kõik ok:(,teine kiirabi viis kiiruga haiglasse õnneks ,kõik sai korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arst rääkis,et rota viirusel erinevad tüved.Osade vastu pidi andma kaitse aga mitte kõigi vastu. [/tsitaat]

No ütle siis, et ideed ei hõlju õhus;) Olen viimased 2 päeva omaette pead murdnud selle Rota vaktsiini üle ja otsinud infot, tahtsin just teema algatada, kui leidsin, et seda on just värskelt tehtud.
Uurisin Rota vaktsiinide kohta ja leidsin, et on olemas Rotarix 2 annustamiega, mis kaitseb ühe tüve vastu, (sisaldab inimese rotaviiruse (tüvi RIX4414) nõrgestatud elusvormi, ning Rotateq mida annustatakes 3 jaos ning mis kaitseb 5 tüve vastu, ehk siis sisaldab antigeeni (G1, G2, G3, G4 ja P1[8]).

Kahju muidugi, et Rotateq ei sisalda ka seda ühte Rotarixi oma lisaks.

Homme meil arstile minek- Huvitav kumba siis peaks tegema, millised tüved on levinumad, millega just haiglasse satutakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Levinuim tüvi on mõlemis vaktsiinis sees, aga jah, 3-doosiline on efektiivsem (ka ühe doosi võrra kallim). Meil rotatq tehtud ja rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka just tahan rotavaktsiini teha, kuna kolmas laps ja ees 2 lasteaialast, vanem laps ikka 2 x aastas vähemalt on okseviiruses olnud, ta vaktsineeritud, aga õnneks tal alati läinud need viirused kergelt üle, 1-2 x oksendab ja palavik.
1-aastasena olime isegi haiglas lihtsalt kõrge palavikuga ning selgus, et on rotaviirus – kuna tal oli vaktsiin tehtud, siis ta ei oksendanudki, lihtsalt lõi palaviku ning kuna ta keeldus joomast, siis tekkis vedelikupuudus. Aga piisas, et olime haiglas u 6 h tilguti all ja lasti koju. Tal on tehtud Rotarix, aga siis ma ei teadnudki, et on Rotateq ka olemas.

Ei suuda otsustada kas teha nüüd kõige nooremale rotateq või rotarix.
Saan aru, et rotateq on siis nagu parem, et rohkem tüvesid – aga kuskilt ei tea, mis tüved need kõige levinumad on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tehtud see 3-ne:) kui rahakott lubab siis kindlasti on mõtet teha, parem karta kui kahetseda. Minu arust võiks see olla tasuta vaktsiinide seas, ehk varsti ongi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes veel ei raatsi seda vaktsiini lapsele anda, võiks lugeda tänasesr lehest http://www.tarbija24.ee/770536/haiget-last-saadeti-oosel-uhest-haiglast-teise/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime siis täna Rotarixi esimese annuse.
Rotateqist meie lastearst polnud väga kuulnud ja muuseas tuli välja, seda on müügil vaid Pärnu apteegis?! Arst otsis kohe ise ka infot Rotateq kohta (kiitus talle) ja andis mulle toru otsa veel ravimifirma esindaja, kes kinnitas, et Rotarix on tegelikult võrdne Rotateq-iga, sest see üks vaktsiinis olev antikeha on ristkasutuses teiste tüvedega (samadega mis Rotateq-is eraldi esindatud- ehk siis efektiivsus võrdne Rotateq-iga.
Igatahes- tegu tehtud ja loodame et see nii ka on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes veel ei raatsi seda vaktsiini lapsele anda, võiks lugeda tänasesr lehest http://www.tarbija24.ee/770536/haiget-last-saadeti-oosel-uhest-haiglast-teise/
[/tsitaat]

Tee endale selgeks, et isegi kui laps on saanud vaktsiini, siis võib ta ikka rotaviirusega haiglasse sattuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 12:10; 10.03 13:15; 12.03 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tee endale selgeks, et isegi kui laps on saanud vaktsiini, siis võib ta ikka rotaviirusega haiglasse sattuda. [/tsitaat]
Milleks siis üldse vaktsineerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 17:26; 18.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis on haiglasse sattumises halba??? WOW!! See, et laps on eelnevalt 3 päeva 10 korda päevas oksendanud – selle kohta ütled ka, et mis selles halba? Ega põhjuseta siis haiglasse minda. On ikka totakaid.[/tsitaat]
Sinu arvates on siis halb, kui laps haiglast abi saab ja terveneb??? Või mida sa tahad öelda?

Saa nüüd ometi oma naiivsuses aru, et sa ei saa oma last oksendamise ega haiglasse sattumise vastu vaktsineerida. Rota vaktsiin ei garanteeri mitte kuidagi, et laps ikkagi vedelikupuudusega haiglasse ei satu. Kas siis rota või mõne muu haiguse tagajärjel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 16:02; 12.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 17:26; 18.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rotaviiruse vaktsiin.. kas teha vaktsiin või mitte??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.