Esileht Beebi ja mitmikud RP lapsele RPA juurde selleks, et magaks ööiti parem

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: RP lapsele RPA juurde selleks, et magaks ööiti parem

Postitas:

Tere, kui teema on vales rubriigis, siis vabandan, võib ümber tõsta. Ei jõudnud otsustada, kas see on pigem imetamise teema või beebi teema.
Ja palun, et mitte materdama hakata, kuna tean ,et mu mõte päris õige ei ole.
Ühesõnaga kodus on kohe 3kuuseks saab tüdruk, kes on olnud siiani 100 protsenti rinnapiimal,kuna kindlaid vahesid meil pole söömiseks ja luti pole eriti võtnud, siis on beebi suht tihti rinnal ja seda ka öösel. Õigemini on meil isegi olnud öid, kus ta jääb alles kell 2 magama, eile jäi näiteks 3.15. ksMinu jaoks on see suht väsitav ja tundub ,et ka lapse jaoks kui ärkab öösiti tihti, teinekord isegi iga h tagant ja tahab rinda imeda. Ta isegi ei söö niivõrd öösiti vaid tahab lihtsalt rinda. Ja nii ma siis olengi n.ö. elav lutt lutsib seda rinda, niikaua kui ise magama jääb, veidike tukub siis ärkab uuesti ja jälle lutsib. On ka öid, kus ma olen lihtsalt pool ööd ühe külje peal nii ,et külg valus ja ta ainult imeb. Kaaluiive on korras ja piima on.
Mu sõbranna annab lapsele viimase toidukorra õhtul RPA ja ütleb ,et laps teeb 9 h unesid, ma ei unistagi ,et nii pikad uned mu plikal oleks, aga kui ta isegi 4-5 h magaks jutti täiskõhuga annaks see juba palju juurde.
Küsisin sama asja perearstilt, ta andis rohelise tule, ta ütles, et võid proovida, kaks varianti, kas magab paremini või ei
Esimene laps sai rinda 1.a3k ja mulle väga meeldib imetada ja mingit muud põhjust mul rpa andmiseks pole kui ainult see, et saaks ise kauem magada.
Ma olen siiani mõelnud, et kui ma lapse sain ma ju teadsin ette ,et magamata ööd on tulemas, aga täna olin tõesti nii väsinud, et mütlesin, et ostan rpa.
Palun teie mõtteid ja kaasarääkimist antud teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 22:18; 10.12 08:54; 11.12 09:51; 22.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud toidukorrad jätad RP, siis anna aga RPA ööseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Eile ostsin rpa valmissegu, andsin talle õhtul, aga söögivahe vist oli nii väike, et tal polnudki kõht tühi, seega sõi ainult mingi 30 ml, ülejäänud osa sai 2 h pärast öösel, aga ma ei saa öelda, et magas paremini. Kaissu küll ei pidanudki võtma sest toitsin pudelist nii ,et tema oli enda voodis, sõi nagu une pealt, kui kõht sai täis panin luti suhu ja magas edasi.
Tavalised ööd on meil nii ,et kui annan rinda, siis tõstan ta võrekast enda voodisse, sööb ära ja kui hakan ümber tüstma siis ärkab üles, vot see väsitab kõige rohkem.Ja nii ma teen mitu katset, ikka ootan kui jääb kaisus magama nii kui ümber tõstan ärkab. Lihtsam on teinekord loobuda, et jääbki kaissu magama aga siis olen ma jälle magamata ja mees ka, sest voodi on kolmeme väike ja nii me siis vaatame, et lapsel ikka hea oleks ja ise talle ei keeraks peale jne.
Mul on üks pudel veel üle rpa täna õhtuks, proovin täna õhtul veel nii ,et eelviimase ja viimase toidukorra vahe oleks pikem, nii ,et tal kõht oleks korralikult tühi ja sööks terve pudeli ära, ehk siis tuleb pikem uni. Kui täna ka ei mõju, siis jätksn 100% rinnapiimal. Plaan on kuuenda kuu pealt nagunii öine söömine võõrutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 22:18; 10.12 08:54; 11.12 09:51; 22.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega proovisin ka igasuguseid nippe. Magama hakkas öösiti ikka alles 2-aastaselt. Lutti ei võtnud, RPA keeldus joomast.
Teine laps on hetkel alles 3-kuune ja vahel sööb ka 1 tunni järel. Mis seal ikka, enam ei viitsi võimelda, küll kunagi hakkab magama. Meil muidugi see eelis, et titt magab kaisus, nii et mina magan imetamise ajal edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan täiega, et sind selle teemaga surnuks ei nokitud. Nii normaalsed vastused. Ei õhku midagi õelat, et ala miks sa tegid selle lapse, kui sa ei taha talle head.

Üle pika aja imestan, et rinnapiima teemal ei ilguta.

Aga jah, minu soovitus ka, proovi ära kuidas õnnestub. Kui ärkab endiselt, siis jah tuleb raske aeg üle elada.

Söö kindlasti vitamiine ja proovi puhata. Ära põe kui päeval kodu koristamata või midagi. Läheb ka see raske aeg mööda. Ütlen seda sellepärast, et nii mõnigi emme on kurnatusest kokku kukkunud.

Igatahes edu ja jõudu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan ka öösel toidukorrana rpa-d, muidu täiesti rinnalaps (varsti 9k). Tegelikult annab selle öise toidukorra rpa-d hoopis mees, et ma saaksin magada. Laps jääb magama kell 7.30 õhtul, kell 10.30 annan talle rinda nii et ta tegelikult ei ärkagi ja mees annab talle rpa-d kella kolme paiku (ja kusjuures sööb väga korralikult, kõht on selleks ajaks tõesti tal tühi) ja siis uuesti rinda kuskil 5-6 paiku. Niimoodi ongi, et pmt saan magada varahommikuni välja. Päeval on väljapuhanud ema ikka tõesti parim kaaslane lapsele, jaksad lapsega mängida-laulda, aktiivselt tema jaoks kohal olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 10:47; 10.12 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga muidu soovitan ikkagi paindlik olla ja eelkõige ise puhata öösel kui teatud raamatutarkustele ja “põhimõtetele” kindlaks jääda. Kui lapsel on selline õrnema unega öö (hambad tulevad, uus arenguetapp vms), siis magabki pool ööd laps kaisus ja pole mingit probleemi. Samuti kui laps on kehva unega, siis võib olla probleem teatud vitamiinide puuduses (nt B12), et seda tasub lihtsalt jälgida, kas sinna kehvemale unele tekib ka muid ohumärke kõrvale. Lisks on kuldreegel see, et kui laps päeval magab hästi, siis ta magab ka öösel hästi. Seega päeval iga hinnaga proovin, et laps teeks vähemalt ühe une 1.5-2h, st kui vaja siis pärast 45min unetsüklit kussutan ta uuesti magama, et ta ikka magaks oma 2h tundi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 10:47; 10.12 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RPA pole hea mõte. Anna talle rinnapiima, nii tihti kui tahab. 3-4 kuu paiku on kõige intensiivsem piima tellimise aeg, kus ongi rohkem tissitamist ja vähem magamist. See läheb üle. Kui sa praegu RPA andma hakkad, siis võib juhtuda, et varsti ongi ta sul pudelilaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on sageli ärkav ja ärksa unega laps, siis ei tee rpa tema und küll paremaks. Proovisin seda enda esimese lapsega, ei aidanud. Sai rpa-d, aga ärkas ikka. Tuttavatega laste unest, rp-st, rpa-st rääkides tundus sama asi olevat, et kes magab rpa-d saades hästi, magaks ilmselt hästi ka rinnapiima saades. Aga kui on rahutu laps, lähedusvajadus, hambad teevad muret, gaasid jne, siis ei pane rpa ka teda pikemalt magama. Mina läksin seda teed, et hakkasin lihtsalt vähehaaval nihutama rinna saamise vahet, st kui vähegi sai lapse ärkamisest silitamise või lihtsalt kaissu võtmisega edasi magama, siis imemisvahe pikemaks. Aga ma tegin seda natuke vanema lapsega, kui kolmekuune oli, siis oli lihtsam rind suhu torgata ja sai edasi magada.

Rpa andmine aitaks, kui laps ärkab tühja kõhu pärast, aga suure tõenäosusega ei ärka ta iga tunni tagant söömiseks, vaid vajab rinda selleks, et uuesti uinuda ja rahuneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas tal lutt on, äkki see hoopis aitaks?

Ja see, et ta vähe sõi rpa, b ka tähendada, et talle ei meeldinud (kas muidu on nõus pudelist sööma?)

Meil laps pudelit ei tahtnud. Millalgi 7kuuselt proovisin ka enne ööund rpa katassist anda. 2 ndl proovisime, aga üle 50 ml ta ei hakanudki sööma, pärast sõi rinda isukalt peale. Umb aastaselt hakkasime jogurtit andma enne ööund, suure koguse ikka ja rind peale. Ikka ei maga paremini. Öisest küll võõrutasin, aga rahutult magab seni, kuni kaissu võtan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.
Proovisime eile ka veel õhtul anda rpa, sõi pudelist seda mingi 40 ml ainult ja ei mõju see magamisele midagi.
Ei hakka enam andma rpa, vaid ikka rp edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 22:18; 10.12 08:54; 11.12 09:51; 22.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RPA koha pealt ei oska nõu anda, aga mina imetasin ka öösel kaisus (vahel jäin ise magama ja magasingi laps kaisus), aga muidu oli mul lapse all väike baikatekk ja sellel lina ning kui laps oli ennast magama söönud, siis pakkisin ma selle tekikese talle tihedalt ümber ja tõstsin ta niiviisi pakituna võrekasse, seal pakkisin ettevaatlikult jälle lahti. Mulle tundus, et kui last nö lahtiselt tõsta ja tal mõni jalg või käsi rohkem liikus, siis ta kippus kohe ärkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul s6branna pumpas välja ja andis enne magamist rp pudelist, laps sai kiiremini k6hu täis ja rohkem korraga ning magas kauem. Sellised lapsed talle sattunud, kes tahavad palju, aga ei jaksa kaua imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uneprobleemide puhul on see RPA ainult ajutine lahendus. Mulle tundub, et peaksid uue suurema voodi ostma ja õppima rahulikult lapse kõrval magama. Nr1 rahutu lapse unenipp on ema kaisus magamine. Ma olin oma esimese lapsega ka ise öösel ärevil ega osanud temaga koos puhata. Samamoodi tahtsin teda koguaeg oma voodisse tõsta ja frustreerusin, sest ta ärkas tõstmisel.Kui teisel poolaastal need hambad ja muu jura selle öide magamise täielikuks õudukaks muutsid, siis õppisin uinuma juba siis, kui titt veel tissi otsas oli. Ärkasin üles ainult selleks, et ta teise rinna otsa tõsta. Teise lapse saabudes oskasin juba vajadusel püsti nurgas ka magada. Teine oli parem magaja, aga ma arvan, et mul endal oli nii palju parem, sest oskasin teise lapsega algusest peale koos magada. Ära sellepärast üldse muretse, et siis jääbki laps sinu kaissu magama. Minu oma kolis oma voodisse ca 1,1 a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps, kes saab varsti 4a. sai ka RP ja RPA. Hakkasin andma RPA tasapisi juurde nii 1-2 nädalaselt. Algusel vastavalt vajadusele, kui suurem näljakisa oli. Hiljem õhtuti, et ka ise nats magada saaks. Algul andsin nii 20-40 ml kaupa ja siis rinda peale. Kaisulaps. Mees magas diivanil. Minu jaoks on oluline, et lapsel oleks turvatunne. 4. kuul laps loobus paremast rinnast, aga öösiti ikka toppisin selle talle suhu. 4 kuuselt hakkas saama RPA ka hommikuti ja lõunati, aga siis ikka tiss peale. Max kogus oligi nii 100 ml korraga. Tahtsin rinnast võõrutada 1,5 aastaselt, aga olid mitmed traumad ja haigused, nii et andsin alla. Mõnikord olid hüsteerilised nutuhood ja lõpptulemusena sai laps rinda 3a ja3 kuud. Pudelist loobus päeva pealt kui oli 1a ja 8 kuud. Tagantjärgi mõeldes, ei kahetse, et laps nii pikalt rinda sai. Tema jaoks oli see psüühiliselt vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Plika sai eile kuue kuuseks ja praegu on nii, et saab ainult rp, aga vahed on nüüd 4 h ja öised magamised saime ka korda. St ,et jääb öötuttu 21 ja siis ärkab mingi ühe aeg tahab süüa aga jääb ikka minu kaissu hetkel veel, Kui ümber tõstan on kisa lahti.
Ja pudelit ei taha üldse võtta.(mees on pakkunud rp kui ma kodunt ära olen)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 22:18; 10.12 08:54; 11.12 09:51; 22.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud RP lapsele RPA juurde selleks, et magaks ööiti parem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.