Esileht Beebi ja mitmikud RPA-dest

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: RPA-dest

Postitas:

Lugu siis selline, et pean loobuma rinnaga toitmisest tervislikel põhjustel. Õigemini pean alustama ravi, mis kestab vähemalt 6 kuud, olenevalt tervisest kauemgi, nii et lootus, et ma hiljem rinda uuesti anda saan, on null.
Esimene laps sai rinda aasta, nüüd olen aga väga õnnetu. Olen mõelnud enda jaoks RPA-ga toitmise plusse ja miinuseid…no miinuseid tuleb minu jaoks ikka ülekaalukalt rohkem:(
Niisiis vajan veidi lohutust ja nõu.
Laps on 4,5 kuune. Saanud ainult rinda, lutti ei võta. Ostsin ära lutipudeli Tommee Tippee Closer to Nature, aga mis edasi. Rinnapump läks mul katki, käega ma vaevalt midagi välja saan, et proovida, kuidas laps pudelisse suhtub.
Kuidas peaksin RPA-le üle minema? Kas järk-järgult rinnaga toitmisega kombineerides või ajab see last veel rohkem segadusse?
Kuidas võib RPA-le üleminek mõjutada lapse seedimist? Millised on paremad RPA-d?
Ma ei tea neist MITTE MIDAGI, ka pudelitest mitte. Mida mul veel vaja on, lisalutte/pudeleid jms?
Aidake segaduses ja teadmatuses ema!:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 01.02 17:27; 01.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sünnist saadik rpa peal. Alguses oli ikka väga valus hinges, et ei saanud rinnaga toita, aga mis parata.
Rpa-dest nii palju, et ei saa öelda, milline parem või halvem. Peadki proovima, milline sobib. Meil nt Aptamil tegi gaasid, Tutteli tegi kaka hapult haisevaks, Hipp tegi punnid näkku ja lõpuks kõige odavam Piltti sobis kõige paremini.
Pudelitest Tommee Tippee ja Avent teevad kindlasti selliseid, mis on koolikuvastase süsteemiga, ehk siis luti juurest tuleb lisaõhk välja, laps ei tõmba seda nii tihti vaakumisse ja ei pea seega lutti vahepeal lahti laskma. Meile nt sobis Avnt paremini.
Pudelite ja luttide steriliseerimiseks on endale mugavaim osta mikrolaineahjus kasutatav spets sterilisaator (selline kaanega plastikust karp), Avendil ja Tommee Tippeel olemas mõlemal. Arvesta veel sellega, et kui laps jääb ainult rpa peale, siis selles vanuses sööb ta korraga 150-200ml (mina enda omale teen 200ml, mõnikord sööb kõik ära, mõnikord vaid 120ml), vaata siis oma pudelite suurused üle.
Hea ka kui sul nt kiirkeedukann on ainult lapse vee jaoks, keedad kannutäie valmis ja päeva jooksul soojendad vaid nii palju kui vaja (u 50 kraadini paki juhendi järgi) vett ei tohiks keeta mitu korda, aga korra peab olema läbi keedetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks Friso Vom piimasegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks – mul on tõesti sinust kahju, et pead rinnaga toitmise lõpetama. Loodan, et oled küsinud ka mitme arsti arvamust, kas on su ravile muud \”piimasõbralikumat\” alternatiivi.
Teiseks – kui nüüd tõesti pead RPAle üle minema, siis lihtsaim viis (aga pikem) oleks see, kui alguses asendad ühe söögikorra RPAga, siis nädala pärast teise jne. Kui aega nii palju ei ole, siis tõesti pole muud kui loota, et laps RPA ja pudeli kiirelt omaks võtab. 4,5 kuune iseenesest on juba piisavalt suur, et talle ka vajadusel tassist anda, kui pudelit ei võta. Kuidas tassist teda joota, seda saad nt mõne imetamisnõustajaga konsulteerida. Muidugi teeks see ööd keerulisemaks, sest eks tassiga ole ikka alguses paras läbustamine.
RPA-dest – tõesti peadki lihtsalt proovima vajadusel erinevaid, öeldakse, et nädala jooksul peaks välja tulema, kas sobib või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastajatele!
Kägu 17:15-le, ära on proovitud kõikvõimalikud muud ravivõimalused, mida rinnaga toitmise ajal teha saab, aga paraku pole nendest abi olnud, olukord läheb aina hullemaks:(
Mul on veel võimalik anda ka rinda, tahan seda lapse kuuenda elukuuni teha kasvõi natukene RPA kõrvalt, aga see oleneb kõik sellest, kui kiiresti mu tervislik seisund halveneb.
Geidike, kust seda Friso Vom piimasegu saab ja miks just seda soovitad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 01.02 17:27; 01.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Friso Vom on müügil prismades ja rimis. On mõeldud gaasivalude,toidu tagasiheite ja kõhukinnisuse vastu. Erineb teistest segudest peamiselt valmistusviisi poolest,seda segatakse 80kraadisest veest. Sisaldab jaanileivapuu kiude,mis muudab segu paksuks,vaja siis suuremat lutti.
Minu lapse puhul oli see ainus segu,mis gaasivalusid leevendas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, Anetikas!
Aga kui ma nüüd hakkan asendama toidukordasid RPA-ga, siis RPA ju seedub kauem? Kui ta saab RPA-d siis jätan RPA ja rinna andmise vahele lihtsalt 3-4 tundi?
Praegu on söögikordade vahed 2-3 tundi päeval ja öösel mõnikord isegi kuni 8 tundi, oleneb, kuidas ta magab. Ise teda söömiseks üles ei ärata, nii et on juhtunud, et ta magab pm terve öö.
Ühte RPA-d peaksin siis katsetama u nädala, et teada saada, kas sobib?
Kas anda alguses RPA-d pigem hommikupoole või õhtul enne magama minekut? Millise toidukorra peaksin ma esimesena RPA-ga asendama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 01.02 17:27; 01.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asenda ikka hommikust söögikorda (sama põhimõte on lisatoiduga alustamisel). Kui on mingi jama, gaasid, või kõht on kinni vms, siis päeval on lihtsam märgata ja lihtsam reageerida.
Minu laps sööb Aptamili ja ma ei tea, mis asi on gaasid. Pead tõesti proovima, mis sobib, aga meile sobis kohe see. Meil on Aventi pudelid, 3 tk, et ei peaks öösel pesema. Pane tähele, et lutid on erineva suurusega, lutiaugu suurus vastab kindlale vanusele. Sterilisaatori meil pole ja ei pea vajalikuks. Pudeleid saab pesta kraaniveega ja siis loputada kuuma keedetud veega või nõudepesumasinas. Kord kuus keedan kastrulis läbi ja pole probleemi. Minu jaoks on vajalik asi pudelisoojendaja, mul on selline, mis hoiab temperatuuri (suht odav NUKi oma). Õhtul panen veega pudeli sisse ja kui laps ärkab öösel, siis lisan rpa-d ja laps saab kohe süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]PisiKatsu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 7 kuune tütar sööb sünnist saati RPA’d , ka tervislikel põhjustel.
Alustasime NAN’iga , see tekitas palju gaase , siis läksime üle Aptamil’i peale , see tegi punnid näkku , Tutteli ja Hipp tegid kõhu lahti ja Piltti tekitas ka gaase.
Perearst kirjutas siis lõpuks Aptamil Allergy Digestive Care .. See pani kõhu kinni . Nüüd oleme juba viimased 3 kuud olnud Aptamil Allergy Care peal. Ja see sobib väga hästi !

Sul siis väga hoolitsev perearst:D Kui mul lapsele ükski RPA ei sobinud,siis perearst teatas et rikute lapse mao jäädavalt,kui RPA-d vahetate. Täiesti absurd kui lapsel on NAN-ist kõht kinni,Tuttelist gaasid, Aptamilist kaka roheline, Pilttit ja Hippi lihtsalt oksendas välja. Lõpuks siis lastearsti nõuandetelefonilt soovitati Friso Vomi,seda sõime 3kuuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitaks alustada Hipp PRE-ga, see on emapiimale kõige lähem ja kerge seedida. ainukese seguna ei sisalda tärklist ja sobis meie piigale näiteks ainukesena.

Pudelitest soovitan MAMi, nendel on topelt ventiilid veel põhjas, just õhu sisse tõmbamise vastu. Alustamiseks võta nii väikse lapse jaoks ikka 1 või 2 lutt, ega need ei vasta vanusele tegelikult. Meie 8,5 kuune joob ikka nr 2 lutist, 3 voolab liiga kiiresti ja talle ei meeldi.

RPa on tegelikult väga lihtne kui käppa saad. Osta endale veel pulbri dosaator – http://www.4kids.ee/index.php?id=1&action=show_product&product_id=2332

sinna saad mõõta 4 portsu ette valmis, eriti hea öösel kasutamiseks. Siis termosesse kuum vesi, ja teise anumasse jahe keedetud vesi ja segu valmistamine võtab alla minuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]soovitaks alustada Hipp PRE-ga, see on emapiimale kõige lähem ja kerge seedida. ainukese seguna ei sisalda tärklist ja sobis meie piigale näiteks ainukesena.

Pudelitest soovitan MAMi, nendel on topelt ventiilid veel põhjas, just õhu sisse tõmbamise vastu. Alustamiseks võta nii väikse lapse jaoks ikka 1 või 2 lutt, ega need ei vasta vanusele tegelikult. Meie 8,5 kuune joob ikka nr 2 lutist, 3 voolab liiga kiiresti ja talle ei meeldi.

RPa on tegelikult väga lihtne kui käppa saad. Osta endale veel pulbri dosaator – http://www.4kids.ee/index.php?id=1&action=show_product&product_id=2332

sinna saad mõõta 4 portsu ette valmis, eriti hea öösel kasutamiseks. Siis termosesse kuum vesi, ja teise anumasse jahe keedetud vesi ja segu valmistamine võtab alla minuti.

[/tsitaat]

meie lapsele sobib ka hipp pre kõige paremini ja selle leidsime lõpuks kui olime palju segusid proovinud. hipp pre ei sisalda tärklist. tärklis tekitab lastel gaase

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud RPA-dest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.