Esileht Imetamine rpa ja rinnapiim “vaheldumisi”

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: rpa ja rinnapiim “vaheldumisi”

Postitas:
Kägu

Kas keegi on andnud rinnapiima lapsele vahepeal  (1-2 söögikorda päevas) ka rpa-d? Kas rinnas on piim selle 1-2 korra võrra vähenenud? Kuidas on beebi rinnapiima kõrvalt rpa vastu võtnud (tervise aspektist)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli laps nö rp+rpa segatoidul, küll aga pigem alguses sai rinda ja seejärel sai rpa-d juurde. Rinnad lihtsalt ei tootnud piisavalt, samuti kuna öösiti rinnad ei toitnud ära siis õhtuse imetamise jätsin lõpuks vahele ja läks rpa-ga magama – oli palju parem uni ja öösel oli rinnas piisavalt, et ei pidanud öösiti rpa-d tegema.

 

Tervise aspektis pole miskit öelda, praegu aasta ja pole peaaegu üldse haige olnud, paar korda on nohu justkui tahtnud tulla, aga päevaga pmts üle läinud. Koroonas olime ka korra, siis oli tõsisemalt haige, aga samuti kõrge palavik ja nohu möödusid kolme päevaga – koroona ajaks oli juba ainult rpa+päris toit peal. RP sai ca 6.5-7.5 kuud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb milliste toidukordade asemel rpad annad. Kui soovid öist toitmist vähendada ja annad õhtul ja öösel rpa, võib piim hoopis kinni jääda. Keskpäevase piima asendamine rpa-ga säilitab piimatekke kauemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annan päevas pudeli RPA-d enne ööund ja öösel üldse ei anna rinda ja ei juhtu selle piimaga midagi. Aga ma ei muretse ka. Teise lapsega juba teen samamoodi. Miks peaks piim kinni jääma, kui hommikul, päeval, pärastlõunal nõudlus jätkub? Meie kehad on targad, kohanevad. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tegelikult ikka mõjutab küll, kõik, mis laps saab rpa lisa, jääb ju rinnal tootmata, sest pole vaja. Päris alguses võib olla vajadus rpa juurde anda, aga kui hakata seda pikemalt tegema, siis tasapisi lapse kasvades suureneb kogu aeg rpa kogus, aga sama tasapisi väheneb rp tootmine, kuigi peaks just tõstma. Ja siis 6-7 kuu pealt tuleb täiesti rpale üle minna, sest “piim sai otsa”… Mul oli just nii, aga mul olid eriolukorrad kaksikute näol, rinnad ei jõudnud mõlemale küllalt piima toota ja said ikkagi vähemalt 6 kuud rinnapiima mingil määral, enne rp ja siis rpa. Kolmas laps oli “iga vääksu peale tiss suhu” titt ja 100% rinnalaps, polnud ei piimapaisu (laps ise reguleeris) ega kaisus süües magamata öid. Sai rp 1a4k, aga ei ütleks, et laste tervises mingeid erilisi vahesid oleks või kolmas nüüd supertugeva immunsusega tänu sellele vms, neid tegureid on ikka palju rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina andsin niimoodi 2 kuud. ööunne minnes andsin rpa-d sest see rammusam, minu rinnapiim oli nagu vesi. Öösel pumpasin veel välja, et hommikul kohe pudelist anda- kuna ma selle imetamisega normaalsel loomulikul teel hakkama ei saanudki.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rinnapiim koosneb eelpiimast, põhipiimast ja järelpiimast. Eelpiim kustutab janu ja ongi vesine, põhipiim on rasvane, järelpiim veel rammusam.

Kui nüüd piim välja pumbata, saab vähem kätte ja rind ei saa piisavalt stimulatsiooni. Imetamisega ei saagi hakkama, kui eeltööd ei tee, kuidas toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine rpa ja rinnapiim “vaheldumisi”