Esileht Beebi ja mitmikud Rpa loobumine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rpa loobumine

Postitas:
Kägu

Tere!
Mis vanuses oleks mõistlik laps pudelist ja rpa võõrutada?
Ja mida selle asemel annda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hiljemalt pooleteistaastaselt peaks pudelist loobuma, see on seotud hammaste arenguga (lutt/lutipudel mõjutab hambumust).

Rinnapiimaasendaja võib alates aastaseks saamisest muu piima vastu vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pudelist võõrutamist võiks alustada kohe, kui laps istub iseseisvalt. St tasapisi harjutada tassist joomist. See ei tähenda, et ta ei tohiks sealt tassist RPA-d juua, aga lihtsalt – pudelist joomine on ikka selleks puhuks, kui laps ei oska veel teisiti juua.

Mis puudutab konkreetselt RP-st ja RPA-st võõrutamist, siis siin on esmalt oluline, et laps sööks normaalselt tahket toitu. Samas võib see olla ka natuke nõiaring – et kui lapsel on rp-st/rpa-st kõht täis, siis ei hakkagi sööma muud. Mina isiklikult soovitan, et umbes aastaselt hiljemalt võik solla see aeg, kui laps peaks ikka peamiselt sööma tahket toitu ja rp/rpa on lisaks. Kui tahke toidu söömisega probleeme pole, siis ei ole otsene võõrutamine ka vajalik.

1,5-aastaselt ei tohi kindlasti lapse põhitoit olla enam rp/rpa.

Võin tuua kõrvale ka näite oma lastega:
1. laps. Umbes 9-kuuselt liikusime üle rp-lt rpa-le, põhjuseid ei viitsi lahata. Kuna laps oli kehva lisatoidu sööja, siis umb 10-kuuselt alustasin võõrutusprotsessi. RPA-ga oli see lihtne. Vähendasin lihtsalt alguses hommikust rpa kogust (st panin segu 1 mõõtelusikatäie vähem, ühel toidukorral). Kuna putre sõi enam-vähem, siis hommikuti liikusime üpris edukalt edasi. Mingi hetk siis hakkasin tegema sama keset päeva ühel toidukorral, et umbe 2-nädalaste vahedega vähendasin rpa kogust ühel toidukorral. Selline aeglane rahulik protsess. Umbes 1a3k sai ta veel ainult enne ööund umb 150 ml rpa-d ja siis asendasin ka selle esialgu võileivakuubikutega ja paar kudu hiljem lõpetasin uneeelse toitmise. Öisest söömisest loobus ta kohe, kui rp-lt pudelile üle läksin.
2. laps sai rp kuni 1a2k. Lisatoitu hakkas paremini sööma umbes 10-kuuselt, alguses õhtusöögi ajal. Nii jätsingi umbes 10-11kuuselt esmalt ära õhtusöögijärgse rp, kuna 2 h hiljem sai nagunii ööune eelse. Ja niimoodi tasapisi vaatasin, et kui hakkas mõnel toidukorral paremini sööma, siis enam ei andnud kohe rp peale, vaid jätsin rp-d vahepaladeks, kuni asendasin need millegi muuga (nt maitsestamata jogurt puuviljapüreega või lihtsalt banaan, õun jne, sõltuvalt siis olukorrast). Öisest söömisest võõrutasin ta umbes 11-kuuselt ise, kuna ei jaksand enam (sõi iga 1-2 h öösel). 1a2k oli jäänud siis ainult uneeelne piim ja kui selle lõpetasin, ei asendanud seda millegagi. Meil oli õhtusöök umb 2 h enne ööune aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu varsti kahene saab ikka veel lutipudelit, kuid mitte iga päev ning alati kohe peale sööki (st et mitte eraldi hambaid rikkuma). Saab enamasti umbes 5xndl vms. Vahel saab RPA ja vahel lehmapiima, kuidas juhtub.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rpa loobumine