Esileht Imetamine Rpa+rp tagasi ainult rinnapiimale

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rpa+rp tagasi ainult rinnapiimale

Postitas:
Kägu

Olen juba mitmeid artikleid sellest lugenud, aga loeks kellegi täpseid nö juhiseid. Sünnitusmajas selgus 3. Päeval,et lapse kaalukaotus liiga suur,kästi lisa anda. Nüüd on laps saanud rinda ja lisa juba 2,5 nädalat ja soov ainult rinnale üle minna. Käin imetamisnõustaja juures ka,sest ise ei osanud edasi toimida. Rpa paugult ära jätta ei saa,proovisin. Õhtul läks kisaks,ei rahunenud ka rinnal. Arstid räägivad,et minu organism pole veel taastunud,verekaotus oli suur ja poss kaalus 4.4kg. Esimese plaani järgi jätsima rpa ära öösel ja päeval üle ühe korra ning vahepeal saab lisa kaalumise järgi. Aga laps muutus jällegi väga rahutuks ning ei lakanud enam piisavalt. Annan päeval igal söögikorral lisa. Neljapäeval lähen uuesti nõustamisele ja vaatab,mis edadi.
Sooviks kuulda teiste täpseid kogemusi,plaane,kuidas saite lapse ainult rinnale tagasi ja kui kaua see aega võttis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sul poiss tugev ja piima tuleb, s.t mingit piimapaisu ega muud taolist häda pole, küll siis läheb kõik korda. Minul tekkis piimapais selline, et rind oli nii kõva, et laps ei suutnud sealt midagi välja imeda. Pika punnisimise peale sain ta ikkagi puhtalt rinnalapseks, aga mulle oli see mega stress ja ise uskusin, et asi on korras, kui laps oli vast nii nelja-viiekuune, kuigi tegelikult oli see aeg, mil ma kaalumise ja lisa andmise ja rinnast väljasõõrutamisega mässasin, umbes poolteist kuud.

Seega, minu arvamus on (ma pole mingi ekspert), et kui su laps ikkagi niisugune tubli ja tugev laps on, küll siis varsti sujuma hakkab. Pane aga võimalikult tihti imema ja vähenda lisa koguseid tasapisi. Eks imetamisnõustajad oskavad sind juhendada. Ära liialt muretse, toitu korrlaikult ja joo palju vedelikku. Edu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki viitsite natuke kirjeldada, mida selleks tegite,et laps uuesti ainult rinnale saada? Kuulaks/loeks kõiki kogemusi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin tihemini rinnale, põhimõtteliselt elaski mõnda aega rinna otsas. Loobusin kaalumisest ja iga toidukord enam lisa ei andnud, st lisa osakaalu pidevalt vähendasin. Õnnestus.

Please wait...
Postitas:
kairit69

Lapse sünnikaal ja Sinu verekaotus on ei ole praegu enam nii olulise tähtsusega imetamise edukust ja ainult rinnapiimale üleminekut silmas pidades.

Oluline on see, et Sa pead tekitama olukorra, kus laps on rohkem rinnal ja stimuleerib rinda rohkem, et tekiks piima. Üldises plaanis tundub imetamisnõustaja esialgne plaan täiesti asjakohane. Laps on muidugi ülemineku perioodil rahutum ja selle leevenduseks võiks lihtsalt suurendada imetamise kordi ööpäevas.
Kas imetamiskordade arv jäi samaks? Kui imetamiskordade arv jäi samaks, siis võis olla, et laps tõesti ei saanud nii palju, kui varem. Selle leevenduseks sobivad skeemid, kus lisapiima saab küll senise rütmiga võrreldes pooltel kordadel (kui oli 8 söögikorda, siis 4 korral lisapiima), aga muul ajal imetad rinnast vastaval lapse soovile, olgu söögikordade vahet kasvõi pool tundi või tund.
Ja mida mõtled selle all, et laps ei kakanud piisavalt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle on just 2 ämmaemandat väitnud, ey minu organism nõrk ja piim ei teki nii kiiresti kui võiks. Taastumiseks kulub u 3 nädalat.
Imetamiskordade arv oli nii, et peale rp korda sai järgmine kord süüa nii nagu soovis, kui sai rpa ka, siis vahe pikem.
Kakas vähe st nõustaja arvas, kui iga päev ei kaka,siis saab liiga vähe süüa.
Täna perearsti õde ütles üldse,kas pudelist ei võiks lisa anda. Sünnikaalule juurde tulnud 185g, see ikka vähe. 1. Kuu peab ikka 1-1.5kg juurde võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen see eile kl 10 kirjutaja. Tead, minu tüdruk algul, kui ma imetamisega jube hädas olin, kakat peaaegu ei teinudki, olin murest hullumas, no mitte midagi ei tulnud. Ilmselt seetõttu, et rinnast sai küllaltki vähe kätte ja kõik seedis ära; pissis küll. Ma andsingi päris pikalt juurde rpa, aga pudelit proovisin vaid loetud korrad – polnud sellega ei mugav ega osanud ma seda õigesti kasutada, ja mul oli suur soov pudelimajandusele mitte üle minna. Lõpuks oligi raske see, et kogused ju pidid kogu aeg kasvama ja süstlaga ikka väga kaua lapsele juurde ei anna, lihtsalt pole nii suuri süstlaidki olemas. Hakkasin pisikestest topsikutest andma, tead, nagu on need plastist viinatopsid. Tillukesed, mõõdud peal. Nendega oli lihtsam kui süstlaga jännata.

Aga ehk on sulle abi, kui kirjeldan veidi lähemalt, kuidas minul asi käis:
1) ajasin lapse üles (jälgisin, et eelmsie toitmise alustamisest vahe ei veniks pikemaks kui 3 tundi, oi see oli jube last niiviisi kogu aeg segada!)
2) panin rinna otsa, sõi seal, samal ajal püüdsin teda takistada unne suikumast ja ikka teda sööma ergutada; sellele kulus oma kolmveerand tundi kuni tund (imetamisnõustaja leidis, et ideaalis võiks laps süüa ühelt rinnal 15 min ja teiselt 15 min, no meil ei õnnestunud see)
3) andsin lisaks varem väljasõõrutatud rp, mida enamasti oli üsna vähe, ja seejärel vajadusel juurde natuke rpa
4) püüdsin lapse magama saada, et seejärel rinnast veel piima järgmiseks korraks kätte saada, siis jahutasin kapsalehega rinda, et see sellise “töötlemise” peale natuke puhata saaks, ja vajusin ise hetkeks magama, kui õnnestus – kohe-kohe oli juba käes aeg uuesti last äratama hakata

Ausalt, see režiim oli tappev, olin kui surmavari, magada sain napilt, hea, et üldse süüa jõudsin midagi. Siin PKs soovitas nn kahekordset toitmist. Panen siia lingi teemast, mille tookord tegin, ehk on sulle abiks: https://foorum.perekool.ee/teema/imiku-aratamine-toitmiseks/
See oli küll juba neli aastat tagasi, aga too kahekordne toitmise skeem aitas mind küll tookord. Ja nagu ma ütlesin, tegelikult sai asi korda umbes selleks ajaks kui laps oli 1,5 kuud vana, või noh, hea küll, 2 kuud, ja siis enam probleemi polnud, lapsuke kosus mõnuga, ainult mina ise olin pidevalt hirmul veel, et äkki kaob piim ära vms.

Seega: peamine on säilitada rahu ja püüda puhata igal võimalikul hetkel, sest ise stressates on asi kordi kurnavam. Ja kui sul on kindel soov laps puhtalt rinnalapseks saada, siis see esialgne pingutus on paratamatu, aga lohuta end sellega, et hiljemalt kuu aja pärast on sul selgus käes. Kas on laps selleks ajaks rinnal ja kõik toimib, või kui ei tomi, pole mõtet end piinata, vaid võtadki pudeli appi. See pole ka maailma lõpp, ausalt.

Ole vapper!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kairit69

Mulle on just 2 ämmaemandat väitnud, ey minu organism nõrk ja piim ei teki nii kiiresti kui võiks. Taastumiseks kulub u 3 nädalat.
Imetamiskordade arv oli nii, et peale rp korda sai järgmine kord süüa nii nagu soovis, kui sai rpa ka, siis vahe pikem.
Kakas vähe st nõustaja arvas, kui iga päev ei kaka,siis saab liiga vähe süüa.
Täna perearsti õde ütles üldse,kas pudelist ei võiks lisa anda. Sünnikaalule juurde tulnud 185g, see ikka vähe. 1. Kuu peab ikka 1-1.5kg juurde võtma.

Jah, sellega võib nõustuda, et iga päev võiks korra kakada. Aga see suurem toidu hulk võiks tulla imetades. Ma ei saa sinu vastusest aru, kas ööpäevas toidukordade arv suurenes. Võiksid ka proovida seda kahekordset toitmist (eelmises vastuses on link), olen ka seda soovitanud ja tihti ta toimib.

Perearsti õde ilmselgelt ei tea mitte midagi imetamisest ja ka lapse kaalust. Sellepärast meil ongi nii suur hulk pudelilapsi.
Lapse sünnikaal peaks taastuma hiljemalt 10.-14. elupäevaks ja see on teil kenasti olemas ja veel plussis pealegi. Isegi kõige võhiklikuma perearsti juhendis ei ole ma kohanud tingimust, et esimese kuu iive peab olema 1-1,kg. Küsi, kust ta võtab selle, täitsa huvitaks kohe. Perearstid üldiselt sooviksid näha esimese kuu iibena vähemalt 600g, imetamisnõustajad 500g ja arvestus käib ikka teadaolevast madalaimast kaalust. Sinu lapse kaal on täiesti okei ja pole olemas mehhanismi, mis 1. kuu sünnipäevani jäänud ajaga talle 1kg kaalu juurde tooks. Piisav kaalutõus praegu võiks olla u. 150g nädalas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toidukordade arv on u 10. Tänasest proovime rpa veel vähendada. Vaatame kuidas edeneb. Näen esimesi kordii,kuidas laps rinnal vaeva näeb😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisime uuesti nõustaja juures. Ja proovin nüüd uuesti, et üle ühe toidukorra saab lisa. St üks kord rinda, järgmine kord kaalun ja annan rpa juurde. Sööb vastavalt nõudmisele,aga mitte harvemini kui 3h tagant. Täna siis 3. Päev ja järgmine nädal teen nõustajale ettekande.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on laps juba 4. päeva ainult rp saanud. Enne ja pärast söömist ei kaalu,et mitte lisastressi endale tekitada. Enamasti on laps rahulik. Vahel aga närib kahtluseuss, st on rinnal rahutu ja ma ei saa aru, kas gaaside tõttu,sest punnitab ka või seetõttu, et tahaks piima, aga ei tule. Lõpuks jääb pikali imetades magama, aga kuidas sellest ebakindlusest lahti saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on laps juba 4. päeva ainult rp saanud. Enne ja pärast söömist ei kaalu,et mitte lisastressi endale tekitada. Enamasti on laps rahulik. Vahel aga närib kahtluseuss, st on rinnal rahutu ja ma ei saa aru, kas gaaside tõttu,sest punnitab ka või seetõttu, et tahaks piima, aga ei tule. Lõpuks jääb pikali imetades magama, aga kuidas sellest ebakindlusest lahti saada?

oled väga tubli!
kui mõni toidukord sööb vähem, siis järgmine kord jälle rohkem.
tean ise, et kõige raskem on sellest ebakindlusest lahti saada. mul eelmise lapsega oli imetamisega hästi palju jamamist ja nüüd praeguse beebiga poeb ka tihti kahtluseuss hinge. püüan üle olla! tean, et see kõik on minu peas kinni ja lapsed on erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, sa oled väga tubli!

Kahtluseussist saad lahti nii: kui sa ikka näed, et laps on ergas (nii vana laps on juba ärkvel ka mõnda aega söömise ja magamise vahepeal) siis on kõik korras, kui jaksab kõva häälega karjuda (nt mähkmevahetuse ajal) ja pissib igasse mähkmesse (mähkmeid vahetad tihedamalt kui süüa annad), siis ei ole tal toidupuudust. Võibolla ta ise tahaks rohkem, aga otseselt näljas ta küll pole. See reguleerib ennast ruttu ise paika, piima tekib vastavalt nõudlusele.

Minu laps kakas peale mekooniumi väljutamist esimest korda alles 10-päevaselt ja edasi nii umbes korra nädalas rütmis. Seda peeti ka veel normaalseks ja kuivõrd sellest muid muresid polnud, siis keegi lisa toppida ei käskinud. Praeguseks on igavene pikk ja tugev 5-aastane jurakas.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Imetamine Rpa+rp tagasi ainult rinnapiimale