Esileht Tööelu, raha ja seadused. RSP ja hüvitis

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: RSP ja hüvitis

Postitas:

Tere, uurin veidi maad. Teine laps sünnib järgmine aasta mais, esimene on siis 2 aastat ja neli kuud vana, ehk siis vanemahüvitist hakkan saama sama suurt kui esimese lapsega. Küsimus on aga selles, et kui ma peaksin nüüd vahepeal tööle minema, kas pean siis ikka vähemalt 30 päeva enne sünnitähtaega rasedus- ja sünnituspuhkusele minema. see tähendaks ju seda, et saan hüvitist üle nelja kuu (kuu enne ja kolm ning isegi rohkem kuid peale sündi) sisuliselt miinimumpalga järgi (sest sel aastal ma teenida eriti enam ei jõuaks) ja vahe kompenseeritakse alles RSP lõppedes. Kas mul oleks vaatamata sellele, et vahepealmõned kuud töötan, RSP-le üldse mitte jääda ja saada lapse sünnihetkest vanemahüvitist selle täies ulatuses? Tänud ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:12; 08.09 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP jäämise kohustust pole lapsehoolduspuhkusel olles.
Ehk siis peaksid uuesti LHP jääma hiljemalt 31 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, kas sel juhul peaksin tegema töölenaasmise avalduse kui LHP katkestamise avalduse tähtajaliselt või kui näiteks praegu esitan avalduse, et soovin LHP lõpetada, kas saan siis ikkagi LHP-le naasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:12; 08.09 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljemalt 14 päeva enne uuesti LHP jäämist esitad avalduse.

LHP saab katkestada ja uuesti jääda igal ajal, kui on kuni 3-aastane laps ja esitad vastava avalduse 14 päeva ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. RSP ja hüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.