Esileht Tööelu, raha ja seadused. RSP ja puhkusepäevad al. 01.04.2022

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: RSP ja puhkusepäevad al. 01.04.2022

Postitas:
Kägu

RSP ehk dekreedi 140 päeva eest tekkivad 11 puhkusepäeva (28-päevase puhkuse korral) on rasedal lubatud välja võtta ka vahetult enne RSP-le jäämist.

Kas keegi oskab selgitada, kuidas hakkab aga olema peale muudatusi alates 01.04.2022? Ajakirjast lugedes sain justkui aru, et ema jaoks RSP pikkus on edaspidi 100 päeva (ülejäänud 40 päeva lähevad ema-isa jagatud vanemahüvitise perioodi sisse). Kui tahan kasutada RSP ajal tekkivad puhkusepäevad enne RSP-le jäämist ära, siis kas nüüd tuleb neid puhkusepäevi senise 11 asemel 8?

Lisaks, ajakirjas kirjutab nii: ” Kõige enam mõjutab muudatus emasid, kuna sünnituspuhkus muutub ajutisest töövõimetusest lihtsalt vanemahüvitise liigiks”. Kas see tähendab siis hoopis, et selle perioodi eest ei hakka enam üldse puhkusepäevi tekkima?

Kahjuks sots.kindlustusameti lehelt selle kohta täpsemat infot ei leidnud. Kas keegi oskab kommenteerida? Tänan!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa ometi Sotsiaalkindlustusameti meilile ei kirjuta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Panen nende jaoks, kel ehk sama küsimus on tekkinud, siia vastuse, mille sain sots.ametist:

“Täname pöördumise eest. 

Vastuseks Teie kirjale anname teada, et emapuhkuse eest arvestatakse põhipuhkuse päevi samal põhimõttel nagu seda tehakse täna kehtiva rasedus- ja sünnituspuhkuse eest.

See tähendab aluseks võetakse puhkuse õigustatuse pikkus kalendriaastas (sõltub töötajast ja töösuhtest) ja vastavalt ettenähtud põhipuhkuse päevadele kalendriaasta eest on õigus saada puhkusepäevi ka emapuhkusel viibitava perioodi eest.

Kuna emapuhkuse periood 01.04.2022 on lühem (kokku 100 kalendripäeva) kui täna kehtiv rasedus- ja sünnituspuhkuse periood (kokku 140 kalendripäeva), siis on antud perioodieest saadav põhipuhkuse päevade hulk ka väiksem.”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Panen nende jaoks, kel ehk sama küsimus on tekkinud, siia vastuse, mille sain sots.ametist

Esimene postitus kinnitab, et sa oskad õigesti arvutada. Ära kahtle endas.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. RSP ja puhkusepäevad al. 01.04.2022