Esileht Väikelaps Rühmas lapsi üle normi

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Rühmas lapsi üle normi

Postitas:

Laps käib erirühmas, st sellises rühmas, mida seaduse alusel ei tohi suurendada ka mitte hoolekogu ettepanekul.
Nüüd on rühma võetud üks laps juurde, ehk lapsi norm + 1. Direktor ja Haridusamet väidavad, et kuna paljud puuduvad, siis nii võibki.
Kellel analoogses olukorras kogemust, kuidas jagu saada ja see liigne laps rühmast eemaldada?

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 16:18; 05.03 17:39; 05.03 17:40; 05.03 17:53; 05.03 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see liigne laps rühmast eemaldada

Kui turtsuks LA juhtkonna peale, oleks arusaadav. Laps aga on ka laps, pealegi abi vajav, kui erirühmas. Nõudke teist rühma juurde, LA — KOV — HTM.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsi on korraga KOHAL olnud üle normi?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:55; 05.03 17:47; 05.03 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on tegemist Tallinnaga. Tallinna Haridusametil ongi selline suhtumine. Meie tavalise lasteaia rühmas on ka 24 last ja võeti veel keset õppeaastat lisaks veel üks laps, seega lapsi 25. Haridusameti vastus oli sama, et kõik ei käi niikuinii kohal. Meie rühmas pole kõigile voodeidki, magavad madratsiga põrandal.
Riigi Teataja järgi ei või isagi 24 last olla.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 17:07; 10.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turtsumine ei lahenda probleemi, et rühmas on üleliigne laps, kes ei pea ega tohi seal olla. Mind huvitab tulemus ehk et lapsi oleks lubatud hulk ehk et see viimasena tulnud laps rühmast lahkuks.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 16:18; 05.03 17:39; 05.03 17:40; 05.03 17:53; 05.03 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsi on korraga KOHAL olnud üle normi?

Esimene nädal alles. Praegu on 1 laps haige ehk niipea kui tema terveks saabki, ongi lapsi kohal rohkem kui norm.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 16:18; 05.03 17:39; 05.03 17:40; 05.03 17:53; 05.03 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsi on korraga KOHAL olnud üle normi?

Esimene nädal alles. Praegu on 1 laps haige ehk niipea kui tema terveks saabki, ongi lapsi kohal rohkem kui norm.

Minu lapse rühmas (lubatud 10 last) oli nimekirjas 12 last. Kahe aasta jooksul ei olnud mitte kordagi üle 10 korraga kohal. 😉 Seega pole probleemi enne kui olukord on reaalselt tekkinud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:55; 05.03 17:47; 05.03 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsi on korraga KOHAL olnud üle normi?

Esimene nädal alles. Praegu on 1 laps haige ehk niipea kui tema terveks saabki, ongi lapsi kohal rohkem kui norm.

Minu lapse rühmas (lubatud 10 last) oli nimekirjas 12 last. Kahe aasta jooksul ei olnud mitte kordagi üle 10 korraga kohal. ???? Seega pole probleemi enne kui olukord on reaalselt tekkinud.

Aga piirmäärade paika panekul on samuti arvestatud sellega, et lapsed puuduvad. Ehk siis piirmäär on absoluutne maksimum ja tegelikult ongi lapsi 1-2 vähem kohal ja see on optimaalne.
Minu pähe ei mahu see, miks selle lisalapse aitamine käib teiste laste arvelt ehk neile osutatava tähelepanu, aja, teenuste ja kasvõi rühmas oleva üldise mürafooni arvelt.

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 16:18; 05.03 17:39; 05.03 17:40; 05.03 17:53; 05.03 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsi on korraga KOHAL olnud üle normi?

Esimene nädal alles. Praegu on 1 laps haige ehk niipea kui tema terveks saabki, ongi lapsi kohal rohkem kui norm.

Minu lapse rühmas (lubatud 10 last) oli nimekirjas 12 last. Kahe aasta jooksul ei olnud mitte kordagi üle 10 korraga kohal. ???? Seega pole probleemi enne kui olukord on reaalselt tekkinud.

Aga piirmäärade paika panekul on samuti arvestatud sellega, et lapsed puuduvad. Ehk siis piirmäär on absoluutne maksimum ja tegelikult ongi lapsi 1-2 vähem kohal ja see on optimaalne.

Minu pähe ei mahu see, miks selle lisalapse aitamine käib teiste laste arvelt ehk neile osutatava tähelepanu, aja, teenuste ja kasvõi rühmas oleva üldise mürafooni arvelt.

Piirmäärade seadmisel ei ole arvestatud laste puudumistega.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:55; 05.03 17:47; 05.03 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga võta oma laps siis rühmast ära ja ongi probleem lahendatud!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga võta oma laps siis rühmast ära ja ongi probleem lahendatud!

Miks? Minu laps on rühmas ammu ja n-ö seaduslikult. Ootas ära oma järjekorra ja sai rühma nii, nagu ettenähtud.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 16:18; 05.03 17:39; 05.03 17:40; 05.03 17:53; 05.03 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui õel sa oled! Mis see laps sulle halba on teinud?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru, milles probleem?
Kas sinu laps siis jääb ilma piisavast hoolitsusest?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lasteaias vanematekogu liige ja rühma esindaja. Mina analoogsete situatsioonide esinemisel postitan tavaliselt rühma Fb gruppi/ meililisti, et teada saada, mida ülejäänud rühm arvab.
Järgmisel koosolekul võtan teema üles ja edastan vastuse. Soovitan ka sul esmalt pöörduda oma rühma esindaja poole või siis lasteaia direktori poole. Etteruttavalt mainin ära, et erilise edu peale mina ei panustaks -ka see üleliigne laps on rühma seadusega määratud, olgugi et veidi seadust väänates. Tahad oma lapsele erihoolet, selleks on muud teenused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see “üleliigne” laps vajab ju ka abi. Palun näe oma ninaotsat veidi kaugemale. Suure tõenäosusega ei muutu sellest sinu lapse jaoks midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“see liigne laps rühmast eemaldada” kõlab nagu tegu oleks su mehe ja ta armukese lapsega. Midagi isiklikku.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“see liigne laps rühmast eemaldada” kõlab nagu tegu oleks su mehe ja ta armukese lapsega. Midagi isiklikku.

Tule taevas appi, millised kommentaarid siin eeldatavalt väikelaste emadelt.
Teemaalgataja probleem on täiesti reaalne Tegu on erirühmaga, iga laps vajab tähelepanu ja abi ja loomulikult vajab seda ka see lisalaps ja ilmselt oleks neid abivajajaid lapsi veel ju. Aga see ei saa käia nii, et “mis see üks laps juures ikka teeb” ja “nagunii kõik lapsed korraga kohal pole”. Ma oma kahe lapse pealt julgen väita, et see viimane väide kehtib üldjuhul sõimerühmas, mida vanemaks lapsed saavad, seda tavalisem on, et terve rühm on kohal. Ja kui lapsed käivad erirühmas ehk siis vajavad millegagi abi, siis seda enam viiakse nad kohale, et seda abi saada. Lahendus ei ole kohe mitte kuidagi rohkemate laste surumine sinna rühma – mis tähendab, et lapsed saavad reaalselt vähem abi kui ette nähtud. Lahendus oleks täiendava rühma avamine. Ehk siis pöörduda tuleks ilmselt hoolekogu poole.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahendus oleks täiendava rühma avamine. Ehk siis pöörduda tuleks ilmselt hoolekogu poole.

Meie lasteias on niiöelda Hoolekogu direktorile sobivad inimestega, kes lihtsalt peavad kõigega nõus olema…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 17:07; 10.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab sellel päeval kui lasteada tulevad kõik, kas sellel päeval viimasena tulejat ei võeta aeda? Kuu aja pärast saaks ju veel ühe sinna nimekirja panna, kuna 1 laps ju ei muuda midagi. Siis sellest kuu aega hiljem saab jälle 1 juurde panna, et üks laps ei muuda ju midagi jne. Kuskilt tuleb piir tõmmata ja sellest kinni pidada. Mina saan küll teemaalgataja murest aru.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Rühmas lapsi üle normi