Esileht Kodunurk Rumal küsimus – kas iga Digestive küpsis on Digestive küpsis?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Rumal küsimus – kas iga Digestive küpsis on Digestive küpsis?

Postitas:

Tegin esimest korda kooki, kus tuli põhjaks panna Digestive küpsised võiga. Poes oli nelja sorti Digestive küpsiseid, mõtlesin, et olen kaval ja võtsin kõige odavamad. Hinnavahe oli kahekordne. Kahjuks ei kõlba minu arvates see asi nüüd üldse süüa. Pidin koogi tagurpidi keerama ja põhja alt ära kraapima, et kooki mitte raisku lasta. Kas need küpsised ongi sellise vastiku soola (sooda) maitsega või oleks pidanud ikka kallimaid võtma? Millega Digestivet asendada saaks, koogi pealmine osa oli ülimaitsev ja tahaks seda veel teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:48; 06.07 14:18; 06.07 16:21; 07.07 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid teha muretainapõhja või tavalistest küpsistest põhja. Digestive küpsised on minu jaoks sellise natuke saepuruse maitsega, pigem soolakad jah, soodamaitset pole täheldanud. Mulle meeldivad tegelt, aga ostan alati kindlat sorti (üsna suured, ümmargune punane pakk, nime ei mäleta). Ei tea, kas teised sordid teistsugused.

Aga digestive küpsisteks minu teada muidu nimetatakse küpsiseid, mis on tehtud täisterajahust. Seega ilmselt võivad erinevad sordid erinevad olla küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digestive küpsised ongi tõesti soolaka maitsega, aga see on küpsiste eripära ja ei sõltu valmistajafirma valikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digestive küpsised on kõik sellised soolakad, soodased ja rammusad, ma kasutaks pigem Kalevi või Selga omi. Digestive küpsistel pole tegelikult mingit seost tervislikkusega, nimetus digestive tuli sellest, et kui neid kunagi 19 saj. keskel valmistama hakati, siis sisaldasid nad märkimisväärses koguses soodat, mis kõhu mullitama ajas. Seda efekti peeti märgiks heast seedimisest ja nii nad nime saidki. Ka tänapäeval sisaldavad nad palju suhkrut, soodat ja muud jama, ainult üks küpsis annab juba 70kcal, nii et päris rammusad on nad ka. Mulle isiklikult need küpsised eriti ei maitse, selga ja kalevi omad on kordi paremad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates on need ikka hinnast sõltumata suht ühesuguse maitsega. Minule meeldib neid kasutada küpsetamata toorjuustu kookide põhjana, kuna jääb piisavalt pehme võrreldes teiste küpsistega. Küpsetatud digestive põhi mulle ei meeldi üldse. Ei ütleks, et digestive küpsised teiste küpsistega võrreldes nüüd oluliselt ebatervislikumad oleksid, pigem vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nuh, kaerajahust tehtud , selgad ja kalev ju nisust. kumb on kasulikum, seda teab vist lapski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on digestived rõvedad :S Viimane kord tegin hoopis nende uute Grany küpsistega põhja, muidu olen selgadega teinud. Jäi parem kui digestive, aga selgadega ikkagi kõige rohkem meeldib. Koogi puhul tervislikkusest niikuinii juttu olla ei saa, nii et parem siis naudin juba ebatervislikumat kui solgin enda jaoks terve koogi maitse ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:32; 06.07 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu meelest on digestived rõvedad :S Viimane kord tegin hoopis nende uute Grany küpsistega põhja, muidu olen selgadega teinud. Jäi parem kui digestive, aga selgadega ikkagi kõige rohkem meeldib. Koogi puhul tervislikkusest niikuinii juttu olla ei saa, nii et parem siis naudin juba ebatervislikumat kui solgin enda jaoks terve koogi maitse ära.[/tsitaat]

Vaata, kui erinevad maitsed. Minule just see kergelt soolaks mekk meeldib.
Kui sulle mingi toit ei meeldi, ei pruugi see teiste jaoks sugugi rõve olla. Laste kuuldes ka niimoodi toidust räägid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaerahelvestega digestive kypsised on vàga head. Veel olen nàinud mùùgil shokolaadiga ja siis neid originaale,originaale olen ka proovinud ja ei maitsenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just panin ahju toorjuustukoogi, mille alla läksid digestive küpsised (punases pakendis).
Niisama võin süüa 2-3 küpsist, nad sellised soolased ongi, ega küsis ei pea tähendama kohe magusat. Ideaalsed ongi nad toorjuustukoogi all, sinna küll midagi muud ei kasutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 20:02; 06.07 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorjuustukoogile sobivad need Digestive küpsised ju suurepäraselt põhjaks. Olen teinud nii küpsetamisega kui ilma, mõlemad on head. Aga mulle muidugi ei maitse ka ülimagusad ega täiesti magedad koogid, nt. pannkoogitaigna sisse käib kindlasti mu meelest sool, muidu ma neid pannkooke süüa ei suuda, nii magedad tunduvad. Biskviitpõhja teen ilma soolata, aga muretaigna sisse käib kindlasti sool.
Mis mulle aga ei meeldi, on see, et ka pagaritööstused on hakanud kasutama tordipõhjana digestive küpsiseid – no see on küll liiast. Kondiitritööstused peaksid ikka tordipõhja ise küpsetama, mitte poeküpsiseid kasutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata, kui erinevad maitsed. Minule just see kergelt soolaks mekk meeldib.
Kui sulle mingi toit ei meeldi, ei pruugi see teiste jaoks sugugi rõve olla. Laste kuuldes ka niimoodi toidust räägid?[/tsitaat]

ma ju kirjutangi, et minu meelest on rõvedad, mitte et teistele ei tohiks maitseda. mis hull sõna see rõve on, et see ka nüüd mõnele perekooli pirtspersele ei sobi???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:32; 06.07 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata, kui erinevad maitsed. Minule just see kergelt soolaks mekk meeldib.
Kui sulle mingi toit ei meeldi, ei pruugi see teiste jaoks sugugi rõve olla. Laste kuuldes ka niimoodi toidust räägid?[/tsitaat]
Miks sa isiklikult võtsid, ütles ju, et tema meelest…? Ja kas foorumis peab rääkima nii nagu laste kuuldes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi nüüd viitsiks mu teemaalgatuse läbi lugeda, siis saaksite aru, et probleem ongi selles, et mulle ka need küpsised ei meeldi. Terve koogi rikkusid ära. Tahtsin teada, kas viga oli odava valimises või need ongi kõik sellised… Seda, kas teile need maitsevad või mitte, ma ei küsinud. Ärge vaielge!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:48; 06.07 14:18; 06.07 16:21; 07.07 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kooki sa nendega tegid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 20:02; 06.07 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohupiimakooki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:48; 06.07 14:18; 06.07 16:21; 07.07 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui keegi nüüd viitsiks mu teemaalgatuse läbi lugeda, siis saaksite aru, et probleem ongi selles, et mulle ka need küpsised ei meeldi. Terve koogi rikkusid ära. Tahtsin teada, kas viga oli odava valimises või need ongi kõik sellised… Seda, kas teile need maitsevad või mitte, ma ei küsinud. Ärge vaielge![/tsitaat]No kui sulle maitsevad selgad rohkem kui karaküpsised, siis ei ole midagi teha ju. Järelikult see retsept sulle ei sobi, tee küpsisetorti edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasjad need karaküpsised on? Ma polnud varem Digestivet maitsnud ja ei teadnud, et need mulle ei meeldi. Nüüd tean. Edaspidi teen \”päris\” põhjaga kooke, mitte valmistooteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 08:48; 06.07 14:18; 06.07 16:21; 07.07 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on LU omad ainsad, mis kriitikat kannatavad. need on lausa head 😀
korra olen häda sunnil ostnud mingeid odavamaid ka, sest LU-d polnud, aga nood ei sobinud küll söömiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Rumal küsimus – kas iga Digestive küpsis on Digestive küpsis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.