Esileht Ilu ja tervis Rütmihäired peale infarkti

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Rütmihäired peale infarkti

Postitas:
Kägu

Tere

Olen üsna noor mees, alla 40 ja sain mõned aastad tagasi infarkti.

Süda oli terve ja väga heas toonuses, ilma haiguseta. Põhjus aga seisnes mu veres, st. tekkis tromb.

Infarkt kestis tegelikult pea aasta, hästi vaikselt ja aeg-ajalt kergeid valusid tekitavalt. Mitte südames otse. Arstid ei saanud esimesel korral üldse pihtagi, mis toimub. Ja ka ei leidnud midagi..nii ta venima jäi.

 

Aasta-poolteise jooksul hakkas aga süvenema rütmihäire. Jõnksud, ja löökide vahelejätmised. See tegi olemise ja südame ajapikku aina nõrgemaks. Olin ikka täiesti läbi omadega. Sel suvel sain raviks beetablokkerit, Metoprolol. Mõju on olnud igati positiivne, sest jaks ja energia hakkas kehasse tagasi tulema.

Paraku aga tekib ikkagi õhtusel aja pikali heites mitme-tunnine jõnksutamine ja löökide vahelejätmine. See ei lase ka magama jääda. Vahel tekib ka öösel perioode, kus hakkab jõngerdama ja äratab üles. Selletõttu on ka uni mul päris pikk, sest ma ei maga hästi ühtlaselt.

Kahjuks ei saa ka endale lubada kohvi, mida ma vahel ikka väga tahaks. Nii kui päeval joon, siis õhtul enam-vähem kindel, et süda on “ärritatud” ja aina jõngerdab. Oi, kuidas ma vahel tahaks kohvi nautida 🙂 muidugi kohvi mõju on ka teistsugune kui varasemalt terve olles. Nimelt hakkab mõjuma palju hiljem (metoprolol mõju hoiab tagasi ilmselt) ja ega see hilisem enesetunne ka väga hea ei ole.

 

Kas oskate midagi veel soovitada, mida võiksin teha, et neid õhtuseid rütmihäireid vähendada? Kas ajapikku rütmihäired ikka vähenevad betalociga ? Ma alles 4 kuud võtnud.

Söön magneesiumi, kaaliumi, viirpuud. Ravimina 50mg Betaloc (suurendada ei soovi, sest tekkis vastupidine efekt ja kõrvaltoimed ka).

 

Ja kas teil, kes infarkti põdenud, sama jama, et kohvi enam ei kannata ning pidevad rütmihäired?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sümptomite kohta sõna sekka ei ütle, aga kuna olen ka ise suur kohviarmastaja ja tean kui niru on elu ilma kohvita, siis ma soovitan sulle kofeiinivaba kohvi. Ausõna, see ei ole maitselt kehvem kui tavaline kohv. Võid pimetestis oma sõbrad ära petta, olen seda korduvalt teinud, kui ei viitsi neile eraldi kohvi teha. Aga südant puperdama ei pane ja unehäireid ei tekita. Lihtsalt kui tavalises kohvis on ca 150 mg kofeiini tassi kohta, siis decaf variandis kuni 5 mg tassi kohta. Tänapäeva kofeiini eemaldamise meetodid on juba väga puhtad ja head. Enamasti müüakse jahvatatud versiooni, mida saab kasutada nendes kohvimasinates, kus jahvatatud kohvi sahtel olemas või siis käpaga masinates. On olemas ka ubadena, aga need ei ole mu meelest nii head. Väga hea kvaliteediga decaf on näiteks Illy https://kaup24.ee/et/kodumasinad-ja-eelektroonika/kgitehnika/vike-kgitehnika/kohvtee/kofeiinivaba-jahvatatud-kohv-illy-250-g?id=6157528 või biomarketi Senza https://pood.biomarket.ee/kohv-senza-kofeiinivaba-250g_543/, aga odavamatest on näiteks Jacobs Krönung decaf ka täiesti joodav https://www.prismamarket.ee/products/search/kofeiinivaba. Lavazza omal pole ka viga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve aasta oli infarkt?
Äkki oli siiski erektsioon?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardioloogi juures oled käinud?

Terve aasta infarkt. See jutt on ikka täitsa mööda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona vaktsiin võib ka tekitada südame töö häireid.Terviseameti lehel on mitu juhtumit registreeritud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ma pean seda hetke arutelus väheoluliseks detailiks ja püüaks püsida teemas, aga vastuseks, siis kahjuks läks tõesti nii, et nö. infarkt kestis pea aasta otsa. St algaski hästi hiilivalt ja väga väheste sümptomitega, aga samal ajal pidevalt südamelihas kahjustus nö. rakud surid. Vere troponiin oli pidevalt üleval.

Ja, krt arstid ei suutnud kohe alguses jälile saada, kuna niivõrd ebatavaline. Algas üliväikesest veresoone ummistusest, mis siis aina enam kasvas. Trombi alguses polnudki koronograafias näha, aga aasta pärast oli kenasti tekkinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled rasvunud või normaal kaalus? Kui rasvunud siis kohe langeta kehakaalu 5-6 kilo.Kas on stress või närvipinge? Millist tööd teed? Stress tekitab vahelööke. Peaksid töökoormust vähendama.Rohkem puhkama.Kardioloogi juures käidud või perearst määras ravimid? Kui peale vaktsiini läks kehvemaks siis on võimalus et vaktsiin tekitab probleeme.Vaktsiin mõju inimestele on erinev.Magneesiumi tuleks võtta üks Magnex 375g  hommikul ja teine õhtul.Milline on vererõhk? Äkki rõhk on kõrge?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardilooge olen külastanud alates EMOst 2018 lõpust, ikka väga mitu korda.

Normaalkaal, isegi veidi kõhnapoolne. Tööl ei käi. Stressi pole pmts üldse või elulist pinget. Hea rahulik kõik. Liigun iga päev pool päeva vähemalt värskes õhus, kodus ei kannata üldse niisama molutada ega istuda 🙂

Söön päris tervislikult, teen kõik ise. Vererõhk veidi isegi madalapoolne, seda langetas Betaloc. Muidu enne infarkti oli sinna 130/85 kanti. Käisin jõusaalis ja see veidi tõstis küll, kuna keha sai palju koormust ja taastusin pigem kehvapoolselt.

Kardiloog kirjutas rütmihäirete vastu selle aasta suvest.

Vaktsineerimata, ega ka plaani.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardilooge olen külastanud alates EMOst 2018 lõpust, ikka väga mitu korda.

Normaalkaal, isegi veidi kõhnapoolne. Tööl ei käi. Stressi pole pmts üldse või elulist pinget. Hea rahulik kõik. Liigun iga päev pool päeva vähemalt värskes õhus, kodus ei kannata üldse niisama molutada ega istuda ????

Söön päris tervislikult, teen kõik ise. Vererõhk veidi isegi madalapoolne, seda langetas Betaloc. Muidu enne infarkti oli sinna 130/85 kanti. Käisin jõusaalis ja see veidi tõstis küll, kuna keha sai palju koormust ja taastusin pigem kehvapoolselt.

Kardiloog kirjutas rütmihäirete vastu selle aasta suvest.

Vaktsineerimata, ega ka plaani.

Mina jõusaali ei läheks.Minul perearst näiteks keelas ära raskuste tõstmise ja raske töö rassimise(mul sama häda,vahelöögid) Kui õhtu on palju vahelööke, tähendab see seda et süda on väsinud(pingutasid päeval üle?).Pool päeva värskes õhus on nii ja naa.Ehk liiga palju? 8000 sammu päevas soovitakse läbida tervel inimesel(päris terve sa ju ei ole).Sammumõõtja on olemas? Kui palju samme kokku saad? Ehk 1 nädala prooviks läbi ajada nii kus läbid ainult 5000 sammu päevas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravimeid võtad? Metoprololi hommikune annus tuleks jagada kaheks.Pool tabletti hommikul ja pool tabletti õhtul.Sama võiks teha ka teiste südameravimitega.Sa ei tõsta ravimite kogust vaid lihtsalt jagad need päeva peale ära.Pool annust hommiku ja pool annust õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravimeid võtad? Metoprololi hommikune annus tuleks jagada kaheks.Pool tabletti hommikul ja pool tabletti õhtul.Sama võiks teha ka teiste südameravimitega.Sa ei tõsta ravimite kogust vaid lihtsalt jagad need päeva peale ära.Pool annust hommiku ja pool annust õhtul.

Mis nõu see nüüd on? Mille alusel?

 

Arst

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravimeid võtad? Metoprololi hommikune annus tuleks jagada kaheks.Pool tabletti hommikul ja pool tabletti õhtul.Sama võiks teha ka teiste südameravimitega.Sa ei tõsta ravimite kogust vaid lihtsalt jagad need päeva peale ära.Pool annust hommiku ja pool annust õhtul.

Mis nõu see nüüd on? Mille alusel?
Arst

Minule perearst nii ütles.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravimeid võtad? Metoprololi hommikune annus tuleks jagada kaheks.Pool tabletti hommikul ja pool tabletti õhtul.Sama võiks teha ka teiste südameravimitega.Sa ei tõsta ravimite kogust vaid lihtsalt jagad need päeva peale ära.Pool annust hommiku ja pool annust õhtul.

Mis nõu see nüüd on? Mille alusel?

Arst

Ära mängi siin arsti.Muidu teed end päris lolliks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Rütmihäired peale infarkti