Esileht Väikelaps “Sa oled ikka täitsa lollakas!”

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: “Sa oled ikka täitsa lollakas!”

Postitas:

Ei hakka kusagilt kaugelt oma teemaga pihta, vaid küsin konkreetselt – kuidas reageerida lapse sellisele lausele (see on mõnikord tema vastus , kui teda korrale kutsun ja päris tõsiselt juba). Ennast ajab naerma, aga samas saan väga hästi aru, et ega siin midagi naljakat tegelikult ei ole ja ma pole seda tüüpi, et imetlen, et näe, lapsuke nii hakkaja… St naer – jääb ära. Hakata õiendama selle peale – jälle tundub kahtlane – laps saab ju sellest hoogu veel juurde. Endale tundub, et parim lahendus oleks ignoreerimine, mida arvate?

Palun ärgem hakakem arutlema, kuidas üldse nii väike sellise lauseni jõudis. See on kehv lugu, et laps nõnda ütlema on hakanud, aidake sellest mul jagu saada… (ja see pole ka abitu üleskutse stiilis aidake mul mu lapsega hakkama saada, muidu saame enam-vähem hästi hakkama, ei ole mingi ropendav-togiv ema, päris palju itsitame siin iga päev koos).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte reageerida tundub mullegi vist kõige õigem.

LApsed on andekad. Kui ma midagi ütlen,mis ei meeldi minu meestele, siis tuleb vastuseks, et see on ikka päris loll jutt. Samuti ei tea,kuidas ja kust nad selleni jõudnud on.

Mina kas ignoreerin seda lauset või küsin tõemeeli, et oled sa ikka kindel, sest mulle tundub mu jutt küll päris arukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näh! Mul sama lugu, kui ma midagi valesti teen siis ütleb: \”lollakas oled v?\” Kõik on lollid ja rumalad. Ainult tema ei ole.

Nuh, mis ma siis teen, midagi ei tee. Ignoreerin ja lihtsalt näitan, et see teeb mulle haiget.

Ja naeru, on olnud juhuseid, kus ma lihtsalt ei saa midagi parata ja purskan naerma (kahjuks) ja sellest saab ainult tuld juurde. Mis teha, on vahest naljakas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin ikka targutada. See on ilmselt üks järjekordne ealine iseärasus, millele tulekski reageerida rahulikult. Pöörata siiski tähelepanu sellisele käitumisele. Püüa rahulikult rääkida, et see mis ta ütls on inetu ja solvav. Emmele nii ei öelda.
See oli imselt paras vihapurse millegi peale.
Meil on kodus viimasel ajal näiteks pidev keelenäitamine. Isegi mitte alati vihaselt, vaid lihtsalt, suvalisel hetkel näitab. Enamjaolt endalegi teeb talle nalja. Me ka mehega muudkui ignoreerime ja aegajalt ka rahulikult selgitame, et ta on nii kole kui ta sellist nägu teeb. Ega suurt ei aitagi, kahjuks… Lihtsalt loota, et unustab ja möödub kui ise pidevalt ei kraaksu ta kallal selle pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ignoreerin ja lihtsalt näitan, et see teeb mulle haiget.
[/tsitaat]

Tunnnete näitamine pole ignoreerimine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult hakkaksin naerma 😀

Või teine variant- ütleksin kurjalt, et minuga nii ei räägita. Sõltuvalt tujust siis.

Aga kuna ma ise kasutan ka peresiseselt \”Sa oled ikka puhta totu\” jms, siis ma ilmselt naeraks lihtsalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps vanem,siis ütle,et sa ka ju loll,oled ju lolli laps.Rohkem ei ütle niii

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina isiklikult hakkaksin naerma 😀

Või teine variant- ütleksin kurjalt, et minuga nii ei räägita. Sõltuvalt tujust siis.

Aga kuna ma ise kasutan ka peresiseselt \”Sa oled ikka puhta totu\” jms, siis ma ilmselt naeraks lihtsalt :)[/tsitaat]
Minu arust laste lolluste üle naerda on äärmiselt nõme ja labane. Ja laps vaatabki, et ahahh, näed naeravad, järgmine kord ütlen veel siis jälle naeravad. laps peab aru saama, et nii ei räägita oma vanematega ja see EI OLE sugugi naljakas kui laps ema lollakaks sõimab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole jah naljakas, kohe üldse.
Mind paneb ka imestama Jääaja multika tekst, kust lapsed õpivad nii mõnagi: sitt, lollakas ja oli vist lausa \”kuradi\”. Hämmastav!
Ja justkui tore raamat Kaka ka Kevad,kus on LOLL ees ja taga. Mulle meeldib see raamat küll, kuid pean palju sõnu seal asendama, kui lapsele ette loen. Ei saa aru, miks on vaja kasutada neid sõnu laste kirjanduses. Sõna RUMAL oleks asjakohane ja tooks sama mõtte välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul aastane ütleb \”toll\” – mõtleb \”loll\”… Varsti saab kaheseks ja tõenäoliselt oma \”uhke\” sõnavara suuremalt õelt külgepookinud. Kui ütlen, et \”ise oled\”, siis hakkab nutma, et ei ole… Tõenäoliselt meie oma üldse ei teagi, mida see tähendab. Mingit seisukohta polegi osanud võtta. Õnneks seda ütlemist juhtub harva – siis kui solvub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina endale küll loll ei lase öelda. Minu meelest on see inetu väljendusviis, ja nii lapsele seletan ka. Kui lapsele asju selgeks ei tehta, siis tema karistamatus süveneb. Veel mõned aastad ja ta hakkab sind rusikatega peksma, kui miski ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui Muumides Piripiiga sõimas kedagi Jobuks… Pole siis ime milline sõnavara lastel tekib.

Mul laps just teatas seltskonnas (ise muiates muuseas): noh emme räägi neile ka, sa ju igas asjas nii tark…
(see tuli siis pigem irooniaga, mul on alati selgitused olemas iga asja kohta- ikka asjakohased, kuid laps võtab seda vist veidi teisiti. Laps5a.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps “Sa oled ikka täitsa lollakas!”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.