Ostsin pruuni värvi saapad. Müüja ütles, et enne kandmist need kindlasti mesilasvahaga üle teeksin. Panin mesilasvaha, kuid see muutis saapa värvi punakaks. Kas nii peabki olema? Nahast saapad, kuid ma nüüd ei teagi kas päris või kunstnahk.
Teema: Saabaste hooldus
Nüüd on sul punased saapad.

Mesilasvaha võib tõesti naha tooni pisut muuta, näiteks musta intensiivsemaks teha, pruunil mõnd alatooni esile tuua.
Jalatsite puhul peaks olema tootel vastav märgistus, mis näitab millisest materjalist mis jalatsi osa on valmistatud. Kui ostsid kasutatud jalatsid, siis peab müüjat usaldama (või siis hoopis iseennast), sest kunstnaha ja ehtsa naha puhul on mõnikord raske vahet teha.

Kingapoe müüja soovitas mesilasvaha?

Kingapoe müüja soovitas mesilasvaha?
Jah, kingapoe müüja soovitas.
Nüüd loen ise ka: Mesilasvaha rohkelt sisaldavaid vahendeid võib kasutada ainult tugevast ja paksust nahast tumedatele pigmentvärvitud toodetele nagu nahast töösaabastele, matkasaabastele, jahisaabastele.
Õnneks saapad just koledaks ei muutunud. Saan ikkagi kanda ja järgmine kord olen ehk targem 🙂

Naha vastupidavuse ja kestvuse seisukohast pidavat mesilasvaha ja selle baasil nahahooldustooted palju paremad olema kui näiteks mingiõli sisaldavad vahendid. Nii et kui pole midagi selle vastu, et hooldusvahend naha tooni pisut muudab, siis on mesilasvaha jalanõude hoolduseks väga hea vahend.

Atsetooniga peaksid maha saama selle mesilasvaha, atsetoniga puhastatakse kingi ja see tõmbab isegi kortsud välja, samas aurustub jälgi jätmata. Samas katseta enne mõne teise nahatüki peal. Ahjaa, kui on lakitud nahk, siis atsetooni kasutada ei tohi.
