Esileht Pereelu ja suhted Saada laps või ei- selles on küsimus :S

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Saada laps või ei- selles on küsimus :S

Postitas:
Kägu

Tere!
Kirjutan teile siis sellise murega et olen rase.Hetkel sellega veel väga alguses nimelt 1. kuu alles.Jäin rasedaks mehest keda ma väga armastan kuid kellel on probleem alkoholiga.Mul on üks laps juba olemas eelmisest kooselust.5 aastane plikatirts.Enne kui ma jäin rasedaks siis vahest isegi mõtlesin et nii tore oleks kui lapsel oleks õde või vend olemas ja isegi tahaks väikest beebit aga nüüd kus ma juba olen rase olen hakanud kahtlema ja kartma et kas ma ikka tulen veel ühe lapsega toime.Oleme mehega sellest rääkinud ja kuna temal ei ole lapsi tahab ta juba ammu last saada ja on igati selle poolt.Ütles et kuna tal on see alkoprobleem siis laps suudaks kindlasti aidata paremini kui minu näägutamine.Siis oleks tal ülisuur motivatsioon et mitte juua enam.Muidu on igati tubli mees.Käib stabiilselt tööl,hoolitsev ja armas aga lihtsalt selle probleemiga.Ma olen proovind mõttes plusse ja miinuseid lahterdada aga ikka ei mõtle välja mida nüüd teha.Kas aborti või sünnitada.Täpselt 50:50, mees ütles et tema tahab väga last aga see mis saama saab jäägu minu otsustada sest et ega tema ei kanna kõhtu ja ei sünnita et seda lapse saamist pean ise otsustama ja ükskõik mida ma ei otsusta on ta ikka minu poolt.Oh nii raske on.Äkki suudate teie mind siit poolt natukene nõustada sest mina ei tea enam mida mõelda:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Saada laps või ei- selles on küsimus :S

Usu, kui see mees ise ei leia enda sees motivatsiooni, et joomisest loobuda, siis ei aita ka laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui küsimus oleks selles, et kas rasestuda või mitte, siis loomulikult mitte. kuna sa juba oled rase, siis ikka sünnitada. aborti teha põhjusel, et mehel on viinaviga, on minu arust absurdne. olemasolevat last sa ju ei tapaks selle pärast ära?
sellega ei maksa sul küll arvestada, et su mees lapse pärast joomise maha jätab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei usu, et ta joomise päris nurka nüüd viskab, ehk ainult paariks kuuks. Aga kui veab, suudab piisavalt tugev olla ja tõepoolest loobuda..

Kogemus olemas, ainult teisel teemal..
Mu mehel oli suitsetamisega sama lugu. Kui ma rasedaks jäin, siis lubas, et lõpetab lapse nimel suitsetamise. Tol hetkel oli see tema jaoks väga suur motivatsioon. Motivatsioon kadus kolmandal kuul.

Vähemalt kodus ei mahvi, korra käib õhtul lapse uneajal ainult õues mahvimas, ka kõige külmemal ajal.
Ise loodan, et ta siiski suudab sellest pahest loobuda. Mõrvab rahakotti iga kuu :))

Please wait...
Postitas:
kirke31

Olen eelkirjutajatega täiesti nõus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sünnitaks lapse, kuid hoiaks endal piisavalt jalad all, et kui olukord käest läheb, siis esimesel võimalusel jäädavalt koos lastega lahkuda.

joodik peres mõjutab laste elu väga tugevalt

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu lapsed pärivad oma isalt alkoholismi geeni ja normaalset elu neil nagunii ei tule sellepärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei vot seda ma küll ei usu.On ka minul paar tuttavat kelle vanemad olid joodikud.Ja lausa MÕLEMAD vanemad ning nüüd täiskasvanuna on tublid pere inimesed.Üks täiesti karsklane.See mingi loll arusaam et kui vanemad joodikud oled sina ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui suur see viinaviga siis on? Naised teevad tihti probleemi juba paarist õllest. Kui mees korralikult tööl käib, siis ta ikka päris lootusetu alkohoolik ei ole ju.

Misasi on alkoholismi geen? 😀 Ja kas selle pärib ka vanem laps, kes juba olemas?

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Ühe lapsega sul on tükimaad lihtsam alkovaba meest leida kui 2 lapsega ja kui aega veel on pereloomiseks ja lapsesaamiseks normaalse mehega,siis mina ei kiirustaks.Aga kui menopaus on juba käeulatuses,siis on valikus vaid halvad variandid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhiküsimus- kas oled majanduslikult niivõrd kindlustatud, et saad täiesti isesesivalt hakkama? Kui jah, siis anna minna ja looda kõige paremat. Kui sõltud rahaliselt täiesti mehest, eriti kui elad tema korteris/ majas, siis mõtleks väga hoolega järele, mis variandid on sul siis, kui alkoprobleem mitte ei kahane, vaid kasvab.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Kirjutan teile siis sellise murega et olen rase.Hetkel sellega veel väga alguses nimelt 1. kuu alles.Jäin rasedaks mehest keda ma väga armastan kuid kellel on probleem alkoholiga.Mul on üks laps juba olemas eelmisest kooselust.5 aastane plikatirts.Enne kui ma jäin rasedaks siis vahest isegi mõtlesin et nii tore oleks kui lapsel oleks õde või vend olemas ja isegi tahaks väikest beebit aga nüüd kus ma juba olen rase olen hakanud kahtlema ja kartma et kas ma ikka tulen veel ühe lapsega toime.Oleme mehega sellest rääkinud ja kuna temal ei ole lapsi tahab ta juba ammu last saada ja on igati selle poolt.Ütles et kuna tal on see alkoprobleem siis laps suudaks kindlasti aidata paremini kui minu näägutamine.Siis oleks tal ülisuur motivatsioon et mitte juua enam.Muidu on igati tubli mees.Käib stabiilselt tööl,hoolitsev ja armas aga lihtsalt selle probleemiga.Ma olen proovind mõttes plusse ja miinuseid lahterdada aga ikka ei mõtle välja mida nüüd teha.Kas aborti või sünnitada.Täpselt 50:50, mees ütles et tema tahab väga last aga see mis saama saab jäägu minu otsustada sest et ega tema ei kanna kõhtu ja ei sünnita et seda lapse saamist pean ise otsustama ja ükskõik mida ma ei otsusta on ta ikka minu poolt.Oh nii raske on.Äkki suudate teie mind siit poolt natukene nõustada sest mina ei tea enam mida mõelda:([/tsitaat]

ütle, et sul on 5 päeva aega, et alkoholiga jäädavalt lõpetada või teen abordi.

mis muid valikuid sul on? ei ole ju

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Põhiküsimus- kas oled majanduslikult niivõrd kindlustatud, et saad täiesti isesesivalt hakkama? Kui jah, siis anna minna ja looda kõige paremat. Kui sõltud rahaliselt täiesti mehest, eriti kui elad tema korteris/ majas, siis mõtleks väga hoolega järele, mis variandid on sul siis, kui alkoprobleem mitte ei kahane, vaid kasvab. [/tsitaat]
Täiega nõus.
Su laps rõõmustaks muidugi väikese õe-venna üle. Mõtle, kui kurb oleks, kui ta jääks üksikuks lapseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma poleks joodikuga suhet alustanudki. sinu loogika kohaselt siis, et elukaaslasena kaib kyll aga last ei taha. aga mida su vanem laps teeb? naeb ka seda joodikuelu pealt ju. nii, et vahet siis ju pole 1 voi 2 last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps ei ole selle mehega.Joomisega on nii et kui ikka jooma hakkab siis piiri ei tunneta ja paneb ikka isuga.Nüüd viimasel ajal on nii et joomine piirdub 1 päevaga mitte mitmega ja siis järgmine päev on üli paha olla jne.Ma ise olen suhteliselt noor ikkagi.Vanust siis 25 aastat et menopausi veel tulemas ei ole:)
Ma otseselt ei sõltu mehest aga tean et kui läheksime lahku oleks mul raske esialgu kindlasti hakkama saada.Ma ise ka mõtlesin oma lolluses et suudan meest muuta kui hakkasin koos olema ja noh olen muutnud ka päris palju.Ta rohkem pere inimene.Enne polnud korralikust mehest haisugi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja tahtsin veel lisada et kodus joomist ei toimu.Ikka sõprade juures ja väljapool kodu seega praegune laps joomisi ei näe

Please wait...
Postitas:
MerleImre

See on väga tõsine mure! Ja ma soovitan sügavalt pöörduda koos mehega nõustaja juurde. Tema oskab toetada ning suunata. Pelgulinna sünnitusmajas on tasuta nõustaja olemas, ma eeldan, et ka teistes sünnitusosakondi omavates haiglates on toetus süsteem välja mõeldud!

Mehe puhul kindlasti ei aita tema lubadustest, et kui laps tuleb siis kõik muutub.
Alkoholism on raske haigus ning seda on parem ka täpselt nimodi võtta. Kuid sellele on ka välja mõeldud erinevaid ravimeetoteid. Mina mudugi ei usu nn ampulli tagumikku pistmist ilma nõustamiseta, sest keemiline pill ei muuda mõtlemist. Saab leevendada füüsilist sõltuvust, kuid kui järgi ei tule vaimne sõltuvus, siis pole ka esimesest kasu. Ehk siis oleks vaja mõlemat.Ja ravist pole ka kasu, kui mees sinna vabatahtlikult ei lähe.
Soovitan mehega ainult siiralt ning südamest rääkida- tigedaks minemisel pole mitte mingit mõtet, sest temas räägib nagunii enamusajast tema haigus. Abordiga ähvardamine ei ole ka lahendus või muud ähvardused. Kui inimene surutakse nurkka, siis ta ei raageeri tõeselt. Väljapressimine ei anna sulle vastuseid. Tõsiselt, see on nii mahukas ja tõsine mure, et ma jääksgi siia seda lahkama, parim lahendus on igaljuhul nõustaja! Ma usun, et sa võid praeguses emotsionaalses sasipuntras tehtavat otsust hiljem muidu kahetseda.
Ära kuula siin enam, et kes käskis joodikuga elada juttu, see on täiesti teemaväline praegu. Samuti ei ole alkoholism geneetiline probleem!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ütle, et sul on 5 päeva aega, et alkoholiga jäädavalt lõpetada või teen abordi.

mis muid valikuid sul on? ei ole ju[/tsitaat] No see on ikka päris parm, kes viis päeva joomata ei suuda olla. Aga muidu, see on mõte küll, kuigi julm mõte. Mina nii ei suudaks. Mina ei tahaks, et minu lapse elu mingi jota tahtejõuetusest sõltuks. Aga vähemalt saad näha, mis puust mees on ja kui tõsiselt ta seda- lapse pärast jätaks joomise maha-juttu mõtleb. Sest mina olen pessimist, aga aborti ma ka ei poolda, kui on võimalik ka teisiti.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[tsitaat]Esimene laps ei ole selle mehega.Joomisega on nii et kui ikka jooma hakkab siis piiri ei tunneta ja paneb ikka isuga.Nüüd viimasel ajal on nii et joomine piirdub 1 päevaga mitte mitmega ja siis järgmine päev on üli paha olla jne.Ma ise olen suhteliselt noor ikkagi.Vanust siis 25 aastat et menopausi veel tulemas ei ole:)
Ma otseselt ei sõltu mehest aga tean et kui läheksime lahku oleks mul raske esialgu kindlasti hakkama saada.Ma ise ka mõtlesin oma lolluses et suudan meest muuta kui hakkasin koos olema ja noh olen muutnud ka päris palju.Ta rohkem pere inimene.Enne polnud korralikust mehest haisugi[/tsitaat]
95% juhtudest on alkoholism süvenev nähtus.Tsüklid muutuvad pikemateks ja sagedamateks.Seega mõtle sügavalt,kas sa tahad sellist elu.Parem otsi omale vanem,väljakujunenud ja alkovaba mees ja saa temaga lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mees on 33 aa vana et vanemat meest ei tahakski aga mõni hetk olen isegi mõelnud et tahan uut meest aga enamus hetki mõtlen et ta on ikka nii hoolitsev ja armas ja töökas mitte mingi looder et ei taha ikka uut… oi jah:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii loll jutt küll suhu kohe tagasi!See oleneb ikka inimesest endast kas ta tahab olla alkar v ei. Minu vanemad olid ka joodikud ja mina olen eluaegne karsklane!

Please wait...
Postitas:
Kägu

asi pole sündimate lapses vaid selles et su elukaaslane on alkohoolik ja see süveneb peale seda kui tita majas ja kannatavad mölemad lapsed ja sa ise. Ta vöib ju mujal juua, aga pohmas inimest on kole taluda köigile. Ja kuna eeldused on alkoholilismi süvenemiseks, siis olles näinud neid draamasid kus inimesed püüvad alkohoolikust vabaneda (oi,oi ei soovi kellegile…) Mötle kas saad 2 lapsega yksi hakkama ja tegelikult oled sa siganoor 😉 Ela ja tunne elust röömu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa nagu lapse tervise pärast ei karda? Teha laps alkashiga? Sa ikka tead, et mees peaks vähemalt 3 kuud enne viljastamist kaine olema, muidu on oht terviserikkega lapse sünnitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kas sa ise tahad last saada? üleüldse? sellest lähtugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mina oskan öelda:
1. Naised arvavad alati, et suudavad meest muuta, aga ei suuda seda peaaegu kunagi.
2. Pead arvestama, et sul tuleb võibolla kahe lapsega üksi hakkama saada.
3. Alkoholism on üldiselt süvenev nähtus.
4. Olen nõus eelkõnelejaga. Kui sa ise soovid seda last ja saaksid temaga üksi hakkama, siis loomulikult sünnita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen nii, hetkest mil naine on rase, ei ole enam õige aeg mõelda, kas laps saada või ei. Laps juba on olemas.
Kui on südamlik inimene, siis vist saaksin selle lapse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sa nagu lapse tervise pärast ei karda? Teha laps alkashiga? Sa ikka tead, et mees peaks vähemalt 3 kuud enne viljastamist kaine olema, muidu on oht terviserikkega lapse sünnitada.[/tsitaat]

Pliis, paljud siis üldse Eestis lapsi saada tohiksid, enamus siin joovad nagu loomad.

karsklane

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ei vot seda ma küll ei usu.On ka minul paar tuttavat kelle vanemad olid joodikud.Ja lausa MÕLEMAD vanemad ning nüüd täiskasvanuna on tublid pere inimesed.Üks täiesti karsklane.See mingi loll arusaam et kui vanemad joodikud oled sina ka.[/tsitaat]
See on ülimalt vale arusaam.
Tean juhuseid, kus joodikvanemate lapsed on täiskarsklased ja tean ka vastupidiseid.
Enda isal oli ka üsna suur viinaviga, ise seda pealt ei näinud, kuna isa suri kui olin alla aasta vana. Mulle jälle alko üldse ei maitse, vahel võtan lonksu shampust aga vastu lööb. Viina ja kangemaid jooke ei ole isegi proovinud elu jooksul (45 olen).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vastus teemaalgataja küsimusele on: kindel EI! Ära riku oma elu veelgi rohkem ära kui ta juba on. Lisaks sinu enda kahtlused ja kõhklused näitavad juba, et miskit on mäda!

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Pereelu ja suhted Saada laps või ei- selles on küsimus :S

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.