Esileht Pereelu ja suhted saan varsti vanaemaks, aga…

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: saan varsti vanaemaks, aga…

Nüüdseks olen väga õnnelik, et olen noor vanaema, sest tahan ja jaksan lapselastega käia ja olla.

Kui vanemana on nii rõõmu kui muret, siis vanaemana on ainult rõõmu.

Täpselt nii see on. Minagi sain noorelt vanaemaks ja väga tore on. Nüüd, kui jään üha vanemaks, tunnen, kuidas järgmiste lapselaste jaoks on järjest vähem jõudu. Esimesega jaksasin hüpata, karata, ringi rännata ja ette võtta. Nii peakski olema.

Mina ei leia, et vanavanemate absoluutne kohus oleks lastega hüpata, karata ja ringi rännata – selleks on lapsel vanemad. Ja 30-40ndates lapsevanevad suudavad seda kõike sama hästi kui 20ndates aastates vanemad.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 20:04; 17.10 23:46; 23.10 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei leia, et vanavanemate absoluutne kohus oleks lastega hüpata, karata ja ringi rännata – selleks on lapsel vanemad. Ja 30-40ndates lapsevanevad suudavad seda kõike sama hästi kui 20ndates aastates vanemad

Kuskohas ma kohusest rääkisin, liiatigi absoluutsest?
Kuulge, kas te suudate mõista, et lapsi või lapselapsi on võimalik armastada ja neid soovida ja tahta nendega koos olla? Uskumatu!

Ma ütlen, et perekond kui niisugune on omadega õhtul. Noorem generatsioon ei saa enam aru, millest üldse räägitaksegi.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 21:01; 24.10 20:30; 29.10 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on normaalne lapsed saada pigem nooremana, sest siis on endal rohkem viitsimist nendega jännata ning peale lapsepuhkusi keskenduda karjäärile. teatavasti paljusid ei oota peale lhp-sid enam sama töökoht ning alustada tuleb uuesti. noorena on seda lihtsam teha kui neljakümnesena.

Ma ei soovi võtta pooli sinu vaidluses selle sinust vanema emaga, aga ütlen seda, et siin toodud arusaam töökohtade osas peale LHP-d ei ole üldine, vaid ilmselt kehtib just nende nooremalt lapse saanud naiste kohta. Kui sa oled juba mõnevõrra karjääri teinud ja ennast korralikus ettevõttes töökohal tõestanud spetsialist, siis ootab see töökoht suure tõenäosusega sind endiselt, kui peale 30.-tes lapse/lastega kodus olekut tööle naased. Rääkimata, et võid olla lausa juhtivale kohale jõudnud selleks ajaks.
Kui tööstaaži enne lapse saamist aastake-paar madalamal tasandil ja mõtteviis koguaeg olnud selline, et karjääri hakkad peale lapsi tegema, siis on üsna loogiline, et tööandjal on sinu naasmisest suhteliselt ükskõik.
Kõik see on omavahel seoses ja erinevate inimeste valikutest lähtuv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei leia, et vanavanemate absoluutne kohus oleks lastega hüpata, karata ja ringi rännata – selleks on lapsel vanemad. Ja 30-40ndates lapsevanevad suudavad seda kõike sama hästi kui 20ndates aastates vanemad

Kuskohas ma kohusest rääkisin, liiatigi absoluutsest?

Kuulge, kas te suudate mõista, et lapsi või lapselapsi on võimalik armastada ja neid soovida ja tahta nendega koos olla? Uskumatu!

Aga kas sina suudad mõista, et lapselapsi on võimalik armastada ja tahta nendega koos olla ka ilma hüppamata, kargamata ja ringi rändamata?

Ma ise võtan vanavanemaid selliselt, et nemad saavad valida, mismoodi minu lastega tegeleda soovivad/jaksavad, “aukude” täitmine on meie, vanemate asi. Et kui vanavanemad tahavad lastelastega hüpata ja karata, siis on meie asi pakkuda lastele intellektuaalsemaid tegevusi, kui aga vanavanemad tahavad hoopiski rahulikult tugitoolis istudes muinasjutte lugeda, siis on meie rida laste füüsilisele tegevusele ärgitamine. Nii et ei ole olemas õigemaid ja valemaid vanavanemaid – igaüks vastavalt oma võimetele ja soovidele.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 15:47; 19.10 18:51; 28.10 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei leia, et vanavanemate absoluutne kohus oleks lastega hüpata, karata ja ringi rännata – selleks on lapsel vanemad. Ja 30-40ndates lapsevanevad suudavad seda kõike sama hästi kui 20ndates aastates vanemad

Kuskohas ma kohusest rääkisin, liiatigi absoluutsest?

Kuulge, kas te suudate mõista, et lapsi või lapselapsi on võimalik armastada ja neid soovida ja tahta nendega koos olla? Uskumatu!

Aga kas sina suudad mõista, et lapselapsi on võimalik armastada ja tahta nendega koos olla ka ilma hüppamata, kargamata ja ringi rändamata?

Ma ise võtan vanavanemaid selliselt, et nemad saavad valida, mismoodi minu lastega tegeleda soovivad/jaksavad, “aukude” täitmine on meie, vanemate asi. Et kui vanavanemad tahavad lastelastega hüpata ja karata, siis on meie asi pakkuda lastele intellektuaalsemaid tegevusi, kui aga vanavanemad tahavad hoopiski rahulikult tugitoolis istudes muinasjutte lugeda, siis on meie rida laste füüsilisele tegevusele ärgitamine. Nii et ei ole olemas õigemaid ja valemaid vanavanemaid – igaüks vastavalt oma võimetele ja soovidele.

Aga kas sina suudad mõista, et ma ei räägi sellest, mida vanavanemad peavad, vaid sellest, mida nad tahavad? 🙂 Tule OMA toakesest korraks välja – sulle tundub, et sina oled ju kõik nii toredasti ära korraldanud, haigete jalgadega vanaemalt midagi ei nõuagi, mis probleem sel vanaemal veel olla võiks, eks ole?

Nüüd, kus mu liikumine on piiratud, on piiratud ka tegevuste hulk, mida ma lastelastega teha saan. Esimesega käisin matkamas, Eestis ringreisil, ööbisime metsamajakestes, käisime rannas ja lõbustuspargis. Ja ei puudunud ka raamatud ja vana aja lood. Teistega ainult istungi toas ja mängin lauamängu või loen raamatut ette. Mis sa arvad, kellel minuga toredam on olnud olla? Ja mida ma ise tahaksin?

Jah, noor vanaema on tore olla. Soovitan kõigile.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 21:01; 24.10 20:30; 29.10 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on selles suhtes vastuolulised tunded, mida kellegagi jagada ei söanda. Peaks ju rõõmustama ja õnnelik olema, kuid millegipärast on mul hoopis raske ja rõhuv tunne.

Aidake mul iseendast aru saada, ma ei taha niimoodi tunda.

Sul on töielik õigus oma tunnetele ja tunne neid nii palju, kui sul endal tarvis. Ainult ühte ma palun – ära kalla oma suurt muretsemist noortele koormaks kaela 🙂 Ära arva, et raske on ainult sul ja need noored vaid laulavad ja lõbutsevad. Ka neil on praegu tegelikult väga keerulised ajad, isegi kui nad neid sulle välja ei näita.

Miks ma seda kõike räägin? Ma ise pole vanaema, mu enda lapsed on alles algkoolis. Kuid siiani mäletan, kui raske oli see aeg, mil esiklast ootasime, ja osaliselt oli põhjuseks tulevaste vanavanemate meeleoludele kaasaelamine ja nende lõputu lohutamine-rahustamine ning uue elumuutusega harjutamine. Kui beebi oli värskelt majas, siis tuli värske vanaema külla. Aga abi asemel hakkas ta minuga hoopiski pahandama, et miks mul beebi kogu ärkveloleku aja süles on, miks ma ei jäta teda üksi tagatuppa karjuma ega tule selle asemel oma emaga kohvitama. Tundsin, et olen justkui kahe tule vahel – ühelt poolt pisike beebi, kes ei saanud millestki aru ja vaid tahtis emme süle, teisalt armukade värske vanaema, kes tahtis tähelepanu saada samamoodi nagu beebi. No oli raske, tõesti oli! Ja selle kõige peale veel imestasid lähedased, miks on noorel emal depressioon.

Muidugi ma ei tunne sind, kulla teemaalgataja. Võib-olla tundub mu äärmuslikuvõitu näide sulle ülekohtusena ja ehk ongi seda. Soovitaks tõesti – võta rahulikult ja katsu noortele olla lihtsalt toeks. Ära näita oma ärevust välja, see ei tee tulevasele emale midagi head. Jõudu 🙂

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas, et üks inimene võrdleb iseenda kahte erinevat kogemust – noor vanaema vs vanem vanaema ja mõni Kägu astub kohe kaitsepositsioonile ja kukub paugutama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 13:21; 02.11 14:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted saan varsti vanaemaks, aga…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.