Esileht Väikelaps Sääsepunnid paistes.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sääsepunnid paistes.

Postitas:
Kägu

Kas see on tavaline ja normaalne, et 3,5 aastasel lapsel on sääse nõelamise punnid eriti laialt punased ja paistes?
Üks käelaba pealtpoolt on paistes ja lausa kummis. Küünarvarre peal olevad 2 punni on nõelamise koha pealt nagu tavaline suurem punane sääsepunn ikka ja selle tavalise suure punase sääsepunni ümber on umbes 11 cm diameetriga heleroosa ring mõlemal sääsepunnil. Laps ütleb, et paistes käsi valus ei ole, üleliia ei kratsi, enesetundel midagi viga pole ja ma ise ka ei muretse väga – küll ära paraneb. Aga lihtsalt huvi pärast, et kas väikelastel on normaalne selline suurem allergiline? reaktsioon sääsenõelamistele, kui täiskasvanul?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad inimesed on tundlikumad, lähevadki punnid suureks ja laiaks ja võivad paranemisega võtta nädalajagu aega. Võib-olla hammustas sealt mõni muu putukas, kihulane vms, kui osad on tavalised ja osad laiad punnid. Pane midagi rahustavat ja leevendavat peale.

Ega ei ole puugihammustuse koht ja rõngas tekkinud?? Puugihammustuste kohal tuleb sellise laigu tekkimist väga hoolega järlgida, see on borrelioosi tunnus (ja laik ei pea tekkima hammustuse kohale ja laik ei pea olema rõngana).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul omal lähevad ca pooled punnid väga suureks. Kui on sääskede tippajal rohkem õues olemist võtan targu juba ennetavalt Zyrteci sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sääsepunnid pole suureks läinud, aga parmupunnid küll. Eriti esimesed. Hiljem keha harjub.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on igal aastal esimesed hammustused kõige suuremad ja sügelevamad. Sääseliike pidi meeletult palju olema ja ka piirkonniti erinevad – Venemaal (Eesti piiri lähedal) saadudsääsehammustus ajas mul käe umbes 5cm ringina paiste – pole kunagi varem ega hiljem seda juhtunud. Järgmised seal samas enam nii paiste ei läinud. Seega keha nö harjub ja reageerib vähem, kes rohkem allergiatele kalduv ilmselt võibki igale hammustusele rohkem reageerida.

Küll aga on nüüd tekkinud apteekidesse tunduvalt suurem valk erinevaid paikseid vahendeid https://www.apotheka.ee/tooted/hooaeg/putukatorje

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lihtsalt huvi pärast, et kas väikelastel on normaalne selline suurem allergiline? reaktsioon sääsenõelamistele, kui täiskasvanul?

Loomulikult. Lapse kehakaal on ju kordi väiksem, seega tema saab ühest sääsehammustusest kordi rohkem allergeeni ühe kilogrammi kehakaalu kohta kui täiskasvanu. Lisaks pole ta nii palju sääskedega harjunud. Ja mul endal tulid suured punnid üles Lõuna-Eestis käies, järelikult mingi teine sort sääski, ise elan Põhja-Eestis. Immuunsuse kujunemisel on ainult hea, kui lapsed ikka sääskede käest nõelata ka saavad, sest Rootsis rääkis tuttav, et seal on väga suur reaktsioon näiteks mesilasehammustuse vastu, kui inimene pole lapsena kunagi nõelata saanud, alles täiskasvanuna juhtub see esimest korda. Siis pole mingit vastureaktsiooni kujunenud. Mulle ei tee mesilase nõelamine mitte kui midagi, sest lapsena sain palju nõelata. Anafülaktiline šokk on muidugi teine asi, see võib välja lüüa ükskõik millal elu jooksul, ei loe, et varem pole olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igaks juhuks soovitan suhelda perearstiga. kui ta midagi ei arva sellest, siis palun lase perearstil välja kirjutada Zyrtec tilgad igaks juhuks.

mul keskmine poeg on saanud paaril korral isegi ab-ravi tavaliste sääsehammustuste tõttu. kui on suurem laik ja soe, siis see võib veel suuremaks minna ja on ohtlik.

tütrel läks kusagil 4aastaselt käsi sääsehammustusest nii paiste, et olime EMOs tükk aega. tal läks käsi nagu puupakuks ja riided ei mahtunud selga ning liigutada ei saanud.

peres kellelgi teisel seda probleemi pole.

nüüd olen targem ja mul on maal vms alati Zyrtec kaasas. nii kui juba veidi läheb mõni punn teistsuguseks, veist hakkab paiste minema, siis annan Zyrtecit ja sedasi oleme pääsenud viimased paar aastat arstidest sääsehammustuse puhul.

suurematele on juba käsimüügis Zyrteci tabletid. siirup ka käsimüügis, aga see pol nii tõhus ja väiksematele ikka tilk (mis retseptiga), parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lihtsalt huvi pärast, et kas väikelastel on normaalne selline suurem allergiline? reaktsioon sääsenõelamistele, kui täiskasvanul?

Loomulikult. Lapse kehakaal on ju kordi väiksem, seega tema saab ühest sääsehammustusest kordi rohkem allergeeni ühe kilogrammi kehakaalu kohta kui täiskasvanu. Lisaks pole ta nii palju sääskedega harjunud. Ja mul endal tulid suured punnid üles Lõuna-Eestis käies, järelikult mingi teine sort sääski, ise elan Põhja-Eestis. Immuunsuse kujunemisel on ainult hea, kui lapsed ikka sääskede käest nõelata ka saavad, sest Rootsis rääkis tuttav, et seal on väga suur reaktsioon näiteks mesilasehammustuse vastu, kui inimene pole lapsena kunagi nõelata saanud, alles täiskasvanuna juhtub see esimest korda. Siis pole mingit vastureaktsiooni kujunenud. Mulle ei tee mesilase nõelamine mitte kui midagi, sest lapsena sain palju nõelata. Anafülaktiline šokk on muidugi teine asi, see võib välja lüüa ükskõik millal elu jooksul, ei loe, et varem pole olnud.

Sääse käest hammustamine kujundab immuunsust?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sääse käest hammustamine kujundab immuunsust?

Immuunsus on ehk tõesti vale sõna, kuid reaktsiooni allergeeni vastu muidugi kujundab. Kui tekib harjumine, siis hiljem pole reaktsioon nii tugev. Ja allergilise reaktsiooni põhjustab immuunsüsteemi liiga tugev reageerimine mingile allergeenile, seega on ka sääse käest hammustada saamine loomulikult immuunsüsteemi mõjutamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA

Õnneks ainult esimesed 3 sääsehammustust olid suure punase laiguga ja paistes. Kuna ma neid nõelamisi ei näinud, siis ma oletan, et sääsed jõudsid pikalt korralikult kõhu täis imeda ja võib-olla sellest ka suurem reaktsioon. Hiljem teises Eesti piirkonnas jälgisin hoolega sääski ja ajasin nad kohe lapse pealt minema, kui märkasin – järgmised sääsepunnid jäid õnneks väga  tillukesteks 🙂 kuigi laps kratsis osadele koorika lausa peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sääseallergia on täitsa olemas, aga üldjuhul see midagi hullu endast ei kujuta. Zyrtec on hea ja külma peale panna.

https://lastehaigla.ee/saasehammustus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuni algul saan tavaliselt vanemaid külastades oma esimesed sääsepunnid ja need plärakad “kaunistavad” mu jalgu kuni juuli lõpuni. Algul punased ja veritsevad, hiljem sinised laigud. Lühikesed püksid ja seelikud välistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Sääsepunnid paistes.