Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästlikkuse piir

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 188 )

Teema: Säästlikkuse piir

Postitas:
Kägu

Tegelt mind ajendas siia kirjutama see tähelepanek, et sageli rikkad eelistavad mingeid austreid ja kammkarpe. Siis mind huvitab, et kas see on uudishimu või inimestele päriselt maitsevadki need asjad.

Minule väga kammkarbid maitsevad, teen neid ise ja söön väljas, kohutavalt head ning ei jaga kellegagi. Austreid olen söönud siin, kui seal, aga siis kui pakutakse, ise tellima ei kipu. Ülemäära rikas ma ka ei ole, aga head sööki oskan hinnata ja selle peale raha kulutada ei ole  kahju (söömine on ainuke töö, mis toidab). Käisin söömas Hedon spa restoranis – seal saatis kokk enne igat käiku midagi põnevat maitsta, isegi kui magausast loobumisme, siis toodi enda tehtud trühvlid söögi lõpetuseks. Selline komme on ka teistes restoranides.

Samas ei osta kalleid kaubamärke ega ka odavkaupu, riie peab olema kvaliteetne, mugav ja hästi õmmeldud.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kammkarp on nüüd mingi tohutu snoobgurmaani toit? Mina olen pigem  lihtsaid maitseid eelistav kooner, aga valmistasin ja sõin kammkarpe noore ning palju vaesemana Pariisis  korduvalt- ostsime tavaliselt turult kotitäie ja praadisime võis, kõrvale paarieurone valge vein ja elamus oli garanteeritud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka ise koonerluse teemat teha aga vaatan et on siia juba tehtud. Ma tunnen viimasel ajal, et elan nagu paralleeluniversumis. Miskipärast kohtan viimasel ajal üha jaburamaid koonereid ja tegemist ei ole vaeste inimestega. Mind ei häiri, kui inimesed odavat toitu ostavad, ka ise teen seda, samaoodi käin kaltsukates aga mind häirivad need “kokkuhoidjad” kes tahavad seda teiste arvelt teha. Alustades nendest riigikogu kuluhüvitistest näiteks, pole ju olemas mingit hüpoteetilist riigi raha, see on meie ühine raha, see mida me oma tulumaksu ja käibemaksu kaudu riigile anname ja millest peaks riiki üleval pidama, arstid ja õpetajad ja politseinikud palka saama, teed korras olema jne. Ja siis arvavad mõned, et kui mustalt palka saada, siis taotlen kõik toimetulekutoetused ja vallasematoetuse ( laste isa pole sellepärast sünnitunnistuselegi kantud et riigi käest vallasematoetust saada !!) Ja kui kusagi tee ääres on mõni ehitusmaterjal ladustatud, siis võib sealt endale kotiga kaasa võtta  ( killustikku kotiga oma lillepeenrasse näiteks.) või kui sügisel on kusagil tee ääres kapsapõllud maisipõllud vms. peab sealt minema ja võtma endale auto pagasiruumi ääreni täis. Selliseid asju nimetan mina varguseks aga mõni leiab, et see on kokkuhoid. Nõuka ajal ehk jah räägiti et riigi tagant peabki varastama, kuigi arvan et minu vanemate ainus “vargus ” oli ehk see kui ema tööajal töötelefonilt koju helistas, et kontrollida, kas laps on koolist koju jõudnud. Ärritusin, ja unustasin praegu ära kõik need kümned tobedad koonerdamised/ vargused, mis mind  viimasel ajal “kettasse” ajavad. Ma annan endale aru, et vananedes lähebki inimene pahuramaks, samas ma arvan, et selliseid asju ei tohks tolereerida ja selliseid kokkuhoiunippe teiste arvelt teha. Miks me peaksime maksma toimetulekutoetust inimestele, kellel on raha käia reisidel ja sõita paar aastat vana autoga, samas kõrvalkorteris kolme lapsega üksikema rabab kahel töökohal, et jaksata oma arved ise ära maksta. Tema töötab ametlikult ning mingit toimetulekutoetust ei saa. Ega ta ei tahaks küsida ka, ütleb, et tal on eneseväärikust mitte minna kerjama.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas kõrvalkorteris kolme lapsega üksikema rabab kahel töökohal, et jaksata oma arved ise ära maksta. Tema töötab ametlikult ning mingit toimetulekutoetust ei saa. Ega ta ei tahaks küsida ka, ütleb, et tal on eneseväärikust mitte minna kerjama

Jätaks nüüd need kolmelapselised siitki teemast välja! Nemad saavad peretoetust rohkem kui mõni teine täiskoha eest palka.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on täna pôhimôtteline. Vastasseis ilmselgelt ei lôpegi. Isamaa sai vastu näppe valimistel peretoetustega, selge ju et väga suured ja ebavôrdsed laste ja perede suhtes. Kust see raha siis tuleb? Tugiteenused niigu alarahastatud, aga maksumaksja rahakülv lennukilt, kôigile kellel koosluses 3 last. Samad kritiseetib helme maksuküüru kaotust, kuna sealt saavad kôige rohkem kasu rikkurid, suurepalgalised 1200-3000 eurot kuus. 1200 eurose kuupalgaga saab rikkalikult elada kahe lapsega, kolmandale on rarvis <700 eurot toetust.  Vähemaga pole ju vôimalik toime tulla. Kus on loogika?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas kõrvalkorteris kolme lapsega üksikema rabab kahel töökohal, et jaksata oma arved ise ära maksta. Tema töötab ametlikult ning mingit toimetulekutoetust ei saa. Ega ta ei tahaks küsida ka, ütleb, et tal on eneseväärikust mitte minna kerjama

Jätaks nüüd need kolmelapselised siitki teemast välja! Nemad saavad peretoetust rohkem kui mõni teine täiskoha eest palka.

ehk lõpetaks selle paljulapseliste peale viha kandmise ka ära. Sellel konkreetsel naisel on kaks last kolmest mittetöötavad tudengid ( suviti ajutisi tööotsi teevad aga tegemist valdkonnaga kus peab palju õppima) ja mingit kolmelapselise suurtoetust ta ei saa, minu teada saab ainult 80 eurot noorema lapse pealt. Vanemad lapsed ei õpi kodulinnas.

 

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas kõrvalkorteris kolme lapsega üksikema rabab kahel töökohal, et jaksata oma arved ise ära maksta. Tema töötab ametlikult ning mingit toimetulekutoetust ei saa. Ega ta ei tahaks küsida ka, ütleb, et tal on eneseväärikust mitte minna kerjama

Jätaks nüüd need kolmelapselised siitki teemast välja! Nemad saavad peretoetust rohkem kui mõni teine täiskoha eest palka.

ehk lõpetaks selle paljulapseliste peale viha kandmise ka ära. Sellel konkreetsel naisel on kaks last kolmest mittetöötavad tudengid ( suviti ajutisi tööotsi teevad aga tegemist valdkonnaga kus peab palju õppima) ja mingit kolmelapselise suurtoetust ta ei saa, minu teada saab ainult 80 eurot noorema lapse pealt. Vanemad lapsed ei õpi kodulinnas.

Ehk lôpetaks siis selle kerjamise ja sünnitaks niipalju lapsi kui jôuad ka kasvatada.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd jagamise teema juurde tulla, siis minu meelest on viisakas oma toidust PAKKUDA, kuid mitte teise oma küsida. Vähemalt meie oma seltskonnas teeme nii. Kes võtab mitu eelrooga näiteks, ja midagi on hoopis teistmoodi valmistatud või eriti hea, pakub sageli teistele proovida. Aga eales ei küsi keegi, et anna üks spargel mulle või viiendik kammkarbist. Kammkarp on kammkarp ja see maitseb ise üsna samamoodi (kui üle pole tehtud või pekki keeratud), ainult kaste ja lisandid võivad olla erinevad ehk et maitsta saab siis, kui kammkarbi tellija ütleb, et kuulge, täitsa eriline, kes soovib maitsta.

Ja austridki on värskena praktiliselt lõhnatud ja ülikerge merevee maitsega, aga meil saab väga värskeid austreid päris harva.

Hinnaga pole siin eriti midagi pistmist, heas restoranis on kõik eelroad väga väikesed ja enam-vähem sama hinnaga, olgu kõrvits, auster või spargel.

Teiste toidu noolijad on vastikud. Mõni ongi selline, et ütleb, et tal pole kõht üldse tühi ega soovi midagi tellida, nii kui teise toitu näeb, hakkab kohe sülg jooksma. Ei pruugigi sendisaagija või ihne olla. Minu mehel oli ka selline komme, et noolis minu taldrikut, nii kui sööki reaalselt näeb, tekib tal kohe isu, kui enne kõht tühi polegi. Nüüd juba ammu tean, käsin tal oma söögi võtta ega anna oma toidust midagi muud kui ainult maitsta siis kui on eriliselt teistsugune või hea.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vestlus siin on jabur, et naljakas kohe lugeda. ???? Aitäh, et minu õhtut lõbustasite!

Ma olen see ”lihtne” rikas inimene, kes teenib üle 2500 ja ei tea midagi karpidest, austritest ega muudest mereandidest. Kalamarja ega lõhe ei söö. Meeldib lihtne toit. Eriti meeldib Itaalia toit. Väga maitsev, pole kallis, saab kõhu täis. Kui kuskil käin, siis oma pudelit kaasa ei võta. Lihtsalt ei käi eriti väljas, kui üldse siis kohvikutes või restoranis. Joomas ei käi.

Naljakas lugeda neid pseudoprobleeme mingite kammkarpide jagamisel. Ma ei võtaks sellist asja suu sissegi. Maitsed on muidugi erinevad, küllap mereannid on niiöelda acquired taste.

Natuke üle 2500.- sissetulekuga inimene peab end rikkaks? Tõesti?

Toidu osas – jääd paljust ilma, aga loomulikult sinu valik.

3000 bruto on piir, millest vähem teenivad 90% inimestest. 2500 neto on kindlasti Eesti kontekstis rikas. 2500 bruto on samuti jõukas.

Ise olen seal top10%palkade sees, üüritulust tuleb ka juurde, olen reisinud tiba. Ja palun ärge toppige neid ookeanimaitsega loomi mu taldrikusse restoranis. See on rohkem selline kuurortlinna varahommikune tänavatoit, mitte restoranielamus.

On olemas mereande, mis maitsevad kuidagi teisiti kui roiskunud vesi sidruniga. Noid söön hea meelega.

Ja need 90% inimestest ei olegi ju rikkad! Isegi Eesti kontekstis mitte. Elad ju ots otsaga kokku, ei mingit erilist su elus.

Sa ilmselt ei kujuta ette, mis tähendab tegelik jõukus:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on täna pôhimôtteline. Vastasseis ilmselgelt ei lôpegi. Isamaa sai vastu näppe valimistel peretoetustega, selge ju et väga suured ja ebavôrdsed laste ja perede suhtes. Kust see raha siis tuleb? Tugiteenused niigu alarahastatud, aga maksumaksja rahakülv lennukilt, kôigile kellel koosluses 3 last. Samad kritiseetib helme maksuküüru kaotust, kuna sealt saavad kôige rohkem kasu rikkurid, suurepalgalised 1200-3000 eurot kuus. 1200 eurose kuupalgaga saab rikkalikult elada kahe lapsega, kolmandale on rarvis <700 eurot toetust. Vähemaga pole ju vôimalik toime tulla. Kus on loogika?

1200.- euroga elad rikkalikult kahe lapsega???

Kuidas küll? Ma ei elaks üksi ka rikkalikult selle summa eest.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on täna pôhimôtteline. Vastasseis ilmselgelt ei lôpegi. Isamaa sai vastu näppe valimistel peretoetustega, selge ju et väga suured ja ebavôrdsed laste ja perede suhtes. Kust see raha siis tuleb? Tugiteenused niigu alarahastatud, aga maksumaksja rahakülv lennukilt, kôigile kellel koosluses 3 last. Samad kritiseetib helme maksuküüru kaotust, kuna sealt saavad kôige rohkem kasu rikkurid, suurepalgalised 1200-3000 eurot kuus. 1200 eurose kuupalgaga saab rikkalikult elada kahe lapsega, kolmandale on rarvis <700 eurot toetust. Vähemaga pole ju vôimalik toime tulla. Kus on loogika?

1200.- euroga elad rikkalikult kahe lapsega???

Kuidas küll? Ma ei elaks üksi ka rikkalikult selle summa eest.

Seda hullu juttu ajas Martin Helme, et 1200 on suurepalgaline.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3000 bruto on piir, millest vähem teenivad 90% inimestest. 2500 neto on kindlasti Eesti kontekstis rikas. 2500 bruto on samuti jõukas. Ise olen seal top10%palkade sees, üüritulust tuleb ka juurde, olen reisinud tiba. Ja palun ärge toppige neid ookeanimaitsega loomi mu taldrikusse restoranis. See on rohkem selline kuurortlinna varahommikune tänavatoit, mitte restoranielamus.

2500-3000 bruto on tõesti elujärk, kus jääb kuu lõpus midagi ka üle, aga rikkusest on ikka asi väga kaugel. Tegu on keskmisest parema töötasuga, mis võimaldab veidi lahedamalt elada, kogu lugu.

Palkade järgi ei saa üldse inimeste jõukust hinnata, see pole absoluutselt adekvaatne.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd jagamise teema juurde tulla, siis minu meelest on viisakas oma toidust PAKKUDA, kuid mitte teise oma küsida. Vähemalt meie oma seltskonnas teeme nii. Kes võtab mitu eelrooga näiteks, ja midagi on hoopis teistmoodi valmistatud või eriti hea, pakub sageli teistele proovida. Aga eales ei küsi keegi, et anna üks spargel mulle või viiendik kammkarbist. Kammkarp on kammkarp ja see maitseb ise üsna samamoodi (kui üle pole tehtud või pekki keeratud), ainult kaste ja lisandid võivad olla erinevad ehk et maitsta saab siis, kui kammkarbi tellija ütleb, et kuulge, täitsa eriline, kes soovib maitsta.

Ja austridki on värskena praktiliselt lõhnatud ja ülikerge merevee maitsega, aga meil saab väga värskeid austreid päris harva.

Hinnaga pole siin eriti midagi pistmist, heas restoranis on kõik eelroad väga väikesed ja enam-vähem sama hinnaga, olgu kõrvits, auster või spargel.

Teiste toidu noolijad on vastikud. Mõni ongi selline, et ütleb, et tal pole kõht üldse tühi ega soovi midagi tellida, nii kui teise toitu näeb, hakkab kohe sülg jooksma. Ei pruugigi sendisaagija või ihne olla. Minu mehel oli ka selline komme, et noolis minu taldrikut, nii kui sööki reaalselt näeb, tekib tal kohe isu, kui enne kõht tühi polegi. Nüüd juba ammu tean, käsin tal oma söögi võtta ega anna oma toidust midagi muud kui ainult maitsta siis kui on eriliselt teistsugune või hea.

Mina ei söö neid austreid ja kammkarpe pakkumise peale ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei söö neid austreid ja kammkarpe pakkumise peale ka.

No üldse ei imesta, kui sa ei söö heeringat ka.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

See on lihtsalt 1 liik inimesi, kes kala ei söö. Väga imelikud pirtspersed. Loodan, et oma lapsi ikka normaalseteks kasvatate.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

Ma näiteks söön küll, aga mitte toorelt, ja tavaliselt pakutakse neid kalu just kuumtöötlemata kujul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2500-3000 bruto on tõesti elujärk, kus jääb kuu lõpus midagi ka üle, aga rikkusest on ikka asi väga kaugel. Tegu on keskmisest parema töötasuga, mis võimaldab veidi lahedamalt elada, kogu lugu.

Selles on sul tuline õigus. Seepärast ma panengi iga kuu kõrvale ja paigutan raha III sambasse ning investeerin. Vaba raha on kontol kuni 3 kuu jaoks, aga ülejäänud raha kõik aktsiatesse ning indeksfondidesse. Inflatsioon sööb raha muidu lihtsalt ära.

2500 palk on selline, millega elab ära, aga rikkusest asi tõesti kaugel. Ma kunagi ei öelnud, et olen jõukas. Lihtsalt kunagi teenisin 3x vähem ja see oli ikka hoopis teistsugune elu, kinnisvara omamisest rääkimata. Miinimumpalgaga ei kogu isegi kodu sissemakset kokku, mida praeguse palgaga kogusin aasta aega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

Ma näiteks söön küll, aga mitte toorelt, ja tavaliselt pakutakse neid kalu just kuumtöötlemata kujul.

Kas sinu arvates on külmsuitsukala ka toores?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

Ma näiteks söön küll, aga mitte toorelt, ja tavaliselt pakutakse neid kalu just kuumtöötlemata kujul.

Kas sinu arvates on külmsuitsukala ka toores?

Oh jah, sama vastik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu arvates on külmsuitsukala ka toores?

Toores on muidugi, kuumutatud ju pole. Kui sa nii just küsid, siis see on ka rasedatele siiski mitte soovitatud kui toores kala. Ma armastan väga kala ja muid mereande, söön neid hea meelega nii meil kui ka igal pool välismaal eri moel valmistatuna, igal moel. Vürtsikilu, soolaheeringat, krevette, kaheksajalgu, karpe, homaare, isegi konserveeritud kalmaar maitseb.  Enamasti restoranides tellingi kalarooga, lõunamaadel ainult merekraamist toitungi (ostan ka turgudelt ja poodidest  marineeritud mereande, kus vähegi võimalik), aga külmsuitsukala on tõesti üsna  ebameeldiv. Just selle väga tugeva suitsumaitse pärast, mis kala enda maitse täiesti ära rikub. Külmsuitsu forell võrreldes õrnsoola forelliga – no milleks seda kalli raha eest osta? Sama maitse on ka külmsuitsutatud heeringa fileel. Külmsuits võrdsustab pea kõikide kalade maitsed.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamusel eestlastel pole sääste, elatakse palgast palagani või toetusest toetuseni. Samal ajal on vaja hoobelda kaheldavate staatusesümbolitega, käia spas ja klubis, kõik peab olema uus. Kas on vaja? Kellele sellega muljet avaldada üritatakse? Või on see siis tõesti nii hea tunne kui seda tehakse kuulõpu tühja konto hinnaga?

Ei tea kedagi, kes palgast palka elaks. Spa kord kuus kahepeale 200 eurot pole midagi hullu. Käin ise 3-l nädalavahetusel kuus, mõnna.

On ikka viitsimist 😀 nädalavahetustite juures naudin just kodus olemist, aga see on kindlasti iga ühe puhul erinev. Mulle meeldib ka kodust välja saada, aga siis eelistan pigem minna välja õhtusöögile ja  dringile või siis juba kaheks-kolmeks nädalaks reisile. Käisime hiljuti abikaasaga 180 degrees restoranis õhtusöögil ja maksime selle eest ligi 900 eurot, loomulikult on see erandlik käik, aga vaata kui palju saaks käia spaas, kuigi iga kell valiks esimese variandi. Muidugi ma pole ka spaa inimene :))

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka viitsimist ???? nädalavahetustite juures naudin just kodus olemist, aga see on kindlasti iga ühe puhul erinev. Mulle meeldib ka kodust välja saada, aga siis eelistan pigem minna välja õhtusöögile ja  dringile või siis juba kaheks-kolmeks nädalaks reisile. Käisime hiljuti abikaasaga 180 degrees restoranis õhtusöögil ja maksime selle eest ligi 900 eurot, loomulikult on see erandlik käik, aga vaata kui palju saaks käia spaas, kuigi iga kell valiks esimese variandi. Muidugi ma pole ka spaa inimene :))

Elan 180 degrees lähedal korralikus eramus. Saan oma ilusat kodu nautida iga päev, k.a. reedesed grilliõhtud ka spaanädalavahetustel.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan 180 degrees lähedal korralikus eramus. Saan oma ilusat kodu nautida iga päev, k.a. reedesed grilliõhtud ka spaanädalavahetustel.

Ma ei ole see kägu, kellega sa siin vestled, aga ma lihtsalt tahtsin öelda, et mul on sinu pärast nii üüratult hea meel.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas heeringa söömine on kohustus? Ma ka ei söö, kilu ka mitte.

Ma näiteks söön küll, aga mitte toorelt, ja tavaliselt pakutakse neid kalu just kuumtöötlemata kujul.

Kas sinu arvates on külmsuitsukala ka toores?

Oh jah, sama vastik.

Praelet on ka vastik ? Mis siis hea on ? Kuumtöödeldud hakkliha makaronidega ?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praelet on ka vastik ? Mis siis hea on ? Kuumtöödeldud hakkliha makaronidega ?

Mulle meeldib ka näiteks kuumsuitsukala rohkem kui külmsuitsu oma. Mis sellest siis on? Maitsed on ju erinevad. Ka kuumtöödeldud hakkliha makaronidega maitseb hästi, kui kõht on tühi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib ka kodust välja saada, aga siis eelistan pigem minna välja õhtusöögile ja  dringile või siis juba kaheks-kolmeks nädalaks reisile. Käisime hiljuti abikaasaga 180 degrees restoranis õhtusöögil ja maksime selle eest ligi 900 eurot, loomulikult on see erandlik käik, aga vaata kui palju saaks käia spaas, kuigi iga kell valiks esimese variandi. Muidugi ma pole ka spaa inimene :))

Käim lisaks spaadele muidugi ka restos ja mitmenädalastel reisidel. Ei sega üks teist.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkige mulle, et kus need vaesed eestlased on, vôi ongi see vaesus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka viitsimist ???? nädalavahetustite juures naudin just kodus olemist, aga see on kindlasti iga ühe puhul erinev. Mulle meeldib ka kodust välja saada, aga siis eelistan pigem minna välja õhtusöögile ja dringile või siis juba kaheks-kolmeks nädalaks reisile. Käisime hiljuti abikaasaga 180 degrees restoranis õhtusöögil ja maksime selle eest ligi 900 eurot, loomulikult on see erandlik käik, aga vaata kui palju saaks käia spaas, kuigi iga kell valiks esimese variandi. Muidugi ma pole ka spaa inimene :))

Elan 180 degrees lähedal korralikus eramus. Saan oma ilusat kodu nautida iga päev, k.a. reedesed grilliõhtud ka spaanädalavahetustel.

Tjah. 180 degrees on ühel pool esiteks garaažid ja siis Kopli. Kus on muidugi nunnud miljooväärtuslikud majad, aga nii korraliku eramu alla just ei lähe. Ja pole ka nii lähedal. Vastas on üsna renoveerimata nõukaaegsed korrusmajad.

Teisel pool üle tee läbi kalamaja pargi on ka nunnud miljööväärtuslikud kalamaja majad, aga no sellist korralikku suurt villat silme ette ei tule. On küll noblessneri enda kortermajad ja kalaranna kortermajad ja volta loftid, aga ilmselgelt seal ei grillita.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna alati on juttu spaadest, siis kohe tahaks öelda. Mulle ka meeldib aeg ajalt käia. Vahel harva ööbimisega ja muuga, sagedamini aga päeval kolme tunni omas. Saab ujuda, vedeleda, mullitada ja aurutada, soolatada. Ja valin ajaks tööpäeva lõunase aja ja õhtuks olen kodus tagasi. Siis on lahedam, vähem rahvast ja see sobib käimise ajaks. Nädalavahetustel jälle ei käigi.
Olen loomult alati säästlik. Mõne asjaga ehk liialdan ka, samas selle koha pealt, mis väga vaja-huvitab, tasakaalustan oma koi-poolt. Ja arvan teadvat raha väärtustki. Ja üks põhimõte on – kõike ei pea ostma ka siis, kui saad. Ületarbimist ei poolda. Taaskasutan agaralt.
2500.- sissetulekuga inimene võib pidada ennast rikkaks, kui soovib. Eriti, kui ta kunagi pidi läbi ajama palju vähemaga. Selle järgi ju võetaksegi. Mitte multimiljonäri järgi või naabri järgi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 188 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästlikkuse piir