Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästmine – äpid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Säästmine – äpid

Postitas:

Tere,

väga tihti on siin foorumis juttu säästmisest, kulude jälgimisest jne. Palun jagage vastavaid äppe/rakendusi/keskkondi vms, kuhu te oma tulud/kulud kirja panete. Olen App Store’is ringi vaadanud, aga vähemalt need rakendused, mille leidsin, tunduvad suhteliselt nõmeda süsteemiga olevat.

Ette tänades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen tulud ja kulud kirja tavalisse Numbers tabelisse (kui Apple’i seadmetest rääkida), mingeid eraldi äppe selleks ei vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks säästmiseks mingi äpp olema? Panen igakuiselt mingi summa kõrvale, hoiusele ja nii ongi! Mis see äpp siia puutub?

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 21:01; 06.12 18:53; 07.12 11:30; 08.12 19:12; 09.12 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna olen säästmise puhul jälginud, et kas see mida ma ostan on ka vajalik. Ja seda, et ostetud söögi näiteks ikkagi äratarvitaks, et midagi halvaks ei lähe. Lisaks sellele, kui läheb säästmiseks ei osta ühtegi nn kiirtoitu. Selleks, et seda teha, ei ole ju ometi äppi vaja?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta sularaha maksmiseks. Võta esmaspäeval 50/100 eurot välja ja rohkem ära nädala jooksul kuluta. Ära proovitud nipp (mul oli ajutine pangakaart, millega sai ainult raha välja võtta).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on exceli tabel, kuhu sissetulekud, väljaminekud ja säästud üles tähendan.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:07; 09.12 14:44; 11.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Säästmine, kulude jälgimine jne” on erinevad asjad. Vahendi valik oleneb sellest, mis on sinu eesmärk.
Kui isegi täpselt ei tea, võiks kõigepealt tõesti paar kuud kulutusi kirja panna, et saada ülevaade, mille peale üldse kulub. Ja üles tuleb märkida kõik viimseni, iga 3-eurose kohvini välja
Ise kasutan äppi nimega Money Manager

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.12 22:08; 07.12 09:58; 08.12 22:57; 12.12 22:22; 12.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan tervet mõistust????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Excel?

Aga see sularaha värk ei toimi, siis istu kogu aeg kassasabades, iseteeninduskassasid kasutada ei saa. Mina ostan toitu kord nädalas ja selle kuhjaga on ikka hulga kiirem, kui piiksutad ise ära ja laod juba ise ostes kottidesse. Säästmise üks nippe on vältida igapäevast poeskäiku.

Mina tegin lisa-konto, ilma pangakaardita (siis ei tule kaardihooldustasusid), tõstan selle summa, mis peaks üle jääma kuu alguses internetipangas sinna üle ja ülejäänud aja pean läbi saama selle summaga, mis kaari kaudu kättesaadav on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene tahab hirmsasti säästa, siis ta ei ostagi omale nutitelefoni, vaid kasutab vana nuppudega telefoni. ning oma eelarvet teeb paberi ja pliiatsi abil.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta sularaha maksmiseks. Võta esmaspäeval 50/100 eurot välja ja rohkem ära nädala jooksul kuluta. Ära proovitud nipp (mul oli ajutine pangakaart, millega sai ainult raha välja võtta).

Sry, aga kuidas see aitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 21:01; 06.12 18:53; 07.12 11:30; 08.12 19:12; 09.12 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta sularaha maksmiseks. Võta esmaspäeval 50/100 eurot välja ja rohkem ära nädala jooksul kuluta. Ära proovitud nipp (mul oli ajutine pangakaart, millega sai ainult raha välja võtta).

Sry, aga kuidas see aitab?

Raha on käega katsutav, kergem arvestada, palju peab alles olema, tugev enesedistsipliin peab olema. Aitab ilmselt rohkem neid inimesi, kelle jaoks pangakaardiga makstes on rahasumma suurust raskem tajuda ja kes kogu aeg elektrooniliselt oma kontoseisu ei jälgi (mis muidugi juba iseenesest takistab säästmist). Sularaha on käega katsutav, lihtsam arvestada, et nüüd on nädalaks planeeritud vahendid juba napiks jäänud ja peab kokku hoidma. Mingi selline loogika. Mõnel toimib.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see sularaha värk ei toimi, siis istu kogu aeg kassasabades, iseteeninduskassasid kasutada ei saa.

Ei saa päris nii öelda.
Maximate iseteeninduskassades saab juba üsna pikalt sularahaga maksta ja eile avastasin, et saab ka (vähemalt ühes) Coopis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.12 22:08; 07.12 09:58; 08.12 22:57; 12.12 22:22; 12.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta sularaha maksmiseks. Võta esmaspäeval 50/100 eurot välja ja rohkem ära nädala jooksul kuluta. Ära proovitud nipp (mul oli ajutine pangakaart, millega sai ainult raha välja võtta).

Sry, aga kuidas see aitab?

Raha on käega katsutav, kergem arvestada, palju peab alles olema, tugev enesedistsipliin peab olema. Aitab ilmselt rohkem neid inimesi, kelle jaoks pangakaardiga makstes on rahasumma suurust raskem tajuda ja kes kogu aeg elektrooniliselt oma kontoseisu ei jälgi (mis muidugi juba iseenesest takistab säästmist). Sularaha on käega katsutav, lihtsam arvestada, et nüüd on nädalaks planeeritud vahendid juba napiks jäänud ja peab kokku hoidma. Mingi selline loogika. Mõnel toimib.

See on asi, mida ma ei ole kunagi mõistnud. Mis mõttes on sularahaga toimetades asjadest parem ülevaade? Ikka kaardiga makstes on ju ülevaade. Jälg jääb pangakontole maha ja vajadusel saan igal ajahetkel üle kontrollida mis kuupäeval, mis summa ja kellele läks. Sularahaga arveldades ei ole ju võimalik meelde jätta kõiki tehinguid? Mul on päris mitu korda olnud vaja mitme aasta tagust asja otsida. Näiteks, hiljuti oli vaja teada, kust poest, mis hinnaga ja millal sai lapse jalgratas ostetud. Sularahas tasudes ei suudaks ilmaski selliseid asju meelde jätta. ja kõiki tšekke ju ka 5 aastat alles ei hoia.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 21:01; 06.12 18:53; 07.12 11:30; 08.12 19:12; 09.12 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on asi, mida ma ei ole kunagi mõistnud. Mis mõttes on sularahaga toimetades asjadest parem ülevaade? Ikka kaardiga makstes on ju ülevaade. Jälg jääb pangakontole maha ja vajadusel saan igal ajahetkel üle kontrollida mis kuupäeval, mis summa ja kellele läks. Sularahaga arveldades ei ole ju võimalik meelde jätta kõiki tehinguid? Mul on päris mitu korda olnud vaja mitme aasta tagust asja otsida. Näiteks, hiljuti oli vaja teada, kust poest, mis hinnaga ja millal sai lapse jalgratas ostetud. Sularahas tasudes ei suudaks ilmaski selliseid asju meelde jätta. ja kõiki tšekke ju ka 5 aastat alles ei hoia.

Asi pole ülevaates, mida sa oled ostnud, vaid ülevaates, palju sul raha kulutada on ja palju veel selleks nädalaks järel.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 15:23; 09.12 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on asi, mida ma ei ole kunagi mõistnud. Mis mõttes on sularahaga toimetades asjadest parem ülevaade? Ikka kaardiga makstes on ju ülevaade. Jälg jääb pangakontole maha ja vajadusel saan igal ajahetkel üle kontrollida mis kuupäeval, mis summa ja kellele läks. Sularahaga arveldades ei ole ju võimalik meelde jätta kõiki tehinguid? Mul on päris mitu korda olnud vaja mitme aasta tagust asja otsida. Näiteks, hiljuti oli vaja teada, kust poest, mis hinnaga ja millal sai lapse jalgratas ostetud. Sularahas tasudes ei suudaks ilmaski selliseid asju meelde jätta. ja kõiki tšekke ju ka 5 aastat alles ei hoia.

Asi pole ülevaates, mida sa oled ostnud, vaid ülevaates, palju sul raha kulutada on ja palju veel selleks nädalaks järel.

Ok, miks seda siis teha ei saa, kui pangakaardida ja ülekannetega maksad? Lihtsam on alati raha säästa nii, kui jälgid elektrooniliselt oma raha liikumist. Kõigest jääb jälg!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 21:01; 06.12 18:53; 07.12 11:30; 08.12 19:12; 09.12 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, miks seda siis teha ei saa, kui pangakaardida ja ülekannetega maksad? Lihtsam on alati raha säästa nii, kui jälgid elektrooniliselt oma raha liikumist. Kõigest jääb jälg!

Ei ole vast raske ette kujutada, et silmaga nähtavat ja käega katsutavat sularaha hulka ja vähenemist on palju lihtsam jälgida, kui pangakonto jääki, mida peab ekstra kontrollima minema.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.12 22:08; 07.12 09:58; 08.12 22:57; 12.12 22:22; 12.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord kuus alati samal kuupäeval vaatan pangakontot – ei pea kuhugi logima, selleks on telefonis äpp – ja kirjutan üles oma kontoseisu ja eelmise kuu palga. Ja see ongi minu säästmise äpp. Kui raha on rohkem kui kuu tagasi, siis olen säästnud järelikult. Töötab juba aastaid ja mind motiveerib säästma juba ainult see et eelmise kuu numbrit üle trumbata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka sularaha ei aita kuidagi. Saan palga, vaatan, palju kontol raha on, lahutan maha oma püsimaksete summa ja otsustan, palju sel kuul peaks kõrvale panema, lahutan selle summa ka.
No nt saan 1000, lahutan 200 maksete eest ja siis veel 200 säästuraha.
järelejäänud 600 jagan kuu päevade arvuga ja selgub, et saan iga päev kulutada 20.-. Kui käin kord 3 päeva tagant poes, ei tohi kulutada üle 60 euro, arvestan sellega. Kui läheb vähem, olen lisaks säästnud. Üks kindel number igaks päevaks ja kõik.
Järgmisel palgapäeval vaatan, palju siis kontole on kogunenud ja teen uue arvutuse järgnevaks kuuks.
Ei ole kunagi kasutanud ka lisakontot, millele ligi ei pääse, pole vajadust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:08; 09.12 21:44; 16.12 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on asi, mida ma ei ole kunagi mõistnud. Mis mõttes on sularahaga toimetades asjadest parem ülevaade? Ikka kaardiga makstes on ju ülevaade. Jälg jääb pangakontole maha ja vajadusel saan igal ajahetkel üle kontrollida mis kuupäeval, mis summa ja kellele läks. Sularahaga arveldades ei ole ju võimalik meelde jätta kõiki tehinguid? Mul on päris mitu korda olnud vaja mitme aasta tagust asja otsida. Näiteks, hiljuti oli vaja teada, kust poest, mis hinnaga ja millal sai lapse jalgratas ostetud. Sularahas tasudes ei suudaks ilmaski selliseid asju meelde jätta. ja kõiki tšekke ju ka 5 aastat alles ei hoia.

Asi pole ülevaates, mida sa oled ostnud, vaid ülevaates, palju sul raha kulutada on ja palju veel selleks nädalaks järel.

Aa, ok! Kui inimesel puudub enesedistsipliin ja ta peab end iseenda eest “kaitsma”, siis on muidugi teine asi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 21:01; 06.12 18:53; 07.12 11:30; 08.12 19:12; 09.12 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin enne, et panen kulud excel tabelisse kirja. Unustasin mainida, kuidas see säästa aitab. Kui olen palgast ãra maksnud kommunaalid, elektri, sidekulud, laste huviringid jms igakuised püsikulud, siis vaatan palju alles on ja palju sel kuul toidu ja muudeks jooksvateks kuludeks võiks jätta. Ülejäänu kannan teisele kontole ja seda ei puutu. Kui tekib mõni ootamatus ja kuu lõpus raha põhikontolt otsa saab, siis laenan teiselt kontolt. Järgmisel palgapäeval maksan teisele kontole laenu tagasi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:07; 09.12 14:44; 11.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem “äpp”- tee omale lisakonto. Kui on palgapäev, teed kohe mingis summas ülekande sinna kontole ja seda raha rohkem ei puudu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem “äpp”- tee omale lisakonto. Kui on palgapäev, teed kohe mingis summas ülekande sinna kontole ja seda raha rohkem ei puudu.

PuuTu on see sõna.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 15:23; 09.12 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem “äpp”- tee omale lisakonto. Kui on palgapäev, teed kohe mingis summas ülekande sinna kontole ja seda raha rohkem ei puudu.

No see variant tundub olevat tõesti kaitseks iseenda eest 😀 Kui üht kontot kasutades ei suuda end ise kontrollida, vaevalt siis ka teine konto aitab.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:08; 09.12 21:44; 16.12 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem “äpp”- tee omale lisakonto. Kui on palgapäev, teed kohe mingis summas ülekande sinna kontole ja seda raha rohkem ei puudu.

No see variant tundub olevat tõesti kaitseks iseenda eest ???? Kui üht kontot kasutades ei suuda end ise kontrollida, vaevalt siis ka teine konto aitab.

Ikka aitab. Testitud. Eraldi kontole on lihtsam koguda kui samale ja pidevalt arvutada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 14:07; 09.12 14:44; 11.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kannan kõikidest sissetulekutest kohe 20% teisele kontole. Selle raha kadumist ei tunneta. Kasutan seda reisimiseks. Aastas koguneb niiviisi märkamatult 5000.-

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas on need säästugeeniused, kes iseenda eest asju peidavad, käega sularaha krabistavad ja muid taolisi asju teevad, samasugused nagu need paksud, kes vajavad äppe, toitumiskavasid ja nõustajaid (muidugi tasulisi), selmet lihtsalt vähem õgida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.12 22:08; 07.12 09:58; 08.12 22:57; 12.12 22:22; 12.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas on need säästugeeniused, kes iseenda eest asju peidavad, käega sularaha krabistavad ja muid taolisi asju teevad, samasugused nagu need paksud, kes vajavad äppe, toitumiskavasid ja nõustajaid (muidugi tasulisi), selmet lihtsalt vähem õgida.

Ja sina oled see, kes seal teemades neid kaaluprobleemidega inimesi sõimab pidevalt? Las nad kasutavad, kui see neile toimib!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.12 22:08; 07.12 09:58; 08.12 22:57; 12.12 22:22; 12.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga hästi aitab poodides niisama, ajaviiteks mitte käimine. Lähed siis, kui midagi konkreetset vaja on.
Minu meelest mingi nädala- või päevaraha arvestamine on nonsenss. Ei jäta ju nt sukkpükse ostmata, sest nädala limiit on läbi…
Siin eespool keegi kirjutas, et kui on näha, et raha jääb üle, ostab selle eest lapsele midagi. Nagu 7-aastased, kelle eesmärk on peos olev raha võimalikult täpselt ära kulutada.
Pigem mõelda, kas seda ostetavat üleüldse vaja on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästmine – äpid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.