Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästud ja inflatsioon

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Säästud ja inflatsioon

Postitas:

Siin on vahel olnud teemasid selle kohta, palju kellegil arvel raha on. Päris paljudel on tuhandeid. Sääste omada on muidugi mõistlik, aga kas teid ei häiri, et teie praeguse elu arvel säästetu kaotab päris kiiresti väärtust?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab panna tähtajalise hoiuse peale aastaks, intress on 4%.

+5
-2
Please wait...
Postitas:

Mind ei häiri inflatsioonist tulenev raha vähenemine, sest see ei ole siiski nii suur probleem. Pigem annavad piisavad säästud (soovitatakse ju ikka vähemalt 3 kuu, aga pigem isegi pikema perioodi sissetulekut omada) kindlustunnet, et ma suure tõenäosusega saan alati hakkama. Ajutised väiksemad sissetulekud (mida mul pidevalt haige väikelapsega ikka tuleb ette) ei mõjuta elukvaliteeti, ootamatud suuremad kulutused ei ole probleem ja saan soovi korral teha või osta asju tujude järgi. Ma ei asendaks seda stabiilsust mitte mingisuguste ajutiste elamuste vastu.

+11
-1
Please wait...
Postitas:

Praegu on tähtajalistel hoiustel täitsa hea intress jah, võib oma säästud kosemeetodil mitme kolmekuulise hoiuse peale jagada, et igal ajal kätte saaks, aga täielikult intressi kaotama ei pea. Jah, seda hiigelinflatsiooni tagasi ei teeni, aga see oli ka erand, üldiselt sellist tõusu ka pole.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Eks sääste tuleb hoda nii, et mõistlik on. Mul mingi summa on tavalisel pangaarvel. See siis selline summa, mida saan vajadusel kasutada mingi katkiläinud kodumasina asendamaiseks või auto parandamiseks vmt.  Ja ülejäänud on siis osa tähtajalisel hoiusel, osa aktsiates. Igakuiselt kannan sellele suuremate kulude varuarvele mingi summa ning kui sinna juba hakkab rohkem kogunema, siis kas ostan aktsiaid või avan uue tähtajalise hoiuse. Tegelikult peaks vahel veel ka kulda ostma. Oleks ka üks mõstlik variant oma sääste hoida.

+2
-2
Please wait...
Postitas:

Saab panna tähtajalise hoiuse peale aastaks, intress on 4%.

ikka tead palju samal ajal inflatsioon aastas eestis on? See 4-5% küll midagi päästa !

+3
-5
Please wait...
Postitas:

Hoian rahas maksimaalselt 5000. Tähtajalisele hoiusele seda ei pane, mingi pross tiksub sealt nagunii, see Swedis eraldi real. Dividendiaktsiates hoian alati 6 aasta keskmise palga. Alla sellest summast ei lähe, kui läheb allapoole, ostan juurde. Need on siis kiired kohad, kust raha max 3 tööpäevaga kätte saab.

Ei ole kuidagi praeguse elu arvelt. Meelerahufond. Divikad tiksuvad peale ka.

+1
-12
Please wait...
Postitas:

Miks säästud peaks olema praeguse elu arvel? Elan mugavalt, aga kuidagi ei kulu kõik raha ära.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Miks säästud peaks olema praeguse elu arvel? Elan mugavalt, aga kuidagi ei kulu kõik raha ära.

Muidugi ei pea, aga paljudel on. Minul näiteks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Üks asi on inflatsioon, aga kokkuvõttes võidan ma sääste omades rohkem kui inflatsioon ära süüa suudab. Säästudega inimene saab nt hea sooduka ajal vajalikke asju ette osta. Ilma säästuta inimene jääb soodukast ilma ja ostab sama asja hiljem täishinnaga (räägin hetkel vajalikest asjadest, mis niikuinii plaanis osta).

+8
-2
Please wait...
Postitas:

Üks asi on inflatsioon, aga kokkuvõttes võidan ma sääste omades rohkem kui inflatsioon ära süüa suudab. Säästudega inimene saab nt hea sooduka ajal vajalikke asju ette osta. Ilma säästuta inimene jääb soodukast ilma ja ostab sama asja hiljem täishinnaga (räägin hetkel vajalikest asjadest, mis niikuinii plaanis osta).

Siin vast ei räägita väikestest säästudest, mis arvelduskontol ja mille eest soodukaga WC-paberit osta… Ma kujutan ette, et säästudest räägitakse kümnetes tuhandetes. Sel juhul on arulage seda lihtsalt kontol hoida vetsupaberi ostmiseks, äkki saan soodsamalt.

+1
-4
Please wait...
Postitas:

Minul on ka säästud. Investeeringuid on ka, aga täna on sääste rohkem.

Magan üsna rahulikult, kuna tean, et vajadusel saan kodulaenu ära maksta ja/või u 5 aastat ilma tööta olla.

Kuna reisin umbes 100päev aastas, siis lohutan ennast, et sihtkohtades on inflatsioon madalam 🙂

+2
-2
Please wait...

ei häiri sugugi, on tähtajalistel hoiustel 4-5% aastas. Olen nüüdseks aru saanud, et ma pole üldse mingi aktsiate ja investeeringute tüüp – ei ole minust kursside jälgijat ega pidevat ostjat-müüjat. Rahulik elu on mõnusam.

Mulle on oluline, et oleks selline tagavara, millega säästlikult elades aasta aega ka ilma töötamata hakkama saaksin.

+8
-1
Please wait...
Postitas:

ei häiri sugugi, on tähtajalistel hoiustel 4-5% aastas. Olen nüüdseks aru saanud, et ma pole üldse mingi aktsiate ja investeeringute tüüp – ei ole minust kursside jälgijat ega pidevat ostjat-müüjat. Rahulik elu on mõnusam.

Mulle on oluline, et oleks selline tagavara, millega säästlikult elades aasta aega ka ilma töötamata hakkama saaksin.

Olen nõus. Iga tegevus peab pakkuma huvi, nii ka investeerimine. See peab sind huvitama, muidu head nahka ei tule. Kui sa tunned, et elus on palju põnevamaid tegevusi, siis tegelegi nendega.

+3
0
Please wait...
Postitas:

mul on ka isiklikul arvel u aasta palk (palk pärast makse). ja tegelikult ma mõtlen küll, et see on üsna loll otsus. võiksin vähemalt hoiuse teha, aga no näed, pole teinud. kui ma oleksin üksi, siis ilmselt oleks see praegune käitumine mõistlik, aga kuna laene pole ja mees on kõrval u 4x suurema palgaga, siis ei ole mul tegelikult mingit vajadust sellist raha arveldusarvel hoida. ise ka ei saa aru, miks ma nii teen.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Sul on investori ja spekulandi mõisted sassis lihtsalt. See, mida kirjeldad, teeb spekulant. Investor ei müü midagi pidevalt edasi-tagasi, ongi rahulik elu.

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Magan üsna rahulikult, kuna tean, et vajadusel saan kodulaenu ära maksta ja/või u 5 aastat ilma tööta olla.

Kuna reisin umbes 100päev aastas, siis lohutan ennast, et sihtkohtades on inflatsioon madalam 🙂

Inflatsioon ei puutu sihtkohti külastades küll asjasse:) sa pigem räägid elukallidusest.

+3
0
Please wait...
Postitas:

mul on ka isiklikul arvel u aasta palk (palk pärast makse). ja tegelikult ma mõtlen küll, et see on üsna loll otsus. võiksin vähemalt hoiuse teha, aga no näed, pole teinud. kui ma oleksin üksi, siis ilmselt oleks see praegune käitumine mõistlik, aga kuna laene pole ja mees on kõrval u 4x suurema palgaga, siis ei ole mul tegelikult mingit vajadust sellist raha arveldusarvel hoida. ise ka ei saa aru, miks ma nii teen.

Vot see on minu jaoks küll arusaamatu käitumine. Hoiuse tegemine võtab aega kaks minutit. Miks mitte see liigutus ära teha, kui nagunii raha seisab arvelduskontol?

Mul on mitu hoiust. Osadel on aastaintress 4.5%. Osadel madalam (sõltub, millal olen teinud). Teen hoiuseid 1-6 kuuks. Sõltub sellest, kas on ette näha mingeid väljaminekuid jmt.

Just vaatan, et olen alates jaanuarist 2023 niimoodi kontole vaikselt tiksutanud üle 1100 euro intressitulu. Pole just hiiglaslik summa, aga mitte ka päris null, nagu see oleks arvelduskontol seistes olnud. Summa oli alguses 45 000 eurot. Hetkel ca 64 000 eurot (iga kuu panen juurde ja vaikselt kasvatan hoiuse summat).

Pole kunagi mõistnud neid inimesi, kes kategooriliselt eitavad hoiustamist ja säästmist. Hoiust on lihtne teha. Midagi jälgima ega oluliselt kaasa mõtlema ei pea. Ja, kui tõesti on raha nüüd ja kohe vaja, siis on hoiuse katkestamine kahe hiirekliki kaugusel.

Kolme aasta palk peaks olema päris suur summa. Lihtsalt niisama seda arvelduskontol hoida… No ma ei tea! Peab ikka vihane oma raha peale olema!

+4
-2
Please wait...
Postitas:

Inflatsioon ei puutu sihtkohti külastades küll asjasse:) sa pigem räägid elukallidusest.

Hmmmm… mis see inflatsioon siis sinu jaoks tähendab? Et hiired päriselt söövad pangakontol su raha vähemaks?

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Siin on vahel olnud teemasid selle kohta, palju kellegil arvel raha on. Päris paljudel on tuhandeid. Sääste omada on muidugi mõistlik, aga kas teid ei häiri, et teie praeguse elu arvel säästetu kaotab päris kiiresti väärtust?

Kui palju siis väärtust kaotad?
Mida rohkem inimesed säästavad ja kokku hoiavad, seda kehvemaks muutub majandus. Langeb ettevõtlus ja palgad, sest keegi ju ei osta, kõik koguvad. Kas naine kui nähtus ongi majanduslik? Vist mitte, sest mees teenib, mees kulutab ja raiskab, aga naine hoiab kokku. Kui mees ei raiskaks ega kulutaks, oleks paljud naised töötud, sest raha ei liigu.

0
-6
Please wait...
Postitas:

Vist mitte, sest mees teenib, mees kulutab ja raiskab, aga naine hoiab kokku. Kui mees ei raiskaks ega kulutaks, oleks paljud naised töötud, sest raha ei liigu.

See on küll kummaline üldistus. Ei näe lihtsalt “raiskavaid” mehi ei oma tutvuskonnas ega sugulaste  hulgas. Säästavad ja investeerivad ja pigem heidavad naistele ette liigset kulutamist emotsiooniostudele.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vist mitte, sest mees teenib, mees kulutab ja raiskab, aga naine hoiab kokku. Kui mees ei raiskaks ega kulutaks, oleks paljud naised töötud, sest raha ei liigu.

See on küll kummaline üldistus. Ei näe lihtsalt “raiskavaid” mehi ei oma tutvuskonnas ega sugulaste hulgas. Säästavad ja investeerivad ja pigem heidavad naistele ette liigset kulutamist emotsiooniostudele.

Kuidas sa siis ikka tead kes mida kulutab? Mina näiteks ei tea ega jaga ka endast teistele mingit infot. Mulle meeldib olla puruvaene, mida vaesem, seda vähem urgitsemist ja mis see teiste asi on millele ma kulutan. Näiteks mida lollilm ma olen, seda vähem kullakaevajaid. Parem olla loll kui jageleda kiisumiisudega eks:D Vaata kasvõi jan uuspõldu, müüs maja maha ja kohe oli kiisumiisu ja siis kukkus avalikuse ees põrmu, kas oli seda vaja? Kindlasti mitte, edev mees, sai oma kriimud.

0
-3
Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Säästud ja inflatsioon