Esileht Tööelu, raha ja seadused. Saate raha, mis teete

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Saate raha, mis teete

Postitas:
Kägu

siit lõimest joonistuvad hästi välja kaks äärmuslikku tüüpi inimesi – on need, kel rahast mõeldes juba näpud sügelevad ‘osta’ nuppu vajutama ja need, kel see ambitsioon puudub. ja neil teistel on üldjuhul niigi see mõni tuhat kontol olemas.

Tõsi, aga põhjused võivad olla erinevad. Esimesed võivad olla lihtsalt laristajad, aga ka väikese sissetulekuga inimesed, kellel ei jätku tihti raha ka vajalikeks asjadeks. Teised võivad olla aga kas vastutustundlikud koonerdajad, kes kunagi impulssoste ei tee ja peavad vajalikuks ka varude olemasolu

või nii suure sissetulekuga, et ostavad kõik vajaliku (ja kohati ka mittevajaliku) kohe ära ning rahast jääb ülegi. St see, kas inimene on laristaja või kooner, ei ole eriti seotud tema sissetulekute suurusest, aga see, kui palju vaba raha kellelgi parasjagu on, sõltub mõlemast.

Eks see on surnud ring siis, madalast palgast pole võimalik välja rabeleda, kui pole alustuseks midagi kontol. Hea töö ei tule päeva pealt, hariduse täiendamiseks on vaja sääste, kahe töö vahel olemiseks on vaja sääste et poleks vaja esimest sitta pakkumist aktsepteerida jne. Mida madalam sissetulek seda rohkem neid sääste vaja on. Ja mitte selleks et kööki remontida vaid selleks et saaks rahus elada (st mitte kunagi seda raha puutuda) ja võibolla isegi parema töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

midagi, suvakas summa, jääks kontole.

siit lõimest joonistuvad hästi välja kaks äärmuslikku tüüpi inimesi – on need, kel rahast mõeldes juba näpud sügelevad ‘osta’ nuppu vajutama ja need, kel see ambitsioon puudub. ja neil teistel on üldjuhul niigi see mõni tuhat kontol olemas.

Näpud sügelevad? Ei, ei sügele. Saan iga kuu veidi üle 700 euro palka, tulen sellega ilusasti toime ja panen veidi kõrvalegi. Aga kui kuskilt tuleks ootamatult paar tuhat eurot, vahetaksin tõesti uksed välja. Kui ei tule seda raha, siis ei vaheta ja elan endiselt rõõmsalt edasi. Ei sügele rahaga ega ilma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 2000 tuleks kohe, saaks juba praegu küttesüsteemi vahetatud ja ei peaks järgmist sügist ootama ega edasi koguma raha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt lisaks suvila remondile, saab rohkem tehtud enne kui jälle raha koguma peab. Tavaliselt talvel kogun raha ja suvel ehitame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool paneks hoiusele ja pool läheks maja remondi kulusse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täna see raha olemasolevale lisaks kukuks siis ostaks õhtul BABAt (Alibaba Group Holding Ltd. ADR). Summa on nii väike, et mitme ettevõtte investeeringuks ei hakkaks jakutama aga BABA on hetkel ostuks atraktiivne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kõige vähematki ei teeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav, et perekoolikad, kelle kuu toiduraha on kuueliikmelisele perele 150 eurot ja kes ühest kanast nädal aega süüa teevad, leiavad, et 2000 eurot on mõttetu summa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oletame ,kui saaksite praegu paartuhat eurot siis mis rahaga teeksite?

Antud konkreetsel hetkel sõltuks, kas see on sulas või tuleb pangaarvele. Kui tuleks sulas, läheks kohe ja ostaks ära kohalikus grupis pakutava murutraktori. Kui arvele, siis seisaks esialgu muu raha kõrval, kuni esmaspäeval võtaksime sula. Ehk siis ma ei oska öelda. Ma ei hoia sääste rahas ja mul pole neid palju, ehk 2000 on pangaarvel. Need summad sulanduksid kokku.

Või märgiksin Tallinki aktsiaid. Prageu saab suht hea hinnaga märkida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuksin krediitkaardivõla ja ostaksin uue lauaarvuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Investeerin oma Põhja-Jäämere ekspeditsiooni.

Mitte mingeid asjakesi osta pole vaja, st mingit sihitut raiskamist ei tee, aga reisimine on küll midagi, mille puhul olen nõus või kuradi endaga diili tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paneksin otse 3. pensionisambasse, sellel on mul siiamaani super tootlus olnud, plus saan tulumaksu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paneksin otse 3. pensionisambasse, sellel on mul siiamaani super tootlus olnud, plus saan tulumaksu tagasi.

pidid ju alibabasse investeerima ja nüüd hoopis pensionisambasse. äkki oleks sul mõistlik lihtsalt monopoli kodus mängida

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi ei teeks. Läheks kontole teise rahaga kokku. Lähen reisile, kulutaks ehk rohkem. Uude koju on vaja mööblit osta, suunaks ka sinna. Pensioniraha oli ca 1 kuupalga suurune, siinkohal ei saa mingist ulmeinvesteeringust rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei teeks, sest mul pole praegugi sellest summast puudus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Saate raha, mis teete