Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Saatekirjaga esilekutsumisele

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Saatekirjaga esilekutsumisele

Postitas:

Sain ämmaemandalt saatekirja Pelgusse esilekutsumisele juhuks, kui ma järgmise nädala keskpaigaks ära ei sünnita. Mul pole õrna aimugi, mis mind ees ootab. Seda on ilmselgelt raske ennustada, kui kaua seal võib minna, aga ehk jagate oma kogemusi. Kas mees tuleb kohe kaasa või võib juhtuda, et paar päeva ei toimu seal midagi ja tuleb lihtsalt passida? Millega peaks/võiks arvestada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:38; 04.02 09:17; 05.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatekiri esilekutsumisele on tavaline rutiin. Kui on tähtaeg täis, siis igaks juhuks kirjutatakse välja. Saatekirjaga lähed haiglasse. Kusjuures kohe ei hakata esilekutsumisele vaid tavaliselt hoitakse veel paar päeva niisama sees ja jälgitakse. Ema tervisest ja lapse oludest lähtuvalt siis vaadatakse, millal kutsutakse esile ja mis võtetega.

Ise olen saanud ka esilekutsumise osaliseks muul põhjusel, kuid tehti kõige pehmem variant, st esiteks päevi jälgiti, siis, kui keha oli juba valmis, pandi üks tablett, ja lõpuks tehti ikka veed lahti.Valud tulid umbes 3 tunni pärast ja laps oli käes 7 tunni pärast.

Mees tuleb kohale siis, kui arst ütleb, et nüüd võite mehele teatada, et asjaks läheb umbes niimitme tunni pärast….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo oleneb sinu seisukorrast. kui nad arvavad et vererõhk on kõrge ja nii edasi siis nad kiirustavad aga üldiselt ikka jälgivad ja vaatavad ja ootavad vaikselt 😛
mina isiklikult olen mõlemad lapsed üle kandnud ja tänu sellele ka käinud esilekutsumisel mõlemaga aga kindel olen selles et laps sünnib siis kui ikka ise tahab:P viimane laps oli ehe näide:P sünni kaal oli tal 4380 aga tema reageeris sellele et kui teda geelitama hakkati pööras ennast risti. pandi siis aeg kirja et läheb keisriks ja tund enne keisrit oli laps nagu niuhti jälle ilusti peaseisus nagu oleks kogu aeg seal olnud ja ma pääsesin keisrist ;P laps sündis 3päeva hiljem .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksingi saatekirjaga ITK-sse, sest oli juba palju üle tähtaja käinud. Vaadati avatust ja see oli 1,5cm – saadeti kohe sünnitusosakonda (mitte sünnituseelsesse, ÕNNEKS) ja tehti veed lahti. Kuna valud selle peale ei alanud, pandi tilk ja laps sündis 10 h pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain saatekirja haiglasse esilekutsumisele 26.12. Sinna jõudnud, taheti mind koju tagasi saata, kuna sel päeval ei olnud võimalik UH teha. Mul sai sel päeval täpselt 2 nädalat täis ja neil oli vaja UH-ga kontrollida, et mis kaalus umbes laps on. Kui ma haiglasse läksin kella 9-ks, siis mulle anti esimene tablett 10:30 ja teine 5 h pärast. 19:30 tehti mul veed lahti ja kuskil peale 20 sain epiduraali (kuna olen väga väikse valulävega ja ma ei suutnud neid valusid taluda). Arstid ja ämmakad ütlesid mulle kõik, et ma ei sünnita niipea, kuid 23:46 pandi laps mulle kõhule:)
See oli TÜK-s. Niiet on ka nii, et hakatakse samal päeval tegutsema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemad lapsed pelgus sündinud esilekutsumisega.
2 aasta tagune kogemus oli selline, et esmaspäeva hommikul läksin saatekirjaga haiglasse kella 8-ks. Siis saadeti kohe sünnituseelsesse ja umbes 10 ajal tuli arst ja vaatas mind läbi ja rääkis, mis saama hakkab. Sain esimese tabletiveerandi. Nelja tunni pärast uus jne. Teisipäevaks polnud midagi toimunud. Avatus endiselt 1,5cm. Teisipäeval sain ka terve päeva tabletiveerandeid ja ikka ei mingit valu ega midagi. KTG täiesti 0. Kolmapäeva hommikul oli avatus juba 3cm, siis pandi tilguti, mis pidi asja kiirendama, aga ikka ei midagi. 12.30 tehti veed lahti ja saadeti sünnitusosakonda. Kohe tulid ka meeletud valud ja laps sündis 18.40.

3 kuu tagune kogemus oli selline, et samuti kella 8-ks haiglasse. 10.30 tuli arst läbi vaatama ja sain tabletiveerandi ja juba jõudsin vihastada, et jälle peab kolm päeva haiglas istuma enne kui laps käes, sst emakakael oli täiesti toores ja avatus 1cm. Kell 14 järgmine tabletiveerand ja rohkem see päev ei lubatud võtta tabletti. Valusid polnud ikka ja KTG näitas väga nõrka ja ebaregulaarset emakatööd. Kell 19 tuli esimene valu ja valud olid kohe 5 minutiliste vahedega. 20.35 tuli arst mind läbi vaatama ja avatus oli 4cm ja sama tulid kohe veed ka ära. Saadeti kohe sünnitustuppa ja 21.03 oli laps käes juba.

Mõlemal korral jäin väga rahule nii sünnituseelse, sünnitus kui ka sünnitusjärgsete osakondadega ja personaliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks korda tabletiga esile kutsutud – tegelikult viimane kord oli emakas mingit minule mittetuntavat tegevust juba alustanud. Esimene sünnitus oli 2 päeva valusid.

Teine sünnitus – Sain kell 15.oo pool tabletti ning teist poolt ei saanudki. Kell 17.50 oli laps juba sündinud. Valud tulid suure paisuna – ei tea, millal veedki tulid. Nii metsas olin omadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile selgitamast! Ma nii loodan, et ei pea minema saatekirjaga :S Ikka mitu päeva haiglas passida ja oodata on piin. Pigem valutaksin mingi aja kodus, aga no mis teha… Kas sünnituseelses osakonnas ollakse mitmekesi ühes toas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:38; 04.02 09:17; 05.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka seda veel täpsustada, et kas mees võib sünnituseelses osakonnas ka külastada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:38; 04.02 09:17; 05.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sünnituseelses osakonnas saab mees olla külastusajal, ööseks peab ära minema, (mul oli sellest ikka nutt kurgus, et ma üksi sinna pean jääma).

Mul 6 aasta tagune kogemus Pelgust, 42 n ja mõned päevad peale oli täis. Reede hommikul 8ks kohale, tehti UH ja veel mingeid uuringuid ja kuna aeg oli juba nii kaugel ja UH näitas, et laps on 3500g, siis tehti ettepanek esilekutsumisega alustada, (oleks võinud ka keelduda).
Kell 11 pandi geeli emakaelale, kerged valud, tunni aja pärast vaikus, mitte midagi. Aga siis koju enam ei lubatud.
Järgmisel päeval kell 11 uuesti geeli. Siis hakkas juba kõvemini valutama ja paari tunni pärast oli vähemalt mulle selge, et üle see ei lähe ja helistasin mehele, et pangu vaim valmis, varsti tuleb tulla. Kell 16 vaatas arst ja saatis sünnitusosakonda. Sünnituse pikkuseks märgiti 15 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Saatekirjaga esilekutsumisele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.