Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Saatus

Postitas:
tavakasutaja

Kas inimestel on saatus? Kas kõik võib olla ettemääratud? Kas on antud kindlad ülesanded selles elus? Mis saab, kui inimene neid ülesandeid ei teosta? Kuidas üldse aru saada mis võiks olla eluülesanne?

+6
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
tervist

Muidugi on inimesel saatus. Teed mingi teo ja sellel on tagajärg. See tagajärg ongi saatus. Nii et tahad oma saatus luua, vaata kuidas elad, mida teed, mida kirjutad, mida mõtled ja ongi saatus käes. Kui ei märka, mida teed ja mõtled ja kuidas käitud, siis tundub tulevikus toimuv enda kontrolli alt väljas olevat ja lihtsalt juhtub. Kõigil inimestel on üks ülesanne – elada ja võimalikult vähe kahjustada teisi oma eluga. Mis saab siis kui inimene neid ülesandeid ei teosta  –  Inimene on õnnetu ja kannatab, süüdistades saatust ja teisi inimesi, oma enda elamise viisis.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
tavakasutaja

Muidugi on inimesel saatus. Teed mingi teo ja sellel on tagajärg. See tagajärg ongi saatus. Nii et tahad oma saatus luua, vaata kuidas elad, mida teed, mida kirjutad, mida mõtled ja ongi saatus käes. Kui ei märka, mida teed ja mõtled ja kuidas käitud, siis tundub tulevikus toimuv enda kontrolli alt väljas olevat ja lihtsalt juhtub. Kõigil inimestel on üks ülesanne – elada ja võimalikult vähe kahjustada teisi oma eluga. Mis saab siis kui inimene neid ülesandeid ei teosta – Inimene on õnnetu ja kannatab, süüdistades saatust ja teisi inimesi, oma enda elamise viisis.

Ma pidasin siin hoopis muud silmas. Sa kirjutad sellest, kuidas keegi elab ja mis tagajärjed on tegudel. See aga ei ole saatus.

Saatus/ettemääratus on pigem just see võimalik osa, mis paneb inimese mingit tegu tegema, mitte tehtud teo tulemus e tagajärg,

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Amatöör

Kunagi sai ülikooli ajal targutatud, kas saatus või juhus, et kui kukub jääpurikas pähe, satud haiglasse ja tutvud seal oma tulevase mehega – on saatus või juhus? Või satus sünnipäeval kokku inimesega, kes teeb tööpakkumise, mis muudab su elu?  Arvasime, et saatus on see, et sünnid perre, kus sind toeratakse, suunatakse parema hariduse poole jne, juhus on see, et mida ei oska ette näha.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
primaka

Kunagi sai ülikooli ajal targutatud, kas saatus või juhus, et kui kukub jääpurikas pähe, satud haiglasse ja tutvud seal oma tulevase mehega – on saatus või juhus? Või satus sünnipäeval kokku inimesega, kes teeb tööpakkumise, mis muudab su elu? Arvasime, et saatus on see, et sünnid perre, kus sind toeratakse, suunatakse parema hariduse poole jne, juhus on see, et mida ei oska ette näha.

Juhuseid elus olemas pole.
Sulle antakse nende kohtumistega valikuvõimalus, millest kirjutad. Kas inimene selle võimalue vastu võtab on juba tema oma vaba valik. Inimene loob oma elu ise sõltuvalt nendest valikutest. Kas see valik osutub õigeks või valeks sõltub sellest, kas ta kuulab oma sisehäält, mis ei eksi kunagi või lähtub ainult mõistusest. Selgus saabub hiljem.
Seega pole olemas ka saatust.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
suur lind

Kas on ettemääratud või mitte, ma ei tea. Aga minu ettekujutuses ei saa olla sellist varianti, et  mõned asjad on määratud ja mõned juhus, see poleks loogiline. On kaks võimalust: kas on kõik, algusest lõpuni, ette määratud (sh need mõtted, mis mulle pähe tulevad ja mille ajendil ma tegutsen), tulevik on juba 100% paigas –  või ei ole mitte midagi ette määratud ja kõik on puhas juhus.

Ülesandeid minu ettekujutuses selles tähenduses, et inimesel oleks võimalik need teadlikult kuidagi tuvastada ja siis otsustada, kas täidab neid või mitte, ei ole.  Kui kõik on ette määratud, siis teeme niikuinii seda, mis määratud on, kui midagi pole ette määratud, siis toimetame asju nagu paremaks peame ja vaatame, mis välja tuleb. Muidugi ei ole kellelgi keelatud endale mingi eluülesanne välja mõelda, kui soov on.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kriips

Elu on loterii. Heal inimesel võib minna erakordselt halvasti ja halb ja teisi kahjustav inimene elada suurepäraselt.

+3
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )