Esileht Pereelu ja suhted Saatuslik suudlus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Saatuslik suudlus

Postitas:
Kägu

Hambakaaries on tõsine haigus. Mis inimeste peas liigub, et see ometi kohale ei jõua! Ihukarvad tõusevad püsti, kui näed lapsevanemaid, kes lusika ja/või lutti oma suhu topivad. Vastutustundetud tegelased.

Sama suudlustega,  igaühega valmis suid mopsutama ja eluaeg valmis haiged olema. Kus on loogika!

Lisame siia veel huuleohatise, herpese. Ravimatu haigus. Hirmus kui see antakse edasi lapsele. Eks ta ole ka hirmus kui jalgevahe nakatatakse ravimatu haigusega.

 

+9
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu on kindlaks tehtud, et pole olemas “kaariesebakterit”, on suu mikrofloora ja põhimõtteliselt sõltub selle patoloogilisus hügieenist (bakterite hulgast ja nende toidulauast, kui sageli pestakse ja näksitakse) ja natukene geenidest (hambaemaili tugevus).

https://www.hambaarst.ee/artiklid/371

Jah, muidugi on õige ja tähtis seda mitte teha, sest enamikul täiskasvanutest on hambaauke ja suu bakterikooslus areneb välja lapse esimesel 12 eluaastal.

Täiskasvanute suudlus muidugi on juba teine asi, keegi sellest vaevalt kaariest saab ja ohatis on nakkav siis, kui on aktiivne faas. Aga sina kanna maski ja ära suudle kellegiga, sinu valik.

Niiiii mõttetu on selline metsa huilgamine “miks te teeeeteeee!?”, mine ja ütle konkreetsetele inimesele seda, kui sind häirib.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, kaks täiskasvanut kohtuvad, tunnevad vastastikku sümpaatiat, siis lähevad kumbki oma hambaarstile, võtavad tõendi, et pole kaariest, löövad tõendid letti ja siis saab suudelda? Aga kui lapsepõlves on kaaries kuskilt saadud? Mis siis saab?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisame siia veel huuleohatise, herpese. Ravimatu haigus. Hirmus kui see antakse edasi lapsele. Eks ta ole ka hirmus kui jalgevahe nakatatakse ravimatu haigusega.

Sa isegi ei tea, eet huuleherpes ja genitaalherpes on herpesviiruse kaks erinevat vormi…

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa isegi ei tea, eet huuleherpes ja genitaalherpes on herpesviiruse kaks erinevat vormi…

Ära levita valeinfot. Tutvu: Herpes simplex 2 ja Herpes simplex 1. Tervist sulle!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambakaaries on tõsine haigus. Mis inimeste peas liigub, et see ometi kohale ei jõua! Ihukarvad tõusevad püsti, kui näed lapsevanemaid, kes lusika ja/või lutti oma suhu topivad. Vastutustundetud tegelased.

Sama suudlustega, igaühega valmis suid mopsutama ja eluaeg valmis haiged olema. Kus on loogika!

Lisame siia veel huuleohatise, herpese. Ravimatu haigus. Hirmus kui see antakse edasi lapsele. Eks ta ole ka hirmus kui jalgevahe nakatatakse ravimatu haigusega.

Imelik oled või?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.hambaarst.ee/artiklid/371

Ole pisut kriitilisem, artiklid aastast 2002 ei sobi!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa isegi ei tea, eet huuleherpes ja genitaalherpes on herpesviiruse kaks erinevat vormi…

 

Ära levita valeinfot. Tutvu: Herpes simplex 2 ja Herpes simplex 1. Tervist sulle!

Ja mida ma siis ütlesin`HSV1 on huuleherpes, HSV2 on genitaalherpes, sa ikka ei saa aru- kaks erinevat tüve on!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiiii mõttetu on selline metsa huilgamine “miks te teeeeteeee!?”, mine ja ütle konkreetsetele inimesele seda, kui sind häirib.

Ma ootan, millal maksumaksjad lohvile käitumisele plahvatama hakkavad. Nad ei ole vist kursis, kuhu nende suur “makstud maks” tegelikult upub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mida ma siis ütlesin`HSV1 on huuleherpes, HSV2 on genitaalherpes, sa ikka ei saa aru- kaks erinevat tüve on!

Tule taevas appi. Huuleherpest on ka pepu vahel ja vastupidi.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja uuemad räägivad täpselt sama juttu, palun tutvu, enne kui hüsteeritsema kukud- ennetuse põhirõhk on suuhügieenil, mitte müstilistel “kaariesebakteritel”.  https://hambakliinik.ee/teenused/hambakaariese-profulaktika/

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik oled või?

Oii, kui sa teaksid, kuidas kaaries ja mädahambad veel südameklappe lõhuvad, paneb küll iga vähegi endast ja teistest hooliva nutma või vähemalt mõtlema.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja uuemad räägivad täpselt sama juttu, palun tutvu, enne kui hüsteeritsema kukud- ennetuse põhirõhk on suuhügieenil, mitte müstilistel “kaariesebakteritel”.  https://hambakliinik.ee/teenused/hambakaariese-profulaktika/

No näed, esimene lause ütleb juba ära välja ravimatu nakkushaigus. Ära siis kullake hüsteeritse, kui see sul on, siis kibin kabin hambaid pesema ja bronn hambaarstile. Teeme nii kullake, see on edaspidi haigus, millega pead õppima elama.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära siis kullake hüsteeritse, kui see sul on, siis kibin kabin hambaid pesema ja bronn hambaarstile. Teeme nii kullake, see on edaspidi haigus, millega pead õppima elama.

Kas sul endal ei ole? Ei usu hästi. Siis vaata ülalpoololevat soovitust. Mina käin 2x aastas hambaarastil ja 90% saadetakse mind toolist samakiiresti minema, sest ravida pole midagi. Mu lastel polnud kuni koolieani ühtegi hambaauku.

Sinu räuskamine ei tee kellelgi midagi paremaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimata hammastega inimesega tõesti suudlema ei kipu, sest selline suu juba haiseb ebameeldivalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul endal ei ole? Ei usu hästi.

Vaat ei ole jah ja abikaasal ka ei ole ja lastel ka ei ole. Ega sellised elustiilihaigused päris ise ei tule ju.  Vanemad,  kes laste lutte närivad ja lusikaid oma suhu topivad- lastest on äärmiselt kahju. Ja see seks ilma mõtteta, ühe korra siis augus ja haigus keres igaveseks. Ei aitäh, need ei ole üldse minu inimesed.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu räuskamine ei tee kellelgi midagi paremaks.

Keda sa siin räuskamas näed! Sina ju räuskad, sulle jagatakse tasuta teadust praegu. Ärkvel tuleb olla, mitte unes viibida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei musita oma praeguseid lapselapsi suule ja pole soovi ka seda teha. Ka lusikaid ei laku üle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem riskigrupp on teismelised ja noored täiskasvanud. Neil on küll suur soov suudelda ja ka seksida omavahel. Ja mõtle kui su puhtalt kasvatatud laps suudleb noorega kes tuleb perest, kus tehti suule musi, joodi ühest pudelist või limpsiti lusikat

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohatisega on nii, et see, et sa selle viiruse saad, ei tähenda, et ta sul avaldub. Vähemalt mitte kohe. Mul oli 20-selt peika, kellel oli tihti ohatisi, see ei takistanud meid küll kunagi suudlemast, ega tollel ajal ohatisest nii palju teadnud ka. Sellegipoolest ei avaldunud mul nooruses kordagi ohatist. Alles 20 aastat hiljem lõi ootamatult kahel järjestikusel suvel huulel ohatis välja, täpselt 2 korda on seda siiani elu jooksul juhtunud. Ja nüüd jälle juba 15 aastat pole midagi olnud. Seega on see viirus mul olemas, kuid löögile ei pääse mingil põhjusel. Ja ma pole sugugi mingi tugeva tervisega tervisehuviline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil on küll suur soov suudelda ja ka seksida omavahel. Ja mõtle kui su puhtalt kasvatatud laps suudleb noorega kes tuleb perest, kus tehti suule musi, joodi ühest pudelist või limpsiti lusikat

Ega siis meie  ei hakka lapse elu elama, ta peab seda ise tegema. Vastutab ise oma tegude eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, ma olen ka tittedega ühest purgist sama lusikaga moosi söönud küll ja veel, mul endal on väga kehv hambamaterjal, enamus purihambaid parandatud, kaks hammast implantaadi ja krooniga, aga kummalgi lapsel ei ole siiani mingeid hambaauguprobleeme (12 ja 15 aastat vanad), et mis järelduse siit siis teeme? Või millal see minult saadud kaaries neil välja peaks paistma hakkama, 40-selt?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või millal see minult saadud kaaries neil välja peaks paistma hakkama, 40-selt?

katki, katki, katki. Vanemate tegemata töö, nagu öeldakse

https://www.ajakiri.ut.ee/artikkel/3687

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/90755525/sokeerivad-kaadrid-eesti-laste-hammastest-vaata-ja-loe-mida-teha-et-sinu-lapse-suus-mitte-kunagi-sellist-vaatepilti-ei-avaneks

https://tervis.postimees.ee/6575483/uuring-eesti-laste-hambad-on-hullemas-seisus-kui-eakaaslastel-euroopas

https://www.mu.ee/uudised/2008/08/27/hambaarstid-todevad-kurvalt-et-eesti-laste-hambad-on-katki

https://www.haigekassa.ee/blogi/suukool-annab-nou-mida-teha-et-ka-laste-hambad-kriisist-tervena-valja-tuleks

https://tervise.geenius.ee/rubriik/uudis/eesti-laste-suutervis-on-uks-pohja-euroopa-halvimaid/

https://www.kliinik.ee/uudised/nadala_teema/aid-41154/uuring-eesti-laste-hambad-on-hullemas-seisus-kui-eakaaslastel-euroopas

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kummalgi lapsel ei ole siiani mingeid hambaauguprobleeme (12 ja 15 aastat vanad), et mis järelduse siit siis teeme?

Mina teen järelduse, et oled tubli ema ja käid lastega hambaarstil vähemalt korra aastas, kui mitte kaks, et kontrollida, et pole probleeme jne. Hambaravi on lastele tasuta kuni 19aastaseks saamiseni. Pole mitte ühtegi põhjust MITTE käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisame siia veel huuleohatise, herpese. Ravimatu haigus. Hirmus kui see antakse edasi lapsele. Eks ta ole ka hirmus kui jalgevahe nakatatakse ravimatu haigusega.

Sa isegi ei tea, eet huuleherpes ja genitaalherpes on herpesviiruse kaks erinevat vormi…

Ma pole küll see, kellele vastad, aga huuleherpes võib suuseksi ajal väga edukalt genitaalidele kanduda. Ja vastupidi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kellele vastad, aga huuleherpes võib suuseksi ajal väga edukalt genitaalidele kanduda. Ja vastupidi.

Võib, aga kaks erinevat viiruse vormi on sellegipoolest. Ja ma ei tea, kes teeb suuseksi, kui tal on genitaalidel või huultel villid. Öak.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib, aga kaks erinevat viiruse vormi on sellegipoolest. Ja ma ei tea, kes teeb suuseksi, kui tal on genitaalidel või huultel villid. Öak.

Mis sa selle targa lausega nüüd öelda soovid? Mis kaks eri vorm? Siililegi selge,et sa varem asjast ei teadnud, juba alguses kirjutati, et nakkab mõlematpidi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa selle targa lausega nüüd öelda soovid? Mis kaks eri vorm? Siililegi selge,et sa varem asjast ei teadnud, juba alguses kirjutati, et nakkab mõlematpidi.

Minu teadmiste pärast ära muretse, muidugi võib aktiivses faasis herpes nakata igale poole. Minul pole sellist asja ette tulnud, sest kärnas villiliste inimestega ma ei suudle ega seksi, ükskõik kus neil see lööve on. Ja inimene, kes sellisena kellegagi seksima läheb, peab ka peast soe olema, sest see, et ta ise ei tea, et tal kuskil midagi on välja löönud, on välistatud. Minul isiklikult pole ei huule- ega genitaalviirust elus välja löönud, ei oska öelda, kas veres on see viirus olemas või mitte. Võib-olla isegi ei ole, sest ma pole elus villidea inimesega suudelnud, veel vähem seksinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kaks eri vorm?

Kaks erinevat viiruse tüve on need endiselt. Ilmselt sa ise seda ei teadnud. Sulle veel siis vahva teadmine, et ka tuulerõuged kuuluvad herpesviiruste hulka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks erinevat viiruse tüve on need endiselt. Ilmselt sa ise seda ei teadnud. Sulle veel siis vahva teadmine, et ka tuulerõuged kuuluvad herpesviiruste hulka.

Muigan! Ära rebi kunagi lausest ühte sõna ja kuku selle kaudu vehkima. Tuntud herpesviirusevorme on ikka rohkem kui 2.  Aga tubli oled, lähme tänase õppetunniga edasi. Miks on herpes ohtlik raseduse ajal?

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Saatuslik suudlus