Esileht Pereelu ja suhted Saba jalge vahel koju tagasi!!!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Saba jalge vahel koju tagasi!!!

Postitas:
Kägu

RE: Saba jalge vahel koju tagasi!!!

ma tean ka päris mitut juhtumit, kus suure hurraaga on välismaale mindud ja nüüd on juba aastaid p-m sunnismaised- abielud on läbi, aga laste pärast ära kolida ka ei saa

Please wait...
Postitas:
panasonik

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
Loomulikult peab ringi vaatama, aga kui sa eestit ja eestlasi halvustad ja oma välismaad üles kiidad, siis on küll natuke imelik, kui paari aasta pärast tuled ikkagi abi paluma nende lollide mahajääjate käest, kelle sa hiljuti alles uljalt persse saatsid.
No mis asi käskis sellel naisel kolida elama Itaaliasse peale raha? Kui on armastus ja tahad saada lapsi, siis sünnita Eestis, pole mingit jama kodakondsuse või sünnimaaga. Isegi oleks võinud jääda elama Hollandisse, kus nad mehega kokku said, oleks mõlemad olnud neutraalsel territooriumil.
Nii et omad vitsad peksavad. [/tsitaat]

Sa ei ole vist teemast üldse aru saanud. Keegi ei kiida välismaad üles ja ei pea kodumaal olijaid lollideks mahajääjateks. Inimene tuli lihtsalt oma koju kui suhe purunes. Mis vahet seal on kas Itaaliast või Iisakust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]roinas kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Eesti riigi eesmärk on eesti keele ja kultuuri säilimine ja levitamine igavese ajani.
Niiviisi on põhiseaduses kirjas. Selle poolt on hääletanud 91% inimesi, teiste hulgas ka mina.
Nii et paratamatult hindan ma iga kaaskodanikku selle alusel kas ta töötab selle sihi heaks või vastu. Kui sul on mingi muu siht, siis peaksid sa valima mingi riigi, mis oma sihina deklareerib midagi muud. Ma ei näe mingit põhjust siin vastutahtmist vireleda sel juhul. [/tsitaat]

Ma räägin väga puhast eesti keelt. Kui ma olen Eestis töötu ja näljas, kas siis mujal töö otsimine on Eesti riigi vastu töötamine? No tere hommikust. Kui töötu ja vaene läheb mujale tööd otsima, siis on maksumaksjatel üks külakurnaja vähem kaela peal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nüüd peaks olema küll selge, et laps ei ole ema omand, et kui elu ei sobi – võtan lapse kaasa ja lasen jalga. Ka siin perekoolis on soovitatud neile, kes tahavad minna välismaale -võta ja mine, ei ole siin vaja mingit isa nõusolekut.
See on mees on kehv abikaasa, ei anna automaatselt emale suuremat õigust lapsele.
Tuttavad läksid lahku, laps jäi emale – ema otsustas minna Soome ning jättis lapse isale, nüüd aga nõuab kohtus õigust last Soome viia- tema on enda elu sinna sisse seadunud. Samas käib laps juba teist aastat lasteaias eestis ning isa saab lapse kasvatamisega ilusasti hakkama. Ja kohtunik (naine), linnavalitsuse esindaja (naine) ja lapse advokaat (naine) leiavad – et laps peakski elama ikka ema juures.

Please wait...
Postitas:
Sessa

Võtku parem advokaat. Ma tean juhtumit, kus laps müõisteti sellisel juhul isale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus see laps syndinud on,kas Eestis vôi Itaalias? See mängib ka kohtus suurt rolli.Aga inimesed peaksid aru saama sellest et môlemal lapsevanemal on vôrdsed ôigused.Ja kui ema viib lapse isa loata tema synniriigist välja siis on see tôepoolest rööv.
Meie siin loeme ema poolt välja toodud lugu.Kujutame endale ette et milline julm tegu isa poolt-yritada kohtu kaudu last endale saada.Samas kujutage ette isa sydamevalu.Temalt viidi laps ära,teisse riiki.Ta kardab samuti lapsest ilma jääda.
See systeem et peale lahkuminekut jääb laps ema hoolde ja isa käib nädalavahetusteti last vaatamas on enamjaolt vaid eesti teema.Mujal riikides on laps pool ajast isaga ja pool emaga.Ei viitsi kuulata seda jama et lapsel on paem olla yhes kodus,mitte pendelda ema kodust isa koju.Lapsel OLEKS kôige parem olla yhes kodus-isa ja emaga.Aga kuna mindi lahku ja môlemad pooled armastavad oma last ja soovivad temaga aega koos veeta siis on loogiline et tuleb leida kompromiss-tuleb last nii öelda jagada.
Enamustes riikides on see 50:50 systeem toiminud väga hästi.Lapsed harjuvad ysnapea ja mitte kumbki vanem ei \”kaota\” last ja laps ei \”kaota\” mitte kumbagi vanemat.
Kuna nii Itaalias kui eestis on omad plussid miinused siis mina pakuks et parim lahendus on lapsel elada oma synnmaal ja yks vanematest peab lihtsalt riiki vahetama.Olgugi siis selleks ema.Ise ta on ennast sinna olukorda pannud,nyyd tuleb sellega leppida. EKs esimesed kolm aastat uues riigis on tôesti rasked aga kôigega harjub.Ja ega see eesti elugi mee lakkumine pole,siin on samuti raske elu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Me oleme harjunud skandaalitsema kui mees (eelkòige moslemimees) viib paari ùhised lapsed ema nòusolekuta kusagile Pòhja-Aafrikasse vòi Làhis-Idasse ning keelab emal lastega suhelda. Aga kui sama teeb ema, peetakse seda normaalseks ja kui isa nòuab oma òigust last tagasi saada, isegi julmaks…

Olen ise naine, kusjuures. Aga pùùdkem asja nàha ka teise inimese vaatepunktist. [/tsitaat]

Sina püüa nüüd endale vahe kõigepealt selgeks teha. Moslemimees viib lapsed oma koduriiki kuna tema meelest on need tema omand ja need tuleb tema riigis üles kasvatada. kasvatamise annab ta üle oma emale või muule naissugulasele, kes neid lapsi vihkab ja kellele need lihtsalt lambist kaela sadasid. Aga kuna naised on moslemiriigis ilma õigusteta ja meeste omad, ei saa see vastumeelne uus kasuema neist võõrastest väntsakatest mitte kuidagi lahti, vaid on sunnitud nad üles kasvatama.

Kui lääne naine viib lapsed oma riiki, siis ta teeb seda armastusest laste vastu ja selleks et ta ISE saaks oma lapsed üles kasvatada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest v2hemalt yritasid oma peret viletsusest p22sta? Sest k6ik peavad v6rdselt sitasti elama? Ja kui see projekt l2bi kukkus, kyll siis on hea parastada ja kurja naeru naerda. Vat kus loll, said karistada, et paremat elu ihkasid.

Vabandage v2ga, aga kas inimene on oma rahvuskaaslate omand? Nagu koer, kes tuleb p2rast kyla peal hulkumist saba jalge vahel koju ja kellele tuleb karistuseks naha peale anda.
Sellisest mentaliteedist v6iks mingi filmi teha, midagi Dogville’i taolist. [/tsitaat]

Kas välismaale minek on siis tõesti ainus võimalus oma peret viletsusest päästa? Kas Eestis töökohta vahetada, haridust omandada või uut ametitit õppida enne proovisid? Või maalt või väikelinnast suuremasse kolida, kus erialast tööd rohkem pakutakse?

Ma ei saa ja ei hakkagi aru saama inimestest, kes arvavad, et koristajal peab olema sama suur palk kui pangadirektoril. Ja et kui temale seda ei võimaldata, siis adjöö, Eesti! Siit ma tulen, välismaa!

Minu tutvusringkonnas läheb 95% inimestest Eestis hästi. Need, kes on välismaale läinud ei ole seda ka teinud rahapuuduse tõttu- kaks on välismaalasega abiellunud ja kaks olid nii tegijad spetsialistid Eestis, et neil said siin lihtsalt arenguvõimalused oma valdkonnas otsa ja neid edutati emafirma kontorisse ühte Euroopa suurlinna.

Please wait...
Postitas:
helevalge

Minu arust on see 50:50 süsteem väga hea, kuigi mulle kui mehele ehk isegi ebasoodne. Ainult, et selle süsteemi rakendamine Eestis nõuaks eeltööd.

Esiteks peaksid mõlemad vanemad olema peale lahutust küllalt võrdsel järjel, et laps ei peaks ühes kohas taluma viletsaid elutingimusi, samuti peaksid mõlemad suutma last võrdselt hästi kasvatada. Näiteks kui ema pole tööl käinudki, mis ressursi eest ta siis järsku hakkab ülenädala lapsi kasvatama. Või kust võetakse hea elukoht teisele abikaasale, kellele ei jää korterit või maja?

Teiseks peaks olema peredel vähem lapsi.Ma arvan, et mehed ei kanna välja üle 2 lapse majandamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas välismaale minek on siis tõesti ainus võimalus oma peret viletsusest päästa? Kas Eestis töökohta vahetada, haridust omandada või uut ametitit õppida enne proovisid? Või maalt või väikelinnast suuremasse kolida, kus erialast tööd rohkem pakutakse?

Ma ei saa ja ei hakkagi aru saama inimestest, kes arvavad, et koristajal peab olema sama suur palk kui pangadirektoril. Ja et kui temale seda ei võimaldata, siis adjöö, Eesti! Siit ma tulen, välismaa!

Minu tutvusringkonnas läheb 95% inimestest Eestis hästi. Need, kes on välismaale läinud ei ole seda ka teinud rahapuuduse tõttu- kaks on välismaalasega abiellunud ja kaks olid nii tegijad spetsialistid Eestis, et neil said siin lihtsalt arenguvõimalused oma valdkonnas otsa ja neid edutati emafirma kontorisse ühte Euroopa suurlinna.[/tsitaat]

Mina pole ka majanduspõgenik, vaid teen välismaal doktorikraadi.

Neilt, kes mõistavad hukka otsuse välismaal töö otsimise kasuks, küsiks, et mis kohtumõistjad te ka olete? Miks inimesel on keelatud saada 2000 eurot oma koristamise eest, kui ta Eestis saaks 5 korda vähem? Kas on kade meel, et ilma hariduseta koristaja saab sama palka, mis sina oma diplomite ja paberitega Eestis? Et mingi kastisüsteem ja maailmakord läheb sellega sassi?

Saage ometi aru, et Eestis on päris vinge tööpuudus. Samuti on väga palju kohti, kus makstakse muu Euroopa mastaabis täielikke sandikopikaid. Kas valgekrae kujutab ette, kui vaeselt paljud inimesed Eestis elavad? Mina ei mõista nende mujale minemise püüdlusi mitte kriipsu võrragi hukka. Igaühel on vaid üks elu, mida tahetakse mingilgi määral ka nautida. Tean seda ära tõusnud keskklassi, kellel endal on päris soe koht ja normaalne nuts jookseb. Siis usuvadki Ansipi juttu, et meil on kõik kõige paremas korras. Tule oma sillerdavast seebimullist välja ja õpi natuke empaatiat. Kõiki pole õnnistatud ka võrdselt heade vaimsete võimete ja ettevõtlikkusega. Täna õnne, et sinul on vedanud, aga katsu end vahel ka teise inimese kingadesse paigutada.

Sorry, aga näiteks Eestis valitsev olukord, kus kõrgharidusega õpetaja peab palgapäevast palgapäevani sente lugema, ei saa endale oma palga eest kaubamajast uusi riideid osta ega reisida, ei ole normaalne. Tänagem õnne, et paljud seda tööd kodumaa-armastusest ja kurat-teab-millest veel tegema soostuvad, aga ärgem mõistkem hukka, kui neil sellest ühel hetkel villand saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See laps viibis Eestis palju aega st käis nii eestlasest ema kui itaallasest isaga tihti Eestis.

Ema ei põgenenud lapsega salaja ja isa teadmata, isa lausa ise saatis neid lennujaama.

Pärast nõudis esialgu tagasi Itaalia korteri võtit, mitte last.
Käis perel Eestis külas.

Itaalia ametnikud on andnud üsna negatiivse hinnangu tema isaks sobivuse kohta.

Kahtlustatakse ka lapse väärkohtlemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neilt, kes mõistavad hukka otsuse välismaal töö otsimise kasuks, küsiks, et mis kohtumõistjad te ka olete? Miks inimesel on keelatud saada 2000 eurot oma koristamise eest, kui ta Eestis saaks 5 korda vähem? Kas on kade meel, et ilma hariduseta koristaja saab sama palka, mis sina oma diplomite ja paberitega Eestis? Et mingi kastisüsteem ja maailmakord läheb sellega sassi?

Saage ometi aru, et Eestis on päris vinge tööpuudus. Samuti on väga palju kohti, kus makstakse muu Euroopa mastaabis täielikke sandikopikaid. Kas valgekrae kujutab ette, kui vaeselt paljud inimesed Eestis elavad? Mina ei mõista nende mujale minemise püüdlusi mitte kriipsu võrragi hukka. Igaühel on vaid üks elu, mida tahetakse mingilgi määral ka nautida. Tean seda ära tõusnud keskklassi, kellel endal on päris soe koht ja normaalne nuts jookseb. Siis usuvadki Ansipi juttu, et meil on kõik kõige paremas korras. Tule oma sillerdavast seebimullist välja ja õpi natuke empaatiat. Kõiki pole õnnistatud ka võrdselt heade vaimsete võimete ja ettevõtlikkusega. Täna õnne, et sinul on vedanud, aga katsu end vahel ka teise inimese kingadesse paigutada.

Sorry, aga näiteks Eestis valitsev olukord, kus kõrgharidusega õpetaja peab palgapäevast palgapäevani sente lugema, ei saa endale oma palga eest kaubamajast uusi riideid osta ega reisida, ei ole normaalne. Tänagem õnne, et paljud seda tööd kodumaa-armastusest ja kurat-teab-millest veel tegema soostuvad, aga ärgem mõistkem hukka, kui neil sellest ühel hetkel villand saab. [/tsitaat]Mis sa mõtled selle all, et Eestis palk õpetajatel või kellel tahes \”ei ole normaalne\”? Ega seda palka ei määra sulle antsip või ligi või isegi terve riigikogu. See palk tuleb otsejoones kellegi teise inimese karmanist. Nii et iga üks, kes ütleb et see või teine palk on väike, siis palun ära näidata ka see isik, kellelt peaks osa raha ära võtma.
Õpetajate palk on meil täiesti normaalne käesolevates tingimustes.
Ja muide, keegi pole öelnud, et välismaale pika raha järgi minek oleks viga. Lihtsalt tasub meeles pidada, et kui on mingi jama seal välismaal, siis ole kena ja klati oma asjad seal välismaal ise ära ja ära looda selle riigi peale, mis sa maha jätsid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See laps viibis Eestis palju aega st käis nii eestlasest ema kui itaallasest isaga tihti Eestis.

Ema ei põgenenud lapsega salaja ja isa teadmata, isa lausa ise saatis neid lennujaama.

Pärast nõudis esialgu tagasi Itaalia korteri võtit, mitte last.
Käis perel Eestis külas.

Itaalia ametnikud on andnud üsna negatiivse hinnangu tema isaks sobivuse kohta.

Kahtlustatakse ka lapse väärkohtlemist.

[/tsitaat]Imelik on see, et väärkohtlemise jutt tuli alles 1 aasta peale lahutust… Kas selliseid asju ei peaks mitte tõestama?
Kuhu jääb süütuse presumptsioon?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sorry, aga näiteks Eestis valitsev olukord, kus kõrgharidusega õpetaja peab palgapäevast palgapäevani sente lugema, ei saa endale oma palga eest kaubamajast uusi riideid osta ega reisida, ei ole normaalne. Tänagem õnne, et paljud seda tööd kodumaa-armastusest ja kurat-teab-millest veel tegema soostuvad, aga ärgem mõistkem hukka, kui neil sellest ühel hetkel villand saab. [/tsitaat]
Mõnes mõttes olen ma sinuga nõus- õpetajate palkade osas eelkõige. Need on liiga madalad, eriti kui arvestada, et me kõik tahame, et meie lapsi hästi õpetataks. Samas olen ma täiesti kindel, et see muutub, ja õige pea. Võtame või arstid. Minu ema palk arstina oli väiksem kui minul tellerina. Seda siis iseseisvusaja algusaastatel. Tänaseks on olukord muutunud. Minu palk finantssektoris on hea, aga mu ema teenib arstina veel rohkem. Ja seda ausalt, ilma mingi \”ümbrikujamata\”.

Tuleme nüüd tagasi lihttööliste juurde. Kui tutvuda kellegi poolt eelpool lingitud tabeliga, siis on näha, et tööpuudus on eriti kõrge näiteks ehitajate ja puhastusteenindajate, aga ka müüjate hulgas. Olgem ausad- need on just kõik need erialad, millel töötavad inimesed, kellel on heal juhul keskharidus, sageli aga vaid põhikooliharidus. Neil ei ole eriala, neil ei ole haridust ega spetsiifilisi teadmisi üheltki alalt. Õpiks nad kasvõi kingsepaks, oleks asi juba oluliselt soodsam, aga nad ei tee seda. Selle asemel nad virisevad ja siirduvad parimal juhul välismaale. Lihttöö eest makstakse välismaal paremini vaid seepärast, et nende elatustase seal on kõrgem. Protsentuaalselt moodustab puhastusteenindaja palk Saksamaal ikka täpselt sama väikese protsendi pangadirektori omast kui see moodustab Eestis. õige pea hakkab see puhastusteenindaja ilmselt virisema ka seal.

Ansipi jutust: mõtle mõnele teisele riigile, kes on tulnud samasugusest minevikust nagu Eesti. Mõtle Lätile, Valgevenele, Armeeniale, Aserbaid¸aanile. Mõtle Rumeeniale kasvõi. Siis vasta ausalt- kas Eestis ikka on kõik nii kehvasti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnes mõttes olen ma sinuga nõus- õpetajate palkade osas eelkõige. Need on liiga madalad, eriti kui arvestada, et me kõik tahame, et meie lapsi hästi õpetataks. Samas olen ma täiesti kindel, et see muutub, ja õige pea. Võtame või arstid. Minu ema palk arstina oli väiksem kui minul tellerina. Seda siis iseseisvusaja algusaastatel. Tänaseks on olukord muutunud. Minu palk finantssektoris on hea, aga mu ema teenib arstina veel rohkem. Ja seda ausalt, ilma mingi \”ümbrikujamata\”.

Tuleme nüüd tagasi lihttööliste juurde. Kui tutvuda kellegi poolt eelpool lingitud tabeliga, siis on näha, et tööpuudus on eriti kõrge näiteks ehitajate ja puhastusteenindajate, aga ka müüjate hulgas. Olgem ausad- need on just kõik need erialad, millel töötavad inimesed, kellel on heal juhul keskharidus, sageli aga vaid põhikooliharidus. Neil ei ole eriala, neil ei ole haridust ega spetsiifilisi teadmisi üheltki alalt. Õpiks nad kasvõi kingsepaks, oleks asi juba oluliselt soodsam, aga nad ei tee seda. Selle asemel nad virisevad ja siirduvad parimal juhul välismaale. Lihttöö eest makstakse välismaal paremini vaid seepärast, et nende elatustase seal on kõrgem. Protsentuaalselt moodustab puhastusteenindaja palk Saksamaal ikka täpselt sama väikese protsendi pangadirektori omast kui see moodustab Eestis. õige pea hakkab see puhastusteenindaja ilmselt virisema ka seal.

Ansipi jutust: mõtle mõnele teisele riigile, kes on tulnud samasugusest minevikust nagu Eesti. Mõtle Lätile, Valgevenele, Armeeniale, Aserbaid¸aanile. Mõtle Rumeeniale kasvõi. Siis vasta ausalt- kas Eestis ikka on kõik nii kehvasti?[/tsitaat]

Kuule arstide olukorda tööjõuturul ja õpetajate olukorda ei saa absoliitselt võrrelda. Kas sa tõesti arvad, et arstidel palka tõsteti kõrgeks seetõttu, et riik leidis neil õilsa ameti olevat mis väärib rohkem tasu? Paraku nii see polnud. Kui arstid hakkasid hulganisti ravimifirmadesse müügiesindajaks minema või välismaale mitu korda kõrgema palga peale putkama, siis jäi neid lihtsalt Eestis puudu ja riik OLI SUNNITUD neil palka tõstma. Õpetajatel pole selliseid alternatiive (v.a. ehk keeleõpetajad), välismaa koolid neid pikisilmi ei oota jne. Nii, et riik ei leia, miks neil peaks palka tõstma. Ainult nii saab riiki sundida õpetajatel palka tõstma, kui õpetajad samamoodi välismaale jookseksid ja või mingitesse erafirmadesse kõrgema palga peale läheksid.

Please wait...
Postitas:
Veeriku Anna

Kuule arstide olukorda tööjõuturul ja õpetajate olukorda ei saa absoliitselt võrrelda. Kas sa tõesti arvad, et arstidel palka tõsteti kõrgeks seetõttu, et riik leidis neil õilsa ameti olevat mis väärib rohkem tasu? Paraku nii see polnud. Kui arstid hakkasid hulganisti ravimifirmadesse müügiesindajaks minema või välismaale mitu korda kõrgema palga peale putkama, siis jäi neid lihtsalt Eestis puudu ja riik OLI SUNNITUD neil palka tõstma. Õpetajatel pole selliseid alternatiive (v.a. ehk keeleõpetajad), välismaa koolid neid pikisilmi ei oota jne. Nii, et riik ei leia, miks neil peaks palka tõstma. Ainult nii saab riiki sundida õpetajatel palka tõstma, kui õpetajad samamoodi välismaale jookseksid ja või mingitesse erafirmadesse kõrgema palga peale läheksid. [/tsitaat]Ausalt ütelda mina tahaks küll näha mõnda õpetajat, kes ametit vahetab. Kui polegi enam 56 päeva makstud puhkust iga aasta ja muid vaheaegu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Veeriku Anna kirjutas:[/small]
Ausalt ütelda mina tahaks küll näha mõnda õpetajat, kes ametit vahetab. Kui polegi enam 56 päeva makstud puhkust iga aasta ja muid vaheaegu…[/tsitaat]

no küll nad vahetaks kohe, kui neil lihtsalt oleks olemas sellised alternatiivid nagu arstidel, nt sama õpetajatöö välismaal, kus samuti pikk puhkus ja vaheajad, kuid mitu korda kõrgem palk kui eestis.

Please wait...
Postitas:
Veeriku Anna

[tsitaat] [small]Veeriku Anna kirjutas:[/small]

no küll nad vahetaks kohe, kui neil lihtsalt oleks olemas sellised alternatiivid nagu arstidel, nt sama õpetajatöö välismaal, kus samuti pikk puhkus ja vaheajad, kuid mitu korda kõrgem palk kui eestis. [/tsitaat]Aga mille poolest kooli sööklas töötav söögitädi kehvem on? Tema palk on reeglina 3 korda väiksem ja suvel on 3 kuud palgata puhkus? Äkki tõstaks pigem tema palka, sest tädi võib ka soomes kisselli tõsta?

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Ausalt ütelda mina tahaks küll näha mõnda õpetajat, kes ametit vahetab. Kui polegi enam 56 päeva makstud puhkust iga aasta ja muid vaheaegu…[/tsitaat]

Ma olen selle kohta mingit tabelit näinud. Põhimõtteliselt oli kolm lainet – need, kes töötavad ühe aasta ära ja saavad aru, et see neile ei sobi ja vahetavad kohe ametit või käivad koolis tööl edasi kuni ülikoolis teise magistri kõrvale teevad ja eriala vahetavad. Teiseks need, kes töötavad 10 või isegi 20 aastat, kuni tekib küllastumus ja vahetatakse eriala, sest töö ei paku enam pinget ja soovitakse vaheldust. Ja kolmandaks siis see nö \”maa sool\”, kes terve elu õpetajana töötab ja ei mõtlegi enne pensionit (ja tihti ka pärast) kuskile minna. Ja minu meelest ei olnud see kolmas grupp kõige suurem, ikka päris palju on neid, kes ühel hetkel ametit vahetavad.

Kas välismaale minek on siis tõesti ainus võimalus oma peret viletsusest päästa? Kas Eestis töökohta vahetada, haridust omandada või uut ametitit õppida enne proovisid? Või maalt või väikelinnast suuremasse kolida, kus erialast tööd rohkem pakutakse?[/tsitaat]

Sorry, aga kui mina peaksin oma sünnikodust ära kolima, eelistaksin ma Tallinnale iga kell Londonit või Pariisi või kasvõi Barcelonat. Viimane oleks mulle täpselt paras, on küll numbrite poolest juba suurlinn, aga tegelikult mõnusalt paraja suurusega, palju rohelust, rahulikud inimesed jne. Miks ma peaksin sellele Tallinnat eelistama? Jah, Tallinnas kuulen vene keelele vahelduseks mõne koha peal veel ka eesti keelt (ma olen käinud Tallinnas traumapunktis nii, et kui ma vene keelt osanud ei oleks, poleks ma üldse abi saanud, ka kohvikus on juhtunud, et eestikeelse tellimuse peale maigutatakse suud, kuigi, tõsi küll, normaalsetes restoranides seda ei juhtu), aga ainult keelest jääb väheks ja Tallinnasse ei kavatse ma tegelikult juba põhimõtte pärast kolida. Eesti on niigi liiga linnriigistunud ja kõike, mis Tallinna piiridest välja jääb, lihtsalt eiratakse. Kui ma oma maksurahadega oma KODUKOHTA toetada ei saa, siis Tallinnat toetama ma igatahes ei hakka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mille poolest kooli sööklas töötav söögitädi kehvem on? Tema palk on reeglina 3 korda väiksem ja suvel on 3 kuud palgata puhkus? Äkki tõstaks pigem tema palka, sest tädi võib ka soomes kisselli tõsta?[/tsitaat]

Võid vaielda palju tahad, aga tööjõu nõudlus paneb asjad paika. ju neid söögitädisid, kes selle palga eest on nõus töötama, siiamaani jätkub, seega pole riigil põhjust neil palka tõsta. Kuna ehitajad ka kõike soome läksid hiilgeaegadel, tõststid firmad eestis ka ehitajate palku. Nii lihtne ongi. Palka tõstetakse ainult siis, kui vastaval alal on töötajatest mingil põhjusel nappus tekkinud. nii oli arstide, ehitajatega ja nii on ka õpetajate jm tegelastega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Sorry, aga kui mina peaksin oma sünnikodust ära kolima, eelistaksin ma Tallinnale iga kell Londonit või Pariisi või kasvõi Barcelonat. Viimane oleks mulle täpselt paras, on küll numbrite poolest juba suurlinn, aga tegelikult mõnusalt paraja suurusega, palju rohelust, rahulikud inimesed jne. Miks ma peaksin sellele Tallinnat eelistama? Jah, Tallinnas kuulen vene keelele vahelduseks mõne koha peal veel ka eesti keelt (ma olen käinud Tallinnas traumapunktis nii, et kui ma vene keelt osanud ei oleks, poleks ma üldse abi saanud, ka kohvikus on juhtunud, et eestikeelse tellimuse peale maigutatakse suud, kuigi, tõsi küll, normaalsetes restoranides seda ei juhtu), aga ainult keelest jääb väheks ja Tallinnasse ei kavatse ma tegelikult juba põhimõtte pärast kolida. Eesti on niigi liiga linnriigistunud ja kõike, mis Tallinna piiridest välja jääb, lihtsalt eiratakse. Kui ma oma maksurahadega oma KODUKOHTA toetada ei saa, siis Tallinnat toetama ma igatahes ei hakka.[/tsitaat]

Miks sa arvad, et ma suurema linna all kohe Tallinna mõtlen? Tartu, Pärnu, Rakvere, Haapsalu- kõik on ju toredad ja vahvad linnad. Ise ma koliks sellisesse linna iga kell, kui vaid mu firma seal \”kontori\” avaks.
Ja ma ei tea kus sa Tallinnas liigud, aga ma ei ole aastaid siin elanuna sattunud olukorda, kus minuga eesti keeles rääkida ei osata. Lisaks ma valdan veel inglise, vene, soome ja rootsi keelt peale oma emakeele, nii et tõesti ei oleks probleem ja muus keeles suhelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid vaielda palju tahad, aga tööjõu nõudlus paneb asjad paika. ju neid söögitädisid, kes selle palga eest on nõus töötama, siiamaani jätkub, seega pole riigil põhjust neil palka tõsta. Kuna ehitajad ka kõike soome läksid hiilgeaegadel, tõststid firmad eestis ka ehitajate palku. Nii lihtne ongi. Palka tõstetakse ainult siis, kui vastaval alal on töötajatest mingil põhjusel nappus tekkinud. nii oli arstide, ehitajatega ja nii on ka õpetajate jm tegelastega.[/tsitaat]
Kui tähele oled pannud, siis ega Soomes ka soomlased ise neid lihtsaid ja kehvemini makstud töid teha ei taha. Soomlaste asemel teevad seda nüüd muuhulgas eestlased. Eelmisel nädalal käisin Helsingis ja ma polegi varasematel aastatel tähele pannud, kuid nüüd oli uskumatult suur osa müüjatest ja teenindajates seal eestlased. Äkki siis Eestis tekivad sellistele ametikohtadele rumeenlased, ukrainlased või mõne muu sellise rahvuse esindajad, kelle jaoks meie palgad täitsa okeid on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tähele oled pannud, siis ega Soomes ka soomlased ise neid lihtsaid ja kehvemini makstud töid teha ei taha. Soomlaste asemel teevad seda nüüd muuhulgas eestlased. Eelmisel nädalal käisin Helsingis ja ma polegi varasematel aastatel tähele pannud, kuid nüüd oli uskumatult suur osa müüjatest ja teenindajates seal eestlased. Äkki siis Eestis tekivad sellistele ametikohtadele rumeenlased, ukrainlased või mõne muu sellise rahvuse esindajad, kelle jaoks meie palgad täitsa okeid on?[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tähele oled pannud, siis ega Soomes ka soomlased ise neid lihtsaid ja kehvemini makstud töid teha ei taha. Soomlaste asemel teevad seda nüüd muuhulgas eestlased. Eelmisel nädalal käisin Helsingis ja ma polegi varasematel aastatel tähele pannud, kuid nüüd oli uskumatult suur osa müüjatest ja teenindajates seal eestlased. Äkki siis Eestis tekivad sellistele ametikohtadele rumeenlased, ukrainlased või mõne muu sellise rahvuse esindajad, kelle jaoks meie palgad täitsa okeid on?[/tsitaat]

Ilmselt tekivadki, ja siin pole eesti töölist küll milleski süüdistada. Keegi ei pea oma heaolu niru palga eest ohverdama ainult kellegi natsionalismi või ksenofoobia pärast.

Töölist ei pea huvitama Ansipi mula, et \”lätlastel on veel hullem\” või et \”kokatädil on veel kehvem palk\”. Kui inimene teab, et sama töö eest oleks tal mujal majanduslikult kaks või enam korda kõrgem elustandard, siis on tal igati õigus seda elustandardit ka otsima minna.

Ja mis puutub sellesse, et ka mujal on pankuri ja koristaja palgavahe sama – jah, võib olla tõsi, ent mujal on ka selle pankuri palk kolm korda suurem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Miks sa arvad, et ma suurema linna all kohe Tallinna mõtlen? Tartu, Pärnu, Rakvere, Haapsalu- kõik on ju toredad ja vahvad linnad. Ise ma koliks sellisesse linna iga kell, kui vaid mu firma seal \”kontori\” avaks.
Ja ma ei tea kus sa Tallinnas liigud, aga ma ei ole aastaid siin elanuna sattunud olukorda, kus minuga eesti keeles rääkida ei osata. Lisaks ma valdan veel inglise, vene, soome ja rootsi keelt peale oma emakeele, nii et tõesti ei oleks probleem ja muus keeles suhelda.[/tsitaat]

Sina koliksid, aga mina näiteks ei soovi Tallinnast väiksemas linnas elada ja Tallinn ise mulle ei meeldi. Haapsalus, Pärnus jne elu ei kujuta absoluutselt ette. Lahendus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa mõtled selle all, et Eestis palk õpetajatel või kellel tahes \”ei ole normaalne\”? Ega seda palka ei määra sulle antsip või ligi või isegi terve riigikogu. See palk tuleb otsejoones kellegi teise inimese karmanist. Nii et iga üks, kes ütleb et see või teine palk on väike, siis palun ära näidata ka see isik, kellelt peaks osa raha ära võtma.
Õpetajate palk on meil täiesti normaalne käesolevates tingimustes.
Ja muide, keegi pole öelnud, et välismaale pika raha järgi minek oleks viga. Lihtsalt tasub meeles pidada, et kui on mingi jama seal välismaal, siis ole kena ja klati oma asjad seal välismaal ise ära ja ära looda selle riigi peale, mis sa maha jätsid. [/tsitaat]

Jutt ei ole siin sellest, kas neid palku on võimalik muuta või mitte, või kas ‘käesolevad tingimused’ on paratamatus.

Jutt on sellest, et kas inimesed on õigus lahkuda, kui teda need ‘käesolevad tingimused’ ei rahulda.

Kui magistrikraadi omav inimene ei saa oma erialal töötades käia kasvõi kord aastas reisil või peab endale riideid ainult second handist ostma, siis rahulolematust sellise eluga ei saa inimesele ette heita. Meil on vaid üks elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis puutub sellesse, et ka mujal on pankuri ja koristaja palgavahe sama – jah, võib olla tõsi, ent mujal on ka selle pankuri palk kolm korda suurem.[/tsitaat]

On. Vähemalt viis korda kõrgem. Ja on kutsutud ka mujale pankuriks. Aga ma ikkagi ei lähe :). Mulle meeldib siin ja seda oma kodu tunnet Eestis ei asenda minu jaoks kõrgem palk Washingtonis, Frankfurdis ega Luksemburgis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On. Vähemalt viis korda kõrgem. Ja on kutsutud ka mujale pankuriks. Aga ma ikkagi ei lähe :). Mulle meeldib siin ja seda oma kodu tunnet Eestis ei asenda minu jaoks kõrgem palk Washingtonis, Frankfurdis ega Luksemburgis.[/tsitaat]

Jah, sest sa oled üks neist valgekraedest, kes Eestiski päris hästi ära elab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sest sa oled üks neist valgekraedest, kes Eestiski päris hästi ära elab. [/tsitaat]

Jah, aga meil Eestis on selline ühiskond, kus ka vaesest perest lapsel on piisava tahtmise korral võimalik minna ülikooli või siis õppida endale toitev amet. See on inimese enda otsustada, kas ta viitsib õppida ja ülikooli sisse saada või mitte. Ma ei saa aru inimestest, kes julgevad vastu võtta otsuse endale mitte mingit ametit õppida. Ja kellel jätkub hiljem jultumust riiki või endaga hästi hakkama saavaid inimesi selles süüdistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, aga meil Eestis on selline ühiskond, kus ka vaesest perest lapsel on piisava tahtmise korral võimalik minna ülikooli või siis õppida endale toitev amet. See on inimese enda otsustada, kas ta viitsib õppida ja ülikooli sisse saada või mitte. Ma ei saa aru inimestest, kes julgevad vastu võtta otsuse endale mitte mingit ametit õppida. Ja kellel jätkub hiljem jultumust riiki või endaga hästi hakkama saavaid inimesi selles süüdistada.[/tsitaat]

Aga vot ei ole. Ülikool ei ole mõeldud kõigile, isegi mitte pooltele, ja igaüks ei saa ka pangas töötamisega hakkama. Kui sul lihtsalt selleks vaimseid võimeid ei ole, siis tee või tina, ei saa hakkama. Targad, ilusad ja terved armastavad hoobelda, et igaüks on oma saatuse sepp ja teeb oma valikud ise. Puudega laste vanemad või ise haiged inimesed ilmselt sellist ideoloogiat väga ei armasta.

Ja sa oled üks nendest, kes räägib teemast mööda. Asi pole riigi või hästi hakkama saavate inimeste süüdistamises.
Teema on selles, kas neil sooja koha peal istuvatel valgekraedel on õigus hukka mõista inimesi, kes ei taha sandikopikate nimelt rügada ainult sellepärast, et onu Ansip väitis Lätis veel hullema olukorra olevat. Pole sinu ega poliitikute asi rahvale ettekirjutusi teha, et õpi koristaja asemel hoopis kingsepaks. Muidu tulevad siia rumeenlased ning sina oled süüdi, et ei tahtnud ‘käesolevates tingimustes’ 300-eurose palga eest peldikuid küürida. Eks makske siis rohkem oma ehitajatele ja koristajatele, kui majanduspagulust ei soovi.
Ilusa mulaga arveid maksta ei saa ja patriotismi eest sulle toidupoes leiba ei müüda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Pereelu ja suhted Saba jalge vahel koju tagasi!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.