Esileht Pereelu ja suhted Saba jalge vahel koju tagasi!!!

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Saba jalge vahel koju tagasi!!!

Postitas:
Kägu

RE: Saba jalge vahel koju tagasi!!!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on inimese enda otsustada, kas ta viitsib õppida ja ülikooli sisse saada või mitte. Ma ei saa aru inimestest, kes julgevad vastu võtta otsuse endale mitte mingit ametit õppida. Ja kellel jätkub hiljem jultumust riiki või endaga hästi hakkama saavaid inimesi selles süüdistada.[/tsitaat]

Esiteks, nagu ma ütlesin, ei ole see lõpuni inimese enda valik, kas ta ‘viitsib’ ülikooli sisse saada või mitte.
Teiseks pole asi selles, et välismaale läinud töötaja poleks viitsinud ametit õppida. Pole kõik majanduspagulased mingid laisad ja suutmatud.
UK-s töötavatel poolakatel on väga paljudel kõrgharidus või isegi magistrikraad. See pole neil aidanud Poolas inimväärset elu elada.
Ettevõtmatud laiskvorstid ei saaks ka piiri taga hakkama. Ma arvan, et ka Soome ehitajad murravad päris kõvasti tööd teha, mingeid seanahavedajaid seal kaua ei peetaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga vot ei ole. Ülikool ei ole mõeldud kõigile, isegi mitte pooltele, ja igaüks ei saa ka pangas töötamisega hakkama. Kui sul lihtsalt selleks vaimseid võimeid ei ole, siis tee või tina, ei saa hakkama. Targad, ilusad ja terved armastavad hoobelda, et igaüks on oma saatuse sepp ja teeb oma valikud ise. Puudega laste vanemad või ise haiged inimesed ilmselt sellist ideoloogiat väga ei armasta.

Ja sa oled üks nendest, kes räägib teemast mööda. Asi pole riigi või hästi hakkama saavate inimeste süüdistamises.
Teema on selles, kas neil sooja koha peal istuvatel valgekraedel on õigus hukka mõista inimesi, kes ei taha sandikopikate nimelt rügada ainult sellepärast, et onu Ansip väitis Lätis veel hullema olukorra olevat. Pole sinu ega poliitikute asi rahvale ettekirjutusi teha, et õpi koristaja asemel hoopis kingsepaks. Muidu tulevad siia rumeenlased ning sina oled süüdi, et ei tahtnud ‘käesolevates tingimustes’ 300-eurose palga eest peldikuid küürida. Eks makske siis rohkem oma ehitajatele ja koristajatele, kui majanduspagulust ei soovi.
Ilusa mulaga arveid maksta ei saa ja patriotismi eest sulle toidupoes leiba ei müüda.[/tsitaat]
Sina oled see Kägu, kes välismaal doktorikraadi saamas? Ma ei tea küll, mis valdkonnas, aga ma usun, et sul on natuke aimu sellest kuidas raha tekib ja kuidas rikkust luuakse. Kas sa oskad tuua mõne näite, kus põhimõtteliselt nullist alustanud riigis on suudetud läbi viia sellised reformid, et paarikümne aastaga saavutatakse seesama heaolu, mis näiteks põhjamaades või vanades Euroopa riikides? ÜHE näite oskad tuua ja siis ehk ühtlasi kirjeldada, milliste meetoditega seda saavutada oleks võimalik?

Kui see oleks nii, et võrdsuse huvides võtame vihatud valgekraedelt pool palka maksudena ära ja jagame selle sinikraedele, siis tulemuseks oleks mis? Just- siis lahkuksid Eestist valgekraed. Ei oleks ühtegi arsti, pankurit, energiaettevõtte juhti, diplomaati, ministrit. Mis me teeme siis- sinikraed ei ole ju võimelised seda tööd tegema? Kutsume sõbrad rumeenlased ja poolakad ja oleme tulemusega rahul?

Mida ma tahan öelda, on see, et me oleme õigel teel, seda tunnistavad ka väga paljud välismaised majanduseksperdid. Aga arusaadavalt võtab see heaoluühiskonna loomine aega. Meil ei ole naftat ega teemanteid, mille leiukohti ootamatult avastada. Proportsioonid palkade vahel on juba praegu on paigas, lihtsalt tuleb oodata, kuni meie riik on nii rikas, et ka oma nõrgematele lülidele piisavalt sissetulek tagada. Inimestel on õigus ootamisest loobuda ja minna välismaale, aga neil ei ole õigust selles siiajääjaid süüdistada. Selles on kogu minu jutu point.

Ka minul oli suur kiusatus peale gümnaasiumi lõpetamist abielluda oma kallimaga, saada temaga palju lapsi ja mitte minna edasi õppima. Õnneks jätkus kainet meelt mõelda sellele, et niimoodi tulevikus ära ei ela. Minust oleks saanud hea arst, aga kuna arstidele maksti sel hetkel uskumatult vähe, siis valisin finantsala. Minust oleks saanud hea arst, numbreid ma ei armasta. Aga kuna see töö toob piisavalt sisse, siis ma teen seda tänaseni. Ja ma ei virise, sest see oli mu oma valik.

Ja kui sa süüdistad mind mingis \”pilves\” istumises ja tavainimeste hädade mittemärkamises, siis sul ei ole õigus. Ma tegelen aktiivselt heategevusega, aitan nii raskustes inimesi kui tänavaloomi. Ma saan aru, et neil on raske ja neid tuleb aidata. Võib-olla peaks hoopis sellele rohkem panustama, et need, kelle elu on ok, aitaks ise võimetekohaselt nõrgemaid, mitte ei nõuaks seda riigilt, adumata, et see tuleks nii ehk naa nende endi taskust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
spindel

Jutt on ju ikkagi sellest, et üks lapsevanem on lapse röövinud. KUi on kokku kolitud ühele maale, muretsetud koos laps, siis tõepoolest ei ole see normaalne, kui järsku ema või isa röövivad lapse ja kolib kuhugi teisele maale. Tihti tehakse see lapserööv seetõttu, et mehe ja naisena elu ei sobinud. Ja siis esitletakse seda ka kui lapse huvina, et laps peab ikka selle röövijaga kaasa tulema.

Väärkohtlemised imetakse pastakast välja hiljem, kohtuprotsessis. Mis lapsevanem see on, kes ummisjalu politseisse ei torma kohe peale lapse väärkohtlemist ? Kahtlustan, et see argument on esitatud üksnes enda eesmärkide saavutamiseks.

Minul on välismaalasest mees ja kui ta mu lastega jalga järsku laseks, oleks ma päris kurb. KUi mina laseks jalga lastega, ei oleks tema vähem kurvem mitte.

Me oleme isegi arutanud, et kui me ei suuda koos elada enam, siis üritame kuidagi kõrvalmajadesse pesa teha, et lastel oleks hea. Ja aidata üksteist, kui vajadus on.

Laps ei ole ju ometi miski vallasvara, mille üle kakelda, a´la mina olen hoolitsenud selle eest rohkem….Lapse huvides on mõlema vanemaga tihe suhtlemine. Isegi kui peaks pendeldama ühest kohast teise. Peaasi, et vanemad ei mustaks üksteist, sest see tekitab just stressi lapsel.

Välismaale kolimisel ja välismaalasest mehele minnes ja lapsi muretsedes peab alati arvestama tagajärgedega. Seda loomulikult ka oma rahvusest mehele minnes, lapsi muretsedes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina oled see Kägu, kes välismaal doktorikraadi saamas? Ma ei tea küll, mis valdkonnas, aga ma usun, et sul on natuke aimu sellest kuidas raha tekib ja kuidas rikkust luuakse. Kas sa oskad tuua mõne näite, kus põhimõtteliselt nullist alustanud riigis on suudetud läbi viia sellised reformid, et paarikümne aastaga saavutatakse seesama heaolu, mis näiteks põhjamaades või vanades Euroopa riikides? ÜHE näite oskad tuua ja siis ehk ühtlasi kirjeldada, milliste meetoditega seda saavutada oleks võimalik?

Kui see oleks nii, et võrdsuse huvides võtame vihatud valgekraedelt pool palka maksudena ära ja jagame selle sinikraedele, siis tulemuseks oleks mis? Just- siis lahkuksid Eestist valgekraed. Ei oleks ühtegi arsti, pankurit, energiaettevõtte juhti, diplomaati, ministrit. Mis me teeme siis- sinikraed ei ole ju võimelised seda tööd tegema? Kutsume sõbrad rumeenlased ja poolakad ja oleme tulemusega rahul?

Mida ma tahan öelda, on see, et me oleme õigel teel, seda tunnistavad ka väga paljud välismaised majanduseksperdid. Aga arusaadavalt võtab see heaoluühiskonna loomine aega. Meil ei ole naftat ega teemanteid, mille leiukohti ootamatult avastada. Proportsioonid palkade vahel on juba praegu on paigas, lihtsalt tuleb oodata, kuni meie riik on nii rikas, et ka oma nõrgematele lülidele piisavalt sissetulek tagada. Inimestel on õigus ootamisest loobuda ja minna välismaale, aga neil ei ole õigust selles siiajääjaid süüdistada. Selles on kogu minu jutu point.

Ka minul oli suur kiusatus peale gümnaasiumi lõpetamist abielluda oma kallimaga, saada temaga palju lapsi ja mitte minna edasi õppima. Õnneks jätkus kainet meelt mõelda sellele, et niimoodi tulevikus ära ei ela. Minust oleks saanud hea arst, aga kuna arstidele maksti sel hetkel uskumatult vähe, siis valisin finantsala. Minust oleks saanud hea arst, numbreid ma ei armasta. Aga kuna see töö toob piisavalt sisse, siis ma teen seda tänaseni. Ja ma ei virise, sest see oli mu oma valik.

Ja kui sa süüdistad mind mingis \”pilves\” istumises ja tavainimeste hädade mittemärkamises, siis sul ei ole õigus. Ma tegelen aktiivselt heategevusega, aitan nii raskustes inimesi kui tänavaloomi. Ma saan aru, et neil on raske ja neid tuleb aidata. Võib-olla peaks hoopis sellele rohkem panustama, et need, kelle elu on ok, aitaks ise võimetekohaselt nõrgemaid, mitte ei nõuaks seda riigilt, adumata, et see tuleks nii ehk naa nende endi taskust?[/tsitaat]

Mitu korda ma pean asja üle kirjutama, et sa seda lõpuks lugeda suudaksid? Kui mina räägin aiast ja sina jätkuvalt aiaaugust, ehkki ma olen ekstra rõhutanud, et mina ei räägi aiaaugust, siis meil pole mõtet siin vaielda.

Pean praegu arvuti tagant lahkuma, aga eks võib siis hiljem jahvatamist jätkata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu korda ma pean asja üle kirjutama, et sa seda lõpuks lugeda suudaksid? Kui mina räägin aiast ja sina jätkuvalt aiaaugust, ehkki ma olen ekstra rõhutanud, et mina ei räägi aiaaugust, siis meil pole mõtet siin vaielda.

Pean praegu arvuti tagant lahkuma, aga eks võib siis hiljem jahvatamist jätkata. [/tsitaat]

Nuh, minu jutu sees oli täitsa olemas lause, et loomulikult võivad inimesed Eestist lahkuda. Lihtsalt ärgu süüdistagu selles neid, kes siia jäävad. Ansipit ka mitte.

Mul on kõigest magistrikraad, antagu andeks kui ma kõiki nüansse ei jaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viitsi linki otsida, googelda ise, aga üldiselt on erinevatest riikidest ja kultuuridest pärit kodanike abielude lahutusprotsent alates 80%. Mõned uurimused annavad protsendiks üle 90-ne. [/tsitaat]Lahutus lahutuseks, enamik eestis sõlmitud abieludest lahutatakse varem või hiljem nagunii. Nii et mingit erinevust ma selles suhtes ei näe.
Tegelt küsisin ma seda protsenti, et kes neist lahkujatest saba jalgevahel siis tagasi tulevad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jantsa

Ma mõtlen hoopis, et teema pealkiri + teema sisu ütlevad teemaalgataja kohta nii mõndagi. Igasuguseid inimesi on ikka olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuh, minu jutu sees oli täitsa olemas lause, et loomulikult võivad inimesed Eestist lahkuda. Lihtsalt ärgu süüdistagu selles neid, kes siia jäävad. Ansipit ka mitte.

Mul on kõigest magistrikraad, antagu andeks kui ma kõiki nüansse ei jaga.[/tsitaat]

Okei.
Teeme siis piltlikult selgeks.
Ütleme, et aasal seisab väike maja, kuhu mahuvad vihma eest varju ainult osad inimesed. Targemad ja tublimad. Vihma hakkab sadama. Väljas vihma käes seisvatel inimestel on kaks valikut – hambad ristis seal vihma käes edasi seista või muid majakesi otsida. Okei, mõni lastakse ajutiselt ka läbitilkuva laega eeskotta.
Innustuseks kõlab aeg-ajal hääl, mis annab teada, et mõne muu aasa peal sajab veel kõvemat padukat. Ja et võrreldes mõne muu aasaga on see majake isegi küllalt jõudsasti avaramaks muutunud ning taevast alla sadav vihm ei ole nii käre kui mõned ajad tagasi. Samuti on lootust, et mingis hämaras tulevikus paisub majake veel suuremaks, nii et ka väljas seisvad inimesed saavad jala ukse vahele pista.
Inimene otsustab, et ta siiski ei viitsi seda määramata kauguses seisvat tulevikku ära oodata ning otsib mõne muu aasa, kus ka tema majakesse ära mahub.
Põhjuseks, miks ta lahkus, toob ta selle, et too konkreetne majake oli liiga väike, et ka teda mahutada.

Kas ma olen eitanud, et see majake on küllalt jõudsasti laienenud? Ei.
Kas ma olen vihmasadu süüdistanud? Ei, olen vaid põhjusele viidanud. Majakeses varjul olevad inimesed ei ole väljas seisja hädas ‘süüdi’. Taevast innukaid loosungeid esitav hääl pole ka süüdi. Pole ka sellele vihjanud, et majas sees olijad peaks välja peksma, et teised sisse lasta. Ei ole nõudnud, et maja peaks mingite üleloomulike jõududega laiendama või jõudu kasutades tuubil täis toppima. Mida pole, seda pole, saan sellest ju aru.
Mida ma tahan öelda? Seda, et majas soojas istujatel ei ole õigust väljas külmetajale ettekirjutusi teha, kas too peab jätkuvalt tormi piitsutada jääma või on tal õigus oma äranägemise järgi endale juba varem mõni muu soe koht otsida. Kui sa pole nõus koomale tõmbuma, et teised pääseks ka nina soojendama, siis ära pahanda, kui väljasseisjad lahkuvad ning nende asemele tulevad räästa alla seisma inimesed veel jubedama padukaga piirkondadest. P.S. Tegu ei ole ‘süüdistamisega’. Kui ma olen endale seal majakeses sooja koha kätte võidelnud, ei oleks ka mina nõus oma teenitud soojust ja mugavust ohverdama.
No kui ma mängin lotot ja ei võida, kas ma siis ‘süüdistan’ võitjat selles, et mina ei võitnud? Ma ei nimetaks seda süüdistamiseks, kui ma nendin fakti, et võitude arv on piiratud ning keegi teine osutus selleks õnnelikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei.
Teeme siis piltlikult selgeks.
Ütleme, et aasal seisab väike maja, kuhu mahuvad vihma eest varju ainult osad inimesed. Targemad ja tublimad. Vihma hakkab sadama. Väljas vihma käes seisvatel inimestel on kaks valikut – hambad ristis seal vihma käes edasi seista või muid majakesi otsida. Okei, mõni lastakse ajutiselt ka läbitilkuva laega eeskotta.
Innustuseks kõlab aeg-ajal hääl, mis annab teada, et mõne muu aasa peal sajab veel kõvemat padukat. Ja et võrreldes mõne muu aasaga on see majake isegi küllalt jõudsasti avaramaks muutunud ning taevast alla sadav vihm ei ole nii käre kui mõned ajad tagasi. Samuti on lootust, et mingis hämaras tulevikus paisub majake veel suuremaks, nii et ka väljas seisvad inimesed saavad jala ukse vahele pista.
Inimene otsustab, et ta siiski ei viitsi seda määramata kauguses seisvat tulevikku ära oodata ning otsib mõne muu aasa, kus ka tema majakesse ära mahub.
Põhjuseks, miks ta lahkus, toob ta selle, et too konkreetne majake oli liiga väike, et ka teda mahutada.

Kas ma olen eitanud, et see majake on küllalt jõudsasti laienenud? Ei.
Kas ma olen vihmasadu süüdistanud? Ei, olen vaid põhjusele viidanud. Majakeses varjul olevad inimesed ei ole väljas seisja hädas ‘süüdi’. Taevast innukaid loosungeid esitav hääl pole ka süüdi. Pole ka sellele vihjanud, et majas sees olijad peaks välja peksma, et teised sisse lasta. Ei ole nõudnud, et maja peaks mingite üleloomulike jõududega laiendama või jõudu kasutades tuubil täis toppima. Mida pole, seda pole, saan sellest ju aru.
Mida ma tahan öelda? Seda, et majas soojas istujatel ei ole õigust väljas külmetajale ettekirjutusi teha, kas too peab jätkuvalt tormi piitsutada jääma või on tal õigus oma äranägemise järgi endale juba varem mõni muu soe koht otsida. Kui sa pole nõus koomale tõmbuma, et teised pääseks ka nina soojendama, siis ära pahanda, kui väljasseisjad lahkuvad ning nende asemele tulevad räästa alla seisma inimesed veel jubedama padukaga piirkondadest. P.S. Tegu ei ole ‘süüdistamisega’. Kui ma olen endale seal majakeses sooja koha kätte võidelnud, ei oleks ka mina nõus oma teenitud soojust ja mugavust ohverdama.
No kui ma mängin lotot ja ei võida, kas ma siis ‘süüdistan’ võitjat selles, et mina ei võitnud? Ma ei nimetaks seda süüdistamiseks, kui ma nendin fakti, et võitude arv on piiratud ning keegi teine osutus selleks õnnelikuks.
[/tsitaat]
Aitäh näitlikustamast, aga mul ei ole isiklikult mitte midagi selle vastu, et \”minu onnikesse\” keegi veel lisaks poeb. Meil on ruumi: hetkelgi käimas mitu konkurssi uute töötajate leidmiseks. Uuel töötajal peab olema magistrikraad, matemaatiline taip ja hea inglise keele oskus- ei midagi sellist, mida Eestis omandada ei saaks. Ja kui mina eest ära lähen, siis on veel üks koht rohkem. Nõuded kandidaadile jäävad samaks, lisanduvad veel mõned spetsiifilisemad nõudmised. Kas see aitab sinu poolt kirjeldatud inimest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh näitlikustamast, aga mul ei ole isiklikult mitte midagi selle vastu, et \”minu onnikesse\” keegi veel lisaks poeb. Meil on ruumi: hetkelgi käimas mitu konkurssi uute töötajate leidmiseks. Uuel töötajal peab olema magistrikraad, matemaatiline taip ja hea inglise keele oskus- ei midagi sellist, mida Eestis omandada ei saaks. Ja kui mina eest ära lähen, siis on veel üks koht rohkem. Nõuded kandidaadile jäävad samaks, lisanduvad veel mõned spetsiifilisemad nõudmised. Kas see aitab sinu poolt kirjeldatud inimest?[/tsitaat]

No kui ma olen juba kõike pidanud kolm korda üle kordama, eks ma siis jätkan eesli kannatusega. Ei aita. Sest igaühel ei ole matemaatilist taipu ja vaimseid võimeid magistrikraadi omandamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui ma olen juba kõike pidanud kolm korda üle kordama, eks ma siis jätkan eesli kannatusega. Ei aita. Sest igaühel ei ole matemaatilist taipu ja vaimseid võimeid magistrikraadi omandamiseks.[/tsitaat]

Tead, pole vist mõtet enam selle kitsa silmaringiga ja magistrikraadist hoolimata rumala inimesega vaielda, kes isegi piltlikust näitest absoluutselt aru ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tead, pole vist mõtet enam selle kitsa silmaringiga ja magistrikraadist hoolimata rumala inimesega vaielda, kes isegi piltlikust näitest absoluutselt aru ei saa. [/tsitaat]

Kuule jah, hakkas juba endale ka tunduma, et kui inimene ei suuda loetavast teksist aru saada või omistab teistele mingeid õhust imetud väiteid, siis ei ole mõtet peaga vastu seina joosta. Lasin end vist sellest magistrikraadi jutust ära petta, et äkki on lootust midagi selgeks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui isa oleks lapse Eestist Itaaliaase viinud, oleks küll kõik kisanud, et rööv. Mis nüüd teisiti on?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Kui isa oleks lapse Eestist Itaaliaase viinud, oleks küll kõik kisanud, et rööv. Mis nüüd teisiti on?[/tsitaat]

õige. laps on ikkagi itaalias sündinud ning miks ei peaks ta sinna kuulumagi? kui ema pidas õigemaks sealt jalga lasta, siis ei saa last nagu kompsu endaga kaasa vedada. kui laps sündis itaalias ja seal oli vanemate viimane ühine elukoht, siis peaks seda vaidlust itaalia kohus üldse arutama vastavalt nende maa seadusele ja tavadele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi kummaline mulje jäi ühest kommentaarist, nagu peaks ülikoolis õppimise tulemuseks olema kõrgepalgaline töö pangas või mõnes riigiametis.
Ülikoolidest tulevad ka kõrgharidusega õpetajad, disainerid, muusikud, insenerid, filoloogid jne, kellest ei ole sellistele töökohtadele minejaid ja kelle sissetulekud sõltuvad üldisest majandussituatsioonist, kuigi tegu on andekate ja haritud inimestega.
Neid ei saa isiklikus laiskuses ja saamatuses kuidagi süüdistada. Veel vähem panna samale pulgale mingite poe taga õlut joovate tüüpidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Veidi kummaline mulje jäi ühest kommentaarist, nagu peaks ülikoolis õppimise tulemuseks olema kõrgepalgaline töö pangas või mõnes riigiametis.
Ülikoolidest tulevad ka kõrgharidusega õpetajad, disainerid, muusikud, insenerid, filoloogid jne, kellest ei ole sellistele töökohtadele minejaid ja kelle sissetulekud sõltuvad üldisest majandussituatsioonist, kuigi tegu on andekate ja haritud inimestega.
Neid ei saa isiklikus laiskuses ja saamatuses kuidagi süüdistada. Veel vähem panna samale pulgale mingite poe taga õlut joovate tüüpidega.[/tsitaat]

Just nimelt, õpetaja, teadlane või filoloog pole mingi elule jalgu jäänud laisk luuser, vaid oli südame sunnil elukutset valides ehk tsipa liiga idealistlik. Paljud neist meie õnneks selle idealismi nimel siiski ka töötavad ning Eestist ära ei lähe. Aga kui neil tekib ühel hetkel siiski isu minna, siis pole kõrgepalgalistel õigust mingeid ettekirjutusi teha.

Kusjuures olen kohanud mitut finantsinimest, kelle arvates näiteks teadus ja akadeemiline karjäär on mingid täiesti mõttetud ekstravagantsused ja lapsikused, mõeldud neile, kes ‘päris eluga’ hakkama ei saa ning muud teha ei viitsi.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Esileht Pereelu ja suhted Saba jalge vahel koju tagasi!!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.