Esileht Ilu ja tervis Sabakondi murd?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Sabakondi murd?

Postitas:

Käisime streigipäeval pojaga kelgutamas. Lasime siis koos mäest alla, aga ees oli hüpekas. Mülemad lendasime ja saime hullumoodi kõva laksu sabakondile. Poiss taastus mõne tunniga valudest, minul aga läks asi järjest hullemaks. Kiirabit kutsuda oleks sabakondi murruga tobe vist? Taksot tol päeval ei saanud ja ega ma ei oleks istuda ka saanud. Ühistransport aga ei sõitnud kus oleksin seistes saanud traumapunkti minna. Seega jäin koju ja sõin valuvaigisteid mis eriti ei aidanud. Esimene öö oli kohutav, magada ei saanud, istuda ega külili olla ei saanud. Sinikat polnud aga kõik paistes ja helepunased verevalumi laigud tagumikul. Valus ei olegi niivõrd sabakont ise kui külgmine luu, see mille peal istutakse (mis iganes med nimetus on :D). Käies ja liigutades väike krõgin ka sabakondi juures, kuna mul ka beebi kodus siis tema tõstmine tekitab hullemaid valusid nii et pisarad silmas. Nüüd, kaks päeva hiljem on valud nii suured et ei suuda enam midagi teha ega õieti rääkidagi. Läheks traumapunkti kuidagi, aga kas nad kolmandal päeval üldse vastu võtavad ja kaua seal keskmiselt ootama peab? Mustamäel siis. Peaksin ju seistes ootama kuna istuda ei saa. Kui murd tõesti on, siis vähemalt saan teada või valuvaigistid tugevamadki. Kui imekombel peaks olema vaid põrutus, siis oleks ka julgem tunne. Ühesõnaga, valud ja liigutamine on võimatu, beebi eest hoolitsemine ka, aga ei tea kaua traumapunktis järjekorrad, igaks juhuks uurin enne siit ehk keegi kursis :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuule, mida sa ootad- helista kiirabisse. Või ootad, et asi veel hullemaks läheb?
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirabist öeldaks tõenäoliselt, et mingu ma ise kohale (teadaolevalt sabakondi murdu ju ei ravita vaid kasvab ise kokku).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine EMOsse ja lase ikkagi pilt teha. see, et sul ka vaagnaluu on valus, näitab, et vigastada ei saanud ainult õndraluu. sõbranna sai kunagi vastlaliugu lastes samamoodi viga ja veel suvel sai ainult täispuhutava rõnga peal istuda. väga kaua võttis paranemine aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lasin trepist alla , niiet kusi tuli püksi 🙂
Algul naljakas ,kuid siis hakkas valutama ja muhk tuli. valutas 2-3 päeva , et ei saanud istuda ,ega voodis külge keerata. Häbenesin arsti juurde minna ,kuid õnneks läks paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lapsepõlves sabaluu trauma. Kas oli murd või mõra, seda ma ei tea, aga ma olin paar nädalat voodireziimil, istuda ei tohtinud. Lamasin ja ema tõstis mind jalgadele, kui vahepeal käia tahtsin.

Nüüd hiljem erilisi probleeme pole, kuigi sabakont on mul rohkem väljas kui peaks vist. Peale kolmandat sünnitust oli kaks nädalat väga hull. Laps hoopis suurem kui esimesed. Nüüd on laps 2a vana ja mul istumisega jätkuvalt probleem. Kinost naljalt püsti ei saa ja lennusõit 6h lõppes nii, et vähe puudud, oleks tulnud kiirabi kutsuda, et mind toolist kätte sada. Kaalun alla 60 kg, ma ei kujta ette, kui raskem oleks.
Olen tööle tagasi minemas, aga kuidas 8h istuda saan.. õudne.

Loodan, et oled praeguseks arsti juurde jõudnud. Sellisel puhul võib vabalt endale kiirabi kutsuda. Võimalik, et ei või istuda üldse. Tean seda valu, käies on sul suur oht kukkumisele, eriti praeguse libedusega.
Ma ei ole see kes muidu soovitab kergekäeliselt kiirabi kutsuda. Tütar töötab mul kiirabiauto peal ja no ma tean, mis mõtetud kutseid tehakse ja auto läheb kohale (5 min pea valutanud, rohtu ei ole võtnud).
Kiirabiga viidud patsient saab EMOs kiiremini. Kui ootejärjekord on muidu tunde, siis sa ei saa nii kaua lihtsalt seista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sabakondi traumaga kogemus puudub, aga praeguse libedaga on traumasid EMOs päris palju. mina ootasin Pärnus eile kaks tundi. ma ei tea, kas see on kaua, vähe või normaalne (sest ma pole väga suur EMO klient, ütleme nii) ja ma ei tea, kas Tallinna haiglatega annab võrrelda…. seda aega seistes oodata oleks päris nüri küll, jah. aga mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Sabakondi murd?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.