Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Sadulemakas

Postitas:

Pole aastaga rasestunud. Kolm kuud tagasi sai käidud arsti juures kontrollis ja täna vaatasin e-tervisest oma andmeid. Seal on günekoloogi ultraheli vastus kus on kirjutatud “sadulemakas” aga arst pole sellest sõnagi mulle rääkinud. Internet ütleb, et see võib olla üks põhjustest kui ei rasestu ja lisaks võib ka rasedusega probleeme tekkida, sünnitusel jne. Ausalt öeldes olen pahviks löödud, et miks arst ei rääkinud ja kuidas selline asi varem pole välja tulnud.
Kas siin liigub ka selliseid naisi, kellel sama asi ja kuidas rasestumise ja rasedusega on olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kah sadulemakas, mis avastati, kui üks laps oli juba sündinud. Siis arst rääkis, et rasestumine võib olla selle tõttu probleemne, lisaks võib suurema tõenäosusega esineda katkemisi.
Nüüd olen kolmandat korda lapseootel, kõik kolm rasedust on tulnud väga lihtsalt ja katkemisi pole ühtegi ette tulnud, aga sünnitused on lõppenud keisrilõikega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole küll sadulemakas, aga emakas on osaline vahesein.
Ühe arsti meelest ei ole see midagi, aga uuridas teistelt naistearstidelt nende poolset arvamust ning infot internetist, siis selgub, et see takistab rasestumist/pesastumist. Põhjustab katkemisi ja peetumisi. Emakas on vereringe häiritud. Lapsel on tõenäoliselt vähe ruumi kasvamiseks ning asi võib lōppeda enneagsusega või keisriga.

Endal on olnud üks peetumine detsembris ning varajane katkemine märtsis.
Nüüd aprillis on planeeritud hüsteroskoopia, mille käigus osaline vahesein eemaldatakse.

Soovitan küsida arvamust kelleltki kolmandalt arstilt ning paluda uuringuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sadulemaka puhul võib rasestumine olla raskendatud ning raseduse katkemise oht on suurem kui tavapärase emakakuju puhul. Lisaks on suurenenud võimalus enneaegseks sünnituseks, lapse tuharseisuks või ristseisuks.

Üldjuhul (kui pole vaheseina), on lapsel kasvamiseks piisavalt ruumi ning ei teki raseduse jooksul sellega probleeme.

Tegelikult oleks arst võinud sulle sellest vastuvõtu ajal rääkida ning võid ka ise arstilt juurde küsida selle seisundi kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.