Esileht Koolilaps sage rögane köha – kuidas olete ravinud või millal lahti saanud?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: sage rögane köha – kuidas olete ravinud või millal lahti saanud?

Postitas:

Laps on 6-aastane ja sage rögane köha olnud mitu viimast aastat. Ravitud nii koduste vahenditega, kui ka AB-ga. Mõne aja pärast jälle uus hoog, vahel vaibub ja jälle tagasi. Tavaliselt köhaga koos ka nohu, hingamine \”krigiseb\”. Verenäidud normis, palavikku ei ole, kopsupilt korras.
Läheme peatselt pulmonoloogi juurde, kuid seni vaja köhaga hakkama saada. Lõputult last köhaga kodus hoida ei saa, lasteaia viimane aasta ja sügisest kool.
Ehk on siin suuremate laste vanemaid, kes oskavad nõu anda kuidas sellist sagedast köha ravida või vältida ning kas on lootust, et laps nö kasvab sellest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli terve lapsepõlv köha- nii palju, kui ennast mäletan. Mingi aeg läks see lihtsalt üle- seda ei tulnud enam nii tihti.
Ära proovitud sai tol ajal kõik ravimid, sanatooriumid ja isegi korter vahetati ahjuküttega korteri vastu, kusjuures viimane tegi asja leebemaks küll.
Aga tõesti ma olin kogu aeg haige-köhas. Igast aurud sai ka proovitud.
Tunnen kaasa sulle ja su lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke allergiaatestid. Endal ka lapsest saati olnud, nüüd suurena tean, mille vastu allergia on. Allergeenidest tekib nohu (ka põskkoobastega võib jama olla), silmad sügelevad või pilgutab palju neid, hõõrub vahel, on punased? Kui allergiahoog tekib, siis bronhid ahenevad, tekibki vilistav ja krigisev hingamine. Sellise bronhiaalastma puhul on järgmine etapp peale seda krigisemist-vilisemist bronhides, et tekib seal bronhides nagu röga mida siis tuleb välja köhida. Pulmonoloog aitab kindlasti. Ei pea ootama, millal see köha taandub, see see ei pruugi niisama kaduda. Käige ära ja saate teadmisi ja leevendust.
Kui on bronhiaalastma, siis ei tohi aurutamistega umbropsu toimetada. Kui hingate ventolini, on ok. Mind lapsena sunniti küll kartuliauru küll soodaauru hingama, Vot see lõi hingamise lukku hoopis. Igasugu suvaliste veeaurude ajamisega kopsu tasub ettevaatlik olla (pigem mitte teha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll laps enam aga haagin ennast ikkagi teemasse. Minu köha on kestnud vahelduva eduga samuti okstoobrist alates. Veebruaris läks nii hulluks, et pöördusin alguses perearsti poole, kes käskis kuu aega kodus haiguslehel olla ja antibiootikumi süüa. Asi paremaks ei läinud. Alles siis määras arst aja pulmonoloogile, kes omakorda saatis mind allergiatesti ja mingit torusse puhumise testi tegema. Selgus, et mul on tekkinud kopsuklamüüdia, tänu millele on tekkinud väga tugevad allergilised rektsioonid tolmule, tolmulestadele, piimale, jahule, loomakarvadele jne. jne.
Täielik hullumaja. Nüüd sain hunniku rohtusid + astmapiibu, mida popsin, kui hinge peaks jälle lämmatama hakkama. Arsti sõnul allergia oli väga viimase piiri peal, õnneks astmat veel ei tuvastanud. 🙁
Nii et kiiret tegutsemist teile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps sage rögane köha – kuidas olete ravinud või millal lahti saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.