Esileht Ilu ja tervis Sagedased kõrvapõletikud täiskasvanul

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Sagedased kõrvapõletikud täiskasvanul

Postitas:

Kas siin on keegi, kellel täiskasvanueas on sagedased kõrvapõletikud? Enamasti on see sage lapseeas, aga mul olid need lapsena ja nüüd ka täiskasvanuna sageli. Valu on tugev, lööb paiste ka lümfisõlmed kaelal. Enamasti ilma antibiootikumiravita jagu pole saanud. Samas ei tundu õige, et jälle antibiootikumikuur peal. Kuidagi ennetada ma kõrvapõletikku ka ei oska. Lastel seostatakse nohuga, aga mul tekib kõrvapõletik ka ilma nohuta või külmetuseta. On kellelgi midagi sarnast ja oskab ehk nõu anda, millest abi oleks, et põletikud ei korduks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 20:19; 28.02 21:25; 28.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa kõrgema etapi (Tallinna või Tartu) LOR-arsti juures oled käinud?
Mul aitab Cirrus (odavam ja 2xpäevas) või Clarinase (mõlemad retseptiga) tablett-ravi 7 päeva nohu/kõrvapõletiku sümptomite korral suukaudselt ja lokaalselt hormoon-pihusti ninasse kuuridena (nt.Nasonex, Avamys), kui kõrvad lukku lähevad ja/või “plõksuvad/krudisevad”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 21:16; 28.02 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti kroonilise keskkõrvapõletikuga hädas ka täiskasvanuna. Antibiootikumid sageli eriti ei mõju, mädane põletik on visa kaduma ning peaksin läbima järjest mitu kuuri väga tugevate annustega. Minul aitab antibiootikumidest hoopis paremini taruvaik ning kalanhoe. Kõigil viimastel kordadel olen nendega kõrva kuivaks saanud (Kuni järgmise aastani, kui põletik jälle kordub).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa kõrgema etapi (Tallinna või Tartu) LOR-arsti juures oled käinud?

Mul aitab Cirrus (odavam ja 2xpäevas) või Clarinase (mõlemad retseptiga) tablett-ravi 7 päeva nohu/kõrvapõletiku sümptomite korral suukaudselt ja lokaalselt hormoon-pihusti ninasse kuuridena (nt.Nasonex, Avamys), kui kõrvad lukku lähevad ja/või “plõksuvad/krudisevad”.

Mul pole enne kõrvapõletikku isegi mitte nohu, see ongi veider. Erinevates artiklites soovitatakse ka kõigepealt ninas turset alandada ja nohu ravida, aga mul ei ole enne kõrvapõletikku ei nina kinni ega ka nohu. Tekib tugev kõrvavalu, palavik alguses väike, veidi üle 37, kui põletik pikalt kestnud, siis lööb kõrgema palaviku. Aga kõrvapõletikuga samal ajal lähevad kaelal lümfisõlmed valusaks ja paiste, nii et valutab ka kael.

LOR-i arsti juures ei ole käinud, aga peaks perearstilt saatekirja küsima ja täpsemalt uurida laskma küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 20:19; 28.02 21:25; 28.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti kroonilise keskkõrvapõletikuga hädas ka täiskasvanuna. Antibiootikumid sageli eriti ei mõju, mädane põletik on visa kaduma ning peaksin läbima järjest mitu kuuri väga tugevate annustega. Minul aitab antibiootikumidest hoopis paremini taruvaik ning kalanhoe. Kõigil viimastel kordadel olen nendega kõrva kuivaks saanud (Kuni järgmise aastani, kui põletik jälle kordub).

Kuidas sa seda taruvaiku ja kalanhoed kasutad? Paned kõrva või mähisena, kompressina? Mul arst luges sõnad peale, et mingil juhul midagi kõrva ei paneks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 20:19; 28.02 21:25; 28.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle Tartus dr. Maris Suurna soovitas ka kuu pikkust allergia-vastast tablettravi kõrvaprobleemide korral. Ka käsimüügiravimid sobivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 21:16; 28.02 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi üles loogika, miks sul nad tekivad ja tegele ennetusega. Minul tekib ka üsna lambist mingi ebamäärane valu kõrva ja põskkoopa vahele, aga sellele siiski eelneb vähemalt üks päev nina kinnisust. Kui jõuan kiirelt reageerida ja turset alandada, siis mõnikord, kuigi mitte alati, pääsen AB-ta. Nohu ei olegi alati, oluline on turse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kõrvadega jama, ühega tglt. aga minu kõrvapõletikud on sellised mitteägedad, ilma valu ja palavikuta. limakõrv vist öeldakse selle kohta. mitu korda on lahti torgitud ja tatt välja imetud. aga eelmisel talvel ei aidanud seegi ja pandi šunt, see tuli nüüd hiljuti ära ja juba jälle tunnen, et hakkab umbe minema. üldse on terve selle peapoolega jama, põsekoopas on tsüst ja kõik käigud pidid nii kitsad olema, et ka kerge turse tekitab kohe suure jama. krooniline vasomotoorne nohu on mul ka, lisaks allergiline reaktsioon kõiksugu ärritajatele (külm, kuum, tuul, tolm, õietolmud). eks need kõik seotud ole omavahel.
võtan ka cirrust aeg-ajalt ja kasutan Dymista ninaspreid (sigakallis, aga aitab paremini, kui teised).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Sagedased kõrvapõletikud täiskasvanul