Esileht Ajaviite- ja muud jutud SAIB pea poole väiksem, hind sama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: SAIB pea poole väiksem, hind sama

Postitas:
Kägu

Üks lemmikuid tooteid ja selline pööre.
Loomulikult enam ei osta 😀
On see mingi uus äritrikk, et teen toote väiksemaks aga jätan sama hinna ?
Müüme õhku ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaal on tegelikult sama (370 g), seda hakati mingi uue liini peal ja uutes vormides tegema, sellepärast on uus Saib lühem, aga laiem ja tihedam vms.
Miks mina sellest tootest aga nüüd loobun, on asjaolu, et nad tegid ka koostises muutuse ja lisasid sinna säilitusaine (E200). Muud lisaained, mis seal ennegi olid, on ok, aga see enam mitte.
Ja minu meelest ei tohiks enam kasutada Saibi puhul märget Eesti parim pagaritoode ja parim toiduaine 2011, kui tegu pole sama tootega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hea teada
Leiburi Röst, rukkijahu 100% oleks alternatiiv ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

hea teada

Leiburi Röst, rukkijahu 100% oleks alternatiiv ?

See tundub jah vist kõige lähedasem Saibile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis uus, see on ju täiesti vana trikk??

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis ajast see mingi UUS trikk on, Kalev jms on ju aastaid seda teinud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mina sellest tootest aga nüüd loobun, on asjaolu, et nad tegid ka koostises muutuse ja lisasid sinna säilitusaine (E200). Muud lisaained, mis seal ennegi olid, on ok, aga see enam mitte.

Ja mille poolest on E200 niivõrd ohtlik, kas mingi isiklik allergia?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaal on tegelikult sama (370 g),

Teemaalgatajal puuduvad muud paketid peale perekooli oma, seega ta ei saagi lugeda ka suvalist pakendit, googlet, mingi asja kasutusjuhendit jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Leiburi 100% rukkijahu sisaldab nisugluteeni, kuna nisugluteen pole rukis, siis on tegemist toote eksitava nimetusega ja see pole ainuke samalaadne toode.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on alternatiive, siis ma üldiselt eelistan igapäevase toiduga (ja leivatooteid ma söön igapäevaselt) mitte sisse süüa ebavajalikku sünteetilist kraami, mille pikaajaline mõju organismile pole selge. E200 ehk sorbiinhapet tõesti kahtlustatakse muuhulgas teratogeensuses ja allergeensuses ja kui mul on valida, siis ma seda pigem ei tarbi. See on minu isiklik valik jah, sina otsusta enda eelistuste suhtes ise ja mille iganes põhjal sa oluliseks pead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Leiburi 100% rukkijahu sisaldab nisugluteeni, kuna nisugluteen pole rukis, siis on tegemist toote eksitava nimetusega ja see pole ainuke samalaadne toode.

et rukki asemel on nisugluteen ja see pole üldse rukkitoode ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rukkijahule on lisatud muuhulgas ka gluteeni, et parandada küpsetamisomadusi ja tekstuuri, mida rukkijahu endal võrreldes nisuga ei saavuta. Kõige kõrgema gluteenisisaldusega nisusordid on parimate küpsetusomadustega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rukkijahule on lisatud muuhulgas ka gluteeni, et parandada küpsetamisomadusi ja tekstuuri, mida rukkijahu endal võrreldes nisuga ei saavuta. Kõige kõrgema gluteenisisaldusega nisusordid on parimate küpsetusomadustega.

selge, arusaadav

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on alternatiive, siis ma üldiselt eelistan igapäevase toiduga (ja leivatooteid ma söön igapäevaselt) mitte sisse süüa ebavajalikku sünteetilist kraami, mille pikaajaline mõju organismile pole selge. E200 ehk sorbiinhapet tõesti kahtlustatakse muuhulgas teratogeensuses ja allergeensuses ja kui mul on valida, siis ma seda pigem ei tarbi. See on minu isiklik valik jah, sina otsusta enda eelistuste suhtes ise ja mille iganes põhjal sa oluliseks pead.

Selge, mina jälle pean ebavajalikuks mikroobe, hallitusseeni ja muid patogeene, mis võivad mind haigeks teha, aga nagu sa ise räägid, eks me kõik teemegi omad valikud ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

E(esti)200 ongi allergeen ja kõik peaksid sellest eemale hoidma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1920.–1930. aastatel kaalusid suuremad taluleivad neli, väiksemad kaks kilo. Huvitav on asjaolu, et vilja hinna kõikumisel ei muudetud kunagi leiva hinda, vaid kaalu. Kui vilja hind tõusis, muutus päts väiksemaks, hinna langedes jällegi suuremaks.
(http://epkk.ee/wp-content/uploads/2015/01/5483.pdf)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge, mina jälle pean ebavajalikuks mikroobe, hallitusseeni ja muid patogeene, mis võivad mind haigeks teha, aga nagu sa ise räägid, eks me kõik teemegi omad valikud ise.

Ja mina arvan, et kõikvõimalike hallituste jm patogeenide vältimiseks ei ole ainus variant sünteetiliste säilitusainete kasutamine, kui sa seda silmas pidasid. Võimalikult värske toidu lihtsalt õigesti säilitamine on ka täitsa reaalne võimalus. Kui aga tahta, et näiteks naturaalne leib säiliks toatemperatuuril kilekotis nädal aega sama värskena ja ilma, et seal selle aja jooksul mingi muu “elu” toimuma hakkaks, siis on tõesti ainus võimalus seda protsessi kuidagi kunstlikult takistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mina arvan, et kõikvõimalike hallituste jm patogeenide vältimiseks ei ole ainus variant sünteetiliste säilitusainete kasutamine, kui sa seda silmas pidasid. Võimalikult värske toidu lihtsalt õigesti säilitamine on ka täitsa reaalne võimalus. Kui aga tahta, et näiteks naturaalne leib säiliks toatemperatuuril kilekotis nädal aega sama värskena ja ilma, et seal selle aja jooksul mingi muu “elu” toimuma hakkaks, siis on tõesti ainus võimalus seda protsessi kuidagi kunstlikult takistada.

Seda vist ei saa mingiks eriliseks arvamuseks sul pidada, sest “ainus” variant patogeenide vältimiseks sünteetiliste säilitusainete kasutamine loomulikult ei saagi kuidagi olla, rääkimata sellest, et sorbiinhape nüüd küll eriline sünteetika muidugi pole.
Toidu puhul tuleb tegelikult alati arvestada sellega, et see väike “ärritus” mis mõnel allergikul võib tekkida (ja tema peakski neid aineid vältima), ei kaalu mingil moel üles patogeense nakkuse ohtu. Alati saab teistmoodi – ka külmkappi ei pea kasutama – ja väga edukalt saab nii ka, aga see ei tähenda, et külmkapi kasutamine kuidagi mõttetu oleks.
Selle pärast tundsingi huvi, et kas on tegu allergiaga, ilma igasuguse muu tagamõtteta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal puuduvad muud paketid peale perekooli oma, seega ta ei saagi lugeda ka suvalist pakendit, googlet, mingi asja kasutusjuhendit jne.

See Perekooli paketi nali on lühikese ajaga nii ära leierdatud, aga teatud kamp ikka tambib seda teemadesse. Või on see 1 järjekindel inimene, kes loodab niimoodi targemana paista?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaal on tegelikult sama (370 g), seda hakati mingi uue liini peal ja uutes vormides tegema, sellepärast on uus Saib lühem, aga laiem ja tihedam vms.

Ja minu meelest ei tohiks enam kasutada Saibi puhul märget Eesti parim pagaritoode ja parim toiduaine 2011, kui tegu pole sama tootega.

http://www.tunnetoitu.ee/otsing/?q=E200&x=0&y=0

E-ainet E200 leidub ka mõningates marjades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1920.–1930. aastatel kaalusid suuremad taluleivad neli, väiksemad kaks kilo. Huvitav on asjaolu, et vilja hinna kõikumisel ei muudetud kunagi leiva hinda, vaid kaalu. Kui vilja hind tõusis, muutus päts väiksemaks, hinna langedes jällegi suuremaks.

(http://epkk.ee/wp-content/uploads/2015/01/5483.pdf)

No kägude jaoks peab kõik korrelataioonis olema (loe: väuje – odav, suur – veel odavam), mis sest, et väiksem päts (toode olenemata suurusest) võtab samamoodi ressursse terast leivapätsini saamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa vitamiine tarbid? C-vitamiii tablette?
E200 on askorbiinhape elik C vitamiin!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa vitamiine tarbid? C-vitamiii tablette?
E200 on askorbiinhape elik C vitamiin!

E200 on sorbiinhape.
Askorbiinhape on E300.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda vist ei saa mingiks eriliseks arvamuseks sul pidada, sest “ainus” variant patogeenide vältimiseks sünteetiliste säilitusainete kasutamine loomulikult ei saagi kuidagi olla,

Tähendab, see polnudki minu arvamus, loe mu kommentaar uuesti üle. Minule jäi sinu postituse põhjal mulje, et see võib olla sinu arvamus, sest minu selgituse peale säilitusaine vältimisest hakkasid sina rääkima hallitusest ja patogeenidest, justkui saakski siin vaid kaks valikut olla. Kui tahtsid mu selgitust kuulda, siis võta see arvesse ja lepi sellega, aga kui sul on vaja hakata vaidlema ja vastanduma, siis ega ikka ei olnud su küsimus küll esitatud “niisama, ilma igasuguse tagamõtteta”.

Ja toiduainetööstuses kasutatav sorbiinhape on vägagi sünteetiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olge õnnelikud, et ei pea enam jahutoodet tarbima. Sai, sepik, saib. Üks ja sama kõik. Tee ülekaaluliseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas päriselt ka keegi vaatabki ainult ainult pakendi hinda ja pakendi kuju, mitte kaalu ja kilo hinda?
issanda loomaaed on kirju…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sorri, ma ei käi poes pakendeid kaalumas.
Nägin, et pakk on pikkuselt tunduvalt lühem eelmisest järsku ja seetõttu tekkis ka küsimus.
Anna andeks, mul ei olnud VANA pikemat Saibi kaasas, et üle kaaluda.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus, et mis juhtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sorri, ma ei käi poes pakette kaalumas.

Nägin, et pakk on pikkusel tunduvalt lühem ja seetõttu tekkis ka küsimus.

Anna andeks, mul ei olnud VANA pikemat Saibi kaasas, et üle kaaluda.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus.

Mulle sobis eelmise viilu mõõt, minu viga

saladuskatte all ütlen, igale pakile on kaal peale kirjutatud ja hinnasildi juures on alati ka kilo hind. 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See Perekooli paketi nali on lühikese ajaga nii ära leierdatud, aga teatud kamp ikka tambib seda teemadesse. Või on see 1 järjekindel inimene, kes loodab niimoodi targemana paista?

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud SAIB pea poole väiksem, hind sama