Esileht Ajaviite- ja muud jutud SAIB pea poole väiksem, hind sama

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: SAIB pea poole väiksem, hind sama

Postitas:
Kägu

Kaal on tegelikult sama (370 g),

Teemaalgatajal puuduvad muud paketid peale perekooli oma, seega ta ei saagi lugeda ka suvalist pakendit, googlet, mingi asja kasutusjuhendit jne.

sorri, ma ei käi poes pakette kaalumas.

Nägin, et pakk on pikkusel tunduvalt lühem ja seetõttu tekkis ka küsimus.

Anna andeks, mul ei olnud VANA pikemat Saibi kaasas, et üle kaaluda.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus.

Mulle sobis eelmise viilu mõõt, minu viga

saladuskatte all ütlen, igale pakile on kaal peale kirjutatud ja hinnasildi juures on alati ka kilo hind. 😉

seda räägingi, et mul polnud sel hetkel vana Saibi võrdlusesse kõrvale võtta, sest letis olid vaid need väikesed uued, seetõttu pettis ära ja petab ka teised nüüd

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal puuduvad muud paketid peale perekooli oma, seega ta ei saagi lugeda ka suvalist pakendit, googlet, mingi asja kasutusjuhendit jne.

sorri, ma ei käi poes pakette kaalumas.

Nägin, et pakk on pikkusel tunduvalt lühem ja seetõttu tekkis ka küsimus.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus.

Mulle sobis eelmise viilu mõõt, minu viga

saladuskatte all ütlen, igale pakile on kaal peale kirjutatud ja hinnasildi juures on alati ka kilo hind. 😉

seda räägingi, et mul polnud sel hetkel vana Saibi võrdlusesse kõrvale võtta, sest letis olid vaid need väikesed uued, seetõttu pettis ära ja petab ka teised nüüd

oli kuis oli, edaspidi soovitan siiski kilo hinda vaadata.
mina omakorda olen üsna kindel, et nii enamik inimesi teebki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tubli kägu kui sul on käigi toodete kaalud ja hinnad peas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peas, kilohind on poes hinnasildil kenasti välja toodud (seadus kohustab).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja eelmise kujuga Saibi andmed olid ka kohe võrdluseks juurde kirjutatud?
Miks juhmid peavad lõputult saagima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sente lugev provva ju võiks kilohinda teada, kui siia sellise paanika tekitas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niiet teemaalgataja eelistaks oma raha eest ikka rohkem õhku saada saia sees? No et “suurem” ja “kohevam”… see toode oli enne ju kohutav svamm, nii õhku täis et viil seisis vaevu koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma proovin siiski veel üks kord, juhm nagu ma olen. 😉

eelmise pätsi hinda sa tundud ju mäletavat?
ja kui sa harjutad ennast vaatama ja võrdlema toodete kilo hinda, siis suudad nendes orienteeruda samamoodi nagu sa praegu tead ja mäletad konkreetse pakendi hinda.
kui sa kahtlustad tootjaid võimalikes pettustes, siis on kilo hindadega opereerimine ainus võimalus enda kaitsmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaal on tegelikult sama (370 g), seda hakati mingi uue liini peal ja uutes vormides tegema, sellepärast on uus Saib lühem, aga laiem ja tihedam vms.

Miks mina sellest tootest aga nüüd loobun, on asjaolu, et nad tegid ka koostises muutuse ja lisasid sinna säilitusaine (E200). Muud lisaained, mis seal ennegi olid, on ok, aga see enam mitte.

Ja minu meelest ei tohiks enam kasutada Saibi puhul märget Eesti parim pagaritoode ja parim toiduaine 2011, kui tegu pole sama tootega.

Tōesta, et eelmise pakendiga Saibil ei olnud E200 sees. See on pea kōigil tavalaupluses müüdavatel zaialeiva toodetel sees. Oli kindlasti ka vana pakendiga Saibil sa lihtsalt ei märganud vōi oligi kirjutamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niiet teemaalgataja eelistaks oma raha eest ikka rohkem õhku saada saia sees? No et “suurem” ja “kohevam”… see toode oli enne ju kohutav svamm, nii õhku täis et viil seisis vaevu koos.

Ega see õhk seal sees nüüd niipalju ka ei kaalu, et koheva saia eest sentigi rohkem peaks maksma kui sama raskusega telliskivi konsistentsiga saia eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tōesta, et eelmise pakendiga Saibil ei olnud E200 sees. See on pea kōigil tavalaupluses müüdavatel zaialeiva toodetel sees. Oli kindlasti ka vana pakendiga Saibil sa lihtsalt ei märganud vōi oligi kirjutamata.

ava netist mõni vanem leht, kus saibi koostis kirjas – tõesti ei ole e200 sees. selveri lehelgi on vana koostis üleval ja seal ei ole e200 https://www.selver.ee/saib-100-rukkijahust-leibur-370-g

aga kaal paistab küll täpselt sama olevat, 370 g.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sorri, ma ei käi poes pakendeid kaalumas.

Nägin, et pakk on pikkuselt tunduvalt lühem eelmisest järsku ja seetõttu tekkis ka küsimus.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus, et mis juhtus.

Üldiselt on äärmiselt rumal hinnata kauba kogust (kaalu, tükiarvu vms) pakendi suuruse järgi. Igal tootel on peal kaal. Igal hinnasildil on kilo (või liitri või meetri) hind. Neid peab vaatama, kui soovid mõistlikult osta. Muidu vaatad vaid, et oi kui ilus suur karp kuivaineid, hind ka odav…aga sees on pooltühjus.
Pean ütlema, et mulle tuli üllatusena, et keegi, kes pole just rikas, ei vaata kaalukaupadel pakendi kaalu ja/või kilohinda. Leiva-saia suurust saad muidugi silmaga vaadata, et kas pere sööb selle arvestatud ajaga ära või ei. Aga kui juba raha pole jalaga segada, mis mõttes ei vaata kilohinda 🙂 oma kõige lemmikumal tootel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see pisut naeruväärne, et ma pean oma isiklike valikute õigustamiseks siin midagi hullult tõestama ja võimlema. Aga olgu. Ma pole siia varem fotosid linkinud, loodetavasti õnnestub.

Vana Saib https://i.imgur.com/QoZsJQB.jpg
Uus Saib https://i.imgur.com/5rIsP61.jpg

Ei saanud pilte kahjuks eraldi aknas avanema panna, sest selle link-nupu abil ei õnnestunud mul praegu siia midagi lisada, pidin aadressid otse kopeerima, vabandust.

Minu jaoks on elementaarne, et loen poes kõigi toodete koostist ja lambist väita, et “nagunii oli enne ka, sa kindlasti ei pannud tähele” jne… oeh. Tead, ma tõesti ei hakka siin midagi väitma, kui ise pole faktides veendunud. Ja mis puutub sellesse, et äkki polnudki enne kirjas, siis kõik tootes kasutatavad lisaained peavad olema märgitud koostisesse, muidu oleks see seadusevastane. Ükski normaalne tootja ei hakkaks sellega riskima. Seda enam, et on tõesti ülitundlikke inimesi, kellel võib mis iganes asi reaktsiooni tekitada ja kes peavad väga täpselt jälgima, mida söövad ja mida mitte. See valdkond on ikka päris karmilt reguleeritud ja ei ole nii, et suva, mis seal kirjas on või mida pole.

Saib on olnud aastaid üks mu lemmik-leivatoode ja seetõttu uurisin lausa Leiburist järele uue Saibi koostise kohta. Sain meeldiva ja viisaka vastuse, et uued liinid jne (kirjutasin seda juba enda esimeses kommentaaris) ja et tõesti väike muutus ka koostises. Põhjendust, miks, ma paraku ei saanud. Ise mõtlen, et võibolla saab siis lihtsalt tootele pikema säilivusaja määrata. Tundub loogiline, aga ei tea.

Ma loodan, et ehk on see säilitusaine teema nüüd siinkohal ennast ammendanud. See on minu isiklik seisukoht ja valik, mida pole vaja vaidlustada. Igaühel omad tarbimisharjumused ja ma pole kordagi viidanud, et kõik peaksid nüüd Saibi või mis iganes toote ostmisest loobuma. Lihtsalt põhjendasin selle teema kontekstis, miks mina seda teen. Ja võib-olla oli see info kellelegi vajalik ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin, et pakk on pikkuselt tunduvalt lühem eelmisest järsku ja seetõttu tekkis ka küsimus.

Iga ostja näeb vaid seda, et pakk on väiksem eelmisest ja tekib küsimus, et mis juhtus.

Üldiselt on äärmiselt rumal hinnata kauba kogust (kaalu, tükiarvu vms) pakendi suuruse järgi. Igal tootel on peal kaal. Igal hinnasildil on kilo (või liitri või meetri) hind. Neid peab vaatama, kui soovid mõistlikult osta. Muidu vaatad vaid, et oi kui ilus suur karp kuivaineid, hind ka odav…aga sees on pooltühjus.

Pean ütlema, et mulle tuli üllatusena, et keegi, kes pole just rikas, ei vaata kaalukaupadel pakendi kaalu ja/või kilohinda. Leiva-saia suurust saad muidugi silmaga vaadata, et kas pere sööb selle arvestatud ajaga ära või ei. Aga kui juba raha pole jalaga segada, mis mõttes ei vaata kilohinda 🙂 oma kõige lemmikumal tootel.

ma tõesti pole kunagi poes leiva või saia kilohinda vaatanud. Vaatan vaid pakendit kui sellist: pool saia või terve sai, pool leivapätsi või täisleib. Ma saan aru et pool kilo tomatit või kilo on vahe, sai või leib on ikka täiesti teistmoodi 😀 😀 Pooleks lõigatud päts või terve päts.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sööge seda, ainult nisujahu, vesi, juuretis, sool, pärm.
https://www.prismamarket.ee/entry/finest-gruusia-leib–250-g/4740103098219

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tõesti pole kunagi poes leiva või saia kilohinda vaatanud. Vaatan vaid pakendit kui sellist: pool saia või terve sai, pool leivapätsi või täisleib. Ma saan aru et pool kilo tomatit või kilo on vahe, sai või leib on ikka täiesti teistmoodi 😀 😀 Pooleks lõigatud päts või terve päts.

Aga võiks vaadata. Ja näiteks kohviubade, pasta, kuivainete pakil ka. Pakk võib olla suur, õhku täis, aga sees kaalu vähem. Kuidas siis muidu otsustada, millist pakki võtta, kui mõlemad on kas sama tundmatud või sama lemmikud.

Sama loogikaga kui sinul võiks öelda ka, et pole kunagi linnuliha hinda vaadanud. Sinu loogika on: on ju näha, kas müüa on pool parti või terve part, milleks vaja teada, kas kilo on 5,5 või 12 eurot. Mure tekib sul siis, kui pool parti on ükskord kallima hinnaga ja väiksem. Aga kilo hinda sa ju ei vaata! St kui sul hinnavahet pole, siis muidugi. Antud juhul sul aga paistab ju olema mure just hinnaga. Miks sa seda siis ei vaata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mida te jaurate selle kilohinna üle. Vaatasin ka, et ohh poolik saib ka letile jõudnud, üksi elaval inimesel hea, ei lähe hallitama. Hinda ei vaadanud, eeldasin et väiksem kui “suurel” saibil. Aga tihket käntsakat tõesti ei taha süüa enam, saialised on just hea kui õhulised ja pehmed ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Grammid võivad samad olla, aga loogiliselt võttes saab ostja ikkagi vähem: enne oli 16 viilu, nüüd 12.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Grammid võivad samad olla, aga loogiliselt võttes saab ostja ikkagi vähem: enne oli 16 viilu, nüüd 12.

Jaa-jaa. Kui pitsa om lõigatud 12ks tükiks, saab seda rohkem kui sama suurt pitsat, mis on lõigatud 8ks tükiks. Mhmh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei see taidlemine on jabur 😃 aga ega ma ei poolita neid viile küll kui võileibu teen näiteks, seega saan ühest pakist teha 12 võileiba 16 asemel (või mis iganes numbrid siin välja toodi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei see taidlemine on jabur 😃 aga ega ma ei poolita neid viile küll kui võileibu teen näiteks, seega saan ühest pakist teha 12 võileiba 16 asemel (või mis iganes numbrid siin välja toodi).

Ehk sa siis eelistaksid, et viilud oleksid võimalikult õhukesd ja neid oleks sama kaalu juures võimalikult palju? Läbipaistvaid viile saaks ju veel kolm korda rohkem ja sa oleksid rahul, sest said oma raha eest rohkem viile sama kaalu juurest.

Tark.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk sa siis eelistaksid, et viilud oleksid võimalikult õhukesd ja neid oleks sama kaalu juures võimalikult palju? Läbipaistvaid viile saaks ju veel kolm korda rohkem ja sa oleksid rahul, sest said oma raha eest rohkem viile sama kaalu juurest.

Ei, ma nendin fakti, et tavapärase 16 võileiva asemel saab nüüd teha 12. Kui inimene tahab teha võileibu harjumuspärasel hulgal, tuleb ostusagedust muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ma nendin fakti, et tavapärase 16 võileiva asemel saab nüüd teha 12. Kui inimene tahab teha võileibu harjumuspärasel hulgal, tuleb ostusagedust muuta.

Okei. Aga samas pole see ju teemaalgataja probleem ega selle teema probleem. Teemaalgataja probleem oli selles, et uue kujuga sai tundus lühem ja ta arvas, et seega on see eelnevast kallim. Teema käigus selgus, et kaal on saial siiski sama, lihtsalt kuju veidi ümaram.

PS saiaviilu poolitamine ristipidi, et saada ühest võileivast kaks on täiesti lubatav tegevus inimesele, kelle kõhtu täidab ainult võileivaühikute arv, aga mitte nende kaal, mis omakorda = mass ja kalorid. Saiaviilust saab asvõi 79 võileiba teha, kui korralikult hakkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei. Aga samas pole see ju teemaalgataja probleem ega selle teema probleem. Teemaalgataja probleem oli selles, et uue kujuga sai tundus lühem ja ta arvas, et seega on see eelnevast kallim. Teema käigus selgus, et kaal on saial siiski sama, lihtsalt kuju veidi ümaram.

See on just seesama probleem: ostjale tundub, et ta saab sama raha eest vähem.
PS Kui inimene pole toidukaalujate klubist (vabandan, ei tea õiget nimetust), siis loeb ta tõesti võileibade arvu ega hakka selle küljest viit grammi maha lõikama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see pisut naeruväärne, et ma pean oma isiklike valikute õigustamiseks siin midagi hullult tõestama ja võimlema. Aga olgu. Ma pole siia varem fotosid linkinud, loodetavasti õnnestub.

Ei saanud pilte kahjuks eraldi aknas avanema panna, sest selle link-nupu abil ei õnnestunud mul praegu siia midagi lisada, pidin aadressid otse kopeerima, vabandust.

Minu jaoks on elementaarne, et loen poes kõigi toodete koostist ja lambist väita, et “nagunii oli enne ka, sa kindlasti ei pannud tähele” jne… oeh. Tead, ma tõesti ei hakka siin midagi väitma, kui ise pole faktides veendunud. Ja mis puutub sellesse, et äkki polnudki enne kirjas, siis kõik tootes kasutatavad lisaained peavad olema märgitud koostisesse, muidu oleks see seadusevastane. Ükski normaalne tootja ei hakkaks sellega riskima. Seda enam, et on tõesti ülitundlikke inimesi, kellel võib mis iganes asi reaktsiooni tekitada ja kes peavad väga täpselt jälgima, mida söövad ja mida mitte. See valdkond on ikka päris karmilt reguleeritud ja ei ole nii, et suva, mis seal kirjas on või mida pole.

Saib on olnud aastaid üks mu lemmik-leivatoode ja seetõttu uurisin lausa Leiburist järele uue Saibi koostise kohta. Sain meeldiva ja viisaka vastuse, et uued liinid jne (kirjutasin seda juba enda esimeses kommentaaris) ja et tõesti väike muutus ka koostises. Põhjendust, miks, ma paraku ei saanud. Ise mõtlen, et võibolla saab siis lihtsalt tootele pikema säilivusaja määrata. Tundub loogiline, aga ei tea.

Ma loodan, et ehk on see säilitusaine teema nüüd siinkohal ennast ammendanud. See on minu isiklik seisukoht ja valik, mida pole vaja vaidlustada. Igaühel omad tarbimisharjumused ja ma pole kordagi viidanud, et kõik peaksid nüüd Saibi või mis iganes toote ostmisest loobuma. Lihtsalt põhjendasin selle teema kontekstis, miks mina seda teen. Ja võib-olla oli see info kellelegi vajalik ka.

Suur tänu, et viitsisid tōestada! Ma nüüd sain ka aega teemat uurida ja ei näe selles E200s muud halba, kui seostub ühe rahvusviha külvava erakonnaga.
Leivaviile pead küll hakkama poolitama, et mōistlikul süüa.
Ma kunagi a 1a.tagasi armastasin Ruksi kandilist leiba aga siis hakati seda mingi paksu valge seemnekihiga katma ja vahetasin märki. Nüüd meeldib Rehe kandiline leib. Ei jälgi juba ammu neid E-d, kui ei saa leivaga siis mingi muu toiduga ikka peab sisse sööma. Pole aega uurida igat vorstijuppi vōi pasteedipakki palju seal neid EESID on vōi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on just seesama probleem: ostjale tundub, et ta saab sama raha eest vähem.

PS Kui inimene pole toidukaalujate klubist (vabandan, ei tea õiget nimetust), siis loeb ta tõesti võileibade arvu ega hakka selle küljest viit grammi maha lõikama.

räägi enda eest.
ka ostjal ei ole keelatud mõelda.
sinu loogika järgi õhemate viiludega pätside tootjad siis jagavad saia poolmuidu?
kui nii, siis peadki oma lemmikuid selle järgi valim. mina valin aga jätkuvalt parima hinna ja kvaliteedi suhtega tooteid.
ja mingil imelikul põhjusel olen kindel, et täiskasvanud ostjaid just nii teevadki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jälgi juba ammu neid E-d, kui ei saa leivaga siis mingi muu toiduga ikka peab sisse sööma. Pole aega uurida igat vorstijuppi vōi pasteedipakki palju seal neid EESID on vōi ei ole.

Nojah, selles osas ma muidugi jään eriarvamusele. Pole üldse keeruline ega aeganõudev neid E-sid jälgida, harjumise asi rohkem. Ja kindlasti ei pea neid “ikka sisse sööma”, kui ei taha. Valikut on enamasti piisavalt. Muidugi pole ainult need E-d koostises olulised, ikka muud asjad ka. See selleks, igaühel on õigus oma tarbimisharjumustele, nagu ma juba enne ütlesin.

Aga ma ei saa üldse aru sellest lausest su kommentaaris, kui see oli mulle suunatud:

Leivaviile pead küll hakkama poolitama, et mōistlikul süüa.

Mina pean või? Huvitav, miks? Väga kummaline soovitus (kui see oli soovitus?). Minul pole absoluutselt vahet, kui pakse või mis kujuga leivaviile ma söön. Ja mõistlikult söön ma sellest sõltumata kogu aeg. Ka Saibi puhul poleks mind ainult selle pätsi kuju või paksuse muutus karvavõrdki häirinud.

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud SAIB pea poole väiksem, hind sama