Esileht Kodunurk Saime täna maja võtmed kätte…

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Saime täna maja võtmed kätte…

Postitas:

…notarist möödunud 2,5nädalat. Läksime siis rõõmsalt oma uut kodu vaatama ja eelmised omanikud alles kolisid. Kui enne ostu käisime maja vaatamas, oli mu mees vist pilves. Ta ei mäletanud, milline oli saun, kus ahi, mis seisus köök oli jne. Täna hakkas siis avastama, et kaevust tulevat vett pumpav pump asub du¨hiruumis trepi all ja see teeb aeg-ajalt müra, kui vett pumpab. 1 akna klaas oli katki väljastpoolt, du¨hiruumis olev uks on õhuke papp uks. Sauna keris on täielik möödapanek (seda köetakse esikust). Köögist oli ära viidud pliit, maja taga oli hunnik laga (purgid, autojupid jne.) Ühesõnaga totaalne peldik. Tegin siis karmimat häält ja küsisin, kas see laga jääbki maja taha ja kas elektri juhe jääbki sellisena õhku rippuma. Rahvas hakkas kohe koristama ja homme tuleb traktor, mis elektri kaabli maa alla kaevab. Ühesõnaga odava hinnaga saadud ja täpselt niipalju seal asja ongi. Mina olen aga optimistlik. Ostan vikati ja reha, niidan suure heina ja hakkan sellest peldikust meile hubast kodu looma. Kas on siin veel minusuguseid, kes endale peldikust lõpuks kena ja hubase kodu ehitanud? Tundub selline elu projekt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga…. kui sa endale peldiku ostad, siis sa ju ka peldiku saad. Selles suhtes, te ju käisite seda ennem vaatamas? Või arvasid, et vanad omanikud hakkavad seda veel peale ostu-müügi kuulutust üle vuntsima?
Meie ostsime ka ja tagantjärgi tarkusena ütleks, et oleks võinud parem uue maja teha. See summa, mis vana maja renoveerimisse läks on meeeeeletu!
Kusjuures ostes ka arvasime, et nokitseme veidi siit ja siis värvime sealt – tulemus on, aga et maja läks kap. remonti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa keriseid ongi ju puudega esikust köetavad? Meil ka nii. Elektrikerised jah leiliruumist \”tööle keeratavad\”, aga tavalist ahju saab ju mugavamalt pigem esikust kütta?

Pliidi kohta – tuleb ikka mehega koos vaatamas käia ja ise üle küsida, mis jääb sisse, mis võetakse kaasa. Ja need siis notari juures kirja.

Loodan, et su majajuurest ikka praht minema veetakse, see ju kallis lõbu.. Küllap tuleb veel palju prahti eri kohtadest välja – meil tuli isegi saunaahjust kreemipurke jms plastmassi välja 😀

Aga jah, jõudu elu projektiga – vähemalt on, kus elada ja saad ka lilli-lapsi kasvatada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole hullu, olen olnud näiteks sellises seisus, et maja vaatamas käies, rääkis meile endine omanik et ma jätan Teile vot selle ja selle ja siis veel selle ja selle ka. Tal ei pidanud midagi vaja olema, kuna ta elab mitu-sada km. eemal ja ühe toaline korter. Kui järgmine kord läksime maja vaatama (ta just kolis parajasti), siis olid kõik asjad välja tõstetud ning kõik lubatud asjad kaasa võetud. Kui hakkasime küsima asjade kohta, siis ta ütles: \” a ma pakkusin ju Teile neid asju osta, need on ju minu asjad , miks ma peaksin nad sisse jätma.\” Sama päeva õhtul helistas mees veelkord talle ja pakkus palju väiksema summa maja eest, ja ütles; kui selle seummaga müüte, siis ostan-siis võite kasvõi uksed eest ära viia, kui ei , siis jääb tehing katki. Meil oli jub isegi notari aeg kinni pandud ning muüüja jäi nõusse, sest tal oli raha väga hädasti vaja. Muidugi tegime maakleri juures ka listi asjadest, mis majja jäid, kuna kartsime, et tuleb ehk mõnel päeval ja kaevab aias paar põõsastki üles(kuna ostsime talvel-hästi paks lumi oli maas, ja ütles, et tahab asalea põõsa kaasa võtta :D)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elangi sellises peldikus 🙂 Õigemini ei olnud ta isegi peldik, kui koht ostetud sai. Aga nüüd meenutab juba lossi 🙂 Keegi ei usu, kui vaatavad 10 aasta taguseid pilte…

Praht vaadake kriitilise pilguga üle. Autojupid ja muu metall tasub ikka endale jätta, selle eest saab metallikokkuostus kenakese summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab saunakerise kütmine leiliruumist väljapool möödapanek olla? See on maailma kõige normaalsem lahendus. St et saunatajad on saunas ja saunamees saab rahulikult puid juurde visata. Viisakas värk noh. Ihualasti saunatamise vahepeal leiliruumis ahjuukse kallal askeldada – vat see on eluohtlik möödapanek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on ikka loll loota, et teise kasutatud maja tuleb sulle ideaalsena kätte.
Eks te ise suuremas osas süüdi, et enne ei käinud kõiki kohtasid läbi ja ei pannud lepingusse punkte ümbruse puhtakstegemise ja muus osas.
Eks ise nüüd sööte oma jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on ju kõik pisivead, kui muidu on maja korralik ja maja asub heas asukohas. Mis tähtsust on pliidil, mis kasutatud asjade poes maksab 100 eurot väga korralik. Mis summa see maja hinna kõrval on. Kuidas saab loota odava hinna eest ideaalset maja, ma ei saa aru. Samasugune ostja nagu see, kellele oma auto müüsin. Auto on 15 aastat vana, hind 2000 eurot. Minu arust on see täielik ime, et inimene saab selle raha eest auto, millel pole ühtki suuremat viga, mootor, pidurid, kõik on korras, kere ei roosteta, on vaid mõni väiksem kriim. Tema viriseb, et rool on natuke kulunud. Ostnud siis uus maja endale, kui soovid on suured.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt samas seisus olnud. Ainult, et me teadsime täpselt, mis meid ees ootab. Maja käisime vaatamas kevadel, kui veel oli lund. Seisime väljas ja mina küsisin mehe käest, kas sellest peldikust ka asja saab. Tema arvas, et saab ikka. Selge, ostame ära. Võrreldes sarnaste majadega oli hind ka vastav. Võtmed saime kätte alles juuni kuus. Maja oli eest nii võsas, et ei paistnud väljagi. Aias oli kõhuni rohi. Eriti astuda kuskile ei saanud, sest võisid mõne naela jalga astuda. Terve aed oli prügi täis. Mingid ehitusmaterjalide jäätmed, vanad aknad. Põõsaste alt leidsime vanad värvipotskad. Vikatiga niites avastasime pooleldi maa seest mädanenud klaaskasvuhoone. See oli tõenäoliselt juba paarkümmend aastat tagasi lagunenud.
Maja seest oli omaette vaatamisväärsus. Peldik haises, vesi oli küll sisse toodud, aga kraanikausi all oli ämber, kuhu solgivesi läks. Pesemisvõimalus puudus. Sellist mustust, mis majas oli, polnud ma elus näinud. Kusjuures need vene rahvusest inimesed elasid seal koos lastega. Endine omanik oli ehitusfirma omanik olnud. Mingit remonti oli alustatud. See, mis seina vahelt paistis, oli ikka suur nali. Seina oli soojustatud mingite klaasvilla jäätmetega.
Nüüd on sellest 3 aastat möödas. Mälestuseks on jäänud pildid, mida ma spetsiaalselt tegin, et hiljem oleks hea võrrelda. Pean tunnistama, et meie aed on üks tänava ilusamaid aedu. Lühikese ajaga on kõik superilusaks saanud. Maja kõpitsemine käib siiani. Suur pluss on see, et me saame siin sees elada ja palgast ehitada. Ütleme nii, et üle poole on valmis. Ja loomulikult ikka kap.remont, põrandad betooni valatud, korralik vannituba. Väliselt näeb maja veel trööstitu välja. Plaan on enne seest kõik valmis teha ja siis välisviimistlus.
Aga oma kätega midagi luua on imeline tunne. Ja just sellisest peldikust ja prügimäest midagi kaunist teha. Naabridki on rahul. Enam ei riiva silma. Naabrite jutu järgi oli aed viimati korras 20 aastat tagasi. Pärast seda muruniidukiga aias enam midagi ei tehtud.
Muide, see perepoeg on siin meie aia taga sõbraga uudistamas käinud. Vahtisid suu ammuli. Eks vist oli piinlik ka, kuidas nemad siin elasid ja mis sellest kohast nüüd saanud on. Minu jaoks ikka müstilised inimesed. Lohakad ja laisad. Milleks sellistele sittajatele maja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nagu meie lugu, ainult et meil maamaja ja seda soga ümber maja umbes tuhat korda rohkem. Nimelt kasutas üks suguvõsa aastakümneid seda talukohta oma prügimäena. Sellises koguses aastakümnete vanust sodi ja läga ei ole ma veel elus näinud, kuigi päris palju viidi ära ka. Näiteks kogu metall – isegi metallist aiapostid olid nad välja kangutanud. Püsikud samuti, kevadel haigutasid aias augud:-)) Aga ikkagi oleme väga rahul, hullumeelne töö, aga tohutu rahulolu ka, mis kaasneb, kui midagi korda ja ilusaks saab. Praegu juba külarahvaga tuttavad ja kõik kiidavad ja annavad hoogu juurde, et ilus on ja tublid olete ja hea, et tulite:-)) Toodi meile päris palju igasugu püsitaimi ja maasikataimed ja kartuliseemne kevadel:-)

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täpselt samas seisus olnud. Ainult, et me teadsime täpselt, mis meid ees ootab. Maja käisime vaatamas kevadel, kui veel oli lund. Seisime väljas ja mina küsisin mehe käest, kas sellest peldikust ka asja saab. Tema arvas, et saab ikka. Selge, ostame ära. Võrreldes sarnaste majadega oli hind ka vastav. Võtmed saime kätte alles juuni kuus. Maja oli eest nii võsas, et ei paistnud väljagi. Aias oli kõhuni rohi. Eriti astuda kuskile ei saanud, sest võisid mõne naela jalga astuda. Terve aed oli prügi täis. Mingid ehitusmaterjalide jäätmed, vanad aknad. Põõsaste alt leidsime vanad värvipotskad. Vikatiga niites avastasime pooleldi maa seest mädanenud klaaskasvuhoone. See oli tõenäoliselt juba paarkümmend aastat tagasi lagunenud.
Maja seest oli omaette vaatamisväärsus. Peldik haises, vesi oli küll sisse toodud, aga kraanikausi all oli ämber, kuhu solgivesi läks. Pesemisvõimalus puudus. Sellist mustust, mis majas oli, polnud ma elus näinud. Kusjuures need vene rahvusest inimesed elasid seal koos lastega. Endine omanik oli ehitusfirma omanik olnud. Mingit remonti oli alustatud. See, mis seina vahelt paistis, oli ikka suur nali. Seina oli soojustatud mingite klaasvilla jäätmetega.
Nüüd on sellest 3 aastat möödas. Mälestuseks on jäänud pildid, mida ma spetsiaalselt tegin, et hiljem oleks hea võrrelda. Pean tunnistama, et meie aed on üks tänava ilusamaid aedu. Lühikese ajaga on kõik superilusaks saanud. Maja kõpitsemine käib siiani. Suur pluss on see, et me saame siin sees elada ja palgast ehitada. Ütleme nii, et üle poole on valmis. Ja loomulikult ikka kap.remont, põrandad betooni valatud, korralik vannituba. Väliselt näeb maja veel trööstitu välja. Plaan on enne seest kõik valmis teha ja siis välisviimistlus.
Aga oma kätega midagi luua on imeline tunne. Ja just sellisest peldikust ja prügimäest midagi kaunist teha. Naabridki on rahul. Enam ei riiva silma. Naabrite jutu järgi oli aed viimati korras 20 aastat tagasi. Pärast seda muruniidukiga aias enam midagi ei tehtud.
Muide, see perepoeg on siin meie aia taga sõbraga uudistamas käinud. Vahtisid suu ammuli. Eks vist oli piinlik ka, kuidas nemad siin elasid ja mis sellest kohast nüüd saanud on. Minu jaoks ikka müstilised inimesed. Lohakad ja laisad. Milleks sellistele sittajatele maja?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab asja, kui ise vaeva n2ha..
Kolisime mehega pea 8 aastat tagasi siis, kus praegust elame…. Enne seda ymbritses seda maja paari meetrine hein ja v6sa.. Oli igasuh=gust kola tekkinud. Lagunenud kuurid ja laut. hkkasime vaikselt niitma ja tegema.. Maja seest 6nneks puhas aga aknad hakkasid eest kukkuma ja katus lasi l2bi. palk oli korras. ei olnud vett sees ja wc oli 100m kaugusel majast teises v6sas…
Hakkasime vaikselt tegema ja nyyd ei tunne maja ega selle umbrrust 2ra enam..
Ise peab lihtsalt vaeva n2gema ja t66kas olema… Kui maja v2hegi k6lbulik on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]/…/ Milleks sellistele sittajatele maja?[/tsitaat]
Sellepärast, et kui säärased oleksid kortermajas naabriteks, oleks lugu ju veel hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…notarist möödunud 2,5nädalat. Läksime siis rõõmsalt oma uut kodu vaatama ja eelmised omanikud alles kolisid. Kui enne ostu käisime maja vaatamas, oli mu mees vist pilves. Ta ei mäletanud, milline oli saun, kus ahi, mis seisus köök oli jne. Täna hakkas siis avastama, et kaevust tulevat vett pumpav pump asub du¨hiruumis trepi all ja see teeb aeg-ajalt müra, kui vett pumpab. 1 akna klaas oli katki väljastpoolt, du¨hiruumis olev uks on õhuke papp uks. Sauna keris on täielik möödapanek (seda köetakse esikust). Köögist oli ära viidud pliit, maja taga oli hunnik laga (purgid, autojupid jne.) Ühesõnaga totaalne peldik. Tegin siis karmimat häält ja küsisin, kas see laga jääbki maja taha ja kas elektri juhe jääbki sellisena õhku rippuma. Rahvas hakkas kohe koristama ja homme tuleb traktor, mis elektri kaabli maa alla kaevab. Ühesõnaga odava hinnaga saadud ja täpselt niipalju seal asja ongi. Mina olen aga optimistlik. Ostan vikati ja reha, niidan suure heina ja hakkan sellest peldikust meile hubast kodu looma. Kas on siin veel minusuguseid, kes endale peldikust lõpuks kena ja hubase kodu ehitanud? Tundub selline elu projekt :)[/tsitaat]

Üllatab, et sina ise ei käinudki maja ENNE ostu vaatamas!? Miks???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistest projektidest nagu paar eelmist on kirjeldanud oleks lahe blogi lugeda. Au teile kes te viitsite ka oskate, mina ei saaks küll hakkama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ostsis maja yksi ja sina ei teadnud mis peldik on? Või milles on hetkel probleem?

Ma tahaks ka vanemat maja aga ma kardan neid kulusid ja vaeva mis sellise maja korda tegemisega kaasnevad.

Ostaks renoveeritud maja aga kust ma tean, et töö on hästi tehtud?
Tehke siis kiirelt korda, et ei oleks terve elu pidevas remondis elamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin ka maale talusse (üksikuna), ema suvilasse elama. Majas on nüüd sees remont tehtud metsa rahadega, uus ahi ja pliit seinas kips ja tapeet , vesi ja põrandat tegime ja vannituba ja wc. Aeda korrastame isaga tasapisi. Isa saab varsti raha ja teeme ka väljast maja korda.

Ise elan grupi rahast ja olen haljastustööline..Ei igatse enam linna, ega kuhugi kaugele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Saime täna maja võtmed kätte…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.