Esileht Veebikonstaabel Sain netist ostes petta

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sain netist ostes petta

Postitas:

Tere. Minul selline mure siis, et ostsin soov.ee-st kauba, mida kätte ei saanudki. Kas annab veel midagi teha, et raha tagasi saada?
Panin kuulutuse üles, et soovin osta ühte asja, ja varsti saingi kõne, et antud inimesel on see olemas. Kuna ta oli teises linnas, siis pidi toimuma postiga saatmine. Kandsin raha ära (ca 30¤), kuid kaupa pole kusagil (raha ülekandmisest on möödas nüüdseks 3,5 nädalat).
Vahepeal sain ka müüaga ühendust (meili teel), kus ta väitis, et oli numbri valesti pannud, ja kauba sai kätte keegi teine, kellega rääkis asja läbi ja see kolmas isik pidi siis uuesti kauba posti panema (sellest on nüüdseks möödas siis 2 nädalat).
Hiljem ma enam müüaga ühendust saanud pole.
Eks olen ise ka natuke naiivne ja ehk isegi loll. Esiteks, helistas see müüja mulle algselt salastatud numbri pealt ja kui see minus juba kahtlust ei tekitanud, siis enda pangakonto nr saatis ta mulle meilile samuti väga kahtlase meili aadressi pealt (midagi sarnast nagu surramurra33).
Ta helistas mulle pärast veel tagasi, siis juba oli number näha (kuid ta mainis, et see pole tema nr). Sinna helistasin ma suht hiljuti ise ka, võttis vastu keegi teine. Kuna mul oli nimi teada (kandsin raha netikaudu), siis küsisin, kas saaksin sellel numbril antud inimesega rääkida, mille peale öeldi mulle, et hetkel ei saa, et helistaksin umbes 2h pärast uuesti. Siis oli telefon juba välja lülitatud, ja on seda siiani (olen vahepeal päris mitu korda proovinud).
Ma mõtlen, et kuna mul on müüja nimi teada, kas siis annab kuidagi siiski kontakti saada või midagi ära teha, et ma kauba kätte saaks, või raha tagasi?
Tänud juba ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 21:33; 07.11 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, vaatasin nüüd ülekande üle, ja tuli välja, et konto nr oli õige, kuid nimi hoopis vale. Ehk, nimi muutus teiseks, peale raha ülekandmist ja mis selgus? Tegu tuntud suliga.
Kas on mõtet politseisse minna, saavad nad midagi teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 21:33; 07.11 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kindlasti mõistlik pöörduda jaoskonda ja esitada avaldus menetluse alustamiseks. Nii saab ka politsei võimaluse mõjutada isikut Teile raha tagasi kandma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta on mõtet sellistest keskkondadest, kus müüjaks saab olla vaid kasutajaks registreeritud isik ja kus on kliendiabi olemas ja võimalused kas raha keskkonda deponeerida või siis krediitkaardi-paypali makse tagasi pöörata.

Näiteks osta.ee või ebay.co.uk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti on olemas ka soovis mingi kogemus petturite tegutsemisest, sealt võib abi küsida, kuidas toimida ja võid ka politseile avalduse teha….kui see on selline petis, kelle kohta on veel kaebusi olnud, siis nad ehk teevad ka midagigi, igal juhul tee kõik endastoleneva, võib juhtuda imseid…..mina olen saanud 2x petta, olen saanud mõlemal korral rahad tagasi, tõsi küll, ühe väga tuntud petisega läks ligikaudu 3 aastat, aga kokkuvõttes sain rahad kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalduse võite kirjutada, kuid kindlasti tasub meeles pidada, et politsei menetlus ei too iseenesest seda raha veel tagasi. Kui isik ütleb, et tal seda raha enam ei ole, võib see raha kättesaamine minna keeruliseks või venida pikale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Sain netist ostes petta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.