Esileht Lapse ootamine Sain rasedusdiabeedist terveks?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Sain rasedusdiabeedist terveks?

Postitas:

Kas on võimalik, et raseduse esimeses pooles diagnoositud rasedusdiabeet raseduse teises pooles nö ära kaob? Keha hakkab toimima nii, nagu vaja, ja saab veresuhkru kontrolli all hoidmisega jälle hakkama?

Alguses pidasin rangemat dieeti (ravimeid ei vajanud), aga nüüd tundub, et olenemata sellest, mida söön, on hommikune veresuhkur väga korras (4,3-4,6).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusdiabeet ei kao ära, aga kuna see hormoon, mis kõhunäärme talitlust määrab, kõigub, võib olenevalt päevast/nädalast süsivesikute taluvus olla natuke parem või halvem. Suhkrunäit on oluline kogu päeva jooksul, mitte ainult hommikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu on selline. Käisin kahel korral ämmaka nõudmisel hommikust veresuhkurt mõõtmas, see oli mõlemal korral 5,4, ehk siis raseda jaoks kõrge natuke. Saatis mu gtt tegema, seal oli samuti tühja kõhu suhkur lubatust natuke kõrgem, peale joogi joomist üle jäänud näidud olid korras.
Saadeti siiski diabeediõe juurde, mõõtsin 2 nädalat veresuhkurt 6 korda päevas. Oma toitumist ma ei pidanud muutma, sest ma sõin nõustaja arvates niigi tervislikult. Alates sellest hetkest kui hakkasin kodus mõõtma, pole ükski hommikune näit normist väljas olnud, nüüdseks olen juba kaks kuud mõõtnud. Koguaeg on hommikune näit alla 5. Ja ka päevased söögijärgsed on alati väga hästi. Saa siis aru, kas mul ikka on rasedusdiabeet või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et polegi oluline küsimus, kas said terveks. Kui on näidud mingi hetk olnud korrast ära, on parem jälgida ja mõeldes lapsele, arvestada, et veresuhkur võib kõikuda ja toituda sellest lähtuvalt. Ohtlik on rasedusdiabeet lapsele, mitte emale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine Sain rasedusdiabeedist terveks?