Esileht Pereelu ja suhted Sain täna laksud sisse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Teema: Sain täna laksud sisse

Postitas:
Kägu

Ei teagi kuidas alustada. Elanud koos 13 aastat. Vahepeal korra 1,5 aastat elasime lahus kuna mehel alkoholiga probleemid. Igapäevane tipsutaja.Vägivaldne väga pole olnud, kui siis suhte alguses mõned korrad lükanud. Lubas ennast parandada, otsustasime uuesti proovida. Laps meil 10 aastane. Kahjuks esimesed nädalad oli ok ja siis kõik uuesti. Lugu järgmine. Meil on planeeritud reis 2.nädalaks Hispaanias. Piletid ostetud ja elamine broneeritud. Eile jõi siis mees jälle 5 õlut. Täna hommikul otsustasin, et võtan teema üles. Ütlesin, et ei jaksa enam seda tiksumist taluda ja kõrvalt vaadata. Mees pööras ära karjus, et lase elada värdjas moor jne…seda kõike lapse juuresolekul. Läksin endast välja,et mind selliste sõnadega sõimas ning üldse viimase kuu igaõhtune veini ja ülistamine ja lükkasin pesuresti pikali suurest vihast( tean, et see oli viga ja pole normaalne käitumine) ja siis sel hetkel tuli ta mulle kallale. Võttis juustest kinni ja lõi paar korda labakäega vastu kintsu. Millest tuli nüüdseks juba sinikas. Sain aru, et asi väljus kontrolli alt. Tõusin püsti, lahkusin häbist ja valust oma tuppa. Ta viis lapse kooli. Olen terve päeva olnud üksi väljas lihtsalt autoga sõites ja mõeldes.Ja ma ei tea mida teha. Jah, lahku pean minema. Ilmselgelt me ei sobi ja pinged on õhus. Aga mis saab reisist? Ma ei suuda teha head nägu ja nautida reisi. Või peaksin seda siiski tegema lapse pärast? Pikk jutt ja vahet pole kui siin sõimata saan aga hetkel juhe koos ja ei suuda oma peaga otsustada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas lapsega kahekesi ei saa minna reisile? Jäta mees koju ja ütle, et sellise inimesega sa küll ei taha ühisele perereisile minna.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Tead, Sul on valida, kas yx reis või Sinu & Su lapse tulevik. Ise otsustad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna hommikul otsustasin, et võtan teema üles.

Et siis ehk täpsustad, mis “teema” sa üles otsustasid võtta?
Et kiunud pisut, mees kasvab sõnagi lausumata ümber, jätab õlle joomise päeva pealt maha ja hakkab sind edaspidi vaid kätel kandma?
Seda arvesid, et juhtub?
Või mida?

Kas sulle tõesti ei jõua kohale see tõsisasi, et sul on kaks võimalust: elada sellisega või mitte elada. Muud varianti ei ole.
Ja kui elad, siis koos saba ja sarvedega. ja õlledega.

Mehe käitumist muidugi ei õigusta, see võiks ise aru saada, et pole mõtet kuhugi naise ja lapse juurde tiksuma minna, kui armastad oma pudelit.
Aramasta pealegi, aga tee seda omaette, eriti, kui naine on närvihaige.
Kes norib tüli, laamendab ning endal samuti enesevalitsus täiesti puudub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmenda Eesti jutuke see nüüd siis on? Mul on need järjekorranumbrid juba segamini.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, mis saab reisist on põhiküsimus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühinumber 1492 – Üleriigiline tugitelefon füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistel.
Ära jäta helistamata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmenda Eesti jutuke see nüüd siis on? Mul on need järjekorranumbrid juba segamini.

Minu arust on meil ainult üks Eesti kus elavad inimesed, kellel on lihtsalt erinevad elud, probleemid ning mured, elu keerdkäigud, luukered kapis jne ning mitte keegi pole meist siin maapeal millegi ega kellegi eest kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühinumber 1492 – Üleriigiline tugitelefon füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistel.

Ära jäta helistamata.

Aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hah, just paar päeva tagasi oli seltskonnas jutuks perevägivallast. Minu arvamus oli ja on ka hetkel, et nii mõnelgi juhul on naine oma käitumisega sellise tulemuse välja teeninud. Näritakse kuni laks käes ja siis on nutt ja hala, et mees teeb liiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest on arusaamatu, kui parastavad ja empaatiavõimetud siin mõned naised teemaalgataja suhtes on.
Te ise aru ei saa, et selle käitumisega olete ka ise vägivallatsejad?
Mina teemaalgataja asemel lahkuminekuga ei venitaks, sest sa vastutad ka oma lapse heaolu eest – üks asi on see, et sa ise väärid rahulikumat elu ja teine asi see, et su vaene laps pole milleski süüdi, et sellist elu pealt peab vaatama.

Reisi osas kas jätaks ära või läheks lapsega kahekesi.
See reis ei tohiks küll siin määrav olla.

Palju hingejõudu sulle ja olen kindel, et oled lõpuks enesele tänulik, kui suudad sellest mehest lahku minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hah, just paar päeva tagasi oli seltskonnas jutuks perevägivallast. Minu arvamus oli ja on ka hetkel, et nii mõnelgi juhul on naine oma käitumisega sellise tulemuse välja teeninud. Näritakse kuni laks käes ja siis on nutt ja hala, et mees teeb liiga.

Kas siis mehel ei ole suud peas või on see kinni õmmeldud, et ei oska muul viisil, kui lüües ennast selgeks teha? Ainuke oskus ennast väljendada on rusikatega vehkmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, hakka või uskuma, et olengi süüdi. Ise norisin laksu. Aga palun ütle siis mulle kuidas Sina seda aastate pikkust veini ja õlletamise teemat lahendaks? Olen seda korduvalt talle öelnud, küll läbi lillede, küll heaga, küll näiteid tuues mida see tema tervisele teeb. Olen öelnud, kui paljud asjad jäävad meil koos tegemata kuna ta kogu aeg vine all on. Mul on ka piirid, närvid jne. Aga vahet polegi enam, see oli ju Sinu arvamus ja nõuanne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parastajad ja õelutsejad on ise kaltsnaised, kes suure tõenäosusega oma mehe petmisest läbi sõrmede vaatavad vms. Selline õelus tuleb inimesest, kes ise seesmiselt mädaneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teiseks nädalaks lähete vaid Hispaaniasse? Kus siis esimese nädala olete? Või kolmanda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale- elasin ise 7a nn “viisaka” joodikuga. Tööl käis ja teenis hästi, aga 5-8 õlult õhtu jooksul oli tavaline. Nv pani veel rummi ja viskit lisaks, mille tulemusel keeras igasugu jama kokku. Täis peaga avariid, arutu rahakulutamine, stripiklubid..
Jah, peksa ma ei saanud, aga soovin, et oleksin saanud! See oleks mulle varem äratuseks olnud, et kulla naine- see pole elu. Raiskasin oma närvid ära ja nüüd krõbistan antidepressante.
Joodikuga elu on kohutav. Seda teavad ainult need, kes seda on kogenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest on arusaamatu, kui parastavad ja empaatiavõimetud siin mõned naised teemaalgataja suhtes on.

Te ise aru ei saa, et selle käitumisega olete ka ise vägivallatsejad?

Mina teemaalgataja asemel lahkuminekuga ei venitaks, sest sa vastutad ka oma lapse heaolu eest – üks asi on see, et sa ise väärid rahulikumat elu ja teine asi see, et su vaene laps pole milleski süüdi, et sellist elu pealt peab vaatama.

Reisi osas kas jätaks ära või läheks lapsega kahekesi.

See reis ei tohiks küll siin määrav olla.

Palju hingejõudu sulle ja olen kindel, et oled lõpuks enesele tänulik, kui suudad sellest mehest lahku minna.

Nii hea on Sinu postitust lugeda ja tunda, et ma pole siin oma mure, häbi ja pisaratega üksi.Aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks asi, mis on väga hull, igas mõttes, kui inimene võtab üles asju, mis toimumise ajal ei olnud sõnakestki reageerimist väärt. Ehk siis nädalaid naine hoiab suu kinni, teeb head nägu kui mees tipsutab ja siis ükskord otsustab teema üles võtta. See oleks nagu sama kui mees talub ütleme koristamata tuba, toa koristamises on kokkulepitud, et sellega panustab naine ühisesse ellu ja siis peale paar kuud kannatamist, võtab teema üles. Kui miskit on sobimatut, siis tuleb reageerida KOHE. Et teine saaks signaali, et asi ei sobi. Tagantjärgi asju ülesvõtta on tegelikult ju julm. Miks sa 4 nädalat tagasi võtsin klaasi veini või miks sa 4 nädalat tagasi ei pühkinud tolmu. See muidugi ei õigusta sõimamist ja halba käitumist. Ja kui on selge, et inimesed ikkagi ei sobi, siis ka ei sobi. Kuidas lahendada olukorda, et mitte igapäev tülitseda. Mina ilmselt tekitaks kööki kalendri, milles hakkaks musta värviga märkmima päevi, millal mees on joogine. Ja kui enda norm on käes, võtaks asjad ja koliks minema. Rääkimine ei mõju, mõjuvad teod. Sõnad ei muuda mitte kedagi. Küll aga inimese otsustav tegutsemine võib panna teise poole järgi mõtlema ja lahendusi otsima. “jõriseda” kellegi kalla, et ta teeb kõike valesti, on mõtetu. Kui ei sobi koos elada, korja asjad kokku ja lahku. Samuti peaks see panema ka mõtlema, kas mõtlematult ja teist inimest põhjalikult tundmata on ikka mõtet kooselu alustada. Oma tuttavatest tean, et alguses tipsutati ja pidutseti koos. Kõik oli ilus kuni laste sünnini, kus naine lõpetas tipsutamise. Mees aga pani samaviisi edasi. Naine hakkas nõudma, et mees lõpetaks, ometi oli tutvuse alguses ju sobinud mehe tipsutamine ja pidutsemine. Mees muidugi ei lõpetanud ja naine on tänaseks lahkunud. Aga milleks luua suhe, kui inimene oma harjumustega ei sobi. Kus siin loogika on ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, hakka või uskuma, et olengi süüdi. Ise norisin laksu. Aga palun ütle siis mulle kuidas Sina seda aastate pikkust veini ja õlletamise teemat lahendaks? Olen seda korduvalt talle öelnud, küll läbi lillede, küll heaga, küll näiteid tuues mida see tema tervisele teeb. Olen öelnud, kui paljud asjad jäävad meil koos tegemata kuna ta kogu aeg vine all on. Mul on ka piirid, närvid jne. Aga vahet polegi enam, see oli ju Sinu arvamus ja nõuanne.

Seda ei saa lahendada. Joodikut ja tema pudelit lahutab ainult surm või siis vahel ka surmahirm (seda juba sugugi mitte alati). Sa ei saa muuta teda, lepi sellega, see ei ole sinu teha. Sa pead otsustama, kas sulle meeldib su elu sellisena, nagu see on. Kui meeldib, mine reisile, proovi talle mitte närvidele käia ja looda, et päev, mil ta sinu peal mujal saadud pingeid füüsilise vägivalla abil välja hakkab elama, on võimalikult kaugel või jääb mingi ime läbi hoopis tulemata. Kui sulle ei meeldi selline elu, siis on aeg mõelda, kuidas on võimalik lahku minna, mis kellelegi kuulub, kes peab välja kolima ja kuidas lahutuse korral toime tuled majanduslikult ja muus mõttes. Kolmandat valikut minu elukogemuse põhjal ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale- elasin ise 7a nn “viisaka” joodikuga. Tööl käis ja teenis hästi, aga 5-8 õlult õhtu jooksul oli tavaline. Nv pani veel rummi ja viskit lisaks, mille tulemusel keeras igasugu jama kokku. Täis peaga avariid, arutu rahakulutamine, stripiklubid..

Jah, peksa ma ei saanud, aga soovin, et oleksin saanud! See oleks mulle varem äratuseks olnud, et kulla naine- see pole elu. Raiskasin oma närvid ära ja nüüd krõbistan antidepressante.

Joodikuga elu on kohutav. Seda teavad ainult need, kes seda on kogenud.

See ongi veel kõige raskem, et tegelikult meie lähedased teavad seda nö minu probleemi aga keegi ei pea seda probleemiks.Kuna meil on ju kõik nii hästi. Mis siis kui mees lõõgastub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi veel kõige raskem, et tegelikult meie lähedased teavad seda nö minu probleemi aga keegi ei pea seda probleemiks.Kuna meil on ju kõik nii hästi. Mis siis kui mees lõõgastub.

Teavad, et mees sind lükkab ja lööb? Jubedad lähedased sel juhul. Aga tegelikult ei pea lahkumineku teemal gallupit korraldama. Muidugi, kui vajad lähedaste tuge pärast, siis hakkab närvidele käima küll, kui nt kolid ema juurde ja too tänitab, et mis te üldse lahku läksite, lepi parem ära. Nii et selles mõttes on probleem tõsine küll, kui lähedased ka arvavad, et loll oled, et ei oska nii käituda, et mees ei lööks. Õnneks on turvakodud ka olemas, ei pea ikka laskma end togida, isegi kui lähedased arvavad, et võiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas just süüdi, aga ilmselgelt olid juhtunu ebaõnnestunult algataja ning osalesid ka kõiges järgnevas. See tähendab, et oleneb väga kuidas oma asju ajad. Seda aastate pikkust veini ja õlletamise teemat ei saa lahendada ühekorraga ja päevapealt, tegelikult oleks selleks vaja pikemaajalist tegevusplaani. Kui senised tegemised ei ole viinud soovitud tulemuseni või viivad ebasoovitavate tagajärgedeni, siis pole need ju õiged tegemised olnud, seda ju mõistad. Soovitan hetkepinged mingil moel ära lahendada ning ikkagi reisile minna, teisiti kruvid pinget asjata juurde

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte ei näri, vaid LÄHEDKI ära. Loll lootus, et teine inimene muutub. Ei muutu. On naps talle siiani meeldinud (ja sina tema kõrval elanud), meeldib ka edaspidi. Kuna sa enam ära läinud ei ole (kunagi läksid, aga tulid ju tagasi), siis ta võtabki elu lõdvalt. Mina ei ole kunagi alkohoolikuga elanud ja ise sisuliselt piiskagi alkoholi ei tarbi, seega ei saa ma ka aru, kuidas selliste meestega üldse elada suudetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt selline olukord teil edaspidi vaid eskaleerub. Kord vb mees isegi lubab end parandada, korraks ehk suudabki ,aga siis hakkab jälle otsast pihta. Sina lähed veelgi rohkem närvi, et ta sõna ei pidanud ja jälle alguses tagasi, kui siis mees läheb aina vägivaldsemaks ja lõpuks tuleb kallale nii, et tapab su peaaegu äragi.
See on surnud ring ja lõppu ei tulegi kui sa ise lõppu ei tee lahku minnes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees pööras ära karjus, et lase elada värdjas moor jne…

Juba see, et oma pereliiget värdjaks kutsuda, näitab mehe intelligentsuse taset.
Ma isegi mõtetes ei kasuta selliseid sõnu. Verbaalne vägivald on ka vägivald.9

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga palun ütle siis mulle kuidas Sina seda aastate pikkust veini ja õlletamise teemat lahendaks?

Sellele on üks ja ÜLILIHTNE lahendus, lahku minna.
Las igaüks elab täpselt nii nagu talle sobib, õlletades või ilma. Kes armastab pudelit, kes vihkab.

Mismoodi see on võimalik, et sulle ei jõua selline lihtne asi kohale?
Miks peab selleks kodus hakkama teiste närve saagima, mööblit lõhkuma, mehega kaklema?
MIKS?
Ja ära hakka mingit “lapse pärast” ila ajama. Ükski laps ei taha, et kodus kakeldakse nii nagu sul seal toimub.

P.S: See pealkiri: “laksud sisse”.
See on ehe vanglažargoon. Ma kujutan ette, mis saama hakkaks, kui minu koju tuleks keegi, kes ajab demonstratiivselt mööblit ümber, kasutab vanglažargooni ja üritab mind ümber kasvatada. Haaloooo!
Pealegi, käi vanglas ära, saad teada, mida see tähendab. Sisse tähendab näkku, praegu said laksu piki jalga…mis ei olegi nagu laks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on olukord must-valgena nähes suht lihtne – reis jääb ära ja sina lähed minema. Kas tõesti arvate, et selline vägivaldne joodik, kel närvid sealsamuses, laseb naisel lapsega üksi reisile minna? Või noh – oleneb, kes reisi eest maksis. Kui kõik sinu makstud, siis mine muidugi reisile.
Kuna aga elus pole kõik must-valge, siis ilmselt mõtled sada korda asju üle ja sinu kahtlemise ajal läheb teie elu samamoodi edasi. Siis ühel hetkel avastad, et imelik oleks selle vana asja pärast hakata nüüd lahku minema, viimasel ajal ju kõik hästi olnud jne. Kuni ühel hetkel jälle kõik kordub. See ongi koduvägivalla juures kõige kurvem muster, et esimese korraga ei ole piisavalt selgroogu, et ära lõpetada. Sellest saab vägivallatseja aga hoogu juurde.
Loodan väga, et sina teed enda jaoks õige otsuse. Küsi abi, kui vaja, ja ignoreeri kõiki, kes julgevad sulle otsustamisel kaikaid kodaratesse pilduda. Kui peaksid otsustama ühist elu jätkata, siis tee enda jaoks vähemalt nii palju, et hakka endale isiklikku raha koguma. Salaja kui vaja. Sel juhul on sul mingi seljatagune, kui peaks järsku vaja olema nt tuleb kiirelt kodust lahkuda vms. Kõige hullem on see, kui vägivallatseja juurest ei saa lahkuda seepärast, et pole raha kuhugi minna. Isegi korteri sissemaksuks ei jätku. Naisel peab olema oma väike tagavara mustadeks päevadeks. Nimeta seda mehele jalaga per.se andmise fondiks näiteks, peaasi, et see olemas on. Siis oled vähemalt oma otsustes vaba, kui edaspidi peaks asjad hullemaks minema. Reisile ma joodikuga ikkagi ei läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga palun ütle siis mulle kuidas Sina seda aastate pikkust veini ja õlletamise teemat lahendaks?

Ega see ei olegi sinu lahendada, mees on see, kes selle lahendama peab ja kuidagi oma joomised kontrolli alla saama. Sinul on aga kaks võimalust, kas leppida sellega, mis olukord praegu on või siis mitte leppida ja asuda tegutsema.

Please wait...
Postitas:
Aloevera

1. Sinu elus tuleb nüüd selline periood, kus sa pead õppima mööda vaatama kõigist idiootidest, kes õigustavad koduvägivalda, süüdistavad ohvrit ja oma pingete maandamiseks juba alandatud inimest veel alla lasta tahavad. Saan aru, et selliseid on küllalt sinu lähedaste seas. Nagu näed, ka siin. Neid tuleb ette mujalgi. Valmistu selleks ja iga kord, kui järjekordse parastaja või õigustajaga kohtud, ignoreeri. Ära solvu, ära vaidle, ära jää juurdlema, et äkki tal ongi õigus, ära püüa teda ümber veenda. Need inimesed ei ole sinu probleem. Sul on õigus väärikale kohtlemisele ja sul on õigus vältida suhtlust kõigiga, kes sellest aru ei saa.

2. Nässu läinud reis tundub praegu suur kulu ja pettumus lapsele, aga vägivaldse, vastiku inimesega reisile minnes enda veel suuremasse ohtu panemine ei too sulle kulutatud raha tagasi ja väikese lapse pettumus ununeb ruttu. Küll te veel jõuate reisida. Sul on praegu ainult üks mure: viivitamatult lahku minna!

3. Kindlasti helista naiste tugitelefonil ja aruta läbi oma järgmised sammud. Tee need sammud otsustavalt. Kui sul ei ole esialgu mujale minna, on naiste varjupaik hea vahepunkt. Sealt saad lisaks peavarjule ka nõu ja tuge, sest paistab, et lähedastelt ei ole sul seda loota.

4. Sul ei ole mitte midagi häbeneda. Sa oled tugev naine, kes on teinud elus vigu – vigu on teinud kõik. Ole tänulik, et oled suhteliselt noorelt saanud õppetunni, mis enam sul sama viga korrata ei lase. Ei tohi suhet luua mehega, kes “pole eriti vägivaldne” ja lükkab suhte alguses korra või paar. Nüüd sa tead seda. Ja ei lase enam ennast kunagi niiviisi kohelda.

5. Ära kõhkle ega viivita. Lahkumiseks ei ole paremat aega kui täna. Sul on üks elu ja iga päev on päev, mida sa kunagi tagasi ei saa. Lahkumine tähendab muutusi ja teadmatust ja sul on ees raske aeg. Aga käies selle tee otsusekindlalt läbi, oled tugevam, eneseteadlikum, väärikam kui kunagi varem. Kõik läheb paremaks, usu mind!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide- laps läheb ülihea meelega Sinuga kahekesi kuhugi odavasse apartmenti suvalises eestimaa või lätimaa külas ja veedab selle puhkusenädalakese suurima rõõmuga seal. Või veedab sinuga nädala sõprade pärapõrgus asuvas suvilas, mille kasutamise eest Sinu käest raha ei võeta, tore kui viitsid muru ära niita või peenra ära rohida.

Teine variant oleks muidugi ka mehe reisipilet viimasel hetkel ära tühistada, kui bookingu numbrid sinu käes. St tema nui neljaks kaasa tulla ei saa. Mingu joogu üksi kodus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Esileht Pereelu ja suhted Sain täna laksud sisse