Esileht Koolilaps Sain täna teada, et keegi ei kanna koolivormi

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Sain täna teada, et keegi ei kanna koolivormi

Postitas:
Kägu

Minu 6kl. laps ütles täna jutu sees, nende klassis ei kanna enam keegi koolivormi.  Laps kannab koolis muidu seelik/püksid+ koolilogoga pluus/ kampsukas. Tunnen end nüüd nii halvast. Kas olen ajast maha jäänud lapsevanem?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6kl. laps ütles täna jutu sees, nende klassis ei kanna enam keegi koolivormi. Laps kannab koolis muidu seelik/püksid+ koolilogoga pluus/ kampsukas. Tunnen end nüüd nii halvast. Kas olen ajast maha jäänud lapsevanem?

Lapsel ka koolivorm ja kôik kannavad. Enamusel ongi polosärk koolilogoga. Hetkel ta 9 kl. Seal koolis ei tule kône allagi, et keegi ei kannaks.

Äkki laps räägib niisama? Tüdrukutega vist ongi keerulisem, poistel rohkem suva. Suhtle klassis mône vanemaga ja uuri kuidas neil on.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osades koolides tõesti ei kanta, ja pole ka rangelt kohustuslik.

Minu lapse koolis on ka koolivorm, aga nõutakse vaid teklit aktuse ajal. Muus osas on koolivorm soovituslik ja ühtlasi see, et koolis seljas kindla värvipaleti riided (muuseas on lubatud ka kollane värv) ja et oleks nn akadeemiline stiil.

Kui sellest kinni pidada, et tüdruk ei lähe kooli päris pitsilises roosas kleidis või et poiss ei lähe tavatundi dressides, siis on kõik okei. Mul küll laps läks sel aastal esimesse klassi, kuid mul on tuttavaid, kelle lapsed samas koolis käivad, nii et seda ma teadsin juba varem, et vorm on küll, aga seda väga ei kanta. Rohkem kannavad algklasside lapsed, edasi mitte eriti. Käiakse teksade ja pusadega, liiga kirjud mustrid ei tohi olla. Paljudel on ka kooli kampsun, aga näiteks koolivormi kleite, seelikuid-veste väga ei kanta.

Nii et täiesti vabalt võib laps tõtt rääkida, mitte “niisama”. Oleneb sellest, kui rangelt kool ise vormi nõuab. Kui mitte eriti, siis loogiline, et 5-6. klassi lapsed enam väga palju vormi ei kanna. Kas sina sellepärast just mahajäänud lapsevanem oled, aga veidi vabamalt võid ju võtta seda vormikandmist. 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kadus koolivormi komme ca 4. klassis. 6ndas vist tõesti enam keegi ei kandnud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain kunagi lapselt teada, et kõigil klassis on uus iphone.

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain kunagi lapselt teada, et kõigil klassis on uus iphone.

Jah, meil on päriselt ka uus iPhone ja missiis? Sai heade õpitulemuste eest.

Aga arusaamatuks jääb miks ei kõik ei kanna koolivormi kui see on reegel.. Laps on varateismeline ja kodus on reeglid paigas. Leian, et koolivorm on ilus ja praktiline.

+1
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okey, aga mida siis teie 12 a teismelised koolis kannavad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga mine mingil ajal tema kooli juurde vaatama, kui tunnid algavad või lõppevad. Istu autos ja jälgi. Muidugi mitte siis, kui su oma lapse klass alustab või lõpetab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

piirkonnakoolidel, kuhu lapsed määramisega jõuavad, ei ole mingit juriidilist õigust nõuda koolivormi ostmist/kandmist. seda luksust võivad lubada endale vaid erakoolid.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

piirkonnakoolidel, kuhu lapsed määramisega jõuavad, ei ole mingit juriidilist õigust nõuda koolivormi ostmist/kandmist. seda luksust võivad lubada endale vaid erakoolid.

Miks ainult erakoolid? Reaalkool, GAG, Westholm ja väga paljudes teistes koolides on koolivorm.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis oli sama asi, lõpuks kadus koolivorm, millest oli väga kahju. Koolivormiks oli siis pikkade või lühikeste varrukatega polosärk kooli logoga, nii mugav oli lapse teada, mis pluusi hommikul selga paneb.  Aga kuskil 6ndas klassis enam keegi ei kandnud ja nüüdseks on see komme kadunud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? See on ikka kampsun ju?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6kl. laps ütles täna jutu sees, nende klassis ei kanna enam keegi koolivormi. Laps kannab koolis muidu seelik/püksid+ koolilogoga pluus/ kampsukas. Tunnen end nüüd nii halvast. Kas olen ajast maha jäänud lapsevanem?

milles sina süüdi oled?  6 klassi laps otsustab juba ise, kas ta paneb koolilogiga pluusi selga või ei.  Või tal polegi teistsuguseid riideid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okey, aga mida siis teie 12 a teismelised koolis kannavad?

Meil koolis ei olegi koolivormi ja pole ka kehtestatud riietumise reegleid. Tüdrukute riietus on väga seinast seina. Mõnel on näiteks lühikesed püksid, mis pika pusa alt välja ei paista.  Erinevad katkised teksad. Retuusid. Üksikud seelikud. naba pluusidest triiksärkideni.  Ja muidugi pusad.

9kl tüdrukute seas kohtab ka pükskostüüme.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6kl. laps ütles täna jutu sees, nende klassis ei kanna enam keegi koolivormi. Laps kannab koolis muidu seelik/püksid+ koolilogoga pluus/ kampsukas. Tunnen end nüüd nii halvast. Kas olen ajast maha jäänud lapsevanem?

Üldiselt kusagil 6. klassi paiku hakatakse koolivormist loobuma. Samas ma ei saa aru, mispärast sina ennast nüüd “nii halvasti  tunned”? Mingi kuritegu see ju pole, kui lapsel siiani oli koolivorm seljas. Minu tütar on 7. klassis ja mõnikord kannab koolivormi osiseid, kampsunit või polosärki. Iga päev ei kanna, kuidas kunagi. Terve nende klass teeb nii.

Samuti tasub suhtuda laste juttudesse, eriti kui seal esineb sõna “kõik” väga reserveeritult:) Reeglina väidavad lapsed, et “kõigil” on uusim mobiilimark, “kõik” on ilma koolivormita, “kõik” tohivad öö läbi nutikas istuda jne-jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps 9. klassis ja kannab koolivormi mugandatud versiooni. Ehk siis koolivormi värvides muid tagasihoidlikke ilma kirjadeta riideid, mida eemalt koolivormist ei erista. Neil vist enamus teeb nii, vähemalt tüdrukud. Koolisärgid olevat koleda lõikega. Mustad teksapüksid valib igaüks oma soovidele vastava lõikega tingimusel, et need on terved ja kulutamata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12-aastane poiss kannab aukudeta teksa- või muust materjalist sirgelõikelisi pükse, pika varrukaga viisaka kujundusega T-särke või õhemaid mittekirjusid pusasid; kampsuneid ei armasta ta üldse ja vesti peale minestaks vist sootumaks ära. Enamik klassikaaslasi on sarnaselt riides. Tüdrukutel ka enamasti kas pikad püksid T-särgi ja kampsuniga või ka suht paljudel retuusid pusakleidiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6kl. laps ütles täna jutu sees, nende klassis ei kanna enam keegi koolivormi. Laps kannab koolis muidu seelik/püksid+ koolilogoga pluus/ kampsukas. Tunnen end nüüd nii halvasti.

Selle info põhjal võib olukorda tõlgendada mitut moodi. Näiteks nii: laps ütles jutu sees,  et muuseas keegi peale minu meie klassis ei käi koolivormiga. Mu arust on äge teistest eristuda, olen meie kooli üle uhke ja näitan seda ka välja. – Lapsevanem võib ka sellise lapse üle uhke olla. Või teine variant: laps on kooli algusest saadik piinelnud, olles klassis ainuke koolivormi kandja, võibolla pidanud teiste poolt üleolevaid märkusi taluma. Aga kuna ta ema on talle üheselt selgeks teinud, et mingit muud riietuse varianti ta koolis kanda ei luba, siis pole ta sellest julgenud juttu teha, nüüd võttis südame rindu ja ütles. – Aga selline lapsevanem ilmselt ei tunneks ennast nüüd halvasti, vaid jätkaks, nui neljaks, oma ranget joont.

Kui koolivorm on vabatahtlik, siis sõltub klassi kollektiivsest suhtumisest, kas seda kantakse või ei. Kui üldiselt ei kanta, siis peaks laps mu arust saama ise otsustada, kas ta tahab teistest erineda või mitte. Kui ei taha, siis ärgu kandku vormi, peaasi et on viisakad ja korrektsed riided (ja ei lähe mingi kallite firmahilpude kultusega kaasa).

Minu lapse koolis on ka vabatahtlik vorm ja algklasside omad praktiliselt ei kanna. Võibolla mõnel üksikul on mõni element. Mina kunagise kohustuslikku koolivormi kandnud inimesena alustuseks küsisin lapselt, mida ta sellest vormist soovib. Soovis polosärki ja mütsi, need ma talle ka ostsin, teisi asju mitte. Kannab ta neid harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lapse koolis on kohustuslik koolivorm, seega valikut pole aga kui oleks vabatahtlik, siis ma küll ei kujutaks ette, et mõni teise kooliastme tüdruk väga seda kannaks. Ma mingil juhul ei sunniks ka. Ikka päris väsitav võib olla päevast päeva ühede riietega käia.

Esimestes klassides tõesti mugav, kui nad veel udud on ja vormiga saab hommikuti kiiremini.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka päris väsitav võib olla päevast päeva ühede riietega käia.

Vaesed meedikud, tellerid, poemüüjad… aastaid iga päev samade riietega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kandis poiss reaalis üheksanda lõpuni koolivormi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps 7.klassis ja koolipluus on kohustuslik. Kõik kannavad ka tüdrukud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka päris väsitav võib olla päevast päeva ühede riietega käia.

Vaesed meedikud, tellerid, poemüüjad… aastaid iga päev samade riietega.

Osades haiglates ntx ei pea oma riideid ise pesema aga tihti kaovad asjad ära. Valgetvriietust on tõesti tüütu pesta ja triikida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? ????

Sa kindlasti ei tea, et Eesti keeles on ühe asja kohta mitu väljendit. Näiteks koer, peni, krants, pitsu jnd.  Aga mis teha kui sa nii vaimuvaene oled ja kuhugipoole ei arene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain kunagi lapselt teada, et kõigil klassis on uus iphone.

Mis teadmisega peale hakkasid, ostsid oma lapsele ka?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? ????

Sa kindlasti ei tea, et Eesti keeles on ühe asja kohta mitu väljendit. Näiteks koer, peni, krants, pitsu jnd. Aga mis teha kui sa nii vaimuvaene oled ja kuhugipoole ei arene

Sa näägutad minu keeleteadmiste kallal, aga ise kirjutad “eesti keel” suure algustähega??? ????

Mis see “jnd” veel olema peaks? Ilmselt ka mingi keeleuuendus, millest vaimuvaesed aru ei saa.

Selgub, et lisaks koolivormi kandmisele on koolidest kadunud ka harjumus õpikusse vaadata. Ja näha on, et juba mitmendat põlvkonda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? ????

Sa kindlasti ei tea, et Eesti keeles on ühe asja kohta mitu väljendit. Näiteks koer, peni, krants, pitsu jnd. Aga mis teha kui sa nii vaimuvaene oled ja kuhugipoole ei arene

Sa näägutad minu keeleteadmiste kallal, aga ise kirjutad “eesti keel” suure algustähega??? ????

Mis see “jnd” veel olema peaks? Ilmselt ka mingi keeleuuendus, millest vaimuvaesed aru ei saa.

Selgub, et lisaks koolivormi kandmisele on koolidest kadunud ka harjumus õpikusse vaadata. Ja näha on, et juba mitmendat põlvkonda.

Sinu pealt on seda eriti eredalt näha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kampsukas? ????

Sa kindlasti ei tea, et Eesti keeles on ühe asja kohta mitu väljendit. Näiteks koer, peni, krants, pitsu jnd. Aga mis teha kui sa nii vaimuvaene oled ja kuhugipoole ei arene

http://www.eki.ee/dict/sys/index.cgi?Q=kampsun&F=M&C06=et

Sina tõid välja sõna “koer” sünonüümid, aga “kampsukas” pole küll mitte millegi sünonüüm. Taandareng pole küll asi, mille üle uhke olla või mille poole püüelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Sain täna teada, et keegi ei kanna koolivormi