Esileht Pereelu ja suhted Sain teada, et mul on poolõde

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )

Teema: Sain teada, et mul on poolõde

Postitas:

Võiks vähemalt oma isa sigadusi heastada ja katsuda oma elu ausamalt elada, aga ei. Kahju osakestki pärandist poolõele loovutada.

Aga miks nad peaks? Võib-olla ei olnudki päranduseks muud kui maja või korter, milles teemaalgataja või vend koos emaga sees elab või siis väike summa pangaarvel. Miks peaks vabatahtlikult loovutama osa pärandist inimesele, kelle olemasolust neil aimugi ei olnud ja kelle ema alles peale mehe surma välja ilmus. Tal oleks sellest poolõest juba viimased 12 aastat olnud aega teatada, tüdruku isalt elatist vm abi nõuda, aga millegipärast tekkis huvi alles siis, kui mees juba surnud.

Ega seda ju ei tea, mis suhted isa ja lapse (ning tema ema) vahel olid. Võib-olla maksiski elatist. Võib-olla suhtlesid korrapäraselt. Võib-olla mees nõudis naiselt, et tema perega ühendust ei võetaks. Mis iganes.

Igal juhul on lapsel õigus sundosa saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal oleks sellest poolõest juba viimased 12 aastat olnud aega teatada, tüdruku isalt elatist vm abi nõuda, aga millegipärast tekkis huvi alles siis, kui mees juba surnud.

Mees võis elatist maksta. Lapse ta ju omaks võttis miskipärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas saab häti mõelda naisets, kes teeb abielumehega lapse?

Ja see abielumees ise oli selles asjas süütu kannataja või?

Tal oleks sellest poolõest juba viimased 12 aastat olnud aega teatada, tüdruku isalt elatist vm abi nõuda, aga millegipärast tekkis huvi alles siis, kui mees juba surnud.

Mees võis elatist maksta. Lapse ta ju omaks võttis miskipärast.

Täiesti vabalt võis mees elatist maksta tingimusel, et naine tema perekonda asjasse ei segaks.
Lisaks ei oleks isa eluajal seda poolõde ju niikuinii sõbralikumalt vastu võetud, suisa vastupidi, teemaalgataja ja tema pereliikmed oleks uue õe suhtes veel vaenulikumad olnud, kui praegu, mil isa juba manalateel ja on üks asi vähem, mille kallal kiskuda. “Tuleb siia meie pere lõhkuma!”. Njah.
Laps ei ole süüdi. Jätke see lapse kallal haukumine.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 10:17; 18.02 10:41; 18.02 10:42; 18.02 21:42; 19.02 14:04; 20.02 14:38; 21.02 10:03; 21.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ei olnudki päranduseks muud kui maja või korter, milles teemaalgataja või vend koos emaga sees elab või siis väike summa pangaarvel.

Siis oleks sel 40+aastasel luuseril aeg lõpuks ometi natuke raha teenima hakata, mitte koorida seitset nahka alaealiselt lapselt, kes niigi isata on pidanud kasvama.

Minu meelest oleks õige nii, kui üldse jagada, siis jagada nii nagu see peres tavaliselt käib. Ja meie peres käiks see nii, et minu ema elab, isa surnud. Emal x arv lapsi ka lapsed on võrdsed pärijad. Ja mitte keegi lastest ei nõus oma osa välja, sest korteris elab ju ema. Ja see korter läheb müügiks, kui ema enam pole, olgu meie või 60+ selleks ajaks. Mitte ühelgi meist pole õigust enne midagi nõuda. Ja ka sellele 12-aastasel pärijal ega tema emal pole õigust enne midagi saada. Nii on peredes tavaks. Kirjutamata reegel ja see, kas seda ka austatakse ja lastakse vanainimesel oma kodus elu ära elada(mille ta on loonud) ja ükski ei võta sealt enne ja kes võtab, on šaakal. Ja selle peaks perest võimalikult kaugele hoidma.
Või kuidas teie oma vanematega talitate selles suhtes ja õigeks peate? Kas peate õigeks, et kui üks vanematest lahkub siit ilmast ja teine maha jääb, siis nõuate oma osad otsemaid eluajal pihku?
Ja selles loos pole selle mehe vanemad lapsed vastutavad ega süüdi. Üks süüdlane on läinud, teine on olemas ja vastutab, on selle 12-aastase ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 17:08; 18.02 17:21; 18.02 22:36; 18.02 22:52; 18.02 23:08; 19.02 17:00; 19.02 18:52; 27.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks õige nii, kui üldse jagada, siis jagada nii nagu see peres tavaliselt käib. Ja meie peres käiks see nii, et minu ema elab, isa surnud. Emal x arv lapsi ka lapsed on võrdsed pärijad. Ja mitte keegi lastest ei nõus oma osa välja, sest korteris elab ju ema. Ja see korter läheb müügiks, kui ema enam pole, olgu meie või 60+ selleks ajaks. Mitte ühelgi meist pole õigust enne midagi nõuda. Ja ka sellele 12-aastasel pärijal ega tema emal pole õigust enne midagi saada. Nii on peredes tavaks. Kirjutamata reegel ja see, kas seda ka austatakse ja lastakse vanainimesel oma kodus elu ära elada(mille ta on loonud) ja ükski ei võta sealt enne ja kes võtab, on šaakal. Ja selle peaks perest võimalikult kaugele hoidma.
Või kuidas teie oma vanematega talitate selles suhtes ja õigeks peate? Kas peate õigeks, et kui üks vanematest lahkub siit ilmast ja teine maha jääb, siis nõuate oma osad otsemaid eluajal pihku?

See laps pole ju pereliige. Enam silmakirjalikumat ettepanekut ei oleks võimalik teha. Õde-vend maksku talle kuuluv pärandiosa välja, see on miski 17%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks õige nii, kui üldse jagada, siis jagada nii nagu see peres tavaliselt käib. Ja meie peres käiks see nii, et minu ema elab, isa surnud. Emal x arv lapsi ka lapsed on võrdsed pärijad. Ja mitte keegi lastest ei nõus oma osa välja, sest korteris elab ju ema. Ja see korter läheb müügiks, kui ema enam pole, olgu meie või 60+ selleks ajaks. Mitte ühelgi meist pole õigust enne midagi nõuda. Ja ka sellele 12-aastasel pärijal ega tema emal pole õigust enne midagi saada. Nii on peredes tavaks. Kirjutamata reegel ja see, kas seda ka austatakse ja lastakse vanainimesel oma kodus elu ära elada(mille ta on loonud) ja ükski ei võta sealt enne ja kes võtab, on šaakal. Ja selle peaks perest võimalikult kaugele hoidma.
Või kuidas teie oma vanematega talitate selles suhtes ja õigeks peate? Kas peate õigeks, et kui üks vanematest lahkub siit ilmast ja teine maha jääb, siis nõuate oma osad otsemaid eluajal pihku?

See laps pole ju pereliige. Enam silmakirjalikumat ettepanekut ei oleks võimalik teha. Õde-vend maksku talle kuuluv pärandiosa välja, see on miski 17%.

Seda enam, kui pole pereliige, siis austagu seda peret. Tavalisel perel, kes pole rikkurid, pole mitte kuskilt seda raha võtta, et välja maksta. Inimestel on endil laenud. Nii palju inimelikkust võiks nüüdki sellel lapse emal olla, et seda mõista. Jäävadki sellest perest üle sõitma või? Oli sellele emal eksimus selle pere isaga, ok, oli ehk noor tüdruk alles ja loll, aga aeg oleks õppida sellest.Minu meelest see pole silmakirjalik, kui lapsed saavad oma osa vanemate pärandist kätte peale vanemate surma. Mida on selles silmakirjalikku, selgita siis? Kui meie peres ilmuks keegi välja, kes sedasi oma osa nõuab ja hakkaks nö vanematelt lastelt seda nõudma, siis minu emale oleks see hävitav löök, ta on vana, haige ja kui ta kuuleb, et tema lapselt nõutakse suuremat summat või läheb tema korter minema, ta võib surra isegi, murest oma laste pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 17:08; 18.02 17:21; 18.02 22:36; 18.02 22:52; 18.02 23:08; 19.02 17:00; 19.02 18:52; 27.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda enam, kui pole pereliige, siis austagu seda peret. Tavalisel perel, kes pole rikkurid, pole mitte kuskilt seda raha võtta, et välja maksta. Inimestel on endil laenud. Nii palju inimelikkust võiks nüüdki sellel lapse emal olla, et seda mõista. Jäävadki sellest perest üle sõitma või? Oli sellele emal eksimus selle pere isaga, ok, oli ehk noor tüdruk alles ja loll, aga aeg oleks õppida sellest.Minu meelest see pole silmakirjalik, kui lapsed saavad oma osa vanemate pärandist kätte peale vanemate surma. Mida on selles silmakirjalikku, selgita siis? Kui meie peres ilmuks keegi välja, kes sedasi oma osa nõuab ja hakkaks nö vanematelt lastelt seda nõudma, siis minu emale oleks see hävitav löök, ta on vana, haige ja kui ta kuuleb, et tema lapselt nõutakse suuremat summat või läheb tema korter minema, ta võib suur isegi, murest oma laste pärast.

Jaa-jah. Aga võib-olla sureb hoopis selle tõttu, et avastas, millise litsi ja valeliku mehega ta elas…
Teemaalgataja ja ta vend on neljakümnendates, suudavad küll pärandi arvelt selle 17% kokku kraapida. Oma varast ei pea nad midagi loovutama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks õige nii, kui üldse jagada, siis jagada nii nagu see peres tavaliselt käib. Ja meie peres käiks see nii, et minu ema elab, isa surnud. Emal x arv lapsi ka lapsed on võrdsed pärijad. Ja mitte keegi lastest ei nõus oma osa välja, sest korteris elab ju ema. Ja see korter läheb müügiks, kui ema enam pole, olgu meie või 60+ selleks ajaks. Mitte ühelgi meist pole õigust enne midagi nõuda. Ja ka sellele 12-aastasel pärijal ega tema emal pole õigust enne midagi saada. Nii on peredes tavaks. Kirjutamata reegel ja see, kas seda ka austatakse ja lastakse vanainimesel oma kodus elu ära elada(mille ta on loonud) ja ükski ei võta sealt enne ja kes võtab, on šaakal. Ja selle peaks perest võimalikult kaugele hoidma.
Või kuidas teie oma vanematega talitate selles suhtes ja õigeks peate? Kas peate õigeks, et kui üks vanematest lahkub siit ilmast ja teine maha jääb, siis nõuate oma osad otsemaid eluajal pihku?

See laps pole ju pereliige. Enam silmakirjalikumat ettepanekut ei oleks võimalik teha. Õde-vend maksku talle kuuluv pärandiosa välja, see on miski 17%.

Seda enam, kui pole pereliige, siis austagu seda peret. Tavalisel perel, kes pole rikkurid, pole mitte kuskilt seda raha võtta, et välja maksta. Inimestel on endil laenud. Nii palju inimelikkust võiks nüüdki sellel lapse emal olla, et seda mõista. Jäävadki sellest perest üle sõitma või? Oli sellele emal eksimus selle pere isaga, ok, oli ehk noor tüdruk alles ja loll, aga aeg oleks õppida sellest.Minu meelest see pole silmakirjalik, kui lapsed saavad oma osa vanemate pärandist kätte peale vanemate surma. Mida on selles silmakirjalikku, selgita siis? Kui meie peres ilmuks keegi välja, kes sedasi oma osa nõuab ja hakkaks nö vanematelt lastelt seda nõudma, siis minu emale oleks see hävitav löök, ta on vana, haige ja kui ta kuuleb, et tema lapselt nõutakse suuremat summat või läheb tema korter minema, ta võib surra isegi, murest oma laste pärast.

Selle asjaga on paraku nii, et emal pole seaduslikku õigust loobuda oma alaealise lapse pärandist, mis on ka loogiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:03; 18.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa-jah. Aga võib-olla sureb hoopis selle tõttu, et avastas, millise litsi ja valeliku mehega ta elas…

Vaata see ütlemine pole enam normaalse inimese oma. Ja sa ei vastanud minu küsimustele? Mina ütlesin, et minu emale võib selline asi olla saatuslik, vaata, milliseks sina selle pöörasid, see pole normaalne. Nüüd ma näen, et sul on mingi maania selle pere vastu. Märksõna on hoopis 12-aastase emale -kondoomid igasee tuppa siis ja nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 17:08; 18.02 17:21; 18.02 22:36; 18.02 22:52; 18.02 23:08; 19.02 17:00; 19.02 18:52; 27.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/toitjakaotuspension-kui-vanem-lapsega-koos-ei-elanud/
Lapse ema ka siin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan. Miks peaks loobuma 12-aastase lapse ema pärandusest? Sellepärast, et tal on kahju? Kui tundub, et mehe vanemad lapsed juba ammu ootavad käsi pikas. Ema ei saagi loobuda. Jah, ta saab pärast jagamist saadu tagasi anda, aga milleks? Ma ei tea, kas isa eluajal lapsele alimente maksis? Kui ei, siis tal on tõenäoliselt need võlad ka, mis vist varast maha arvestatakse? Tundub, et tõenäoliselt maksis või oli neil mõni muu kokkulepe. Naine ei ole süüdi, et ta abielumehega lapse tegi. Võib-olla ta eostamise hetkel ei teadnud seda. Ja abielumees ju teadis, et ta abielus 😉 isa tegi päranduse sellise, sest lootis, et ta ei sure enne ära, kui noorim laps 18. Sel juhul oleks ta saanud vara jagada oma äranägemise järgi. Naine võib-olla arvas, et ta ei pea kunagi sellise asjaga tegelema. Aga kui kuulis mehe surmast, siis mõtles enne endast teada anda. Võib-olla muidugi kättemaksuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:37; 19.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ütleb, et teemaalgataja ema tegelikult juba ei tea?

Alaealise lapse ema ei saa lapse pärandist loobuda. Aga oletame korra, et saaks. Pange ennast korra selle lapse ema rolli ja öelge, kui paljud teie seast loobuksid oma lapse isa (tropp, kes teile kunagi lapse tegi ja uttu tõmbaks) naise ja laste kasuks oma lapse pärandist? Jätaks oma lapse ilma? Te olete siiani last üksi kasvatanud, pole talle midagi lubada saanud. Nüüd on võimalus mingi summa saada ja lapsel on sellele täielik õigus, pealegi laps äkki vajab hädasti breketeid, uusi saapaid, prille. Kas te loobuksite ja miks…võõraste inimeste kasuks? Kuidas te seda hiljem lapsele põhjendate?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 19:42; 17.02 21:37; 18.02 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan. Miks peaks loobuma 12-aastase lapse ema pärandusest? Sellepärast, et tal on kahju? Kui tundub, et mehe vanemad lapsed juba ammu ootavad käsi pikas. Ema ei saagi loobuda. Jah, ta saab pärast jagamist saadu tagasi anda, aga milleks?

Minu teada ei ole ka see seaduslikult võimalik. Omavalitsuse ametnik hoiab alaealise pärandil silma peal ja peab tagama, et pärand säiliks lapse täisealiseks saamiseni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:03; 18.02 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan. Miks peaks loobuma 12-aastase lapse ema pärandusest? Sellepärast, et tal on kahju? Kui tundub, et mehe vanemad lapsed juba ammu ootavad käsi pikas. Ema ei saagi loobuda.

Ei saa jah loobuda. Aga ütelda, et vanemad lapsed juba ootavad käsi pikas… Nemad kaotasid isa ja nüüd saavad veel sellise uudise. Asi ei ole ju (ainult) rahas. Kujutan ette, et see on ikka väga valus teadmine oma isa kohta. Isa arvas vist tõesti, et see ei tule kunagi välja. Tegi küll testamendi, aga sundosaga ei arvestanud. Ehk teemaalgataja ema siiski teadis asjast, siis ei tule see talle nii valusa uudisena.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:10; 19.02 01:14; 19.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alaealisel järeltulijal on õigus vara sundosale, sellest ei saa ka testamendiga teda ilma jätta. Ja kui sünnitunnistusel on isa nimi ja isikukood, siis on ta selle lapse omaks ju tunnistanud.

Kui testament on omakäeline, siis kui pärimiseks läheb, tuleb see laps pärijana ikkagi rahvastikuregistrist välja ja notar peab teda arvestama. Ma isegi ei tea, kas sellest sundosast saab loobuda, parandagu keegi kes täpsemalt teab.

Me ei tea, mis motiividel see lapse ema teid üles otsis, kas soovib raha või lihtsalt lapsele sugulasi, eks see selgub omal ajal.

see sundosa tuleb kohtu kaudu välja nõuda, see ei lähe automaatselt pärijale. notar ei pea sellega arvestama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 00:37; 19.02 11:35; 19.02 11:57; 19.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan. Miks peaks loobuma 12-aastase lapse ema pärandusest? Sellepärast, et tal on kahju? Kui tundub, et mehe vanemad lapsed juba ammu ootavad käsi pikas. Ema ei saagi loobuda.

Ei saa jah loobuda. Aga ütelda, et vanemad lapsed juba ootavad käsi pikas… Nemad kaotasid isa ja nüüd saavad veel sellise uudise. Asi ei ole ju (ainult) rahas. Kujutan ette, et see on ikka väga valus teadmine oma isa kohta. Isa arvas vist tõesti, et see ei tule kunagi välja. Tegi küll testamendi, aga sundosaga ei arvestanud. Ehk teemaalgataja ema siiski teadis asjast, siis ei tule see talle nii valusa uudisena.

Ootavad ju käsi pikas. Kui ei ootaks, siis oleks ju suva, kas asi on päranduses võo mitte. Teemaalgataja ju ise ütles, et äkki ei tule poolõe ema selle peale, et pärandust küsida jne. Ju siis on, mida jagada. Mind jahmataks teemaalgatajana palju rohkem, et mul on õde, kellest ma midagi ei teadnud ja oleksin isas pettunud. Surnud või mitte, tunneksin end reedetuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:37; 19.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootavad ju käsi pikas. Kui ei ootaks, siis oleks ju suva, kas asi on päranduses võo mitte. Teemaalgataja ju ise ütles, et äkki ei tule poolõe ema selle peale, et pärandust küsida jne. Ju siis on, mida jagada. Mind jahmataks teemaalgatajana palju rohkem, et mul on õde, kellest ma midagi ei teadnud ja oleksin isas pettunud. Surnud või mitte, tunneksin end reedetuna.

Küllap ikka on midagi. Näiteks teemaalgataja vanematekodu, mille vanemad on aastate jooksul rajanud ja koos lastega korras hoidnud. Loomulikult ei taha seda jagada täiesti võõra inimesega. Midagi pole teha, see laps on ikkagi võõras selles peres.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:10; 19.02 01:14; 19.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ei olnudki päranduseks muud kui maja või korter, milles teemaalgataja või vend koos emaga sees elab või siis väike summa pangaarvel.

Siis oleks sel 40+aastasel luuseril aeg lõpuks ometi natuke raha teenima hakata, mitte koorida seitset nahka alaealiselt lapselt, kes niigi isata on pidanud kasvama.

Miks sa arvad, et mehe täiskasvanud lapsed luuserid on? Ilmselt käivad nad tööl, neil on oma perekonnad ja on jõudumööda abistanud ka oma ema ja isa.

Seitse nahka saab teistelt koorida ikka see alaealine laps, õigemini küll tema eestkostjast ema, kes abielus mehel endale lapse teha lasi ja nüüd, peale mehe surma, suhteid luua üritab. Selles, et laps isata kasvama pidi, saab ta süüdistada ainult oma ema. Tal oli 12 aastat aega mehelt elatist nõuda, mehe perega kontakti leida või muud moodi endast märku anda. Aga ronida välja alles nüüd, peale mehe surma, on äärmiselt nõme. Otsus laps sünnitada oli ju ilmselgelt selle naise, mitte mehe ega tema perekonna otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 01:20; 18.02 20:43; 18.02 20:46; 18.02 20:51; 19.02 01:32; 19.02 01:45; 19.02 13:01; 04.03 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.notar.ee/528

Tänan, uurisin seda linki, tsiteerin:
“Sundosa ehk raha maksmist saab nõuda pärijalt kolme aasta jooksul hetkest, kui sundosa saamiseks õigustatu saab teada pärandaja surmast.”

Et siis see naine peab seda nõudma 3a. jooksul, automaatselt riik ei määra seda sellele lapsele? Loll on vist loota, et ta jätab nõudmata … Aga äkki jätab? Äkki ta seepärast ühenduski minuga, et teada anda, et ei taha meilt midagi?

Ma ise oleksin sel juhul kohe maininud, et võtsin ühendust, et kinnitada, et varalisi nõudmisi meil ei ole, sundosast loobume ja et kirjutamise eesmärk oli lihtsalt õe ja vennaga tutvumine…

Aga sa võid talle ju vastu kirjutada ja täpsemalt uurida, mis huvid neil on. Huvitav, kas nad DNA-testi on nõus tegema?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 01:20; 18.02 20:43; 18.02 20:46; 18.02 20:51; 19.02 01:32; 19.02 01:45; 19.02 13:01; 04.03 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et mehe täiskasvanud lapsed luuserid on? Ilmselt käivad nad tööl, neil on oma perekonnad ja on jõudumööda abistanud ka oma ema ja isa.

Mina ei arvagi, et oleks. Aga siin keegi arvas, et see 44a teemaalgataja või tema vend elas võib-olla siiamaani koos vanematega (suuremapärane võimalus oma palgast palju kõrvale panna aastate jooksul) või et rahasumma oli väikene ja seetõttu peaksime kõik seda keskealist halestema – minu meelest sel juhul ju seda kergem seda ära maksta, kui just tõeline luuser pole oldud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.02 16:38; 18.02 21:11; 19.02 06:33; 19.02 12:12; 19.02 13:48; 19.02 13:49; 19.02 18:10; 19.02 19:13; 21.02 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu mis on, mis meie siin arutame, palju ja kellele jagada on, mis motiivid ja kes oli siga siis või praegu, mõttetu vaht. Palju olulisem on, kas te olete pärandi juba vastu võtnud jne. Ja küllap selgub ka õige pea, mis plaanid selle lapse emal on.

Esimene käik teemaalgatajal on nii või naa minna notari juurde konsultatsioonile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 18:54; 18.02 08:33; 18.02 09:28; 18.02 15:32; 19.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad elavad majas. Mõlemad on ammu pensionärid. Maakohas. Maja maksumus on asukohta arvestades üsna madal. Samas, maja seisukord on aja jooksul olnud väga kehv. Vanemate pensionist ei oleks olnud võimalik ei katust parandada, ega kanalisatsiooni sisse tuua olnud võimalik. Panime õed-vennad oma jõud kokku ning panustasime koos maja parendamisse, et vanematel mõnusam oleks vanaduses.
On jube mõelda, et nüüd tõlgendaks keegi meie seisukohta maja ja kodu suhtes, kui käsi pikalt ootamine.
Me pole keegi kõrgepalgalised. Kes lasteaias kasvataja, kes poes müüja, kes koolis haiglas hooldaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:11; 20.02 13:13; 21.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et mehe täiskasvanud lapsed luuserid on? Ilmselt käivad nad tööl, neil on oma perekonnad ja on jõudumööda abistanud ka oma ema ja isa.

Mina ei arvagi, et oleks. Aga siin keegi arvas, et see 44a teemaalgataja või tema vend elas võib-olla siiamaani koos vanematega (suuremapärane võimalus oma palgast palju kõrvale panna aastate jooksul) või et rahasumma oli väikene ja seetõttu peaksime kõik seda keskealist halestema – minu meelest sel juhul ju seda kergem seda ära maksta, kui just tõeline luuser pole oldud.

Ja huvitav, palju lugupeetud Kägu ise oleks nõus pärandist loovutama, kui isegi peost suhu elatakse ja siis tuleb jumala võhivõõras inimene osa saama, sest on mingitpidi sugulane. Las ma pakun, ükski siinne kireja ei loovutaks vabatahtlikult sentigi. Ja ongi normaalne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 20:27; 19.02 10:28; 21.02 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole iial selle peale tulnud, et ma peaksin midagi oma vanematelt peale nende surma saama või et mu vanematel oleks mingi kohustus minule õdede-vendadega midagi jätta. Mingit megavara ei ole ja kui nad tahaksid olemasoleva näiteks kassiabile kinkida, siis see on nende õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:31; 04.03 02:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad elavad majas. Mõlemad on ammu pensionärid. Maakohas. Maja maksumus on asukohta arvestades üsna madal. Samas, maja seisukord on aja jooksul olnud väga kehv. Vanemate pensionist ei oleks olnud võimalik ei katust parandada, ega kanalisatsiooni sisse tuua olnud võimalik. Panime õed-vennad oma jõud kokku ning panustasime koos maja parendamisse, et vanematel mõnusam oleks vanaduses.
On jube mõelda, et nüüd tõlgendaks keegi meie seisukohta maja ja kodu suhtes, kui käsi pikalt ootamine.
Me pole keegi kõrgepalgalised. Kes lasteaias kasvataja, kes poes müüja, kes koolis haiglas hooldaja.

See igaka juhuks ette investeerimine on kõige suurem viga Olen ise selle portsu otsas.Vanaisa( isapoolne) maja oli sõna otseselt kokku kukkumas Ma ainuke laps Võtsime ja tegime ise maja elamisväärseks(vesi sisse,keskküte,katused ,teine korrus jne) aga maja oli on pärast vanaisa surma 82 aastase isa nimel kogu aeg jutt ,et kuna ma ju ainuke laps kuhu vormistamisega kiiret Meie lihtsalt elame seal Ema isa elavad eraldi korrterites siinsamas naaberasulates 10 km kauguse aga nad olid ikka abielus Mingeid riide kellegi vahel polnud ja elu kõigil “paika loksunud” kuni eelmise aastani kui isa teatas ,et tema nüüd lahutab 8o aastaselt .Kuna maja talle pärandatud ,siis ee ei olnud ühisvara.Nüüd kuuldavasti tekkinud talle mingi nn ” sotsiaaltöötaja” jà täitsa tunda ,et keegi kogu aeg mõjutab teda ! Täitsa jube ,et tabasin ennast mõttelt juba ,et 82 aastaselt mehed ju on tavaliselt surnud!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:35; 19.02 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin arutada. Laps on laps. See kas teised pärijad peavad teda pereliikmeks või vastikuks kullakaevajaks ei ole õigluse ja seaduse seisukohalt tähtis.
Tasuks mõelda, et see raha, aeg ja armastus, mida nö ametlikud lapsed igapäevaselt said, jäi nö sohilapsel nagunii saamata.
Abielumehed, kes küla peale lapsi teevad, on isekad tõprad. See, et vanemate patud laste kätte nuheldakse, on ka vana uudis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 18:10; 19.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on juba palju õigeid asju öeldud. Ma kordan teemaalgatajale üle, mis mulle on meeldinud ja millega ma nõus olen.
Laps saab pärandist sundosa ja ka tema ema ei saa sellest keelduda!
See laps on ikkagi teie sugulane. Kas sul raasugi uudishimu pole, milline su poolõde on? Minul oleks sellist teadet saades uudishimu küll üsna esimeses järjekorras.
Täitsa loomulik, et teie poolõe ema just nüüd ühendust võttis. Isa eluajal oleks see ju veel palju kummalisem olnud, kas sa ei leia? Pealegi, nagu siin korduvalt on tähelepanu juhitud, notaris oleks peidus poolõde kohe välja tulnud.
Mina võtaks rahulikult. Esialgu vastaks sellele naisele midagi umbmäärast, mis ei kohustaks millekski. Midagi taolist, et oleme saadud informatsioonist veidi ehmunud, vajame aega selle seedimiseks. Ei oska praegu öelda, kas sooviksime tuttavaks saada. Loodame, et mõistate ja vajadusel võtame tulevikus ühendust.
Konkreetselt rahaasjade suhtes oleneb palju, kui likviidne isa vara on. Kas sealt saaks midagi kiirelt maha müüa, millega sundosa rahas välja maksta? Kui on näiteks maja väärtusega 40 000, maatükk väärtusega 20 000 ja auto väärtusega 10 000. Kokku 70 000, pool emale, 35 000 kolme lapse vahel jagamisele. Siis saaks auto maha müüa + natuke panete vennaga juurde ja maksate poolõe osa välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:50; 19.02 12:09; 19.02 12:25; 19.02 15:34; 19.02 19:28; 19.02 21:15; 26.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks emad, isad kes oma lapsed hülgavad ja nö.uut elu elama hakkavad ( abielluvad, uued naised/mehed, uued lapsed) üldjuhul nii kaugele tulevikku ette ei mõtle.
Siit ka õppetund- tuleb olla aus, teisi austada, oma lapsi toetada vaatamata lahkuminekule abikaasast/ elukaaslasest, säilitada normaalne suhtlemine.

Minu lapse bioloogiline isa, pole juba aastaid lapse vastu huvi üles näidanud ( laps 10-aastane), pole alimente maksnud- ex nüüd aga abielus, uue naisega 3-4 aastane tütar, käivad välismaareisidel, omavad suvilat jpm.
Eksil ka esimesest kooselust täisealine laps.

Loomulikult tulevad ka teised lapsed nö. oma osa saama juba sellepärast, et isa pole neid materiaalselt toetanud siis kui vaja.
See kas lapsed omavahel tulevikus suhelda tahavad on täiesti nende endi otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetselt rahaasjade suhtes oleneb palju, kui likviidne isa vara on. Kas sealt saaks midagi kiirelt maha müüa, millega sundosa rahas välja maksta? Kui on näiteks maja väärtusega 40 000, maatükk väärtusega 20 000 ja auto väärtusega 10 000. Kokku 70 000, pool emale, 35 000 kolme lapse vahel jagamisele. Siis saaks auto maha müüa + natuke panete vennaga juurde ja maksate poolõe osa välja.

Teemaalgataja vanemad on/olid ilmselt pensionärid. Pension teavasti meil just väga suur pole üldjuhul.
Kui nüüd juhtumisi on kinnisvaraks nt. maja Tallinnas Nõmmel, siis suure tõenäosusega pole neil võimalik lihtsalt seda sundosa maksta. Ja maja maha müümine selle tõttu on ka väga ebainimlik.
Lihtne on olukord siis kui vanematekodu on kuskil odava kinnisvaraga maakohas.
Igatahes on isa paraja supi kokku keetnud ja minul on küll teemaalgataja perest kahju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 11:27; 20.02 19:53; 21.02 10:58; 03.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on juba palju õigeid asju öeldud. Ma kordan teemaalgatajale üle, mis mulle on meeldinud ja millega ma nõus olen.
Laps saab pärandist sundosa ja ka tema ema ei saa sellest keelduda!

See laps on ikkagi teie sugulane. Kas sul raasugi uudishimu pole, milline su poolõde on? Minul oleks sellist teadet saades uudishimu küll üsna esimeses järjekorras.
Täitsa loomulik, et teie poolõe ema just nüüd ühendust võttis. Isa eluajal oleks see ju veel palju kummalisem olnud, kas sa ei leia? Pealegi, nagu siin korduvalt on tähelepanu juhitud, notaris oleks peidus poolõde kohe välja tulnud.
Mina võtaks rahulikult. Esialgu vastaks sellele naisele midagi umbmäärast, mis ei kohustaks millekski. Midagi taolist, et oleme saadud informatsioonist veidi ehmunud, vajame aega selle seedimiseks. Ei oska praegu öelda, kas sooviksime tuttavaks saada. Loodame, et mõistate ja vajadusel võtame tulevikus ühendust.
Konkreetselt rahaasjade suhtes oleneb palju, kui likviidne isa vara on. Kas sealt saaks midagi kiirelt maha müüa, millega sundosa rahas välja maksta? Kui on näiteks maja väärtusega 40 000, maatükk väärtusega 20 000 ja auto väärtusega 10 000. Kokku 70 000, pool emale, 35 000 kolme lapse vahel jagamisele. Siis saaks auto maha müüa + natuke panete vennaga juurde ja maksate poolõe osa välja.

see võib ju meeldida, aga asjad ei käi nii. see ema peab lapsele seda sundosa kohtu kaudu nõudma hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 00:37; 19.02 11:35; 19.02 11:57; 19.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )


Esileht Pereelu ja suhted Sain teada, et mul on poolõde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.