Esileht Pereelu ja suhted Sain teada, et mul on poolõde

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )

Teema: Sain teada, et mul on poolõde

Postitas:

See eeldab siiski, et lisaks inimlikkusele on neil lastel ka raha.

Lapsed ei pea ju oma raha kulutama. Nad saavad lihtsalt väiksema pärandi. Isa oleks võinud täiskasvanud lapsed üldse testamendist välja jätta.

Pärandi arvelt tuleb tasuda pärandaja võlad – selle lapse sundosa ongi see võlg.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Olin 23, kui sain teada, et mul on kaks aastat vanem poolõde. Helistasin õe emale ja küsisin õe numbri. Saime kokku ja on täitsa minu nägu ja isa nägu. Olemuselt oleme erinevad, aga ikka helistame sünnipäevadel ja jõuludel. Mõnikord kohtume ka. Isa oli idioot, et ta maha salgas, jättis minu õest ilma. Isa on nüüd mitu aastat surnud. Kui ükskord ema kadunud on, siis olen valmis hüvitama õele poole isalt saadud pärandusest, ehk siis selle osa, mis kuulunuks talle, kui ta olnuks nö seaduslik laps.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:04; 20.02 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd nii kohe ja korraga tahetakse asju seaduse järgi ajada, siis oleks võinud selle salassuhte loomisele kaasata ka oma pere, kuna nemad nüüd vastutama on pandud. Siis nende käest ei küsitud luba.

Mis loast sa räägid? Kes kelle käest mis luba pidi küsima? Vanamees oma pere käest sohilapse eostamiseks?
Kes ja mille eest vastutama on pandud? Praegu vastutab vaid lapse ema oma lapse ja seisab tema õiguste eest ehk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 23:12; 18.02 10:40; 19.02 17:15; 19.02 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsi on 2 + 1 ja abikaasaga oli ühisvara, peaks pärimine käima nii.
Pärandi hulka kuulub pool kogu varast, mis isal-emal kahepeale oli. Pool sellepärast, et teine pool on ju ema oma. Kui midagi peaks emale kuuluma kinkelepingu alusel, siis see ühisvara hulka ei kuulu ja pärimisele ei lähe.
Sellest poolest ühisvarast on emal õigus pärida lastega võrdselt, aga mitte vähem kui 1/4. Kui neid pärijaid nüüd uue lapsega koos kokku neli ongi, siis ongi iga lapse seadusjärgne osa (st see, mille igaüks oleks pärinud ilma testamendita) 1/4 poolest ühisvarast ehk 1/8 ühisvarast ja ema seadusjärgne osa pool ühisvarast + veel 1/4 ühisvarast ehk 5/8 ühisvarast. Kuna oli testament, millest see uus laps välja jäeti, aga ta on alles alaealine, on tal õigus sundosale, mille suurus on pool seadusjärgsest osast ehk 1/16 ühisvarast. Aga tal ei ole õigust mitte pärandvarale ega pärandiosale, vaid rahalisele hüvitisele.
Õigus, mitte kohustus seda sisse nõuda.
Nii et majad-metsad-autod jne jäävad alles, halvimal juhul peate kamba peale välja maksma 1/16 nende koguväärtusest. Selle nõudega on õigus pöörduda kohtusse või inkassosse.
Ja eks selle uue lapse ema peab kaaluma, kas ta tahab raha või suhteid. Sellises olukorras mõlema saamine on üpris vähe tõenäoline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja eks selle uue lapse ema peab kaaluma, kas ta tahab raha või suhteid. Sellises olukorras mõlema saamine on üpris vähe tõenäoline.

No suhted on teemaalgataja ja vend ju nii või teisiti välistanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks sellist ajuvaba teksti panna? Laps ja lapseema ei nõua ju absoluutselt midagi, seaduse järgi saab see laps sundosa ja sellest ei ole võimalik loobuda ei lapsel ega lapse emal. Kui teised lapsed on inimlikud ja tegemist tõesti korteriga, kus ema elab, siis nad hüvitavad selle pärandiosa rahas

See eeldab siiski, et lisaks inimlikkusele on neil lastel ka raha.

Need lapsed pärivad, isegi siis, kui neil enne ei olnud, siis nüüd on ja võimalik ka sellele väikesele lapsele hüvitada pärandiosa rahas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 19:04; 19.02 20:52; 20.02 23:00; 04.03 15:19; 04.03 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina kahjuks ei saa aru sinu jutust. Mille põhjal sa väidad, et ilma testamendita oleks abieluväline laps rohkem pärinud kui ta praegu pärib? Seaduse silmis on abieluväline laps täpselt samasugune kadunukese laps ja õigustatud pärija. Kas ühe lapse emaga oli isa abielus ja teise lapse emaga mitte, see seadust ei huvita. Oluline on ainult see, et tegemist on kadunu lapsega, seega pärijaga. Palun veelkord, et kirjutaksid lahti, miks see testament antud teemas üldse oluline on?

Ilma testamendita (seadusjärgsel) pärimisel oleks alaealine laps saanud kahe vanema lapsega võrdse osa ehk kolmandiku. Kuna isa jättis noorima lapse pärandusest ilma, siis kuulub talle sundosa ehk POOL (1/2, 50% talle seadusjärgsel pärimisel kuulunud kolmandikust) sellest, mida ta oleks saanud seadusjärgsel pärimisel.

Said nüüd aru lõpuks? Kui laste vahel jagamisele läinud vara on nt 90 000, siis ilma testamendita oleks saanud 30 000, nüüd saab 15 000.

Jah, sain aru, aitäh! Ma ei teadnud, et sundosa on pool seadusjärgse pärimise osast. Siin teemas pole sellest ka räägitud. Oleksid võinud seda kohe öelda, selle asemel, et minu peale ebaviisakalt klähvima hakata. Katsu päriselus oma tuttavatega lugupidavamalt suhelda!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:50; 19.02 12:09; 19.02 12:25; 19.02 15:34; 19.02 19:28; 19.02 21:15; 26.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma testamendita (seadusjärgsel) pärimisel oleks alaealine laps saanud kahe vanema lapsega võrdse osa ehk kolmandiku. Kuna isa jättis noorima lapse pärandusest ilma, siis kuulub talle sundosa ehk POOL (1/2, 50% talle seadusjärgsel pärimisel kuulunud kolmandikust) sellest, mida ta oleks saanud seadusjärgsel pärimisel.

Said nüüd aru lõpuks? Kui laste vahel jagamisele läinud vara on nt 90 000, siis ilma testamendita oleks saanud 30 000, nüüd saab 15 000.

Jah, sain aru, aitäh! Ma ei teadnud, et sundosa on pool seadusjärgse pärimise osast. Siin teemas pole sellest ka räägitud. Oleksid võinud seda kohe öelda, selle asemel, et minu peale ebaviisakalt klähvima hakata. Katsu päriselus oma tuttavatega lugupidavamalt suhelda!

Aga ise sa raiusid siin oma “seaduse silmis” jms. Sellist sõnavara ei tasuks kasutada, kui ise tegelikult seadust ei tunne. Ei viitsi küll otsida, aga oli vist selles teemaski juttu.

Lapsed ei pea ju oma raha kulutama. Nad saavad lihtsalt väiksema pärandi. Isa oleks võinud täiskasvanud lapsed üldse testamendist välja jätta.

Mida nüüd veel? Et ainult sohilapsed pärijaks? Ei tasu sellest alaealisest kohe kannatajat teha. Me ei tea tegelikku olukorda. Tema ema on arvatavasti samasugune “keskealine luuser” nagu siin eespool nimetati ja lapse saamine abielus mehega oli tema vaba valik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 00:10; 19.02 01:14; 19.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime ema surma järel tema pärandi kätte, isa päris kõik ära ja siis kinkis meile. Mina sain 200,000 krooni, vend sai suvemaja. Isale jäi suur korter, mille ära müüs ja väiksema endale ostis, auto ja ka kodus olnud säästud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 19:31; 18.02 11:26; 19.02 23:45; 27.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad elavad majas. Mõlemad on ammu pensionärid. Maakohas. Maja maksumus on asukohta arvestades üsna madal. Samas, maja seisukord on aja jooksul olnud väga kehv. Vanemate pensionist ei oleks olnud võimalik ei katust parandada, ega kanalisatsiooni sisse tuua olnud võimalik. Panime õed-vennad oma jõud kokku ning panustasime koos maja parendamisse, et vanematel mõnusam oleks vanaduses.
On jube mõelda, et nüüd tõlgendaks keegi meie seisukohta maja ja kodu suhtes, kui käsi pikalt ootamine.
Me pole keegi kõrgepalgalised. Kes lasteaias kasvataja, kes poes müüja, kes koolis haiglas hooldaja.

See igaka juhuks ette investeerimine on kõige suurem viga Olen ise selle portsu otsas.Vanaisa( isapoolne) maja oli sõna otseselt kokku kukkumas Ma ainuke laps Võtsime ja tegime ise maja elamisväärseks(vesi sisse,keskküte,katused ,teine korrus jne) aga maja oli on pärast vanaisa surma 82 aastase isa nimel kogu aeg jutt ,et kuna ma ju ainuke laps kuhu vormistamisega kiiret Meie lihtsalt elame seal Ema isa elavad eraldi korrterites siinsamas naaberasulates 10 km kauguse aga nad olid ikka abielus Mingeid riide kellegi vahel polnud ja elu kõigil “paika loksunud” kuni eelmise aastani kui isa teatas ,et tema nüüd lahutab 8o aastaselt .Kuna maja talle pärandatud ,siis ee ei olnud ühisvara.Nüüd kuuldavasti tekkinud talle mingi nn ” sotsiaaltöötaja” jà täitsa tunda ,et keegi kogu aeg mõjutab teda ! Täitsa jube ,et tabasin ennast mõttelt juba ,et 82 aastaselt mehed ju on tavaliselt surnud!

Me ise pole seda ette investeerimisena võtnud. Näiteks kui vanemad otsustaks maja müüa või kellelegi kinkida, see on nende otsus ja soov.
Lihtsalt on veider mõelda, et keegi arvab, et me ootame käsi pikal..
Või et me jaksaks midagi välja maksta. Üks asi on see kui vanemad meie abiga remonditud elamise müüvad või kingivad (see meile midagi maksma ei lähe). Hoopis teine asi on see, kui peaksime hakkama kellelegi pärandiosa välja maksma, olles ise eelnevalt parendamistöödega seda väljamakstavat pärandiosa ju suurendanud.
Sellest lapsest on kahju jah. Tema emast küll mitte, küllap täiskasvanud inimene teadis, mida teeb.
Lapsel valida polnud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:11; 20.02 13:13; 21.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi selgitada, miks siin poolõega suhtlemise või mittesuhtlemise teemas selliseks veriseks pärandivõitluseks läks? Kas eestlased on ainult raha peale väljas, ihnsad ja kadedad inimesed sel juhul.

Nüüd poolõendusest, pool on pool, vahel toimib, vahel pöördub vihavaenuks ja suhtlus katkeb. Katsetama peab igaüks ise, šansid on 50-50.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:20; 20.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi selgitada, miks siin poolõega suhtlemise või mittesuhtlemise teemas selliseks veriseks pärandivõitluseks läks? Kas eestlased on ainult raha peale väljas, ihnsad ja kadedad inimesed sel juhul.

Nüüd poolõendusest, pool on pool, vahel toimib, vahel pöördub vihavaenuks ja suhtlus katkeb. Katsetama peab igaüks ise, šansid on 50-50.

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.
On täiesti loomulik, et päranduse teema on sellisel puhul oluline.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.02 09:07; 18.02 09:11; 18.02 19:01; 19.02 17:01; 20.02 14:32; 20.02 14:58; 03.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.

Ja asi, mida teemaalgataja teada ei tahtnud, oligi see, kuidas poolõega hästi läbi saada. Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 10:17; 18.02 10:41; 18.02 10:42; 18.02 21:42; 19.02 14:04; 20.02 14:38; 21.02 10:03; 21.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.

Ja asi, mida teemaalgataja teada ei tahtnud, oligi see, kuidas poolõega hästi läbi saada. Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

Kas sa ootaksid, et inimene on õnnelik sellise info üle? Täiesti normaalne reaktsioon on teemaalgatajal. Küllap ta ise ka varsti (kui šokk üle läheb) aru saab, et see “paha” ei ole ei too õde ega isegi tema ema, vaid kadunud isa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.02 09:07; 18.02 09:11; 18.02 19:01; 19.02 17:01; 20.02 14:32; 20.02 14:58; 03.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

Täiesti normaalne ja adekvaatne reaktsioon.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 21:17; 19.02 15:24; 19.02 16:07; 20.02 15:53; 04.03 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Olin 23, kui sain teada, et mul on kaks aastat vanem poolõde. Helistasin õe emale ja küsisin õe numbri. Saime kokku ja on täitsa minu nägu ja isa nägu. Olemuselt oleme erinevad, aga ikka helistame sünnipäevadel ja jõuludel. Mõnikord kohtume ka. Isa oli idioot, et ta maha salgas, jättis minu õest ilma. Isa on nüüd mitu aastat surnud. Kui ükskord ema kadunud on, siis olen valmis hüvitama õele poole isalt saadud pärandusest, ehk siis selle osa, mis kuulunuks talle, kui ta olnuks nö seaduslik laps.

😀 Selline kaunis muinasjutt!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:50; 18.02 16:23; 18.02 19:19; 20.02 16:43; 20.03 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, inimesed on erinevad. Mina tahtsin teada, kes mu õde on. Tahtsin teada, kas ta on minu moodi ja milline ta elu on olnud. Ta on minu ainuke õde, kellega ma ei saanud lapsepõlves koos mängida. Sama hästi oleks tema minu asemel võinud maal vanaema heinavankris istuda ja naabritädi juurde tomateid tooma minna. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik üks laps maha salata ja teist tunnistada. Ka isa ei osanud mu küsimustele vastata. Aga äkki seletad, kuidas see käib? Mu õel oli väga tore lapsepõlv ja vbl ta ei tunne, et on millestki ilma jäänud, aga kui mina oleks ilma poole suguvõsata kasvanud, siis ma küll küsiksin, et miks mind ei tahetud, mis mul siis viga on; nagu ikka inimesed oma sisemas küsivad. Ja mul on tunne, et mu õel on õigus osale pärandusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:04; 20.02 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, inimesed on erinevad. Mina tahtsin teada, kes mu õde on. Tahtsin teada, kas ta on minu moodi ja milline ta elu on olnud. Ta on minu ainuke õde, kellega ma ei saanud lapsepõlves koos mängida. Sama hästi oleks tema minu asemel võinud maal vanaema heinavankris istuda ja naabritädi juurde tomateid tooma minna. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik üks laps maha salata ja teist tunnistada. Ka isa ei osanud mu küsimustele vastata. Aga äkki seletad, kuidas see käib? Mu õel oli väga tore lapsepõlv ja vbl ta ei tunne, et on millestki ilma jäänud, aga kui mina oleks ilma poole suguvõsata kasvanud, siis ma küll küsiksin, et miks mind ei tahetud, mis mul siis viga on; nagu ikka inimesed oma sisemas küsivad. Ja mul on tunne, et mu õel on õigus osale pärandusest.

Sinu õde oli sinu eakaaslane. Teemaalgataja õde kõlbab talle tütreks ja lisaks on see õde veel laps. Isegi samas peres kasvanutena oleks neil hetkel väike ühisosa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 11:27; 20.02 19:53; 21.02 10:58; 03.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mina lugesin teema läbi

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.

Ja asi, mida teemaalgataja teada ei tahtnud, oligi see, kuidas poolõega hästi läbi saada. Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

Mina saan püstitatud teemast teisiti aru ja tunnen, et teemaalgatajal just on huvi väikese õe vastu, teemaalgataja vend hoopis muretses pärandi pärast, see ei olnud teemataja põhimure, pealegi pole poolõe ema sellele poole sõnagagi vihjanud, et teda mingi pärand üldse huvitab. Lugege palun uuesti teemat süvenenult.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:20; 20.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid täiskasvanud poolõed, kui ta sündis. Me saime sellest ajast lähedasteks. Ma arvan, et nad isegi rõõmustasid ta sünni üle. Jätke oma varajagamine korraks kõrvale ja rõõmustage uue pereliikme üle. Võibolla on ta väga armas tüdruk. Tema ema ei pruukinud teadagi, et isa on abielus või mis iganes. Mehed vatravad igasugust jama kokku. Tulge välja sellest mudelist, et perekond on just niisugune nagu teil. Elu võib edasi minna päris huvitavaks. Mina oleksin küll väga huvitatud, kui mul tekiks selline olukord.
Arvan, et su ema ikka oli teadlik või aimas midagi, Eesti on piisavalt väike. Ja isa ikka aitas väikest rahaliselt, kui ta oma nime sünnitunnistusele lasi panna. Ema võibolla käskiski testamendi teha ja ei lubanud rääkida. Kõik variandid on võimalikud. Võimalik, et ema ja isa olid mingil ajal lahku minemas, aga sind ja venda ei informeeritud sellest. Veider tundubki see, et isa tunnistas vabatahtlikult lapse omaks, aga jättis ta siis testamendist välja. Milleks üldse testament? Ma kahtlustaksin, et ema on selle asja taga.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:32; 22.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid täiskasvanud poolõed, kui ta sündis. Me saime sellest ajast lähedasteks. Ma arvan, et nad isegi rõõmustasid ta sünni üle. Jätke oma varajagamine korraks kõrvale ja rõõmustage uue pereliikme üle. Võibolla on ta väga armas tüdruk. Tema ema ei pruukinud teadagi, et isa on abielus või mis iganes. Mehed vatravad igasugust jama kokku. Tulge välja sellest mudelist, et perekond on just niisugune nagu teil. Elu võib edasi minna päris huvitavaks. Mina oleksin küll väga huvitatud, kui mul tekiks selline olukord.
Arvan, et su ema ikka oli teadlik või aimas midagi, Eesti on piisavalt väike. Ja isa ikka aitas väikest rahaliselt, kui ta oma nime sünnitunnistusele lasi panna. Ema võibolla käskiski testamendi teha ja ei lubanud rääkida. Kõik variandid on võimalikud. Võimalik, et ema ja isa olid mingil ajal lahku minemas, aga sind ja venda ei informeeritud sellest. Veider tundubki see, et isa tunnistas vabatahtlikult lapse omaks, aga jättis ta siis testamendist välja. Milleks üldse testament? Ma kahtlustaksin, et ema on selle asja taga.

Sinu lugu lugedes tekib tõesti tunne, et ema võib kõige taga olla. Meil on analoogne situatsioon aga selle vahega, et meie laps on väga väike, vanemad poolõed-vennad ammu täisealised ja testament tehakse väiksema kaitseks ( kui see üldse tehakse)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.02 16:32; 19.02 19:04; 19.02 20:52; 20.02 23:00; 04.03 15:19; 04.03 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei pea ju oma raha kulutama. Nad saavad lihtsalt väiksema pärandi. Isa oleks võinud täiskasvanud lapsed üldse testamendist välja jätta.

Pärandi arvelt tuleb tasuda pärandaja võlad – selle lapse sundosa ongi see võlg.

Olukord võib vabalt olla ju selline, et teemaalgataja isa suri ning pärandiks jäigi vaid tema ja ema ühine elukoht. Kui nüüd poolõele pärandiosa tuleb välja maksta, ja vaba raha pole kellelgi, siis peaks teemaalgataja ema ühisest elukohast loobuma. Hakkama müüma sellepärast, et kohustus on välja maksta pärandiosa sellele uuele lapsele. Kuhu kolib vanainimene, kes võib olla oma pikaaegse kodu müüma on sunnitud?
Selline olukord pole ju võimatu, et pärandiks ongi vaid kas mingi korter või maja. Kust võetakse siis finantsid pärandiosa väljamaksmiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:11; 20.02 13:13; 21.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid täiskasvanud poolõed, kui ta sündis. Me saime sellest ajast lähedasteks. Ma arvan, et nad isegi rõõmustasid ta sünni üle. Jätke oma varajagamine korraks kõrvale ja rõõmustage uue pereliikme üle. Võibolla on ta väga armas tüdruk. Tema ema ei pruukinud teadagi, et isa on abielus või mis iganes. Mehed vatravad igasugust jama kokku. Tulge välja sellest mudelist, et perekond on just niisugune nagu teil. Elu võib edasi minna päris huvitavaks. Mina oleksin küll väga huvitatud, kui mul tekiks selline olukord.
Arvan, et su ema ikka oli teadlik või aimas midagi, Eesti on piisavalt väike. Ja isa ikka aitas väikest rahaliselt, kui ta oma nime sünnitunnistusele lasi panna. Ema võibolla käskiski testamendi teha ja ei lubanud rääkida. Kõik variandid on võimalikud. Võimalik, et ema ja isa olid mingil ajal lahku minemas, aga sind ja venda ei informeeritud sellest. Veider tundubki see, et isa tunnistas vabatahtlikult lapse omaks, aga jättis ta siis testamendist välja. Milleks üldse testament? Ma kahtlustaksin, et ema on selle asja taga.

Mind ka hämmastas selle loo juures, et isa nimi + isikukood on lapse sünnitunnistusel, samas kui väidetavalt lapse emaga peale sünnitust enam ei kohtudki. Et miks ta end sinna siis panna lasi?

Samas tõi keegi siia teemasse raha ja töö alamfoorumisse postitatud küsimuse ja sidus selle käesoleva teemaga. See küsimus oli: “Lapse isa, kes meiega kunagi ei elanud, kuid on sünnitunnistusele isana märgitud (põlvnemise tuvastamise kohtuotsuse põhjal) suri. Kas on võimalik lapsele toitjakaotuspensioni taodelda? Ja kui, siis kuidas? Surmatunnistusele meil ligipääsu pole.”

Ei pruugi selle looga seotud olla, kuid on üks võimalik seletus.
Et tegelikult võis see isikukood sinna sünnitunnistusele ikka mitte nii väga vabatahtlikult jõuda. Ja kui on põlvnemise otsus, siis ju see elatise saamiseks mõistetud oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei pea ju oma raha kulutama. Nad saavad lihtsalt väiksema pärandi. Isa oleks võinud täiskasvanud lapsed üldse testamendist välja jätta.

Pärandi arvelt tuleb tasuda pärandaja võlad – selle lapse sundosa ongi see võlg.

Olukord võib vabalt olla ju selline, et teemaalgataja isa suri ning pärandiks jäigi vaid tema ja ema ühine elukoht. Kui nüüd poolõele pärandiosa tuleb välja maksta, ja vaba raha pole kellelgi, siis peaks teemaalgataja ema ühisest elukohast loobuma. Hakkama müüma sellepärast, et kohustus on välja maksta pärandiosa sellele uuele lapsele. Kuhu kolib vanainimene, kes võib olla oma pikaaegse kodu müüma on sunnitud?
Selline olukord pole ju võimatu, et pärandiks ongi vaid kas mingi korter või maja. Kust võetakse siis finantsid pärandiosa väljamaksmiseks?

Tuleb sõlmida sohilapsekindlustus:-) Aga kui mees on muud viisi susserdanud ja tal on surmajärgsed võlad? Kas võlg väikesele lapsele on tühisem kui nt kantpeadele või mingile laenufirmale?

Äärmiselt kurb, kui üks mees oma naise surmajärgselt laostada soovib.

Antud juhul pole see küll teemaks, aga jah, eks ta võimalik ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 17.02 18:42; 17.02 21:05; 17.02 22:42; 18.02 01:58; 18.02 17:20; 18.02 18:13; 18.02 19:28; 18.02 20:01; 18.02 20:48; 18.02 21:07; 18.02 21:23; 18.02 22:47; 18.02 22:59; 19.02 17:54; 19.02 19:40; 19.02 19:45; 19.02 20:48; 21.02 00:29; 21.02 02:22; 27.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mina lugesin teema läbi

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.

Ja asi, mida teemaalgataja teada ei tahtnud, oligi see, kuidas poolõega hästi läbi saada. Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

Mina saan püstitatud teemast teisiti aru ja tunnen, et teemaalgatajal just on huvi väikese õe vastu, teemaalgataja vend hoopis muretses pärandi pärast, see ei olnud teemataja põhimure, pealegi pole poolõe ema sellele poole sõnagagi vihjanud, et teda mingi pärand üldse huvitab. Lugege palun uuesti teemat süvenenult.

Kui sa loed teemaalgataja järgmisi kommentaare, siis sa saad aru küll, et tema mure on hoopis “parem kui seda last ei eksisteeriks” ja pärandiküsimus. Loe palun ise teemat süvenenult.

Juba see lõik teemaalgatusest:

Samas tahaks sellele naisele vastata, teisest küljest, kust ma võiksin uskuda, et see, mida ta mulle isa kohta räägib, on tõsi? Huvitav, kas isa toetas neid terve eluaja või mitte? Kui ei toetanud, siis see naine peab teda ju vihkama? Kui toetas, siis tegi seda kõike salaja meie ema eest. Vennaga ei saa isegi rääkida sel teemal, ta ei taha midagi kuulda. Ütles, et kui isa nendega suhelda ei tahtnud, ju siis oli tema soov, et ka meie nendega ei suhtleks. Mehele vaid rääkisin, tema jagab mu venna seisukohta. Et pole õige asi, ju see naine ikka mingit abi tahab, et nüüd külje alla ujub. Selline tunne, et jooks end täis. ???? Mida teie teeksite? Kui vastata, pole ju kindel, et sealtpoolt tõde kuulda saab.

on selge soov, et neid inimesi ei eksisteeriks.

Teemaalgataja see kommentaar samuti:

päranduse jagamisel osaleb see laps igal juhul, testament või mitte.

Mis seaduse järgi?? Teda polnud ju testamendis märgitud! Mis mõte sel juhul testamendil üldse on, kui seda ei järgita??

Peamine mure on tal ikka mammon.

12aastasel on õigus sundosale.

Krt … googeldasin. Seepärast ta siis ühendust võttiski! Aga miks minuga? Oleks võinud lihtsalt nõude esitada?

Ja see teemaalgataja kommentaar näitab täiesti selgelt, et mingist suhtlemisest poolõega ei ole ta absoluutselt huvitatud, isegi kui ta juriidilistele nõudmistele on valmis alluma.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 10:17; 18.02 10:41; 18.02 10:42; 18.02 21:42; 19.02 14:04; 20.02 14:38; 21.02 10:03; 21.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mina lugesin teema läbi

Sest teemaalgataja tegelikult tahtis teada, kuidas see pärimist puudutab.

Ja asi, mida teemaalgataja teada ei tahtnud, oligi see, kuidas poolõega hästi läbi saada. Pigem on tema hoiak olnud algusest peale: “Parem, kui neid olemas ei oleks!”.

Mina saan püstitatud teemast teisiti aru ja tunnen, et teemaalgatajal just on huvi väikese õe vastu, teemaalgataja vend hoopis muretses pärandi pärast, see ei olnud teemataja põhimure, pealegi pole poolõe ema sellele poole sõnagagi vihjanud, et teda mingi pärand üldse huvitab. Lugege palun uuesti teemat süvenenult.

Kui sa loed teemaalgataja järgmisi kommentaare, siis sa saad aru küll, et tema mure on hoopis “parem kui seda last ei eksisteeriks” ja pärandiküsimus. Loe palun ise teemat süvenenult.

Juba see lõik teemaalgatusest:

Samas tahaks sellele naisele vastata, teisest küljest, kust ma võiksin uskuda, et see, mida ta mulle isa kohta räägib, on tõsi? Huvitav, kas isa toetas neid terve eluaja või mitte? Kui ei toetanud, siis see naine peab teda ju vihkama? Kui toetas, siis tegi seda kõike salaja meie ema eest. Vennaga ei saa isegi rääkida sel teemal, ta ei taha midagi kuulda. Ütles, et kui isa nendega suhelda ei tahtnud, ju siis oli tema soov, et ka meie nendega ei suhtleks. Mehele vaid rääkisin, tema jagab mu venna seisukohta. Et pole õige asi, ju see naine ikka mingit abi tahab, et nüüd külje alla ujub. Selline tunne, et jooks end täis. ???? Mida teie teeksite? Kui vastata, pole ju kindel, et sealtpoolt tõde kuulda saab.

on selge soov, et neid inimesi ei eksisteeriks.

Teemaalgataja see kommentaar samuti:

päranduse jagamisel osaleb see laps igal juhul, testament või mitte.

Mis seaduse järgi?? Teda polnud ju testamendis märgitud! Mis mõte sel juhul testamendil üldse on, kui seda ei järgita??

Peamine mure on tal ikka mammon.

12aastasel on õigus sundosale.

Krt … googeldasin. Seepärast ta siis ühendust võttiski! Aga miks minuga? Oleks võinud lihtsalt nõude esitada?

Ja see teemaalgataja kommentaar näitab täiesti selgelt, et mingist suhtlemisest poolõega ei ole ta absoluutselt huvitatud, isegi kui ta juriidilistele nõudmistele on valmis alluma.

Ja MIKS ta peaks olema võõraste inimestega suhtlemisest huvitatud? Mina ka ei oleks. Kas ise suhtlete kõigiga, kes mingitpidi teie sugulased on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 20:27; 19.02 10:28; 21.02 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja MIKS ta peaks olema võõraste inimestega suhtlemisest huvitatud? Mina ka ei oleks. Kas ise suhtlete kõigiga, kes mingitpidi teie sugulased on?

Mina sain ka täiskasvanuna teada poolvennast (isa kõrvalhüpe abielu ajal). Hakkasin suhtlema sellepärast, et mitte jääda ilma võimalusest tutvuda kellegagi, kes võiks äkki olla minuga sarnane ja kellega võiks hea klapp tekkida. Kui ei teki, ei pea ju tihedalt edasi suhtlema. Aga võimalust käest lasta ma ka ei tahtnud. Väga tore on see minu poolvend ja ma olen õnnelik, et ta olemas on. Üksiku lapsena pole just suur minu turvavõrgustik ja sugulastering. Ma ei arva ka, et mu poolvend on enda sündimises süüdi. Ma pigem tunnen, et tema on millestki ilma jäänud, näiteks isa toetavast käest ja nõuandest kasvamise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja MIKS ta peaks olema võõraste inimestega suhtlemisest huvitatud? Mina ka ei oleks. Kas ise suhtlete kõigiga, kes mingitpidi teie sugulased on?

Ma pole sinuga vaielnudki vaid Kägu 20.02.2018 22:16, kes üritab väita, et teemaalgataja on selle lapse suhtes heatahtlikult meelestatud ja huvitatud. Mina ütlen, et ta pole. Kogu moos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 10:17; 18.02 10:41; 18.02 10:42; 18.02 21:42; 19.02 14:04; 20.02 14:38; 21.02 10:03; 21.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema ema ei pruukinud teadagi, et isa on abielus või mis iganes. Mehed vatravad igasugust jama kokku. Tulge välja sellest mudelist, et perekond on just niisugune nagu teil. Elu võib edasi minna päris huvitavaks. Mina oleksin küll väga huvitatud, kui mul tekiks selline olukord.
Arvan, et su ema ikka oli teadlik või aimas midagi, Eesti on piisavalt väike. Ja isa ikka aitas väikest rahaliselt, kui ta oma nime sünnitunnistusele lasi panna. Ema võibolla käskiski testamendi teha ja ei lubanud rääkida.

Huvitav on see, et ema võis sellest lapsest teada, sest Eesti on väike, aga see naine ei pruukinud mehe abielust teada, sest siis ei olnud Eesti väike?

Samas tõi keegi siia teemasse raha ja töö alamfoorumisse postitatud küsimuse ja sidus selle käesoleva teemaga. See küsimus oli: “Lapse isa, kes meiega kunagi ei elanud, kuid on sünnitunnistusele isana märgitud (põlvnemise tuvastamise kohtuotsuse põhjal) suri. Kas on võimalik lapsele toitjakaotuspensioni taodelda? Ja kui, siis kuidas? Surmatunnistusele meil ligipääsu pole.”

Miks peaks sel juhul surmatunnistust vaja olema? Rahvastikuregistris on ju kirjas, kes on lapse isa ja et see isa on surnud. Kas tõesti meie e-riik ei saa sel puhul ilma surmatunnistusesta hakkama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 11:27; 20.02 19:53; 21.02 10:58; 03.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi selgitada, miks siin poolõega suhtlemise või mittesuhtlemise teemas selliseks veriseks pärandivõitluseks läks? Kas eestlased on ainult raha peale väljas, ihnsad ja kadedad inimesed sel juhul.

Oskab keegi selgitada, miks sinul poolõega suhtlemise või mittesuhtlemise teemas selliseks eestlaste mõnitamiseks läks? Arvad et mujal maailmas teiste rahvaste juures on teisiti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 10:21; 18.02 14:53; 18.02 19:30; 19.02 11:41; 21.02 12:09; 26.02 12:50; 27.02 15:44; 04.03 15:29; 04.03 20:44; 05.03 02:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )


Esileht Pereelu ja suhted Sain teada, et mul on poolõde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.