Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sain tööle, aga esimene tööpäev venib

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sain tööle, aga esimene tööpäev venib

Postitas:
Kägu

Tekkinud siis selline olukord:

1.mail käisin tööintervjuul ja osutusin valituks. Pidin tööd alustama (eraettevõttes) 16.mail, aga siis helistati, et lükkame asja ikka 1.juuni peale. Okei, ootasin siis veel 2 nädalat. Päev enne 1.juunit helistab mulle sekretär ja ütleb, et ta ei saanud ülemusega kontakti ega tea, mis kell peaksin tööpäeva alustama, nii et ärgu ma veel 1.juunil tööle tulgu.

Täna on juba 12.juuni ja keegi ei ole minuga ühendust võtnud. Tööintervjuust on möödunud 1,5 kuud ja ma pole ikka veel saanud alustada. Töölepingut sõlminud ei ole (jäi jutt, et sõlmime minu esimesel tööpäeval). Lihtsalt nõme olukord, oota nagu loll, mingeid plaane pikalt ette teha ei saa, et äkki peab homme-ülehomme tööle minema. Peaksin nad vist lihtsalt pikalt saatma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled neile ise ka ikka vahepeal helistanud? Mis siis öeldud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna on juba 12.juuni ja keegi ei ole minuga ühendust võtnud.

Ilmselgelt nõrga töökultuuriga firma. Ilmselt hakkavad pankrotti minema, kui just pole riigiasutus, sel juhul ilmselt nad ise ka ei tea, milleks su palkasid. Ma helistaks ja kirjutaks ülemusele ja küsiks, mis toimub, aga ega nad ilmselt ise ka ei tea, äkki neile lihtsalt tohutult meeldib tööintervjuusid läbi viia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei imesta.
riigiasutustes veel hullem.
nt ühes tallinna linnavalitsuse allasutuses käisin kunagi intervjuul suvel (vist juunis), tööle asusin alles novembri teises pooles. peale vestlust helistati ka kohe järgmisel nädalal ja öeldi, et varsti saate tööle. see varsti oli neil üle 3 kuu.
ühes ülikoolis olid töövestlused aprillis, töö algas loomulikult alles 1.septembrist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus, parem hoia eemale, kui juba tööle saamisega probleemid, siis hiljem palga ja puhkusega veel hullemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Aitäh kaasa mõtlemast. Ise kardan ka, et kui juba tööle asumine on nii probleemiderohke, mis siis veel edaspidi saama hakkab? Unustasin veel lisada, et mai lõpus kutsuti mind paariks tunniks välja, oli lühike koolitus – näidati ära, et kus mis on ja kuidas töötab ja siis jäigi jutt, et 1.juunil ootavad mind juba tööle. Ei ole tahtnud neid taga ajada, mõtlesin, et ootan viisakalt. Aga jah… Pean vist neile kirjutama, et loobun tööpakkumisest. Kahju on enda kulutatud ajast ja kahju, et jään ilma heast palganumbrist, aga asi on vist tõesti mäda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veel hullem kui oleksid juba kuskil tööl olnud ja nende pärast kaotanud ka vana töökoha. Alati tuleb tööleping oma tagala kindlustamiseks kohe peale kokkulepet ära teha, mitte oodata esimese tööpäevani. Nii saad ka ette tutvuda, mis su lepingus kirjas on. Vestlusel lubatakse maad ja ilma kokku ja lepingus võib hoopis midagi muud olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummaline. Meie firmas tehakse tööleping kui kokkulepe on olemas ja tööle asumise päev on seal kirjas.
Finantsasutus 250+ töötajat. A vbl väikefirmades käibki nii….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel hullem kui oleksid juba kuskil tööl olnud ja nende pärast kaotanud ka vana töökoha. Alati tuleb tööleping oma tagala kindlustamiseks kohe peale kokkulepet ära teha, mitte oodata esimese tööpäevani. Nii saad ka ette tutvuda, mis su lepingus kirjas on. Vestlusel lubatakse maad ja ilma kokku ja lepingus võib hoopis midagi muud olla.

Absoluutselt õige. Esimesel tööpäeval saad lepingu mis sulle ei sobi, eelmise töökoha ära öelnud. Suur risk. Vähemalt võiksid lepingu sulle meilida tutvumiseks. Kahtlane värk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päev enne 1.juunit helistab mulle sekretär ja ütleb, et ta ei saanud ülemusega kontakti ega tea, mis kell peaksin tööpäeva alustama, nii et ärgu ma veel 1.juunil tööle tulgu.

Täna on juba 12.juuni ja keegi ei ole minuga ühendust võtnud.

Mina oleksin küll 1.juunil tööle läinud – sekretär seda ju ometi teab, mis kell neil tööpäev algab. Kas sa ise ei ole tagasi helistanud? Praegu pole ime, kui ülemus arvab, et sa lihtsalt ei ilmunud kokkulepitud päeval kohale.

Mina selle töökohaga enam ei arvestaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain töökoha = tööleping on allkirjastatud. Enne pole mitte midagi kindlat. Näiteks praeguse töökohaga oli mul tööleping sõlmitud 7 kuud enne esimest tööpäeva. Ehk siis leping oli, esimese tööpäevaga 7 kuu pärast. Ma olin veel eelmises kohas tööl ja lahkumisavaldus polnud antudki. Nõua lepingut. Ega leping ei pea olema sõlmitud tööleasumise päeval. Seda võib sõlmida kasvõi 50 aastat ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ühes ülikoolis olid töövestlused aprillis, töö algas loomulikult alles 1.septembrist.

Kui natukenegi tööga haridusasutustes kursis olla, siis peaks teadma, et uusi töötajaid uueks õppeaastaks otsitaksegi aprillist alates.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sain tööle, aga esimene tööpäev venib