Esileht Kodunurk Sajas teema sorteerimisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Sajas teema sorteerimisest

Postitas:
Kägu

Ma olen kõik võimalikud juhendid läbi lugenud ja ikka ei saa aru.

Klaaspakendikonteinerisse võib panna rõhutatult ainult kuivi klaaspakendeid. Mis ma siis nt veinipudeliga teen? Tahad-ei taha, kaks tilka jääb ikka sisse.

Kui ma sinna võin panna klaaspudeli, miks ma ei või sinna panna joogiklaasi, näiteks kui ma ei taha seda või on väike kild lahti?

Pakenditest. Kui ma võin sinna panna plastkarpe ja isegi-kanistreid, siis miks ma ei tohi sinna panna samast plastist näiteks pildiraami, ära murdunud plastikust kingalusikat, plastist elekrilüliti plastosa. Mis vahet on masinatel selles, kas see on nüüd katkine mitmekordselt kasutatav säilituskarp karp (hea) või samast plastist katkine lülitiplaat või kamm? Nagu tõsiselt või? Hakkab see misiganes ümbersulatusahi vms nutma ja seiskab töö, et ääää, kamm pole pakend?

Šampoonipudeleid võin panna, aga kodukeemia pudeleid, nt fairy pudelit ei vüi panna…oot, kus on loogika? Ketšupipudelit võin, aga pesuloputusvahendi pudelit (kodukeemia) ei või?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks ei tea, kas see metallosa võib pudelile jäääda, keeruga kork või see rõngas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul seisis ükskord prükkar klaaskonteineri kõrval ja jõi igast pudelist veinijääke. St tahtis enne, no ma siis andsin 🙂 Tilk-tilga haaval.

Tegelikult paneb imestama kogu see segapudru mis pakendite ümber käib, vaadates juba kasvõi perekooli foorumit. Mismoodi siis tahetakse see sortimine massidesse viia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul seisis ükskord prükkar klaaskonteineri kõrval ja jõi igast pudelist veinijääke. St tahtis enne, no ma siis andsin 🙂 Tilk-tilga haaval.

Tegelikult paneb imestama kogu see segapudru mis pakendite ümber käib, vaadates juba kasvõi perekooli foorumit. Mismoodi siis tahetakse see sortimine massidesse viia.

Selgust ei ole. Mina olen nõus asjaga kaasa minema, kui on ka 0,005% võimalust, et see teeb planeedi aksvõi peotäie prügi võrra puhtamaks. Pole probleemi. Ma oskan vabalt ka kartulikoored pudelist erinevasse mahutisse panna “kauni muusika taktis”, nagu ütles Sulev Nõmmik filmis “Siin me oleme”. Ehk see ei raiska mu aega ega ajumahtu. Aga selgust ei ole! Elaksin üle ka loogika vähesuse, kuna muidugi ma ei tea kõiki jäätmekäitluse peensusi. Ehk siis rämedalt öeldes, olen valmis saksa täpsusega täitma venelaste korraldusi, kui ma seal tõesti ka imepisikest kasu loodusele näen.

Aga andke need korraldused siis ammendavalt ja täpselt, ka kui need minu jaoks 100% loogilised ei tundu. Mis mõttes näiteks fairy pudel pole pakend, käisin kohe spets lugemas ja tõesti pole. Kodukeemia pudeleid ei tohi pakendisse panna ja nõudepesuvahend on kodukeemia. Teises teemas sai lugeda, et paljud kommi- ja ravimipakendid ei ole pakendid.

Pagan, laske mul teie korraldusi täita, andke ammendav juhend.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on vist teemale läheneda nii, et panedki sinna sptes konteinerisse vaid need 3-4 kindlat asja, mida tead, et nad sinna käivad, ja kõik muu olmesse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on vist teemale läheneda nii, et panedki sinna sptes konteinerisse vaid need 3-4 kindlat asja, mida tead, et nad sinna käivad, ja kõik muu olmesse.

Kusjuures pole paha mõte, aga mind huvitab sisuliselt, miks osad juhendavad materjalid on vastukäivad ja täiesti ebaloogilised. Seesama näiteks, et klaaspakendite puhul on rõhutatud, et sinna ei tohi panna klaasist laua- ega kööginõusid. Miks ma ei või sinna klaasist juustutoosi panna, aga samast klaasist pudelit võin. Asi ei saa ju olla selles, et poes juustu klaaskarvis ei müüda, seega pole see õige pakend. Kuidas saab klaasist õlipudeli täiesti kuivaks seest?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest meie prügikogumine käib selle järgi, kes selle eest maksab. Poest pakendatud salatit ostes läheb see pakendikasti, sest tootja on selle pakendamise eest maksnud. Kui aga ostad poest kümnese paki samasuguseid plastkarpe, siis need peaksid olema olmejääde, sest pakendimaksu nende eest tasutud ei ole.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest meie prügikogumine käib selle järgi, kes selle eest maksab. Poest pakendatud salatit ostes läheb see pakendikasti, sest tootja on selle pakendamise eest maksnud. Kui aga ostad poest kümnese paki samasuguseid plastkarpe, siis need peaksid olema olmejääde, sest pakendimaksu nende eest tasutud ei ole.

Kohutav. See on jultumus, ma ütleksin. Miks see peaks inimese asi olema SEDA jälgida. SEE ei peaks ju olema asja eesmärk! Ma saaksin aru, kui asi oleks tõesti planeedi päästmises ja nt kogu puhas plast sinna, kõik puhas klaas sinna, kõik paber sinna jne jne. Mina näiteks lõikan plastist hambapastatuubid lõpuks lahti ja kasutan viimasedki jäägid sealt ära. Mitte raha pärast, lihtsalt, et asjatut tootmist ja tootmisega kaasnevat reostust kasvõi ühe miljondiku võrra vähendada. Absoluutselt olen nõus sorteerima, kui see aitab ning on kuidagi sisuliselt eesmärgipärane. Ja siis ma ei tohi seda läbi loputada ja hambapastapakendit visata pakendikonteinerisse. See on mul kõrgelt üle mõistuse. Potjomkin. Reisisaatjad. Kõlab, kui nende seaduste väljatöötajad oleksid lihtsalt tegelenud asendustegevusega.
Sisuliselt on mingi muu asi prioriteet kui loodus, mulle tundub selle jörgi, mida loen. Lollidele, mina kaasa arvatud, aga räägitakse uinutavat roosat udu.
Mina tahaksin sorteerida ja sorteerin ka, aga ma tahaksin, et mulle ei riputataks makarone kõrvadele nagu venelased ütlevad.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selle loogika peale läheb aju kärssama. keegi tõi kunagi näite riidepuu kohta. Kaupluses on see pakend, a kui koju jõuad, on see olmejääde.

ja selliste jaburustega tahetakse inimesi sorteerima saada!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal küll, milline tüütu teemaalgatus. Sul on ülejäänud internet peale perekooli blokitud või lihtsalt tahad tühja vinguda?

Meil Eestis on ju hea kooliharidus, kuidas on võimalik, et inimene ei tule selle peale, et klaasidel ja plastikutel on erinevad koostised. Mis kuradi samast plastist pildiraam ja kanister? Halloo? Klaaspudelid ja joogiklaasid sisaldavad erinevaid keemilisi ühendeid ja neil on erinev sulamistemperatuur. Joogiklaasid sisaldavad nt pliid, mis veinipudelites on keelatud, sest happelises keskkonnas võib see pikkade aastate jooksul veini sisse imenduda. Samas, su veiniklaasi muudab ilusaks läikivaks ja kõlisevaks. Klaaspakendid ongi nii tehtud, et neid saaks ümber sulatada, joogiklaasid, peeglid ja lambikuplid ei ole. Vastupidi, need on tehtud võimalikult pikalt vastupidavad olema. Siis on veel ravimipudelite klaas jm nt laborites kasutatav klaas nagu Pyrex jne, mis ei sulagi samal temperatuuril kui tavaline pudeliklaas. Jah, justnimelt nii ongi, et ahi hakkab protestima. Ja kui ahi ei hakka, siis vähemalt oled oma joogiklaasiga partii praagiks muutnud ja ümbertöödeldava materjali rikkunud.

Ja mis puutub plastikusse, siis valdav enamus plastikust ei ole üldse ümbertöödeldav. Muist pakendeid on, aga isegi mitte kõik pakendid. Ei, su kingalusikas ja pirnipesa ja kotletipakk ei ole kõik ühesugusest plastikust. Anna kannatust, kuidas saab sellist lolli teksti toota nagu sina oma plastiku-lõigus! Piinlik lugeda, et selline inimene veel pahandab, et tema on küll õige planeedipäästja ja näe, pahad tootjad hoolivad ainult rahast. Tee endale elementaarsed asjad selgeks, mis on mis. Ja täna õnne, et ülejäänud inimesed targemad on ja sulle kingalusikaplastist pakendites toiduaineid ei serveerita. Päriselt ka, sa ei oleks siis enam nii terve, et perekooli teemasid vorpida.

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jumal küll, milline tüütu teemaalgatus. Sul on ülejäänud internet peale perekooli blokitud või lihtsalt tahad tühja vinguda?

Meil Eestis on ju hea kooliharidus, kuidas on võimalik, et inimene ei tule selle peale, et klaasidel ja plastikutel on erinevad koostised. Mis kuradi samast plastist pildiraam ja kanister? Halloo? Klaaspudelid ja joogiklaasid sisaldavad erinevaid keemilisi ühendeid ja neil on erinev sulamistemperatuur. Joogiklaasid sisaldavad nt pliid, mis veinipudelites on keelatud, sest happelises keskkonnas võib see pikkade aastate jooksul veini sisse imenduda. Samas, su veiniklaasi muudab ilusaks läikivaks ja kõlisevaks. Klaaspakendid ongi nii tehtud, et neid saaks ümber sulatada, joogiklaasid, peeglid ja lambikuplid ei ole. Vastupidi, need on tehtud võimalikult pikalt vastupidavad olema. Siis on veel ravimipudelite klaas jm nt laborites kasutatav klaas nagu Pyrex jne, mis ei sulagi samal temperatuuril kui tavaline pudeliklaas. Jah, justnimelt nii ongi, et ahi hakkab protestima. Ja kui ahi ei hakka, siis vähemalt oled oma joogiklaasiga partii praagiks muutnud ja ümbertöödeldava materjali rikkunud.

Ja mis puutub plastikusse, siis valdav enamus plastikust ei ole üldse ümbertöödeldav. Muist pakendeid on, aga isegi mitte kõik pakendid. Ei, su kingalusikas ja pirnipesa ja kotletipakk ei ole kõik ühesugusest plastikust. Anna kannatust, kuidas saab sellist lolli teksti toota nagu sina oma plastiku-lõigus! Piinlik lugeda, et selline inimene veel pahandab, et tema on küll õige planeedipäästja ja näe, pahad tootjad hoolivad ainult rahast. Tee endale elementaarsed asjad selgeks, mis on mis. Ja täna õnne, et ülejäänud inimesed targemad on ja sulle kingalusikaplastist pakendites toiduaineid ei serveerita. Päriselt ka, sa ei oleks siis enam nii terve, et perekooli teemasid vorpida.

Tänan. Selge. Järgmisel aastal üritan ülikooli keemiat õppima minna, et nii klaasi ja plasti tootmise kui ka prügi sorteerimise ja käitlemise iga viimane kui nüanss selgeks saada. Loota jääb, et õppejõud seletavad seda halvustamata ja mõnitamata.

Väga kurb, et meile juba gümnaasiumis kõiki võimalikke sorteerimise erinevusi ei õpetatud. Ja veel kurvem, et ka erinevate prügifirmade juhendeid koostavad tegelased pole “prügiteadusega” üldse kursis.

Ehk sa peaksid neile abi pakkuma ja aitama kõik selle teaduse ka igale inimesele arusaadavas keeles kirja panna. Oleks ehk tõesti kasulik, kui pakendil oleks kirjas kõigi selle tootmiseks kasutatud materjalide valemid, et haritud kontingent uuriks ja arvutaks ja saaks ise aru, kuhu kasti see sobib. Noh, nagu toitudel on kogu koostis grammikaupa näha.  Aga lollimate ja laisemate tarbeks võiks iga tootja kohe panna pakendile kirja märgise, kuhu kasti see sobida võiks. No vähemalt sel aastal. Sest juhendid muutuvad ju kogu aeg.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen kõik võimalikud juhendid läbi lugenud ja ikka ei saa aru.

Klaaspakendikonteinerisse võib panna rõhutatult ainult kuivi klaaspakendeid. Mis ma siis nt veinipudeliga teen? Tahad-ei taha, kaks tilka jääb ikka sisse.

Kui ma sinna võin panna klaaspudeli, miks ma ei või sinna panna joogiklaasi, näiteks kui ma ei taha seda või on väike kild lahti?

Paari tilga pärast küll ei pea muretsema. Pudelid ja purgid pestakse ju niikuinii läbi ja nad saavad märjaks.

Joogiklaase tehakse erinevatest materjalidest, kõik ei ole alati tavalisest lihtsast klaasist tehtud, vaid lisanditega (kuumakindluse jaoks jms), mida ei saa ümber töödelda. Lihtsam vast ongi inimestele öelda, et joogiklaase ei tohi panna, kui et lasta inimestel välja uurida, mis materjalist see joogiklaas täpselt on ja kas see materjal on ümbertöödeldav.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohutav. See on jultumus, ma ütleksin. Miks see peaks inimese asi olema SEDA jälgida. SEE ei peaks ju olema asja eesmärk! Ma saaksin aru, kui asi oleks tõesti planeedi päästmises ja nt kogu puhas plast sinna, kõik puhas klaas sinna, kõik paber sinna jne jne. Mina näiteks lõikan plastist hambapastatuubid lõpuks lahti ja kasutan viimasedki jäägid sealt ära. Mitte raha pärast, lihtsalt, et asjatut tootmist ja tootmisega kaasnevat reostust kasvõi ühe miljondiku võrra vähendada. Absoluutselt olen nõus sorteerima, kui see aitab ning on kuidagi sisuliselt eesmärgipärane. Ja siis ma ei tohi seda läbi loputada ja hambapastapakendit visata pakendikonteinerisse. See on mul kõrgelt üle mõistuse. Potjomkin. Reisisaatjad. Kõlab, kui nende seaduste väljatöötajad oleksid lihtsalt tegelenud asendustegevusega.

Sisuliselt on mingi muu asi prioriteet kui loodus, mulle tundub selle jörgi, mida loen. Lollidele, mina kaasa arvatud, aga räägitakse uinutavat roosat udu.

Mina tahaksin sorteerida ja sorteerin ka, aga ma tahaksin, et mulle ei riputataks makarone kõrvadele nagu venelased ütlevad.

It’s Always About the Money

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil käis mõned aastad tagasi üks kuri prügifirmatädi maakaid harimas. õpetas, et kui ostan poest kleidi koos riidepuuga, siis katki minnes peab selle riidepuu pakendisse panema, kui kodus lihtsalt läheb riidepuu katki, siis on see olmeprügi.

sellest jaburusest alates kasutan ainult oma loogikat prügi sorteerimisel – kui sellesse on midagi pakendatud, siis on see pakend. pakendeid ma ei pese, kui nad väljaspoolt puhtad on, ei rebi silte maha, ei eralda plasti kilest jne. kõik läheb pakendikonteinerisse.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu panete kilekotid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan. Selge. Järgmisel aastal üritan ülikooli keemiat õppima minna, et nii klaasi ja plasti tootmise kui ka prügi sorteerimise ja käitlemise iga viimane kui nüanss selgeks saada. Loota jääb, et õppejõud seletavad seda halvustamata ja mõnitamata.

Ülikooli, tõesti? Üritada ju võid. Aga sind ei võeta. Ülikooli meil õnneks veel ei võeta inimesi, kes internetis elementaarset infootsingut läbi viia ei oska.

Ehk sa peaksid neile abi pakkuma ja aitama kõik selle teaduse ka igale inimesele arusaadavas keeles kirja panna. Oleks ehk tõesti kasulik, kui pakendil oleks kirjas kõigi selle tootmiseks kasutatud materjalide valemid, et haritud kontingent uuriks ja arvutaks ja saaks ise aru, kuhu kasti see sobib. Noh, nagu toitudel on kogu koostis grammikaupa näha. Aga lollimate ja laisemate tarbeks võiks iga tootja kohe panna pakendile kirja märgise, kuhu kasti see sobida võiks. No vähemalt sel aastal. Sest juhendid muutuvad ju kogu aeg.

Minu abi pole vajalik, sest see info ongi juba arusaadavas keeles kõigile kättesaadav. Kui lollimad ja laisemad seda üles ei leia, pole midagi teha. Ja pakenditel ongi päris tihti info kirjas, mida edasi seda rohkem. Aga paraku on jäätmekäitluse tase igas riigis erinev ja sa tarbid valdavas enamuses välismaalt imporditud kaupa. Su veiniklaaside  tootja ei saa kahjuks kuidagi pakendile trükkida, kuhu see Eestis viia tuleks nt 5 aastat pärast ostu sooritamist, kui jalg alt ära murdub. Ja sul pole selleks ajaks nagunii enam seda pappkasti alles hoitud ka.

Nii et kui päriselt tahad, et oleks peotäis vähem prügi, tuleb ikka perekoolist natuke kaugemale vaadata. Mitte vinguda nagu oleks teised süüdi, et sina sorteerida ei saa.

+1
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki klaasi,paanikasse,  klaasist taldriku ja klaaspakendi erinevus on selles, et need sulavad erinevalt ja ei saa panna ühte patta?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pannikaane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On nt pakend, kana karbis. Mõeldud on et eraldad karbi aluse ja kile mis on peal. Aga see pealmine kile ei tule äärtest lahti. Seega on ka alune osa nässus?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kõik joogipudelid on siis toodetud täpselt ühesugusest klaasist või? Osa veinipudeleid on  väga kerged, osa palju raskemad, rääkimata maailma eri paigus valmistatud pudelitest. Äkki peaks Austraalia ja LAVi pudelid üldse eraldi sortima lihtsatest moosipurkidest…

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pesen enamus pakendeid ära. Nt jogurtitopsid, kooretopsid, eraldan paberi ka  jogurtitopsi küljest. Pesen seepärast et nad lähevad muidu haisema ja meelitavad kärbseid ligi. Piima ja liitrise jogurti pakile keeran korgi peale. Aga kas need peab ka korralikult läbi loksutada? Eriti jogurt liitrises pakis. Sinna jääb ju ikka midagi sisse ja läheb hallitama. Ka läbi loputades ilmselt läheb, kui seisab paar nädalat?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kõik joogipudelid on siis toodetud täpselt ühesugusest klaasist või? Osa veinipudeleid on väga kerged, osa palju raskemad, rääkimata maailma eri paigus valmistatud pudelitest. Äkki peaks Austraalia ja LAVi pudelid üldse eraldi sortima lihtsatest moosipurkidest…

Jah. Sest klaasi visates nad ju purunevad ja kes siis enam kindlaks suudab teha mis klaasiga tegu oli. Tervena suudaks neid veel eraldi sorteerida, nagu oli kunagi taara vastuvõtus, et õllepudeid eraldi, piimapudelid eraldi koorepurgid eraldi. Tegelt ei tea kas neid üldse sulatati või pesti ja täideti

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kuradi samast plastist pildiraam ja kanister?

Mina algatasin selle teema. Milleks selline raev. Mu abikaasa on materjalitehnoloog, töötab peamiselt plastikuga ja küll tema juba nende koostist teab. Ära pea teisi lolliks ja ära peksa võõraid inimesi jalaga makku enne, kui oled veendunud, et sa ei peksa ega tatista ilmaasjata.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pudelid ja purgid pestakse ju niikuinii läbi ja nad saavad märjaks.

Ei 🙂 Taaskasutatakse samasuguse pudeline kui üldse, siis minimaalset osa. Suurem osa läheb ümbersulatamisele.
Niisiis, mind kah huvitaks, miks nad peavad täiesti kuivad olema. Et mitte pooltäis, see on selge. Võiks siis ju kirjutada, et tühjad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pesen enamus pakendeid ära. Nt jogurtitopsid, kooretopsid, eraldan paberi ka jogurtitopsi küljest. Pesen seepärast et nad lähevad muidu haisema ja meelitavad kärbseid ligi. Piima ja liitrise jogurti pakile keeran korgi peale. Aga kas need peab ka korralikult läbi loksutada? Eriti jogurt liitrises pakis. Sinna jääb ju ikka midagi sisse ja läheb hallitama. Ka läbi loputades ilmselt läheb, kui seisab paar nädalat?

Pakendikoti juhendis küll pole kirjas, et midagi peab eemaldama…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu panete kilekotid?

Plastpakendi hulka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisiis, mind kah huvitaks, miks nad peavad täiesti kuivad olema

Mitte iialgi pole mitte kusagilt juhtunud lugema nõuet, et konteinerisse pandavad pudelid peavad kuivad olema.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisiis, mind kah huvitaks, miks nad peavad täiesti kuivad olema

Mitte iialgi pole mitte kusagilt juhtunud lugema nõuet, et konteinerisse pandavad pudelid peavad kuivad olema.

Soh.

Palun:

Tähelepanu!
Klaaspakendid peavad olema tühjad, puhtad (vajaduse korral loputatud) ning kuivad. Klaaspakendil olevad sildid võivad külge jääda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina algatasin selle teema. Milleks selline raev. Mu abikaasa on materjalitehnoloog, töötab peamiselt plastikuga ja küll tema juba nende koostist teab. Ära pea teisi lolliks ja ära peksa võõraid inimesi jalaga makku enne, kui oled veendunud, et sa ei peksa ega tatista ilmaasjata.

Masendav ossitari sõnavara, eneseväljendus ja kõnekujundid. Hakkab selguma, miks isegi abikaasa aidata ei suuda.

+2
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Masendav ossitari sõnavara, eneseväljendus ja kõnekujundid. Hakkab selguma, miks isegi abikaasa aidata ei suuda.

🙂 Ma ei tea sõna “ossitar”. Kes sulle seda ütles ja mis sa tegid, et ta sulle seda ütles? Mida see umbeski tähendab?

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Kodunurk Sajas teema sorteerimisest